Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 12:39   #1
Ukazanja "Djevice Marije" su djelo Sotone?

Nisam vidio da li postoji tema, pa zato otvaram novu.

Znam kako ovo zvuči, ali upravo sam došao do zaključka da bi moglo biti tako. Molim svakoga da barem razmisli o ovome prije nego počne kritizirat. Ja sam vjernik, ali ne na način da sam svaki dan u crkvi jer vjerujem da je jednako djelotvorno i ako se molim od kuće ili na bilo kojem drugom mjestu.

Sada sam pogledao dokumentarac Poruke s neba na Z1, i u drugom dijelu emisije se upravo indirektno govorilo o tome.

To sve se nadovezalo na neke nelogičnosti koje su mi se nedavno pojavile. Npr. www.knjiga-istine.com , www.thewarningsecondcoming.com i www.upozorenjepreddrugidolazak.com

Pročitao sam kako se "Djevica Marija" ukazuje i moli za molitvu za bivšeg papu Benedikta (još u vrijeme dok je bio papa). To mi nikako nije sjelo jer sam uvjeren od prvog dana njegovog pontifikata da nije dobar čovjek. Zato mi nije bilo jasno zašto bi se Djevica Marija toliko zauzela za njega. Ali ako je naslov ove teme točan onda je sve savršeno jasno i ima smisla.

Druga stvar je da "Djevica Marija" u svojim ukazanjima forsira ime Majka Spasenja. Ona bi mijenjala ime po kojem je poznata? Ma dajte molim vas, rekla bi ona rastrošna županica.

Brojna ukazanja su neporeciva, i pratila su ih brojna čuda. Ne sumnjam u ukazanja. Općenito, iako ne vjerujem da su baš sva prijavljena istinita. Sotona je majstor prijevare i obmane, to je poznato.

"Djevica Marija" navodno u svojim ukazanjima traži da joj se upućuju molitve i grade kipovi. U Bibliji piše da Bog ne traži da mu se grade kipovi. "Djevica Marija" spominje i da je bezgrešna, i da je posrednik između ljudi i Boga. Djevica Marija nije bezgriješna i Isus je jedini posrednik između ljudi i Boga po Bibliji.

Meni sve ovo smrdi na prijevaru i obmanu što je još odavnina najavljivano.

Zanimaju me mišljenja.
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:17   #2
ne znam no, ipak ne bi rekla...prije mi se cini da te vidjelice krivo interpretiraju doživljeno ako su stvarno doživjele to što govore. osobno ne vjerujem u postojanje sotone na taj nacin, prije da je on sve ono loše u covjeku jer bog nam je ipak dao slobodnu volju a, mi smo ti koji biramo dobro ili loše
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 01:11   #3
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam no, ipak ne bi rekla...prije mi se cini da te vidjelice krivo interpretiraju doživljeno ako su stvarno doživjele to što govore. osobno ne vjerujem u postojanje sotone na taj nacin, prije da je on sve ono loše u covjeku jer bog nam je ipak dao slobodnu volju a, mi smo ti koji biramo dobro ili loše
Čudi me da je samo jedan komentar na ovu temu.
sotona i želi da se ne vjeruje u njegovo postojanje, on obmanjuje. Ti sama prosudi, ali ja prestajem moliti Zdravo Marijo jer mi se nakon ovog čini da ta molitva nije upućena Gospi. Bog neće zamjeriti onima koji u ne znanju mole Zdravo Marijo, ali ja sam neke stvari shvatio i odmah prestajem sa tom molitvom.

Mislim da je svaka osoba povezana s Bogom i da nije potreban posrednik osim Isusa Krista.

Začudilo me da sam tek sada došao do nekih zaključaka, a vidim da to nije ništa novo. Evo jedan video, a komentari su zanimljivi: http://www.youtube.com/watch?v=IczCy-m5-Pg
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 06:50   #4
99% svih ukazanja su djelo vragova. za ona koja su stvarna nije ih potrebno objabljivati i praviti senzacije. dovoljno je da se objavi poruka ukazanja koja će blagotvorno djelovati na ljude.
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 08:28   #5
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Čudi me da je samo jedan komentar na ovu temu.
sotona i želi da se ne vjeruje u njegovo postojanje, on obmanjuje. Ti sama prosudi, ali ja prestajem moliti Zdravo Marijo jer mi se nakon ovog čini da ta molitva nije upućena Gospi. Bog neće zamjeriti onima koji u ne znanju mole Zdravo Marijo, ali ja sam neke stvari shvatio i odmah prestajem sa tom molitvom.

