Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2013., 15:08   #61
Ma kakvi, ne čuju to duše u čistilištu.

Baš me zanima kakav bi utjecaj imala molitva onih u čistilištu..

Uostalom, pa zašto se već moliš Bogu koji je svoju odluku donio? Što je svrha takve žarke molitve, prekršiti volju Božju? Moliš se da ne pate, pa što će onda u čistilištu? WTF, nonsens I zapažen.

Znači li to da Bog ne donosi ispravne odluke, i kako je to moguće svemogućem i sveznajućem biću da se dogodi?
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 02:27   #62
Da li je negdje u Bibliji zapisano da je potrebn imati molitve za duše u čistilištu?
Da li je negdje u Bibliji zapisano bilo što o čistilištu?

Ako - ne - onda su to izmišljotine,
uredbe ljudske.

----------------

Da li Gospodin Isus jasno i glasno kaže Kome i Kako se treba moliti?
DA!
Oče Naš!

Bogu Jedinome Jahvi se moli.
Ni Mrtvima, ni Isusu, ni Mariji, ni svecima,......
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 15:14   #63
Gluposti ! nema nikakvog cistilista ni raja ni pakla ni duse.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 02:37   #64
Ma sveta Gertruda moze vidjeti sto hoce, ako ces svoju vjeru temeljiti na necijim vizijama i snovima, pa hajde, slobodna si. No jedini temelj krscanske vjere, kamen temeljac i crvsti temelj je Bozja Rijec Biblija.
Ako svoju vjeru budes temeljila na tudjim vizijama i snovima, izgubit ces se. Sto ti je mjerilo, kako ces znati tko govori istinu. Biblija je to mjerilo, ono sto se slaze s njom je od Boga a sto ne slaze, nije od Boga!(Tko ovoj knjizi oduzme nesto, oduzet ce mu Bog od stabla zivota, a tko joj doda, Bog ce mu dodat zla opisana u ovoj knjizi. -Otkrivenje, kraj knjige Otkrivenja).
Dakle cuvaj se ako Bibliji sto nadodajes. Sotona samo ceka da stavis kao svoj autoritet sto god!! Tu su mu onda otvorena vrata da te prevari i da zivis u zabludi. Nema nikakvog cistilista. "Jer covjeku je dano jednom umrijeti, a onda dolazi Sud."
"Jer placa grijeha je smrt, a milosni dar Bozji je zivot vjecni po Isusu Kristu gospodinu nasemu". Nema nista izmedju, vjecna smrt (odvojenost od Boga) ili vjecni zivot (U Isusu Kristu). Ne daj se zavest. To sto je gertruda vidjela, to macku o rep. Za mrtve ne vrijedi nikakva molitva vise. To jednostavno nije biblijski, to ti je "wishful thinking"!
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 04:48   #65
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Gluposti ! nema nikakvog cistilista ni raja ni pakla ni duse.
a sto ako ti se Bog smiluje i posalje te u cistiliste na muke,a za tebe se nema tko pomoliti,ono budes sam,vidis za neke se ljudi mole da im se olaksaju muke a za tebe nece bas posto si pljuvao mnogo po recimo katolicima
ono nađes se na tom mjestu i shvatis da te pogodila brutalna stvarnost,a znas da se za tebe nema nitko pomoliti jer si bio u krugu ljudi koji u to ne vjeruju
strava bi to bila za tebe,a tko zna mozda i bude ako budes imao srece bi se reklo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 09:03   #66
Ja se molim sam za sebe i za druge. A nema nikakvog cistilista ni pakla.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:04   #67
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ja se molim sam za sebe i za druge. A nema nikakvog cistilista ni pakla.
ti kazes da nema,ja kazem da ima,u svakom slucaju kada umres saznati ces pravu istinu,jel ima ili nema,ali onda bude prekasno vjerojatno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 14:19   #68
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
ti kazes da nema,ja kazem da ima,u svakom slucaju kada umres saznati ces pravu istinu,jel ima ili nema,ali onda bude prekasno vjerojatno
ne treba nitko umrijeti prije negoli sazna istinu, istina stoji u Bibliji. Cistilista nema, to je samo jos jedna rimokatolicka dogma, nesto u sto moras vjerovati a nema pravog razloga zasto se vjeruju, nicim se ta dogma ne moze dokazati u Bibliji. Varas se ako mislis da necija molitva jos nesto za tebe znaci kad umres, sto je napravljeno za zivota napravljeno je, sto nije , kasno je za bilo sto nakon sto umres. Bog se ne da ismjehivati, sto tko sije to i zanje.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 15:59   #69
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
ne treba nitko umrijeti prije negoli sazna istinu, istina stoji u Bibliji. Cistilista nema, to je samo jos jedna rimokatolicka dogma, nesto u sto moras vjerovati a nema pravog razloga zasto se vjeruju, nicim se ta dogma ne moze dokazati u Bibliji. Varas se ako mislis da necija molitva jos nesto za tebe znaci kad umres, sto je napravljeno za zivota napravljeno je, sto nije , kasno je za bilo sto nakon sto umres. Bog se ne da ismjehivati, sto tko sije to i zanje.
a to mi sve kaze covjek,smrtnik,gresnik sa limitiranim znanjem,joj koja ironija
mozda jednom i ti budes u cistilistu,ako ti se Bog smiluje

