Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 19:21   #1
Question Antipsihotici - Azolar, Zyprexa, Seroquel...

Podijelimo iskustva, doživljaje. Koje sam zaboravio slobodno dopišite. Neka "ludilo" krene
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:29   #2
Seroquel,Loquen,Kvetiapin - dno dna. Umara me i ubija u pojam.
Zyprexa - Super stvarčica.

Oboje debljaju i to dosta.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:36   #3
Meni se od Zyprexe samo spavalo i nisam bio za ništa. Da, to je točno. Debljaju. Osobno sam dobio 15kg, pa sam tražio zamjenu. Trenutačno sam na Azolaru. Azolar te jednostavno "digne", ne možeš se smiriti. Tu Normabeli pomažu, pomalo. .Seroquel čista sedacija.
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:50   #4
zyprexa - efekta bez, kao da cuclam septoletu, a ne boli me grlo.

risset - pomogao donekle, dobila 8kg u 8-9 mj, osjećala se kao zombi, no barem mi nije bilo jako loše.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:10   #5
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
zyprexa - efekta bez, kao da cuclam septoletu, a ne boli me grlo.

risset - pomogao donekle, dobila 8kg u 8-9 mj, osjećala se kao zombi, no barem mi nije bilo jako loše.
koliko dugo ih već koristiš?
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 22:59   #6
q-pin - sve najbolje o njemu, bez debljanja, odličan za tjeskobu i nesanicu
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 07:32   #7
Quote:
shabd kaže: Pogledaj post
koliko dugo ih već koristiš?
ne koristim ih vec jako dugo, a risset sam pila 8-9 mjeseci.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:37   #8
Pokušao sam sa puno ap-ova ali rispolept mi je najbolje lego.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:30   #9
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
q-pin - sve najbolje o njemu, bez debljanja, odličan za tjeskobu i nesanicu

slazem se, iako ga pijem tek 2,5 mjeseca, i trazila sam ga zbog podjele iskustva ovdje na forumu, cini se najdjelotvorniji za spavanje i raspolozenje od svih lijekova koje sam dosad pila

ne deblja me nista, za razliku od mirzatrapina recimo

pila sam quelapin,loquen i sada seroquel-koji mi se nekako cini najoriginalnije... ovaj izvrstan lijek se osim ovih gore naziva skriva i pod q-pin, i kventiax

sve pohvale
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:40   #10
ja pijem moditen već dvije godine, ne deblja, i iako je samo 1mg djeluje odlično na mene
ne mogu se zamisliti više bez njega
koliko sam se samo promjenila
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 23:11   #11
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
slazem se, iako ga pijem tek 2,5 mjeseca, i trazila sam ga zbog podjele iskustva ovdje na forumu, cini se najdjelotvorniji za spavanje i raspolozenje od svih lijekova koje sam dosad pila

ne deblja me nista, za razliku od mirzatrapina recimo

pila sam quelapin,loquen i sada seroquel-koji mi se nekako cini najoriginalnije... ovaj izvrstan lijek se osim ovih gore naziva skriva i pod q-pin, i kventiax