Mislim da je svaka osoba povezana s Bogom i da nije potreban posrednik osim Isusa Krista.

Začudilo me da sam tek sada došao do nekih zaključaka, a vidim da to nije ništa novo. Evo jedan video, a komentari su zanimljivi: http://www.youtube.com/watch?v=IczCy-m5-Pg
a, što ako je tek to sotonina obmana koja te navodi da prestaješ moliti zdravo marijo? ako je sve to što te navelo na takvu pomisao upravo djelo sotone?

ponovo procitaj bibliju, pogotovo onaj dio o mojsiju i mjedenoj zmiji (knjiga brojev,21), mislim da ceš shvatiti

Mjedena zmija
4 Od brda Hora zapute se prema Crvenom moru da zaobiđu zemlju edomsku. Narod putem postane nestrpljiv. 5 I počne govoriti i protiv Boga i protiv Mojsija: "Zašto nas izvedoste iz Egipta da pomremo u ovoj pustinji? Nema kruha, nema vode, a to bijedno jelo već se ogadilo dušama našim." 6 Onda Jahve pošalje na narod ljute zmije; ujedale ih one, tako te pomrije mnogo naroda u Izraelu. 7 Dođe narod k Mojsiju pa reče: "Sagriješili samo kad smo govorili protiv Jahve i protiv tebe. Pomoli se Jahvi da ukloni zmije od nas!" Mojsije se pomoli za narod, 8 i Jahve reče Mojsiju: "Napravi otrovnicu i stavi je na stup: tko god bude ujeden, ostat će na životu ako je pogleda."
9 Mojsije napravi zmiju od mjedi i postavi je na stup. Kad bi koga ujela ljutica, pogledao bi u mjedenu zmiju i ozdravio.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:16   #6
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, što ako je tek to sotonina obmana koja te navodi da prestaješ moliti zdravo marijo? ako je sve to što te navelo na takvu pomisao upravo djelo sotone?

ponovo procitaj bibliju, pogotovo onaj dio o mojsiju i mjedenoj zmiji (knjiga brojev,21), mislim da ceš shvatiti

Mjedena zmija
4 Od brda Hora zapute se prema Crvenom moru da zaobiđu zemlju edomsku. Narod putem postane nestrpljiv. 5 I počne govoriti i protiv Boga i protiv Mojsija: "Zašto nas izvedoste iz Egipta da pomremo u ovoj pustinji? Nema kruha, nema vode, a to bijedno jelo već se ogadilo dušama našim." 6 Onda Jahve pošalje na narod ljute zmije; ujedale ih one, tako te pomrije mnogo naroda u Izraelu. 7 Dođe narod k Mojsiju pa reče: "Sagriješili samo kad smo govorili protiv Jahve i protiv tebe. Pomoli se Jahvi da ukloni zmije od nas!" Mojsije se pomoli za narod, 8 i Jahve reče Mojsiju: "Napravi otrovnicu i stavi je na stup: tko god bude ujeden, ostat će na životu ako je pogleda."
9 Mojsije napravi zmiju od mjedi i postavi je na stup. Kad bi koga ujela ljutica, pogledao bi u mjedenu zmiju i ozdravio.

Nije isključeno da je to obmana koja te navodi prestat se klanjati Djevici Mariji, ali mi je vjerojatnije ovo što sam ja zaključio i toga ću se držati.

Meni papa Benedikt nikako nije sjeo od prvog dana. Vidio sam nešto prokleto u njegovim očima. Ružno zvuči i možda nisam u pravu, ali ja ga nisam pozitivno doživio.
I onda naletim na poruke "od Djevice Marije" koja traži molitvu za njega jer joj je on posebno drag.

Evo jedan citat "poruke od Djevice Marije": "Molite se za Mog ljubljenog papu Benedikta. On je okružen vrlo moćnim neprijateljima Boga. Dangubni za moć i kontrolu nad Mojom Crkvom. Molitva može pomoći odgoditi njegov skori odlazak kada će biti prisiljen napustiti Vatikan kao je prorečeno. Molite, molite, molite za ovo razdoblje, a to će biti najmračnije vrijeme koje je ikad zadesilo Moje svete sluge, biskupe, kardinale i sve istinske sljedbenike u Mojoj službi. Ključevi Rima će sada biti vraćeni Bogu, Svemogućem Ocu."