dakle ajde malo se odmakni od pismoznanstva i koristi ljubav,srce,radost za promjenu
jer rijeci su samo rijeci,a rijeci na djelima su ipak nesto
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:14   #70
Quote:
Iknar kaže: Pogledaj post
a to mi sve kaze covjek,smrtnik,gresnik sa limitiranim znanjem,joj koja ironija
mozda jednom i ti budes u cistilistu,ako ti se Bog smiluje

dakle ajde malo se odmakni od pismoznanstva i koristi ljubav,srce,radost za promjenu
jer rijeci su samo rijeci,a rijeci na djelima su ipak nesto
nema tu mozda, mozda je kod tebe, kod mene je autoritet Bozja rijec a ona stoji u suprostnosti sa pricama o cistilistu. Ako pocnes citati napokon tu knjigu koju je Bog i tebi ostavio u nasljedje, oslobodit ces se tog "mozda" i znat ces istinu.
Nema tu , mozda ovo mozda ono, Biblija je jasna, i Bog sebi ne moze proturijeciti.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:57   #71
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Da li je negdje u Bibliji zapisano da je potrebn imati molitve za duše u čistilištu?
Da li je negdje u Bibliji zapisano bilo što o čistilištu?


...
ako se nesto u Bibliji ne spominje eksplicitno to ne znaci da te doktrine Crkva ne uci. ne spominje se ni trojstvo, ni inkarnacija pa je svejedno dio krscanskog ucenja
ali da, mnogi zive od anti-romaniziranja, flop

Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Za mrtve ne vrijedi nikakva molitva vise. To jednostavno nije biblijski, to ti je "wishful thinking"!
molitva za mrtve je praksa od najranijih pocetaka Crkve. po zidovima katakombi su nadjeni zapisi iz prvih stoljeca molitava za mrtve

Krist se dakako osvrce na grjesnike (Mt 12:32) sugerirajuci da se vec umrla dusa moze osloboditi svojih krivnja kroz vatru oprosta (1 Kor 3:15)

molitva se ne upucije mrtvim dusama, one ne mogu cuti, vec se upucuje Bogu ZA njih, tocnije za njihove krivoradnje i imperfekcije, jer kaze sveto Pismo da u raj ne moze uci nista sto nije perfektno tj potpuno ocisceno i pretaljeno, purificirano
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 17:43   #72
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ako se nesto u Bibliji ne spominje eksplicitno to ne znaci da te doktrine Crkva ne uci. ne spominje se ni trojstvo, ni inkarnacija pa je svejedno dio krscanskog ucenja
ali da, mnogi zive od anti-romaniziranja, flop


molitva za mrtve je praksa od najranijih pocetaka Crkve. po zidovima katakombi su nadjeni zapisi iz prvih stoljeca molitava za mrtve

Krist se dakako osvrce na grjesnike (Mt 12:32) sugerirajuci da se vec umrla dusa moze osloboditi svojih krivnja kroz vatru oprosta (1 Kor 3:15)

