Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2012., 13:43   #1
Reketi i ostala teniska oprema

Ovdje raspravljajte o reketima i ostaloj teniskoj opremi... žicama,lopticama itd...
Uspoređujte međusobno ili sa profesionalcima, pitajte, hvalite, kudite itd...
sve od amaterske do profesionalne opreme... o svemu u ovoj temi!


MOLIO BI MODERATORE DA PREBACE POSTOVE KOJE PRIPADAJU TU OD ovog posta https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post40540675 pa na dalje koji su vezani za ovu temu
hvala

Zadnje uređivanje Chiro : 24.07.2012. at 19:38. Reason: prebacivanje postova
fillip is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 21:33   #2
ljudi, baš me zanima s kojim reketima igrate i kak su vam ''podešeni''
ono, težište, žice, gripovi, stoperi i to.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:47   #3
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
ljudi, baš me zanima s kojim reketima igrate i kak su vam ''podešeni''
ono, težište, žice, gripovi, stoperi i to.
Evo ovako gnjili, da ti kažem svoje iskustvo...

Do prije možda godinu dana nisam imao svoj reket, napokon sam bio kupio jedan, head, dosta tvrd i težak. Ne znam točno stvarno koliko šta, iskreno nisam puno obračao pozornost, bilo mi je u glavi samo da igram.

I tako kako sam igrao s njim, shvatio sam da mi ne odgovara(glup sam znam), ali nastavio sam igrati jel'. I tako sam prije nekih par mjeseci promjenio mjesto gdje igram tenis, kad ono tamo taj dečko što iznajmljuje terene mi kaže kako on ima jedan širi, lakši reket babolat.

Kada sam ga uzeo u ruke, kakva razlika, nije toliko tvrd i trpi pogreške, ako me razumiješ što hoću reći.

Znači ja osobno volim igrati i igram trenutno, čovjek mi uvijek posudi reket(rekao sam mu da ako mi može nabaviti identičan da mi nabavi, rekao je da može) mekšim, lakšim(sljedeči put kada budem igrao tenis, napisat ću ti koliko su jedan i drugi teški da vidiš razliku).

Znači odgovaraju mi lakši reketi, pošto sam jaran, zabolio me i zglob i ruka od ovog teškog, dok mi ovaj babolatov lakši perfektno odgovara.
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 23:58   #4
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Evo ovako gnjili, da ti kažem svoje iskustvo...

Do prije možda godinu dana nisam imao svoj reket, napokon sam bio kupio jedan, head, dosta tvrd i težak. Ne znam točno stvarno koliko šta, iskreno nisam puno obračao pozornost, bilo mi je u glavi samo da igram.

I tako kako sam igrao s njim, shvatio sam da mi ne odgovara(glup sam znam), ali nastavio sam igrati jel'. I tako sam prije nekih par mjeseci promjenio mjesto gdje igram tenis, kad ono tamo taj dečko što iznajmljuje terene mi kaže kako on ima jedan širi, lakši reket babolat.

Kada sam ga uzeo u ruke, kakva razlika, nije toliko tvrd i trpi pogreške, ako me razumiješ što hoću reći.

Znači ja osobno volim igrati i igram trenutno, čovjek mi uvijek posudi reket(rekao sam mu da ako mi može nabaviti identičan da mi nabavi, rekao je da može) mekšim, lakšim(sljedeči put kada budem igrao tenis, napisat ću ti koliko su jedan i drugi teški da vidiš razliku).

Znači odgovaraju mi lakši reketi, pošto sam jaran, zabolio me i zglob i ruka od ovog teškog, dok mi ovaj babolatov lakši perfektno odgovara.
Jebiga ako se gledaju grami i težište i kilaža ok ali ako počmete o miksu sintetike i crijeva neču sa vama igrati!
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:01   #5
Quote:
zajednica kaže: Pogledaj post
Jebiga ako se gledaju grami i težište i kilaža ok ali ako počmete o miksu sintetike i crijeva neču sa vama igrati!
Ma neeeeee, daleko sam od tih voda. Nemam dovoljna znanja o tome. Ja zdravo-seljački znam objasniti kakvi mi reketi odgovaraju, ali ništa više od toga.
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:32   #6
Ja igram s Babolat AeroPro Drive GT ("nadalov reket", rpm blast žice ) - perverzija od reketa, osjecas se bas mocno dok ga drzis u ruci

http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BAPDGT.html
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:36   #7
Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Ja igram s Babolat AeroPro Drive GT ("nadalov reket", rpm blast žice ) - perverzija od reketa, osjecas se bas mocno dok ga drzis u ruci

http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BAPDGT.html
Ovaj koji ja uzmem od tog dečka izgleda ovako nešto, pitat ću ga baš koji je točno, kako se zove, ali ovako izgleda