Ovaj boldani dio mi je posebno upao u oko. Od kada Djevica Marija ima sluge? Mislim da se to Bogu koji traži da bude jedini ne bi svidjelo, a i kosi se sa puno toga iz Biblije.

Ovdje ima još poruka koje se odnose na Benedikta: http://www.knjiga-istine.com/Papa-Benedikt-XVI.htm
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:51   #7
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
99% svih ukazanja su djelo vragova. za ona koja su stvarna nije ih potrebno objabljivati i praviti senzacije. dovoljno je da se objavi poruka ukazanja koja će blagotvorno djelovati na ljude.
tocno tako
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 11:21   #8
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
....
Ovdje ima još poruka koje se odnose na Benedikta: http://www.knjiga-istine.com/Papa-Benedikt-XVI.htm
ni meni papa bebedikt nije legao al, to ne znaci da možda nije dobar covjek, možda je samo premalo prostora dobivao po novinama.....
inace ovaj link koji si naveo, malo je cudan....više mi lici na piskaranja nekog adventista, mormona, baptista ili JS....
u bibliji ako se ne varam "sudnji dan" nije hamagedon vec apokalipsa....također spominjanje 12 odabranih .....
" Dok se bliži Bitka Harmagedona i dok sotonina vojska pojačava ovaj bijesni rat protiv Božje djece, vi se morate odmaknuti, upravo sada, jer ako to ne učinite, suočiti ćete se s Božjim Gnjevom i nikakvo Milosrđe neće biti pokazano vama niti onima koji gutaju laži koje pljuju vaša usta, zato da bi prkosili Istini."
" Ja želim da se zna kako sam postavljena ne samo za Kraljicu Neba, već i za Kraljicu nad dvanaest plemena Izraelovih. Dvanaest naroda će vladati u Novom Jeruzalemu. Dvanaest zvijezda na Mojoj Kruni, koju je na Moju Glavu položio Moj ljubljeni Sin, Isus Krist tijekom Moje Krunidbe, označavaju ovo proročanstvo. Svaka od ovih zvijezda predstavlja dvanaest naroda, koji će se razviti na Sudnji Dan."

inace harmagedon kod js oznacava bitku kod harmagedona i nakon toga uspostavu tisucugodišsnjeg kraljevstva mira a, apokalipsa je naziv posljednje knjige u bibliji i ako ju prevedeš na hr. znaci otkrivanje....što nije isto.....jer u otkrivanju bog ne govori o odabiru 12-torice vec o tome da oni koji vjeruju u njega ce imati njegovu zaštitu u tom vremenu a, svoju nagradu ce dobiti na nebu...onima koji ne vjeruju u njega dat ce priliku da se obrate a, samo oni koji to ne ucine bit ce kažnjeni....
također, kad ovo uzmem u obzir (da ne idem u detalje) ne cudi me ni taj naziv majke spasenja koji zapravo nema nikakve veze s našom majkom božjom....

ne znam, al ipak mislim da si malo zaveden pricom ljudi koji na sve nacine žele ljude udaljiti od boga (katolickog) i pridobiti ih na svoju stranu
probaj još jednom bolje razmisliti, mjesto citanja raznih objava na netu rađe procitaj bibliju....ako ništa drugo, bar ceš doci do zakljucka na osnovu svog razmišljanja a, ne na osnovu onog što drugi žele da misliš....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 11:30   #9
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Nije isključeno da je to obmana koja te navodi prestat se klanjati Djevici Mariji, ali mi je vjerojatnije ovo što sam ja zaključio i toga ću se držati.