molitva se ne upucije mrtvim dusama, one ne mogu cuti, vec se upucuje Bogu ZA njih, tocnije za njihove krivoradnje i imperfekcije, jer kaze sveto Pismo da u raj ne moze uci nista sto nije perfektno tj potpuno ocisceno i pretaljeno, purificirano
Ovako razmislja netko komu Biblija jednostavno nije autoritet, tipicno rimokatoilcki. A ti onda vjeruj. Tesko je pricati s rimokatolicima jer njima pokazes crno na bijelo stih iz biblije a oni izvlace price o katakombama i ono sto "sveta rimokatolicka crkva kaze". Tesko je to. Nema se jednostavno sto pricati s ljudima koji Bozju rijec stavljaju u isti rang sa "crkvenom tradicijom" itd itd. Odgovoran si sam za sebe. Nitko se ne moze za tebe moliti jednom kad umres. To neces nigdje u bibliji naci. Dusa se cisti jedino kroz vjeru u Isusa Krista, cisti se od grijeha vjerujuci da je Krist za njih platio. Nema druge. Nitko se ne moze za nekoga drugog ocistiti od grijeha. To ne stoji. Vjera je osobna.
Doktrina se zasniva na 2,3 stiha iz Biblije a ne na jednom. Doktrina o svetom trojstvu se zasniva ne na 3 stiha iz Biblije negoli na 100! Sasvim jednostavno: jedan stih kaze Isus je Bog, drugi kaze Jahve Bog, a treci kaze Duh Sveti je Bog, tu ne pise trojstvo al je jasno da je onda bog tri a jedan. Iz stihova koje citiras ne mozes izgraditi nikakvu doktrinu negoli da se covjek spasava na zemlji, a jednom kad umre dolazi sud. Ne mozes iz tih stihova izvuci doktrinu koju izvlacis. Pripazi se takvog proucavanja Biblije.
dakle sto ces reci na stih: Covjeku je jednom umrijeti a onda dolazi Sud.
Gdje je u tom stihu cistiliste, stih ne moze biti jasniji negoli jest.
Ako se nesto u Biblii ne spominje eksplicitno ne moze se graditi doktrina na necemu sto ne postoji u Bibliji. mozemo razgovarati o nevaznim stvarima, ali ne o bitnim doktrinama, a narocito ne onima koje ljude vode u zabludu po pitanju spasenja. Moli se za zive a ne za mrtve. mrtvima vise nitko ne moze pomoci, sto su uradili za zivota, to je to.
Nitko ne moze uci u Raj nesavrsen, tu imas pravo. Zapravo Isus o tome govori u Ivanu 3. Moras se nanovo roditi, ne raditi na imperfekcijama vec se mora tvoj duh nanovo roditi. "Staro je nestalo, evo novo nastaje" Mi nismo vise staro stvorenje vec novo stvorenje u Isusu Kristu, citaj tu istu poslanicu Korincanima od A do Z ona najvise govori upravo o tome. Nema nikakvog popravljanja rupa zakrpama, sjeti se isusovih rijeci: Novo vino u nove mijehove!

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 01.08.2013. at 17:50.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 18:48   #73
@ tkototamopjeva
ako ti je do dijaloga, ja sam za tebe valjda sestra u Kristu, a ne tamo vi neki rimokatolici

KC nije tamo neka tradicija odvojena od Rijeci, vec je apostolska Crkva Kristova
koja cuva svaku Kristovu rijec artikulirajuci ju svecenikom koji imitira Ucitelja


nisam li rekla da se covjek treba pretaliti, a to znaci pretociti kao zlato sto se pretapa, nanovo roditi. za zivota obnavljati zakletvu Kristu, krstavati se Kisom Duha. a to se nastavlja i nakon smrti, koliko god treba da se dusa pretali na svom putu ka vjecnosti

iako je jedno krstenje za oprostenje grijeha
iako smo vec svi procsceni i oprani krvlju Janjeta kojom se Svrsi sva patnja i sva tama za u vjecnost

