Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 15:14   #1
Dužnosti vjernika...

Otvaram ovu temu jer sam neki dan baš isprovocirana od strane nekih ljudi koji se kao prave neki vjernici i idu u crkvu, a s druge strane-muče ih neosnovane sumnje vezane za svećenika o kojima mi se gadi i pomsiliti a kamoli pisati, no probat ću biti što konkretnija.

Ako primijetim na bilo koji način da unutar Crkve ili bilo koje aktivnosti vezane za Crkvu (zbor,kateheze,karitas,štogod) postoje ljudi koji malo iznad granica dobrog ukusa vole tračati, pa do te mjere da predstavlja potenijalnu opasnost za svećenika (nadam se da nisam pretjerala s izrazom, a mislim da nisam) i njegov ugled - jesam li dužna svećeniku to reći kao vjernica koja dolazi u tu Crkvu redovito svake nedjelje,nekad čak i preko tjedna....
važno je napomenuti da me svećenik poznaje, doduše samo iz viđenja, ali me poznaje i pozdravlja kad me sretne (dakle, nisam neki padobranac koji je ni od kud banuo u crkvu da sad on misli da sam neki provokator sa strane).
Zamišljala sam da bi najbolje bilo da mu skrenem pozornost na to na ispovijedi. Što vi mislite o tome?

Malo sam u dilemi, jer radi se o nekim odnosima među nekim ljudima gdje ja ne pripadam , čak niti neke ne poznajem - ali helllou, ako netko otvoreno meni ide to govoriti i na indirektan način mi probuđivati u meni bilo kakvu vrstu sumnje prema svećeniku (što se NEĆE dogoditi), valjda se imam pravo makar požaliti svećeniku na to, ako već ne i ići tako "daleko" pa njega upozoriti na neke stvari, naravno - samo iz najbolje namjere.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 20:21   #2
Ne "žali" se svećeniku, nego našamaraj lajavca! (Ovčica ne prokazuje drugu ovčicu, pogotovu ne pastiru. Pastir ne razumije ovčiji jezik )
Može biti i to da te lajavac kuša, da li si od povjerenja.
U svakom slučaju, ili reaguj momentalno (dok traje olajavanje) il' zauvijek šuti!
Znam, teško je, ali je tako najbolje.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 21:58   #3
hahahha, istina je to sve što kažeš.
Ali bome isto tako je istina da čovjek baš ne zna kako bi se postavio. Naime, griješi se "mišlju, rječju, djelom i PROPUSTOM" , tako da -
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.