Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 20:08   #81
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne znaš što to znači, ali svejedno se ne slažeš? Baš lijepo.
Reko sam da nisam siguran mogu li se složit. Ako oćeš pojasni, ako nećeš nemoj i gotovo.
Alyosha is offline  
Old 19.08.2017., 06:47   #82
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Reko sam da nisam siguran mogu li se složit. Ako oćeš pojasni, ako nećeš nemoj i gotovo.
Nije da baš imam previše volje za prosvjetiteljske djelatnosti. Uostalom, onaj koga zanima taj će guglati, ili barem pristojno upitati. Nije da si mora iskopati oko, imamo internet, zaboga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 20.08.2017., 02:53   #83
Istinu zboriš, internet radi čak i u 6:47 ujutro - za one koji nemaju previše volje...

Nego, kako bi u cijeloj toj priči prošao Mišo Kovač, to mene zanima? A Mate? (Jebiga, nikak zapamtit tko je od njih dvojice crn, a tko plav? )
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 20.08.2017., 12:49   #84
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Istinu zboriš, internet radi čak i u 6:47 ujutro - za one koji nemaju previše volje...

Nego, kako bi u cijeloj toj priči prošao Mišo Kovač, to mene zanima? A Mate? (Jebiga, nikak zapamtit tko je od njih dvojice crn, a tko plav? )
Jedan bi eugenizirao drugog. Koji brže poteže?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 07.10.2017., 22:17   #85
hiljade ljudi su saznale za dalminizam i kontroverzne ideje koje zastupa , a nitko ništa ne shvaća. dopuštenje da se Liber dalminium objavi na internetu je dobiven , ali samo u čudnom i većini ljudi nerazumljivom dalmatskom jeziku . interesantno je da se nijedan obožavatelj teorija zavjere nije usudio pokušati shvatiti što tamo piše jer su to jako kontroverzne stvari , i sa pozicije kršćana koji su vladajuća religija , ta knjiga je djelo "sotone" kako bi oni rekli , a autor knjige po svemu sudeći lik kojega oni nazivlju antikrist. da bude stvar interesantnija , pronašao sam nekoliko knjiga o tzv dalmatskom jeziku i pokušao prevesti liber dalminium , ali pokušaji da to zapišem ili objavim su uvijek završavali neuspjehom , kao da neka nevidljiva sila sprečava takav čin. očigledno bogovi još ne žele da se sadržaj te knjige otkrije u javnosti , bez obzira koliko se ja i još dvojica ljudi trudili da izreklamiraju knjigu i religiju (za svrhu stjecanja koristi a ne zato jer vjerujemo u nju )



http://dalmazia.wikia.com/wiki/Nauk_...%8Dke_Religije
samoodbrana is offline  
Old 08.10.2017., 02:36   #86
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
nova web stranica Ordo Delminiuma je na adresi http://delminium.webs.com/
piše: "Sorry, this page was not found.
Looks like the page you were looking for is no longer available"
Kudum is offline  
Old 08.10.2017., 10:13   #87
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
hiljade ljudi su saznale za dalminizam i kontroverzne ideje koje zastupa , a nitko ništa ne shvaća. dopuštenje da se Liber dalminium objavi na internetu je dobiven , ali samo u čudnom i većini ljudi nerazumljivom dalmatskom jeziku . interesantno je da se nijedan obožavatelj teorija zavjere nije usudio pokušati shvatiti što tamo piše jer su to jako kontroverzne stvari , i sa pozicije kršćana koji su vladajuća religija , ta knjiga je djelo "sotone" kako bi oni rekli , a autor knjige po svemu sudeći lik kojega oni nazivlju antikrist. da bude stvar interesantnija , pronašao sam nekoliko knjiga o tzv dalmatskom jeziku i pokušao prevesti liber dalminium , ali pokušaji da to zapišem ili objavim su uvijek završavali neuspjehom , kao da neka nevidljiva sila sprečava takav čin. očigledno bogovi još ne žele da se sadržaj te knjige otkrije u javnosti , bez obzira koliko se ja i još dvojica ljudi trudili da izreklamiraju knjigu i religiju (za svrhu stjecanja koristi a ne zato jer vjerujemo u nju )



http://dalmazia.wikia.com/wiki/Nauk_...%8Dke_Religije
Neobično. Oni koji su u dobrim odnosima s Odinom obično nemaju problema u izražavanju i širenju svojih ideja i nikakve misteriozne sile ne mogu ih sputati kad znaju da su na pravom putu.