ali to se treba osvjestavati u dusi, dovesti ju u stanje perfekcije i potpune pretaljenosti i prociscenja od nusmatrijala .. sto ne uspijemo ovdje, to procisti sveta vatra cistilista .. ali je tesko pricati o vremenskom roku, jer dusa je nakon smrti izasla iz vremena.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 20:01   #74
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
nema tu mozda, mozda je kod tebe, kod mene je autoritet Bozja rijec a ona stoji u suprostnosti sa pricama o cistilistu. Ako pocnes citati napokon tu knjigu koju je Bog i tebi ostavio u nasljedje, oslobodit ces se tog "mozda" i znat ces istinu.
Nema tu , mozda ovo mozda ono, Biblija je jasna, i Bog sebi ne moze proturijeciti.
gledaj nije Biblija svima jasna posto mnogi cuitaju ali ne razumiju
ionako ces saznati kada tvoj duh napusti tvoje tijelo,nadams e na zaozbiljno nego da cas saznati bez da ides tamo recimo
sto se tice citanja Biblije to da,trebam citati
ionako ces saznati,ali cuvaj se jer mozda bude prekasno,pa bib ilo budro da se pomolis za nekoga tko je mozda u cistilistu,za nekoga za koga se nitko ne moli recimo
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 20:02   #75
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Ovako razmislja netko komu Biblija jednostavno nije autoritet, tipicno rimokatoilcki. A ti onda vjeruj. Tesko je pricati s rimokatolicima jer njima pokazes crno na bijelo stih iz biblije a oni izvlace price o katakombama i ono sto "sveta rimokatolicka crkva kaze". Tesko je to. Nema se jednostavno sto pricati s ljudima koji Bozju rijec stavljaju u isti rang sa "crkvenom tradicijom" itd itd. Odgovoran si sam za sebe. Nitko se ne moze za tebe moliti jednom kad umres. To neces nigdje u bibliji naci. Dusa se cisti jedino kroz vjeru u Isusa Krista, cisti se od grijeha vjerujuci da je Krist za njih platio. Nema druge. Nitko se ne moze za nekoga drugog ocistiti od grijeha. To ne stoji. Vjera je osobna.
Doktrina se zasniva na 2,3 stiha iz Biblije a ne na jednom. Doktrina o svetom trojstvu se zasniva ne na 3 stiha iz Biblije negoli na 100! Sasvim jednostavno: jedan stih kaze Isus je Bog, drugi kaze Jahve Bog, a treci kaze Duh Sveti je Bog, tu ne pise trojstvo al je jasno da je onda bog tri a jedan. Iz stihova koje citiras ne mozes izgraditi nikakvu doktrinu negoli da se covjek spasava na zemlji, a jednom kad umre dolazi sud. Ne mozes iz tih stihova izvuci doktrinu koju izvlacis. Pripazi se takvog proucavanja Biblije.
dakle sto ces reci na stih: Covjeku je jednom umrijeti a onda dolazi Sud.
Gdje je u tom stihu cistiliste, stih ne moze biti jasniji negoli jest.
Ako se nesto u Biblii ne spominje eksplicitno ne moze se graditi doktrina na necemu sto ne postoji u Bibliji. mozemo razgovarati o nevaznim stvarima, ali ne o bitnim doktrinama, a narocito ne onima koje ljude vode u zabludu po pitanju spasenja. Moli se za zive a ne za mrtve. mrtvima vise nitko ne moze pomoci, sto su uradili za zivota, to je to.
Nitko ne moze uci u Raj nesavrsen, tu imas pravo. Zapravo Isus o tome govori u Ivanu 3. Moras se nanovo roditi, ne raditi na imperfekcijama vec se mora tvoj duh nanovo roditi. "Staro je nestalo, evo novo nastaje" Mi nismo vise staro stvorenje vec novo stvorenje u Isusu Kristu, citaj tu istu poslanicu Korincanima od A do Z ona najvise govori upravo o tome. Nema nikakvog popravljanja rupa zakrpama, sjeti se isusovih rijeci: Novo vino u nove mijehove!
da ti nisi mozda protestant posto pljujes po katolicima?
u svakom slucaju jos puno toga trebas nauciti,jako puno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 21:50   #76
Čistilište je sa jedne strane produkt ljudske potrebe za nekonačnosti muka,jer jbg pojam beskonačno zvuči baš prejebeno.Plus čisitlište je uvedeno da bi se Crkva mogla više puniti novcem i više pridobiti vjernika jer eto možda baš vaš najbliži rođak čeka da ga pokornošću spasite.U pravolsavlju ne posotji nešta slično kao čistilište,već posotji neutemeljeno vjerovanje da određeni svetci svake godine zahvataju ljude iz pakla koji su doovljno okajali grijehove.No realno gledano po vjeri i zemaljsi život pun patnje i odricanja je čistilište.I pakao je čistilište,jer po meni koliko god se ludo držao vjere ne možeš vjerovati da će neko vječno patiti jer njegovo pročišćenje kad tad mora doći makar za milion godina tako da je pojam čistilišta samo pojam pakla iz kojeg se lakše može izići i gdje idu slabiji grešnici.No pitao bih kako mi molitvama možemo pomoći?Ako je neko u čisitkištu to je njegov grijeh, a to da li se neko drugi za njega moli je teško shvatljivo.Jedino neko čista srca,ali ne da bi udovoljio Boga nego da bi svovjom čistoćom kroz molitvu došao do njega,ali zar se on već doovljno ne pokaje u vječnoj vatri.Bome mene kada bi na minut stavili u užarenu peć pokajao bi se milion puta i obavezao se Bogu na najveću poslušnost.Ili to niej dovoljno jer ja moram Boga iskreno voliti sam po sebi, a on če osjetiti kada je to potrebno.Ili to liči na Orvelovu 1984 kada muče Smita i na kraju ga pitaju:Voliš li Velikog Brata.On kaže ne.A oni kažu pa naučićeš da ga voliš i krenu sa novim sistemom muka.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 23:00   #77
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Ovako razmislja netko komu Biblija jednostavno nije autoritet, tipicno rimokatoilcki. A ti onda vjeruj. Tesko je pricati s rimokatolicima jer njima pokazes crno na bijelo stih iz biblije a oni izvlace price o katakombama i ono sto "sveta rimokatolicka crkva kaze". Tesko je to. Nema se jednostavno sto pricati s ljudima koji Bozju rijec stavljaju u isti rang sa "crkvenom tradicijom" itd itd.
Crkva je odredila i sastavila Kanon, a tvoja tvrdnja zapravo implicira da su svi kršćani uključujući i one koji su odredili Kanon nevjernici i neuki i da su prava spoznaja i tumačenje došli negdje s reformacijom.
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 02:28   #78
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
@ tkototamopjeva
ako ti je do dijaloga, ja sam za tebe valjda sestra u Kristu, a ne tamo vi neki rimokatolici