Meni papa Benedikt nikako nije sjeo od prvog dana. Vidio sam nešto prokleto u njegovim očima. Ružno zvuči i možda nisam u pravu, ali ja ga nisam pozitivno doživio.
I onda naletim na poruke "od Djevice Marije" koja traži molitvu za njega jer joj je on posebno drag.
Demoni su ti kao političari, vole zavaditi pa vladati osobom a ti si se pokazao kao vrlo lak i naivan plijen, demoni naime obožavaju osobi pokazati istinite mrvice a zatim ih na taj način odvratiti od prave Istine kako ju nikada ne bi našli jer osoba počne vjerovati kako je našla sve odgovore i jednostavno prestane istraživati.
Uopće nema sumnje da demoni vole uzimati likove svetaca ili nama bliskih ljudi, to im je poslastica, zadnji demon kojeg sam vidjela u svom stanu je imao lik crne spodobe bez lica koja mi je došla tik do mojeg lica (dok sam spavala, upravo sam se budila iz sna) a kada je primjetio da ga vidim odjednom je uzeo lik crne djevice Marije koja je raširila ruke i molila, to mi je bilo toliko smiješno da sam se počela smijati, nije znao da sam prije toga vidjela tko je zapravo i da sam vidjela čitavu njegovu transformaciju u djevicu Mariju
To naravno nije nikakav dokaz da djevica Marija ne postoji ili da je demonski lik jer to nije točno, itekako je vrlo pozitivan "lik" i često dođe upozoriti na nešto, tu naravno uzimam u obzir da je neki pozitivan entitet uzeo njezin lik no bitan mi je rezultat i učinak objave a po tome se entiteti poznaju.
No samim time ima vrlo veliki broj neprijatelja koji se predstavljaju kao ona i zato je jako teško razlučiti istinu od laži.
Ali kako god bilo imam samo jedan savjet za tebe, ne odustaj od traženja istine jer si tek na početku puta
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 04.01.2014. at 11:39.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 14:12   #10
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Nisam vidio da li postoji tema, pa zato otvaram novu.

Znam kako ovo zvuči, ali upravo sam došao do zaključka da bi moglo biti tako. Molim svakoga da barem razmisli o ovome prije nego počne kritizirat. Ja sam vjernik, ali ne na način da sam svaki dan u crkvi jer vjerujem da je jednako djelotvorno i ako se molim od kuće ili na bilo kojem drugom mjestu.

Sada sam pogledao dokumentarac Poruke s neba na Z1, i u drugom dijelu emisije se upravo indirektno govorilo o tome.

To sve se nadovezalo na neke nelogičnosti koje su mi se nedavno pojavile. Npr. www.knjiga-istine.com , www.thewarningsecondcoming.com i www.upozorenjepreddrugidolazak.com

Pročitao sam kako se "Djevica Marija" ukazuje i moli za molitvu za bivšeg papu Benedikta (još u vrijeme dok je bio papa). To mi nikako nije sjelo jer sam uvjeren od prvog dana njegovog pontifikata da nije dobar čovjek. Zato mi nije bilo jasno zašto bi se Djevica Marija toliko zauzela za njega. Ali ako je naslov ove teme točan onda je sve savršeno jasno i ima smisla.

Druga stvar je da "Djevica Marija" u svojim ukazanjima forsira ime Majka Spasenja. Ona bi mijenjala ime po kojem je poznata? Ma dajte molim vas, rekla bi ona rastrošna županica.

Brojna ukazanja su neporeciva, i pratila su ih brojna čuda. Ne sumnjam u ukazanja. Općenito, iako ne vjerujem da su baš sva prijavljena istinita. Sotona je majstor prijevare i obmane, to je poznato.

"Djevica Marija" navodno u svojim ukazanjima traži da joj se upućuju molitve i grade kipovi. U Bibliji piše da Bog ne traži da mu se grade kipovi. "Djevica Marija" spominje i da je bezgrešna, i da je posrednik između ljudi i Boga. Djevica Marija nije bezgriješna i Isus je jedini posrednik između ljudi i Boga po Bibliji.

Meni sve ovo smrdi na prijevaru i obmanu što je još odavnina najavljivano.

Zanimaju me mišljenja.
Harry Potter, metloboj, profesor Snape, scena gdje su mu zapalili robu.
__________________
Lijenost je pola odrađenog posla. :D
fico45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:45   #11
Prebačeno s Alternative.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 23:58   #12
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Čudi me da je samo jedan komentar na ovu temu.
sotona i želi da se ne vjeruje u njegovo postojanje, on obmanjuje. Ti sama prosudi, ali ja prestajem moliti Zdravo Marijo jer mi se nakon ovog čini da ta molitva nije upućena Gospi. Bog neće zamjeriti onima koji u ne znanju mole Zdravo Marijo, ali ja sam neke stvari shvatio i odmah prestajem sa tom molitvom.