__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:39   #8
Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Ja igram s Babolat AeroPro Drive GT ("nadalov reket", rpm blast žice ) - perverzija od reketa, osjecas se bas mocno dok ga drzis u ruci

http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BAPDGT.html
Ova GT oznaka daje tu moć vjerovatno
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:43   #9
Quote:
zajednica kaže: Pogledaj post
Ova GT oznaka daje tu moć vjerovatno
Hehe moguće

Inace super reket za rekreativca , 320g našpanan... Mislio sam da ce mi biti pretezak jer sam prije toga koristio reket od nekih 280g , ali preporodio sam se s ovim reketom.
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:51   #10
Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Hehe moguće

Inace super reket za rekreativca , 320g našpanan... Mislio sam da ce mi biti pretezak jer sam prije toga koristio reket od nekih 280g , ali preporodio sam se s ovim reketom.
svaka čast ako ti 320tica paše.Meni je prejaka iako nisam držo babolat.
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 02:34   #11
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
ljudi, baš me zanima s kojim reketima igrate i kak su vam ''podešeni''
ono, težište, žice, gripovi, stoperi i to.
wilson k factor onaj zeleno crni, kasno mi je da tražim sad točan model, mislim da je jedan jedini takve boje

žice na 22-23 u zadnje vrijeme, do prije godinu dana 23-24. seljački grip, forhend držim ko štafetu, paralelno sa ispruženim palcem ako ti to išta znači (elektrotehnika i pravila desne ruke FTW), ne znam kak se zove taj grip. za servu ovisi o servi, bekend slajsam pa je nebitno
stoperi? misliš na ona sranja protiv vibracije? nakon probanih milijun komada mogu reć da je uvjerljivo najbolja obična gumica zavezana preko 4-5 okomitih žica. em je dobra, em ne može ispast nikad
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:45   #12
Ja sam nekad igrao sa Wilson Pro Staff Classicom sa utezima na pola glave reketa radi balansa..
Najviše sam igrao ipak sa Head Prestigeo, replikom Ivaniševićevog..

Prije godinu i pol sam kupio i donedavno igrao sa Prince Diablo Pro Tour reketom..

Nakon što sam bio posebno inspirativan prije nekih 2 mj, pa kombinirano na zemlji i čeličnoj šipki od ograde umirovio i Wilson i Prince, a prije toga još i Head kupio sam nedavno novi reket jer je bio na nekoj bolesnoj akciji a nisam želio dati hrpu para za moj omiljeni Head Prestige..

Sada dakle igram sa Wilson (K) factor six.two, crno bijeli, veličina glave 645cm2 (iako bih ja još manju) i mase 284 grama.



Na njemu su originalne, tvorničke žice, ne znam koja jačina španunga.. ali mi se ne sviđa nimalo.. Mogao bih i njega umiroviti čim skupim pare za Prestige.. dotle se patim s ovim reketom tj. žicama.. Ići će on u mirovinu ako će stanje ostati isto nakon promjene španunga..

Inače preferiram tvrđi, jači španung, pa sam tako uvijek imao 26, 27, 28 kg jačinu..

Ovaj reket ne bih ni kupio da nije bio na ludoj akciji u intersportu ni manje ni više 200 kn, sa nekadašnjih početnih 900
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:57   #13
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post

Nakon što sam bio posebno inspirativan prije nekih 2 mj, pa kombinirano na zemlji i čeličnoj šipki od ograde umirovio i Wilson i Prince, a prije toga još i Head kupio sam nedavno novi reket jer je bio na nekoj bolesnoj akciji a nisam želio dati hrpu para za moj omiljeni Head Prestige..
ima se može se ja u životu reket bacio nisam, jer nemam para za drugi tj našlo bi se, al nema potrebe davat bezveze. jednostavono opsujem sam sebi sve po spisku i idemo dalje

evo s ovim ja igram


Wilson K Pro Open, 645cm2, 300g, žice 23-24
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 17:55   #14
Quote:
kiselikupus kaže: Pogledaj post
Evo ovako gnjili, da ti kažem svoje iskustvo...

Do prije možda godinu dana nisam imao svoj reket, napokon sam bio kupio jedan, head, dosta tvrd i težak. Ne znam točno stvarno koliko šta, iskreno nisam puno obračao pozornost, bilo mi je u glavi samo da igram.

I tako kako sam igrao s njim, shvatio sam da mi ne odgovara(glup sam znam), ali nastavio sam igrati jel'. I tako sam prije nekih par mjeseci promjenio mjesto gdje igram tenis, kad ono tamo taj dečko što iznajmljuje terene mi kaže kako on ima jedan širi, lakši reket babolat.