KC nije tamo neka tradicija odvojena od Rijeci, vec je apostolska Crkva Kristova
koja cuva svaku Kristovu rijec artikulirajuci ju svecenikom koji imitira Ucitelja


nisam li rekla da se covjek treba pretaliti, a to znaci pretociti kao zlato sto se pretapa, nanovo roditi. za zivota obnavljati zakletvu Kristu, krstavati se Kisom Duha. a to se nastavlja i nakon smrti, koliko god treba da se dusa pretali na svom putu ka vjecnosti

iako je jedno krstenje za oprostenje grijeha
iako smo vec svi procsceni i oprani krvlju Janjeta kojom se Svrsi sva patnja i sva tama za u vjecnost

ali to se treba osvjestavati u dusi, dovesti ju u stanje perfekcije i potpune pretaljenosti i prociscenja od nusmatrijala .. sto ne uspijemo ovdje, to procisti sveta vatra cistilista .. ali je tesko pricati o vremenskom roku, jer dusa je nakon smrti izasla iz vremena.
Sestra u Kristu za mene je netko tko vjeruje jedino u Isusa Krista za svoje spasenje, posto takva osoba vjeruje u ono sto kaze Biblija za njih je Biblija neminovno Bozja rijec...moze biti u bilo kojoj crkvi. Ali ne mogu shvatiti da netko tko je spasen i razumije i vjeruje u Bozju rijec clan crkve s toliko hereza:
Marije bezgresno zaceta, marija "bogorodica", Marija bezgresno zivjela, marija uznesena, molitve svecima, svaki dan sveta "misa" na oltaru i pretvaranje vode u vino, svecenisi su namjesnici bozji na zemlji, u vecini crkve ne pije se vino niti jede kruh, nego jede hostija, euharistija puna svakojakih rituala ciribu ciriba, nitko ne cita Bibliju, postivanje dana i blagdana i mjeseci, obavezni post petkom, o tome svemu govori protiv toga poslanica Galacanima, osim toga krste se male bebe koje nista jos ne znaju, prskaju se vodom a ne uranjaju u vodu, u crkvi se ne propovijeda evandjelje i vecina rimokatolika ne zna da li je spasena ili ne, i po cemu se covjek spasava, kipovi svuda, marije svetaca svega i svacega, razvodnjavanje Bozje rijeci, obavezno ispovijedanje svecenicima (umjesto Bogu), dogma o cistilistu i jos mnoge druge hereze. ja sam nekoc odgajana u rimokatolickoj obitelji, moji roditelju su rimokatolici, no ja sam se odrekla i te crkve i njenih ucenja, to je sve jedna velika hereza, a papa i to sve tamo u vatikanu, strava teska! Nema tu ni evandjelja ni krscanskog zivota, narod zivi i gine u neznanju "jer su svecenici znanje zapustili, narod gine jer nema znanja"
Ja sam evandjeoska krscanka, moze se reci protestantska struja: samo Pismo je autoritet, samo vjera spasava i samo po milosti smo spaseni.
Nije meni tesko napustiti niti jednu crkvu kad pocne zastranjivati, ne spasava ljudi crkva, spasava Isus Krist. Mislim da su rijetki katolici uistinu spaseni u Rimokatolickoj crkvi iz razloga da se u toj crkvi Evandjelje tesko cuje!!
Pa ljudi ne znaju! Ne znaju da su spaseni miloscu i da to ne dolazi od njih, da je to dar Bozji (pa vecina misli da ce se spasiti jer su dobri, jer su patili puno i slicno)
Efezanima 2.