sve pohvale
seroquel ti je oriđiđi(V. Britanija), a q-pin generički ap (Belupo)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 10:14   #12
Od antipsihotika prvo sam pio zalastu, ali ona mi nije pomogla u vezi mojih misli koje sam umisljao. Onda sam pio risset i one su mi pomogle rjesit se tih misli, ali sam s njima imao velike nuspojave - nisam mogao izac iz kreveta, potpuni gubitak teka (da mi je to bar sad), nista nisam mogao. Kad mi je pomogao risset, vratio sam se na zalastu nekih godinu ipol i sad uzimam rispolux zbog debljanja zalaste.
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:17   #13
Zyprexa i q-pin: Efektivni za zaspat, slijedeći dan užasne derealizacije. Za mene katastrofalni.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:24   #14
Ja se od Seroquela nisam udebljala zato jer kad ga popijem samo padnem u nesvijest i spavam.
A dali su mi ga jer sam graničila s anoreksijom tako da mi otvore apetit. A jesu se zajebali. ha ha.
Mislim..otvori on meni apetit kad ja njega popijem..ali me ipak san predvlada.... pa umjesto da jedem ja odem spavat i do jutra me glad pusti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:45   #15
jel se netko "skidao" s njih? Naime, probao bih, pa me zanimaju iskustva ako je netko pokušao i uspio?!
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 21:55   #16
Ja sam samoinicijativno prestao piti rispolept prije mozda oko dva tjedna nakon cetiri mjeseca konzumacije. I sto da ti kazem osjecam se cudno. Valjda dok se to sve vrati jedino me pomalo strah da me ne pukne opet psihoticnost, iako sto dani idu i toga me manje strah. Ja spavam normalno nekih 8 do 10 sati dnevno i vjerujem vise u samoizljecenje nego li u lijekove koje moj um nikako da shvati. Ako mislis preatajat pit onda je mozda bolje da tokom dana ili tjedana smanjujes miligramazu iako sam ja eto zadnji miligram preko noci ukinuo.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:14   #17
Pijem ih već tri godine. došao sam do najmanje doze. tzv. terapija održavanja. i ja se pomalo bojim da me opet ne "pukne". baš to, pokušao bih putem samoizlječenja. Jedino ne znam kako stres utječe na sve to? Opet sam upisao fakultet, pa da ne bi bilo. Iako osjećam da slabije pamtim pod lijekovima nego što sam prije. zbunjen, uglavnom.
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:16   #18
Quote:
shabd kaže: Pogledaj post
jel se netko "skidao" s njih? Naime, probao bih, pa me zanimaju iskustva ako je netko pokušao i uspio?!
sta se i na njih moze isto navuci ?
ja sam se ponadala da ce ovo uvijek isto dijelovati,iako vec par dana ne spavam dobro...sad me strah da sam senavikla..
dayria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:37   #19
Iz relativno kratkog iskustva koristenja antipsihotika mogu rec samo najgore o njima. Doktor ce rec da sve sto mi se dogadjalo nije od ljekova nego od bolesti. Doktor niti jedan koji nije prosao ono sto smo mi nema pojma ni sto je psihoza, sizofrenija ili depresija. Bitno je da su oni to okarakterizirali kao bolest i imaju kao ljekove koji te ne lijece ali sprijecavaju povratak bolesti. Kakav smijeh, a danas znamo kako je mocna farmaceutska industrija i sa doktorima kojima kapne nesto para pod tepih skrivaju i izbjegavaju psihoterapiju. Tom metodom se u drugim zemljama lijece svi navedeni slucajevi. Ti moras sam za sebe donijet odluku. Meni je terapija bila predvidjena sest mjeseci, ja sam je prestao uzimat nakon cetri. Vise ne namjeravam piti ni kapi alkohola, droge nisam ni prije konzumirao. Sto se tice stresa to mi je sve nekako neshvatljivo. Sto se sve izdogadja tokom zivota mnogim ljudima pa ne zavrse sa dijagnozama psihoze i sl.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:46   #20
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
sta se i na njih moze isto navuci ?
ja sam se ponadala da ce ovo uvijek isto dijelovati,iako vec par dana ne spavam dobro...sad me strah da sam senavikla..
Navodno se na njih ne mozes navuc ali su potrebni da se slucaj koji ti se dogodio ne ponovi. Osobnobih cijeli zivot proveo u psihozi i bio sretan, nego ponovno bio na antipsihoticima. Ali jbg drustvo je bolesno i ti se ne pitas nista za svoj zivot i ako nisi bolesni robot kao i oni, uskog uma posalju te u zatvor, zavezu te i natrpaju te injekcijama danima da ne znas za sebe. Oporavak koji je potreban nakon takvog stresa ne moze se usporediti sa stanjem uma kojeg covjek ima dok je psihotican.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.