Kad smo kod tajanstvenih simboličkih sustava - zarez se stavlja odmah iza riječi, bez razmaka.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 09.10.2017., 22:02   #88
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
akoja je to religija utemeljena na čvrstim činjenicama ?
po meni, to je samo islam. on je realan i nudi odgovore na sva najdublja filozofska pitanja koja si čovjek postavlja, recimo pitanje o smislu našeg života, smislu nastanka svijeta, etc... doduše, samo ukoliko mu se pozitivno (tj. bez predubjeđenja) priđe.
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
odsada je moguće poslati zahtjev za molitvu za neku svrhu preko web stranice Ordo Delminium http://delminium.webs.com/apps/prayers/prayers#
šta znači "Ordo Delminium"?
i zašto se u toj novoj vjeri koristi latinski? opet mi tu nešto smrdi na latine
Kudum is offline  
Old 10.10.2017., 12:59   #89
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
po meni, to je samo islam. on je realan i nudi odgovore na sva najdublja filozofska pitanja koja si čovjek postavlja, recimo pitanje o smislu našeg života, smislu nastanka svijeta, etc... doduše, samo ukoliko mu se pozitivno (tj. bez predubjeđenja) priđe. šta znači "Ordo Delminium"?
i zašto se u toj novoj vjeri koristi latinski? opet mi tu nešto smrdi na latine
Wannabe Vikinzi ti nisu baš najbolja ciljana skupina za misionarenje, znaš?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 11.10.2017., 01:38   #90
šta znači wannabe? google translator mi ne daje prevod na bhs.
vikinzi su oni sa šljemovima na kojima su rogovi, to znam.
Kudum is offline  
Old 11.10.2017., 10:28   #91
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
šta znači wannabe? google translator mi ne daje prevod na bhs.
vikinzi su oni sa šljemovima na kojima su rogovi, to znam.
Oni koji bi htjeli biti nešto - u ovom slučaju, Vikinzi. Pogledali seriju, počeli slušati Wardrunu pa sada traže i religiju koja bi im išla uz stil. Srećom, ne moraju daleko tražiti.

Zašto velim da nisu pogodni za preobraćanje na Islam? E pa zato što su malčice rasisti. Krv, tlo i te šeme. Ne svi, ne uvijek, ali zna to ići skupa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 12.10.2017., 01:35   #92
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zašto velim da nisu pogodni za preobraćanje na Islam?
E pa zato što su malčice rasisti. Krv, tlo i te šeme.
e, onda nek im je sa srećom
po meni, rasizam i šovinizam su ogoljeno zlo kao i bilo kakvo povezivanje nacije i vjere
Kudum is offline  
Old 12.10.2017., 21:40   #93
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Oni koji bi htjeli biti nešto - u ovom slučaju, Vikinzi. Pogledali seriju, počeli slušati Wardrunu pa sada traže i religiju koja bi im išla uz stil. Srećom, ne moraju daleko tražiti.

Zašto velim da nisu pogodni za preobraćanje na Islam? E pa zato što su malčice rasisti. Krv, tlo i te šeme. Ne svi, ne uvijek, ali zna to ići skupa.
to nije rasizam . islam se razvio iz arapske nacionalne tradicije isto kako su se dalminizam , odinizam i slične religije razvile iz germansko-nordijske etničke tradicije. svaka tradicionalna religija se razvila iz neke etničke tradicije
samoodbrana is offline  
Old 13.10.2017., 14:39   #94
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
to nije rasizam . islam se razvio iz arapske nacionalne tradicije isto kako su se dalminizam , odinizam i slične religije razvile iz germansko-nordijske etničke tradicije. svaka tradicionalna religija se razvila iz neke etničke tradicije
Slažem se, poštovanje vlastite tradicije nije rasizam. No, ovo jest.

Povremeno se znam zaletjeti na razna etno-događanja i primijetila sam da je ondje iz godine u godinu sve više ćelavaca sa zanimljivim tetovažama.

A i kad guglam neke pojmove vezane uz Odinizam zna me baciti na Stormfront, a to doista nije mjesto na kojem volim provoditi vrijeme.

Uglavnom, smatram da ta ekipa sramoti tradiciju kojoj (navodno) pripada, kao i neopoganizam općenito. Stoga sam alergična na svako spominjanje bilo kakve rase, osobito na ovim prostorima gdje je izmiješano sve i svašta. Supostojanje različitih kultura na relativno maloj geografskoj lokaciji smatram velikim bogatstvom, ne trpim one koji jamraju protiv miješanih brakova, a sam koncept "rasne čistoće" doživljavam tragikomičnim. Živcira me što uopće moram gubiti vrijeme na distanciranje od takvih stvari.

Nova religija (pa čak i kad se djelomično nadovezuje na neku stariju) trebala bi se čuvati zapadanja u tu vrst psihoze.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 13.10.2017., 23:51   #95
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Slažem se, poštovanje vlastite tradicije nije rasizam. No, ovo jest.