I ta tvrdnja: crkva je odredila kanon, pa nije ga odredila RIMOKATOLICKA crkva, Nicejsko vjerovanje npr to su svi biskupi sastavili pretezno istocnjackih crkava i pokojih zapadnjackih biskupa, a ne rimokatolicka crkva. Vama je Rimokatolicka crkva pocetak svega. Pa nije rimokatolicka crkva bila u isusovo vrijeme pa ni 200 tinjak 300 tinjak godina nakon Krista, postojali su biskupi pokrajina po cijelom svijetu, a ne JEDNA rimokatolicka crkva.,,jeste li culi npr. za egipatsku koptsku crkvu za armensku crkvu, za maronite u libanonu i Siriji. pa ne postoji samo "sveta majka rimokatolicka crkva" pa nisu se sve te crkve odcijepile od rimokatolicke, nije ona pocetak i zavrsetak svega. treba rimokatolike pouciti jer ih ta crkva pravi neukima. a da ne govorim o pravoslavnima, tamo ima manje hereza negoli u rimokatolickoj. bar se zene svecenici.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 02.08.2013. at 03:01.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 02:59   #79
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
ako se nesto u Bibliji ne spominje eksplicitno to ne znaci da te doktrine Crkva ne uci.
Lijepo i iskreno rečeno - Doktrina Crkve!
Ima jako puno C - jer ima jako puno doktrina.
Da je samo JEDNA DOKTRINA - i to ona zapisana u Bibliji,
bila bi i samo jedna vjera.

Quote:
ne spominje se ni trojstvo, ni inkarnacija pa je svejedno dio krscanskog ucenja
ali da, mnogi zive od anti-romaniziranja, flop
Sve ono što ne piše - je nadodavanje Božjim riječima.
Kaznene stihove - znaš?

Quote:
molitva za mrtve je praksa od najranijih pocetaka Crkve. po zidovima katakombi su nadjeni zapisi iz prvih stoljeca molitava za mrtve
I u Bibliji su opisani svi krivo-božački postupci!
Ako negdje nešto piše - ne znači da je to ispravno.

Quote:
Krist se dakako osvrce na grjesnike (Mt 12:32) sugerirajuci da se vec umrla dusa moze osloboditi svojih krivnja kroz vatru oprosta (1 Kor 3:15)
1. Korinćanima 3,15 Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj.

Gdje tu piše da postoji Čistilište?
Gdje piše da će se prebivati u nekom mjestu - Čistilištu?

Quote:
molitva se ne upucije mrtvim dusama, one ne mogu cuti, vec se upucuje Bogu ZA njih, tocnije za njihove krivoradnje i imperfekcije, jer kaze sveto Pismo da u raj ne moze uci nista sto nije perfektno tj potpuno ocisceno i pretaljeno, purificirano
Dok je čovjek živ - može isprati grijehe - nakon smrti - kasno je za to.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 05:27   #80
ja koristim google mapu u gibanju po ovoj planeti, ali mi ne treba kad je Cistiliste u pitanju. to treba sotoni

sotoni treba tocno mapa mjesta gdje se cistiliste nalazi,
isti ismijava krscanske vrijednosti krstenja, bogorodice itd itd sve se nadajuci ne bi li vijerne na taj nacin odvukao od Istine Pravde i Ljubavi,
ne preze pred cinjenjem zlodjela u ime svetosti i u ime Crkve,
iskrivljuje istine
siri strah nemira
itd

i to sve sad sto navedoh zapisano je u bibliji, nije li!!




da, Mariju je Crkva uzvisila iznad svih apostola zajedno
jer tako je Bog zelio, to je volja Bozja

zna sotona gdje to pise, ali nece da zna
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.