Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2007., 17:02   #201
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Gdje se to može obaviti? Koliko košta samo ispravljanje septuma?
Pa zar to ne bi trebalo biti besplatno
Ja sam to operirao u 11. mjesec i nisam ništa platio.
Rockatansky is offline  
Old 27.01.2007., 17:02   #202
Quote:
Rockatansky kaže: Pogledaj post
Pa zar to ne bi trebalo biti besplatno
Ja sam to operirao u 11. mjesec i nisam ništa platio.
Je, ali ako ti se žuri, odeš privatno to riješiti.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.01.2007., 20:30   #203
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Je, ali ako ti se žuri, odeš privatno to riješiti.
Ili ako želiš da se to dobro napravi. Bio na besplatnoj operaciji kod onih mesara.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 27.01.2007., 23:01   #204
hm....ja sam dvajst godina kuburila sa sinusima, gutala antibiotike, inhalirala, ždrokala voltarene zbog migrena...
svaki rendgen je pokazao neznatnu devijaciju i nitko nije predlagao operaciju...onda sam došla do profesora Uglešića u KB Dubrava na Čeljusnoj (ne ORL!) i čovjek me lijepo poslao na CT sinusa gdje je otkrivena tzv, krista koja mi je urastala u čeonu kost (prije 27 godina sam pala niz stepenice i iz te mikrofrakture koju nikad nitko nije otkrio, naraslo je čudovište )...lijepo me naručio za dva tjedna, ja došla u petak ujutro, čovjek mi operirao nos (i frenulum, ), nit me šta bolilo, nit sam imala tampone (nego plastifikatore), nit sam bila podlivena...u subotu išla doma, u ponedjeljak došla na kontrolu, u srijedu mi izvadio plastifikatore...
ja se preporodila, za glavobolju više ne znam...ljubim ga u desno oko
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Old 03.02.2007., 15:33   #205
ima tko iskustva sa korekcijom nosa ?
conan is offline  
Old 03.02.2007., 21:08   #206
Quote:
nivia kaže: Pogledaj post
hi,mene zanima posto sam iz osijeka,ako netko zna jer ima dobar estetski kirurg u osijeku ,jer nebi htjela ici u zg ak nemoram,lakse mi je zbog posla da obavim operaciju u os,ja moram poravnati nos,i smanjit i kakve su cijene?hvala.
nemoj u osijek, nikako.. odi u zagreb radije na rebro
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 08.02.2007., 17:58   #207
informacija

dr.Žgaljardić
www.zgaljardic.net
Bila, probala, napravila...odlično mi je.sve bezbolno, 7 dana gips i to je to
ivaiva999 is offline  
Old 10.02.2007., 09:26   #208
OPERACIJA SINUSA, odnosno NOSA-molim info!

Zamolio bih sve dobre duše a koje su iskusile ili imaju bilo kavu informaciju u vezi gore navedenog Naslova. Naime, imam problema zbog nekakve deformacije u nosu, te kako nemam dobru ventilaciju u nosu, zadesila me zla sudba kronićne upale sinusa. I kako to vućem godinama, to su problemi sve teži i ja se odlučio na operaciju. Ali problem je što sada ne znam kome, tko je tu gazda. Naime, netko mi savjetuje dr. Lajtman iz Merkura, zatim netko dr. Stanec iz KB Dubrava...

Znaći bilo kavkvu informaciju o navedenom problemu, jer moram donijeti konačnu ocijeni kome se dati pod nož...hvala unaprijed svima koji nađu trenutak vremena i osdvoje ga za mene
 