Kada sam ga uzeo u ruke, kakva razlika, nije toliko tvrd i trpi pogreške, ako me razumiješ što hoću reći.

Znači ja osobno volim igrati i igram trenutno, čovjek mi uvijek posudi reket(rekao sam mu da ako mi može nabaviti identičan da mi nabavi, rekao je da može) mekšim, lakšim(sljedeči put kada budem igrao tenis, napisat ću ti koliko su jedan i drugi teški da vidiš razliku).

Znači odgovaraju mi lakši reketi, pošto sam jaran, zabolio me i zglob i ruka od ovog teškog, dok mi ovaj babolatov lakši perfektno odgovara.
e da, vjerovatno je i slabije našpanan pa imaš bolju kontrolu; moj stari Prince je našpanan na tvorničkih 26, težište je na bulji, pa imam osjećaj da nemam baš kontrole udarca; mislim ono loptica leti pun kurac /al dobro je za servis/

Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Ja igram s Babolat AeroPro Drive GT ("nadalov reket", rpm blast žice ) - perverzija od reketa, osjecas se bas mocno dok ga drzis u ruci

http://www.tennis-warehouse.com/Babo...AB-BAPDGT.html
na kolko ti je španung, kolko često igraš?

Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Inace super reket za rekreativca , 320g našpanan... Mislio sam da ce mi biti pretezak jer sam prije toga koristio reket od nekih 280g , ali preporodio sam se s ovim reketom.
kakvu razliku primjećuješ?
u kontroli? snazi loptice? brzini?


Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
wilson k factor onaj zeleno crni, kasno mi je da tražim sad točan model, mislim da je jedan jedini takve boje

žice na 22-23 u zadnje vrijeme, do prije godinu dana 23-24. seljački grip, forhend držim ko štafetu, paralelno sa ispruženim palcem ako ti to išta znači (elektrotehnika i pravila desne ruke FTW), ne znam kak se zove taj grip. za servu ovisi o servi, bekend slajsam pa je nebitno
stoperi? misliš na ona sranja protiv vibracije? nakon probanih milijun komada mogu reć da je uvjerljivo najbolja obična gumica zavezana preko 4-5 okomitih žica. em je dobra, em ne može ispast nikad
kak to da španaš na 22,23?

Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Ja sam nekad igrao sa Wilson Pro Staff Classicom sa utezima na pola glave reketa radi balansa..
Najviše sam igrao ipak sa Head Prestigeo, replikom Ivaniševićevog..

Prije godinu i pol sam kupio i donedavno igrao sa Prince Diablo Pro Tour reketom..

Nakon što sam bio posebno inspirativan prije nekih 2 mj, pa kombinirano na zemlji i čeličnoj šipki od ograde umirovio i Wilson i Prince, a prije toga još i Head kupio sam nedavno novi reket jer je bio na nekoj bolesnoj akciji a nisam želio dati hrpu para za moj omiljeni Head Prestige..

Sada dakle igram sa Wilson (K) factor six.two, crno bijeli, veličina glave 645cm2 (iako bih ja još manju) i mase 284 grama.



Na njemu su originalne, tvorničke žice, ne znam koja jačina španunga.. ali mi se ne sviđa nimalo.. Mogao bih i njega umiroviti čim skupim pare za Prestige.. dotle se patim s ovim reketom tj. žicama.. Ići će on u mirovinu ako će stanje ostati isto nakon promjene španunga..

Inače preferiram tvrđi, jači španung, pa sam tako uvijek imao 26, 27, 28 kg jačinu..

Ovaj reket ne bih ni kupio da nije bio na ludoj akciji u intersportu ni manje ni više 200 kn, sa nekadašnjih početnih 900
dobra cijena!
kak to da španaš tak jako?

Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
ima se može se ja u životu reket bacio nisam, jer nemam para za drugi tj našlo bi se, al nema potrebe davat bezveze. jednostavono opsujem sam sebi sve po spisku i idemo dalje

evo s ovim ja igram


Wilson K Pro Open, 645cm2, 300g, žice 23-24
taj sam i ja mjerkao ali mi se činio pretežak s obzirom da nisam igrao dosta dugo.

ovo je moj trenutni; kupljen na hreliću, slučajno, prije par godina za 50 kn
skroz solidan, opće ga ne namjeravam mjenjati, al razmišljam smanjiti španung za malo više kontrole...

Head Size: 107 sq. in.
Length: 27.5 in.
Weight: 275 g. / 9.7 oz. (unstrung)
Balance: 3 pts. Head Heavy
Swing Weight: 300
Balance Point: 36 cm.



e sad, ako netko zna objasniti kod balansa...
kužim ovaj head heavy, ali ovo 3 pts? kakva je to oznaka pts.
points?

i sljedeće nedoumice;
slabiji španung - više kontrole?
jači španung - više snage/brzine?

teži reket - za naprednije
lakši - za početnike

ajde ako ima netko tko se kuži u to da malo podrobnije razjasni.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:16   #15
25/24 mi je špan , 2 put tjedno igram u prosjeku...