Mislim da je svaka osoba povezana s Bogom i da nije potreban posrednik osim Isusa Krista.

Začudilo me da sam tek sada došao do nekih zaključaka, a vidim da to nije ništa novo. Evo jedan video, a komentari su zanimljivi: http://www.youtube.com/watch?v=IczCy-m5-Pg
Reci, da ne okolišamo puno, jesi ti prešo na protestante ili to govoriš kao katolik
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 04:35   #13
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ni meni papa bebedikt nije legao al, to ne znaci da možda nije dobar covjek, možda je samo premalo prostora dobivao po novinama.....
Meni nije legao na prvi pogled. Nema veze sa prostorom u medijima niti onim što je i kako kasnije radio ili nije radio.


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
inace ovaj link koji si naveo, malo je cudan....više mi lici na piskaranja nekog adventista, mormona, baptista ili JS....
u bibliji ako se ne varam "sudnji dan" nije hamagedon vec apokalipsa....također spominjanje 12 odabranih .....
" Dok se bliži Bitka Harmagedona i dok sotonina vojska pojačava ovaj bijesni rat protiv Božje djece, vi se morate odmaknuti, upravo sada, jer ako to ne učinite, suočiti ćete se s Božjim Gnjevom i nikakvo Milosrđe neće biti pokazano vama niti onima koji gutaju laži koje pljuju vaša usta, zato da bi prkosili Istini."
" Ja želim da se zna kako sam postavljena ne samo za Kraljicu Neba, već i za Kraljicu nad dvanaest plemena Izraelovih. Dvanaest naroda će vladati u Novom Jeruzalemu. Dvanaest zvijezda na Mojoj Kruni, koju je na Moju Glavu položio Moj ljubljeni Sin, Isus Krist tijekom Moje Krunidbe, označavaju ovo proročanstvo. Svaka od ovih zvijezda predstavlja dvanaest naroda, koji će se razviti na Sudnji Dan."
Ovo mi niti malo ne djeluje kao od Boga.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
inace harmagedon kod js oznacava bitku kod harmagedona i nakon toga uspostavu tisucugodišsnjeg kraljevstva mira a, apokalipsa je naziv posljednje knjige u bibliji i ako ju prevedeš na hr. znaci otkrivanje....što nije isto.....jer u otkrivanju bog ne govori o odabiru 12-torice vec o tome da oni koji vjeruju u njega ce imati njegovu zaštitu u tom vremenu a, svoju nagradu ce dobiti na nebu...onima koji ne vjeruju u njega dat ce priliku da se obrate a, samo oni koji to ne ucine bit ce kažnjeni....
također, kad ovo uzmem u obzir (da ne idem u detalje) ne cudi me ni taj naziv majke spasenja koji zapravo nema nikakve veze s našom majkom božjom....
Zato što i ja mislim da nema veze sa Majkom Božjom sam i otvorio temu.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ne znam, al ipak mislim da si malo zaveden pricom ljudi koji na sve nacine žele ljude udaljiti od boga (katolickog) i pridobiti ih na svoju stranu
probaj još jednom bolje razmisliti, mjesto citanja raznih objava na netu rađe procitaj bibliju....ako ništa drugo, bar ceš doci do zakljucka na osnovu svog razmišljanja a, ne na osnovu onog što drugi žele da misliš....
Pogledaj što si napisala u postu. Slažemo se da nešto ne štima. I onda na kraju napišeš totalnu suprotnost.