Povremeno se znam zaletjeti na razna etno-događanja i primijetila sam da je ondje iz godine u godinu sve više ćelavaca sa zanimljivim tetovažama.

A i kad guglam neke pojmove vezane uz Odinizam zna me baciti na Stormfront, a to doista nije mjesto na kojem volim provoditi vrijeme.

Uglavnom, smatram da ta ekipa sramoti tradiciju kojoj (navodno) pripada, kao i neopoganizam općenito. Stoga sam alergična na svako spominjanje bilo kakve rase, osobito na ovim prostorima gdje je izmiješano sve i svašta. Supostojanje različitih kultura na relativno maloj geografskoj lokaciji smatram velikim bogatstvom, ne trpim one koji jamraju protiv miješanih brakova, a sam koncept "rasne čistoće" doživljavam tragikomičnim. Živcira me što uopće moram gubiti vrijeme na distanciranje od takvih stvari.

Nova religija (pa čak i kad se djelomično nadovezuje na neku stariju) trebala bi se čuvati zapadanja u tu vrst psihoze.
većina tih takozvanih neonacista su ljudi koji imaju razne probleme ili su na ovaj ili onaj način izolirani u društvu i onda pokušavaju sebe učiniti značajnima ekstremnim izjavama , ispadima nasilja i slično. vjerovatno preko polovica takvih ljudi ne vjeruju u rasizam i navodnu superiornost bijelaca , već cjelu tu stvar doživljavaju kao neku vrstu zabave. kad bi im se ponudila neka dobra alternativa vjerujem da bi ih većina odustala od nasilja i mržnje. problem političkog ekstremizma se ne može riješiti "antifašističkim" metodama napada i vrijeđanja , jer kad takvu vrstu ljudi napadneš , oni se još više gube u svojim iluzijama i mržnji prema svakome. jedini način rješenja problema političkog ekstremizma je dijalog sa tim ljudima i pokušaj da im se ponudi način da svoju energiju konstruktivno iskoriste.

interesantan podatak je da , nakon propasti istočne njemačke i njemačkog ujedinjenja , stotine tisuća mladih žena su odselile na zapad , što je izazvalo spolnu neravnotežu na istoku. posljedica toga je bila pojava ogromnog broja neonacista i ostalih nasilnih ekstremista
samoodbrana is offline  
Old 13.10.2017., 23:56   #96
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
i zašto se u toj novoj vjeri koristi latinski? opet mi tu nešto smrdi na latine
Zato kaj je to izmišljena kvazireligija.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 14.10.2017., 00:00   #97
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Zato kaj je to izmišljena kvazireligija.
koliko znam latinski se koristi i u vašoj "jedinoj pravoj religiji" iako niti je biblija pisana na njemu niti su likovi koji su je izmislli govorili njime.
samoodbrana is offline  
Old 14.10.2017., 00:02   #98
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
koliko znam latinski se koristi i u vašoj "jedinoj pravoj religiji" iako niti je biblija pisana na njemu niti su likovi koji su je izmislli govorili njime.
Ali za to bar postoji smisleno objašnjenje. Za ovu izmišljenu religiju ne postoji. Navodno je germanskog porijekla.
__________________
And how can man die better than facing fearful odds, For the ashes of his fathers, And the temples of his Gods.
Alyosha is offline  
Old 14.10.2017., 00:08   #99
Quote:
samoodbrana kaže: Pogledaj post
koliko znam latinski se koristi i u vašoj "jedinoj pravoj religiji" iako niti je biblija pisana na njemu niti su likovi koji su je izmislli govorili njime.
Samo u zapadnoj crkvi, dok druge koriste jezike koji su lokalno bili bitniji.

A tomu je tako jer se institucionalno formirala u vrijeme rimskog carstva pa je tada to bilo koristeno kao sto bi dana u RH bio hrvatski jezik, a onda opstalo kroz vrijeme.

Kako niti vrjeme navodne religije niti danasnje vrijeme u RH kada se pokusava reafirmirati nemaju veze sa latinskim onda zaista ostaje jedino kul faktor "magijskog prirucnika" kao razlog koristenja istog.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 14.10.2017., 00:12   #100
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ali za to bar postoji smisleno objašnjenje. Za ovu izmišljenu religiju ne postoji. Navodno je germanskog porijekla.
postoji objašnjenje i za ovo - autor tzv. svetih knjiga dalminizma nije najbolji poznavatelj germanskih jezika a htio je da stvar zvuči barem malo egzotično pa je upotrjebio latinski. što naravno nije razlog da dalminizam bude manje vrijedan od drugih religija tim više što ima pozitivniju poruku i ne širi mržnju i netoleranciju prema pripadnicima drugih religija što je značajna stvar u današnjem svijetu.
samoodbrana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.