Sve mi se poboljsalo s prelaskom na taj reket s vremenom (iako sam i dalje amater ), pogotovo snaga udarca , jer ipak velika je razlika opalit lopticu s 280g reketom i sa 320g.

Dosta reviewa kaze da je reket jako spin friendly (sa rpm blast zicom) ali nisam jos dosao do tog nivoa igre da primjecujem kolko spinam
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:26   #16
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
e sad, ako netko zna objasniti kod balansa...
kužim ovaj head heavy, ali ovo 3 pts? kakva je to oznaka pts.
points?

i sljedeće nedoumice;
slabiji španung - više kontrole?
jači španung - više snage/brzine?

teži reket - za naprednije
lakši - za početnike

ajde ako ima netko tko se kuži u to da malo podrobnije razjasni.
+1 i mene to zanima
Meni lik u centru gdje igram sam stavi zice, ponekad me pita kako igram, pa on sam to složi

moja 2





Kombinacija ova 2 bi bila super, s jednim dobro serviram, s drugim ne....s jednim ok igram, s drugim ne
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:27   #17
Slabiji spanung - vise powera
Jaci spanung - ball control
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:34   #18
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
teži reket - za naprednije
lakši - za početnike

ajde ako ima netko tko se kuži u to da malo podrobnije razjasni.
Po mom skromnom misljenju tezi reket neznaci da je i za naprednije i obrnuto...

Jer daj ti tipu pocetniku od 1.90 100kila , pun snage , reket od 275grama , pa bit ce ko da lizalo drzi u ruci

Jednostavno moras pronaci nekakvu zlatnu sredinu sto ti paše i odgovara.

Ja sam se bojao kupiti reket od 300g (320 naspanan) jer sam citao da ce mi ubit ruku , teniski lakat ovo ono... A ja pocetnik

Uspio sam od prijatelja dobiti reket da ga isprobam prije kupnje i iznenadio se koliko mi paše i uopce nije tezak. (a uopce nemam nekakvu jaku ruku )

EDIT : Dosta materijala za citanje o reketima,zicama,pojmovima mozes naci ovdje : http://www.tennis-warehouse.com/LC/ i jos na sto strana na netu
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:56   #19
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
e da, vjerovatno je i slabije našpanan pa imaš bolju kontrolu; moj stari Prince je našpanan na tvorničkih 26, težište je na bulji, pa imam osjećaj da nemam baš kontrole udarca; mislim ono loptica leti pun kurac /al dobro je za servis/



na kolko ti je španung, kolko često igraš?



kakvu razliku primjećuješ?
u kontroli? snazi loptice? brzini?




kak to da španaš na 22,23?



dobra cijena!
kak to da španaš tak jako?



taj sam i ja mjerkao ali mi se činio pretežak s obzirom da nisam igrao dosta dugo.

ovo je moj trenutni; kupljen na hreliću, slučajno, prije par godina za 50 kn
skroz solidan, opće ga ne namjeravam mjenjati, al razmišljam smanjiti španung za malo više kontrole...

Head Size: 107 sq. in.
Length: 27.5 in.
Weight: 275 g. / 9.7 oz. (unstrung)
Balance: 3 pts. Head Heavy
Swing Weight: 300
Balance Point: 36 cm.



e sad, ako netko zna objasniti kod balansa...
kužim ovaj head heavy, ali ovo 3 pts? kakva je to oznaka pts.
points?

i sljedeće nedoumice;
slabiji španung - više kontrole?
jači španung - više snage/brzine?

teži reket - za naprednije
lakši - za početnike

ajde ako ima netko tko se kuži u to da malo podrobnije razjasni.
4

Quote:
bezimeni11 kaže: Pogledaj post
Slabiji spanung - vise powera
Jaci spanung - ball control
Tako je.. u pravilu slabiji spanung znaci vise snage..brzina loptice..nesto manja kontrola..zahtjeva dobru twhniku da se snaga kontrolira i da loptica ide.kamo.treba..
jaci spanung znaci bolju kontrolu..ali tada udarac zahtjeva da se.loptica pogada.sredinom reketa i blizom.okolicom..nikako dalje od.toga jer se gubi kontrola i snaga.. kod jaceg spanunga snaga.je manja i potrebno je vise snage..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:59   #20
tipkam preko moba pa mi je nezgodno..
dakle..jaci spanung..manja brzina..veca kontrola..potrebno vise.snage u udarcu ako zelimo brzu loptu
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.