Ništa me nikada neće udaljiti od Boga.
Samo pokušavam razmišljati i ne dopustiti da me netko ili nešto zavede. Vjerovao sam u ukazanja Djevice Marije, ali sada više nisam siguran da je to bila ona. Moja vjera u Boga se nije niti neće promijeniti.
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 04:42   #14
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Demoni su ti kao političari, vole zavaditi pa vladati osobom a ti si se pokazao kao vrlo lak i naivan plijen, demoni naime obožavaju osobi pokazati istinite mrvice a zatim ih na taj način odvratiti od prave Istine kako ju nikada ne bi našli jer osoba počne vjerovati kako je našla sve odgovore i jednostavno prestane istraživati.
Uopće nema sumnje da demoni vole uzimati likove svetaca ili nama bliskih ljudi, to im je poslastica, zadnji demon kojeg sam vidjela u svom stanu je imao lik crne spodobe bez lica koja mi je došla tik do mojeg lica (dok sam spavala, upravo sam se budila iz sna) a kada je primjetio da ga vidim odjednom je uzeo lik crne djevice Marije koja je raširila ruke i molila, to mi je bilo toliko smiješno da sam se počela smijati, nije znao da sam prije toga vidjela tko je zapravo i da sam vidjela čitavu njegovu transformaciju u djevicu Mariju
To naravno nije nikakav dokaz da djevica Marija ne postoji ili da je demonski lik jer to nije točno, itekako je vrlo pozitivan "lik" i često dođe upozoriti na nešto, tu naravno uzimam u obzir da je neki pozitivan entitet uzeo njezin lik no bitan mi je rezultat i učinak objave a po tome se entiteti poznaju.
No samim time ima vrlo veliki broj neprijatelja koji se predstavljaju kao ona i zato je jako teško razlučiti istinu od laži.
Ali kako god bilo imam samo jedan savjet za tebe, ne odustaj od traženja istine jer si tek na početku puta
Nisam te shvatio. Napisao sam naslov teme s upitnikom jer želim druga mišljenja. I sama kažeš da demoni uzimaju lik nekog sveca, ali kažeš da sam ispao naivan i lak plijen jer sam pretpostavio da je to i u ovim slučajevima

Uopće ne sumnjam da Djevica Marija postoji, ali sam počeo sumnjati da li ste to baš ona ukazivala.

Za one poruke koje pišu na linkovima sa početka teme, posebno o Benediktu sam siguran da nisu od Boga i to je temelj moje sumnje.
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 04:44   #15
Quote:
fico45 kaže: Pogledaj post
Harry Potter, metloboj, profesor Snape, scena gdje su mu zapalili robu.
Možeš pojasnit? Nisam gledao tog Pottera, niti Gospodare prstenova niti išta slično
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 04:45   #16
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Reci, da ne okolišamo puno, jesi ti prešo na protestante ili to govoriš kao katolik
Katolik, zašto? Bilo bi bolje da si napisao konkretno zašto se ne slažeš s mojom pretpostavkom. Još stigneš
11- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 07:52   #17
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Ovo mi niti malo ne djeluje kao od Boga.
Zato što i ja mislim da nema veze sa Majkom Božjom sam i otvorio temu.
Pogledaj što si napisala u postu. Slažemo se da nešto ne štima. I onda na kraju napišeš totalnu suprotnost.
Ništa me nikada neće udaljiti od Boga.
Samo pokušavam razmišljati i ne dopustiti da me netko ili nešto zavede. Vjerovao sam u ukazanja Djevice Marije, ali sada više nisam siguran da je to bila ona. Moja vjera u Boga se nije niti neće promijeniti.
jako dobro znam što sam napisala samo ili ti nisi dobro shvatio ili možda ne vjerujemo u istog boga....al, pošto si pomenuo papu benedikta pretpostavila sam da govorimo o katolickoj (rimokatolicima) i, ako procitaš bibliju, pitaš bilo kojeg svecenika, dobit ceš isti odgovor....
ako ne želiš biti zaveden, citaj bibliju rađe nego što netko piše po netu, jer je uvijek upitno tko je taj koji piše,s kojom namjerom i, kojoj vjeri pripada....meni osobno je uvijek jako zanimljivo kako npr. js svoju vjeru vole predstavljati kao jedinu pravu
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 10:11   #18
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Nisam vidio da li postoji tema, pa zato otvaram novu.

Znam kako ovo zvuči, ali upravo sam došao do zaključka da bi moglo biti tako. Molim svakoga da barem razmisli o ovome prije nego počne kritizirat. Ja sam vjernik, ali ne na način da sam svaki dan u crkvi jer vjerujem da je jednako djelotvorno i ako se molim od kuće ili na bilo kojem drugom mjestu.

Sada sam pogledao dokumentarac Poruke s neba na Z1, i u drugom dijelu emisije se upravo indirektno govorilo o tome.

