Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 11:54   #1
Smile Astro Help

Kako sada imamo sasvim dosta topica na kojima se mogu postavljati specifična pitanja koja se vezana uz vlastitu kartu, ovo je topic za tkz. "univerzalne nedoumice". Dakle, ovaj topic je namjenjen kratkim, jasnijim i konkretnim pitanjima koja vas muče iz područja astrologije općenito - a da nemaju svoju temu s pitanjima.

Jednom riječju Help "izgubljenima".



P.S. Stari topic Astro Help možete pronaći ovdje.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 06.04.2009. at 13:36.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:26   #2
Jedno opće pitanje: koja je razlika između energije Marsa i energije Plutona kada je u pitanju ljudsko tijelo, kako na njegovu jačinu, izdržljivost djeluje Ma, a kako Pl, i kako se taj utjecaj može ispoljiti, manifestirati? Je li Ma više fizička snaga, Pl psiha ili nekako drugačije?

Zadnje uređivanje 12.kuća : 19.01.2009. at 18:50.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:33   #3
Pluton bi po meni bila snaga regeneracije dok je mars više fizička snaga i izdržljivost.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:30   #4
šta je bitnije u kuci,vladar znaka/kuce ili planeta koja je u kuci
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:48   #5
Bitnija je planeta koja je u kući. I treba gledati u kojem je znaku.
ex cecilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:02   #6
Koja je osnovna razlika između 05. i 08. kuće kada je u pitanju sex? Kao se sex gleda kroz jednu, a kako kroz drugu kuću?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 11:47   #7
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Koja je osnovna razlika između 05. i 08. kuće kada je u pitanju sex? Kao se sex gleda kroz jednu, a kako kroz drugu kuću?
O tome je dosta pisano na ovoj temi...a evo i ukratko tu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 07:49   #8
Ne znam na kojoj bih temi postavila ovo pitanje, pa ću to učiniti ovdje:
znate li ručno izrađivati natalne karte, znači bez računala, samo vi, papir, olovka, kalkulator i efemeride !? Ako da, radite li ih ručno ili računalno !? Mislite li da ručno izrađivanje karte ima prednosti pred jednostavnim ukucavanjem podataka u astro.com ili neki astrološki program !?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 08:06   #9
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Ne znam na kojoj bih temi postavila ovo pitanje, pa ću to učiniti ovdje:
znate li ručno izrađivati natalne karte, znači bez računala, samo vi, papir, olovka, kalkulator i efemeride !? Ako da, radite li ih ručno ili računalno !? Mislite li da ručno izrađivanje karte ima prednosti pred jednostavnim ukucavanjem podataka u astro.com ili neki astrološki program !?
U početku sam tako i radio jer nisam imao računalo a i kad sam ga kupio internet još nije bio dostupan u Hrvatskoj

Ručno izrađivanje karta nema nikakve prednosti pred ukucavanjem u program jer se radi o matematičkim operacijama za koje nam kompjuteri i služe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 08:43   #10
Wow, znači znaš ručno izraditi kartu!
A misliš li da je potrebno to znati, tek tako, da se nađe zlu ne trebalo, kad nestane struje ili bi to bilo gubljenje vremena bez nekog osobitog razloga za tim !?
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:46   #11
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Mislite li da ručno izrađivanje karte ima prednosti pred jednostavnim ukucavanjem podataka u astro.com ili neki astrološki program !?
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
ili bi to bilo gubljenje vremena bez nekog osobitog razloga za tim !?
Naravno da ima neku prednosti jer rucnim izracunavanjem natalne karte zapravo prolazis apsolutno svaki njen detalj u samom nastanku te time lakse ulazis u razumijevanje iste (poklanjas joj mnogo vise vremena i koncentracije) nego sto je to slucaj s kartom koju ti izracuna neki astroloski program. Svaki detalj na toj karti si ti unijela i stoga se vise uzivis u istu. U ovom drugom slucaju dobijes vec gotovu kartu u kojoj se pokusavas snaci imajuci odjednom sve podatke na pladnju. Naravno da se s vremenom (i voljom) mozes unijeti u svaku kartu (koja te dovoljno interesira) i da nije neophodan taj duzi put, ali definitivno je to drugacije kada ju ti bas izradjujes.

Ali eto, danas imamo te programe i mogo je lakse kada nam oni obave taj komplicirani posao (stedi vrijeme)....i nema niceg loseg u tome.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:35   #12
Hvala, S.C. I Baphomet! Dakle, nije nužno da jednog dana to naučim raditi, ručno izrađivati kartu. Yesss!
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:49   #13
Kako tumacimo neaspektovane planete?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:22   #14
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
Kako tumacimo neaspektovane planete?
Tema.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:07   #15
kakav utjecaj imaju planete jedna na drugu ,kad se nalaze u npr. u istoj kući a nisu vezane nikakvim aspektom

npr.:
imam mars i sunce u 4 .kući , isad da li taj mars ima utjecaj na to sunce bez obzira šta nisu u konjukciji
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:31   #16
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
kakav utjecaj imaju planete jedna na drugu ,kad se nalaze u npr. u istoj kući a nisu vezane nikakvim aspektom

npr.:
imam mars i sunce u 4 .kući , isad da li taj mars ima utjecaj na to sunce bez obzira šta nisu u konjukciji
Koliko je meni poznato to nema veze, možda jedino u slučaju da se sunce nalazi u znaku kojim vlada mars.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:11   #17
ok,tnx
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:58   #18
može neko objasniti kako da sačuvam sliku sa astro.com na komp ?
goran00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 15:14   #19
desni klik na sliku,"save as" (ili spremi kao) i spremiš. nema neke muke.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 09:25   #20
evo mene zanima jedno netipično pitanje;

zanima me je li sve moje kolege iz rodilišta rođene na taj dan i u taj sat imaju isti položaj zvijezda i planeta?
__________________
A.Smithee
ckralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.