To sve se nadovezalo na neke nelogičnosti koje su mi se nedavno pojavile. Npr. www.knjiga-istine.com , www.thewarningsecondcoming.com i www.upozorenjepreddrugidolazak.com

Pročitao sam kako se "Djevica Marija" ukazuje i moli za molitvu za bivšeg papu Benedikta (još u vrijeme dok je bio papa). To mi nikako nije sjelo jer sam uvjeren od prvog dana njegovog pontifikata da nije dobar čovjek. Zato mi nije bilo jasno zašto bi se Djevica Marija toliko zauzela za njega. Ali ako je naslov ove teme točan onda je sve savršeno jasno i ima smisla.

Druga stvar je da "Djevica Marija" u svojim ukazanjima forsira ime Majka Spasenja. Ona bi mijenjala ime po kojem je poznata? Ma dajte molim vas, rekla bi ona rastrošna županica.

Brojna ukazanja su neporeciva, i pratila su ih brojna čuda. Ne sumnjam u ukazanja. Općenito, iako ne vjerujem da su baš sva prijavljena istinita. Sotona je majstor prijevare i obmane, to je poznato.

"Djevica Marija" navodno u svojim ukazanjima traži da joj se upućuju molitve i grade kipovi. U Bibliji piše da Bog ne traži da mu se grade kipovi. "Djevica Marija" spominje i da je bezgrešna, i da je posrednik između ljudi i Boga. Djevica Marija nije bezgriješna i Isus je jedini posrednik između ljudi i Boga po Bibliji.

Meni sve ovo smrdi na prijevaru i obmanu što je još odavnina najavljivano.

Zanimaju me mišljenja.


O ovome stoji zapisano: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3357
Normalno, samo je pitanje da li bi to vjernici podržavali: https://www.forum.hr/showthread.php?t=702394
U stvari se misli da čovjek svojom koncentracijom može stvarati poseban psihički entitet. Carl Gustav Jung je pisao o tome posebnom psihičkom entitetu koji on definira kao kompleks. A svi mi znamo o tome iz svakodnevnog života kada kažemo da netko ima kompleks. To je u principu neki automomna psihičkička energija koja vlada sa pojedincima umjesto da oni s njom vladaju.
Ovakva se logika može proširiti i na moć molitvi i čuda koja se, doduše rijetko mogu iskazati usljed vjerskog zanosa, molitve, kontempalcije i sl. Mnoštvo vjernika je svojom vjerom, ufanjem, molitvom do sada stavralo veliku prihičku snagu vezanog za jedan arhetip. Misli se na Isusa Krista koji pravi vjernici smatraju Sinom Božjim. Doduše, Jung ima malo drukčiji stav pa smatra Krista arhetipom koji definira najdublja stremljenja našeg jastva. A to je ono što većina nas stremi i želi: život u harmoniji sa svim ostalim bićima i što je najvažnije mogućnost transcendiranja prokljetstva smrti. Tome arhetipu ljudi streme, ali ga ne mogu ostvariti. Znamo da je život pun borbe i stresa, a neminovno završava smrću. A većina nije nikad spoznala iako je tražila smisao u svemu tome.
Svaka vjera, pa i kršćanska ima svoga prvog učitelja. Ali je kod kršćana karakteristično da je Krist ne samo učitelj, nego i nešto nadprirodno: sin Božji.
Ako ljudi u to vjeruju oni ulažu svoju psihičku energiju u toga svoga učitelja. I on postaje svojevrsna realnost. To ne vrijedi samo za Krista, nego i za djevicu Mariju uključujući i svece. Što više ljudi vjeruje u Mariju ili svece kojima se mole, mogu od toga imati parapsihičkih dobiti. Jer se usklađuju sa ogromnom energijom koja se vezala za taj entitet.



Evo malo detaljnije: http://www.hermetizam.com/index.php?...295&Itemid=137

Egregori

Naziv egregor dajemo sili stvorenoj moćnom duhovnom strujom, koja se kasnije hrani u redovitim intervalima, u skladu s ritmom koji je u harmoniji s univerzalnim životom kozmosa, ili pak skupu duhovnih entiteta ujedinjenih zajedničkom karakteristikom.
U nevidljivome, u onome izvan fizičke percepcije čovjeka, postoje umjetna bića, nastala iz devocije, entuzijazma ili fanatizma, koje nazivamo egregorima. To su središta velikih duhovnih struja, dobrih ili zlih. Mistična crkva, Nebeski Jeruzalem, Tijelo Kristovo, kao i svi slični nazivi su kvalifikacije koji daju obol egregoru katolicizma. Slobodno zidarstvo, protestantizam, islam i budizam isto tako imaju egregore. Velike političke ideologije također.
__________________



Dakle sve ovisi o grupaciji koja vjeruje u ukazanja i o grupaciji koja u njih ne vjeruje. Odnosno grupacija koja ih smatra djelom Nečastivog.

Da li je nešto obmana u slučaju ukazanja do sada se pokazalo da nije. Jer su se uglavnom dešavale pozitivne stvari. S time da je riječ obmana relativni pojam. Jer su prikazanja pozitivna dok su posljedice pozitivne. Imali smo do sada u povijesti i loše posljedice prikazanja.

Evo primjera kod mormona čijem se šefu ukazao arhanđeo zvani Moroni: http://www.srce-isusovo.com/index.ph...cke-sekte.html

Za mormone je to ukazanje pravo, dobro i sveto. A za katolike je to djelo nečastivog !?
A za Jehovine svjedoke su i Moroni i Marija Međugorska ukazanja oholog Satana !?!!

Dakle sve ovisi sa koje strane se gleda neko ukazanje. O tome stoji zapisano: https://www.forum.hr/showpost.php?p=44126856&postcount=6


Otac (50) godina i sin (25) godina kupili magarca na sajmu i vraćaju se u svoje selo, dalje 30 km. I vode oni magarca na uzici.
Naiđe neki čovjek i kaže: gledaj budale, kupili magarca, a nitko ga ne jaše.
I onda otac zajaše magarca, ali nakon 3 km naiđe opet neki čovjek i kaže:
Koji pokvareni otac, jaše magarca, a sin neka trčkara za njim.
I onda zajaše sin. Nakon par kilometara opet ih vidi neki čovjek i kaže: neodgoeni sin jaše magarca, a otac neka hoda pored njega.
Nakon toga oni obadva na magarca. Ali opet je sve krenulo po zlu. Naiđe neki seljak i kaže im: pa vi stvarno nemate srca. Kako vas nije sram mučiti jadnu životinju.
I onda se oni skinu sa magarca i počinju studirati: nije dobro ako ga ne jašemo, nije dobro ako ga sin jaše, nije dobro ako ga otac jaše, a nije dobro ako ga obadva jašemo. Kako će mo onda jadni mi doći do našeg sela jer smo tek na pola puta. I onda se sjete. Otpilaju pored ceste u šumici dvije grane dužine 3 metra. Te je polože ispod magarca i tako ga nosahu kao da je bolestan.
Nakon toga ih nitko nije ništa pitao, nego su svi buljili u njih ko tele u šarena vrata

Zadnje uređivanje krena : 05.01.2014. at 10:33.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:54   #19
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Nisam te shvatio. Napisao sam naslov teme s upitnikom jer želim druga mišljenja. I sama kažeš da demoni uzimaju lik nekog sveca, ali kažeš da sam ispao naivan i lak plijen jer sam pretpostavio da je to i u ovim slučajevima

Uopće ne sumnjam da Djevica Marija postoji, ali sam počeo sumnjati da li ste to baš ona ukazivala.

Za one poruke koje pišu na linkovima sa početka teme, posebno o Benediktu sam siguran da nisu od Boga i to je temelj moje sumnje.
Oprosti što nisam bila jasnija.
Nisam mislila kako si lak i naivan plijen stoga što si opravdano posumnjao nego bi to vrlo lako mogao postati ako sada zatvoriš svoj um i doneseš neke konačne zaključke, a da si na dobrom putu u to nema sumnje uopće
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:19   #20
Quote:
11- kaže: Pogledaj post
Katolik, zašto? Bilo bi bolje da si napisao konkretno zašto se ne slažeš s mojom pretpostavkom. Još stigneš
Zato što se po tome razlikuju katolici od protestanata po pitanju Majke Božje, lakše je diskutirati.

Ja osobno vjerujem da se Majka Božja može pojaviti (ak osam već vjernik) ,ali nebi se usudi nešto konkretnije objašnjavati, opet je to stvar vjere i povjerenja u onog tko tvrdi da je primio neku poruku
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.