Old 10.02.2007., 11:15   #209
Ja sam operirala nos i sasvim sam zadovoljna svime...od kirurga, samog postupka, postoperativnog tijeka i rezultata...ako te zanimaju detalji pošalji na privatno pa u ti detaljnije opisat šta te zanima...
Inače, s obzirom da se ne znamo, pa ti moje mišljenje ne mora niti treba išta značiti, moj savijet ti je da obiđeš nekoliko kirurga prije nego se za nekog odlučiš i vidiš sam koji ti od njih ulijeva najviše povjerenja jer ti je to ipak najbitnije, a s obzirom da se ipak radi o nosu koji je na sredini lica, važno ti je i da ti to poslije operacije lijepo izgleda, da ti se nešto u estetskom dojmu ne pokvari pa ti možda nije loše pitat operatera da ti pokaže slike od prijašnjih operacija...
ivaiva999 is offline  
Old 10.02.2007., 16:13   #210
Quote:
ivaiva999 kaže: Pogledaj post
Ja sam operirala nos i sasvim sam zadovoljna svime...od kirurga, samog postupka, postoperativnog tijeka i rezultata...ako te zanimaju detalji pošalji na privatno pa u ti detaljnije opisat šta te zanima...
Inače, s obzirom da se ne znamo, pa ti moje mišljenje ne mora niti treba išta značiti, moj savijet ti je da obiđeš nekoliko kirurga prije nego se za nekog odlučiš i vidiš sam koji ti od njih ulijeva najviše povjerenja jer ti je to ipak najbitnije, a s obzirom da se ipak radi o nosu koji je na sredini lica, važno ti je i da ti to poslije operacije lijepo izgleda, da ti se nešto u estetskom dojmu ne pokvari pa ti možda nije loše pitat operatera da ti pokaže slike od prijašnjih operacija...
koliko otprilike dodje operacija nosa?
nivia is offline  
Old 10.02.2007., 18:50   #211
ovisno dal radiš u općoj ili lokalnoj od 1000 do 1500-1800 eura
ivaiva999 is offline  
Old 19.02.2007., 12:34   #212
Ja sam operirala nos u studenom prošle godine i sve 5.
Em nije bilo bolno, em imam kompletno novi dovod zraka
Jedina iritantna stvar je 5 danja disanja na usta zbog tampona u nosu, to mi je stvarno bilo za podivljat.
Otkad sam operirala nos (Vinogradska), dišem kako spada, ne koristim kapi za nos, nos je stalno prohodan itd.
The best thing I did
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 19.02.2007., 19:48   #213
Pardon, nisam operirala nos vec devijaciju septuma i prosirila sinuse
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 19.02.2007., 20:13   #214
heh i mene to ceka ...ae budi srce pa reci kolko si bila u bolnici, bolovanju ...
i tako jos neke vazne detalje
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Old 20.02.2007., 09:33   #215
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
heh i mene to ceka ...ae budi srce pa reci kolko si bila u bolnici, bolovanju ...
i tako jos neke vazne detalje
Bolnica tjedan dana, pa jos tjedan dana doma odmora i dolazenja k sebi (da ne bi bilo da te netko opali po nosu jer je jako bolan nakon sto se izvade tamponi).
Operacija traje oko pol sata, sat.
Mene je uzasno boljelo i peklo grlo od intubacije pa sam jedva jela.
Imala sam feeling ko da sam grlo operirala, a ne nos.

Sta te jos zanima?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 20.02.2007., 14:32   #216
pa koliko si se pazila recimo ne vani dok pada kisa ...dok je hladno ...
dal si mogla birat novi nos
gdje si to obavila s obzirom da si zadovoljna to mi vec dovoljna preporuka

znaci ceh je 5 dana tampona 2 tj bolovanja pa to i nije tako strasno... jer cuo sam price ljudi koji su to radili po zimi i 40 dana nakon operacije nisu smjeli ici van zbog hladnoce ???
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Old 20.02.2007., 14:44   #217
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
pa koliko si se pazila recimo ne vani dok pada kisa ...dok je hladno ...
dal si mogla birat novi nos
gdje si to obavila s obzirom da si zadovoljna to mi vec dovoljna preporuka

znaci ceh je 5 dana tampona 2 tj bolovanja pa to i nije tako strasno... jer cuo sam price ljudi koji su to radili po zimi i 40 dana nakon operacije nisu smjeli ici van zbog hladnoce ???
Pa nisam nista pazila na nos u tom smislu, pazila sam samo da se ne maznem ili da me netko ne mazne
Mislim, logicno je da si neces dopustiti sjediti gol i bos vani na hladnoci, ono pazi se koliko mozes.
Mislim da se novi nos moze birati, ali ja tu temu nisam dotakla, nazalost.
Meni su rekli da ce mi se nos izravnati kad se devijacija izravna. To se naravno nije dogodilo
Operacija bila u Vinogradskoj.
5 dana tampona JE strasno zato jer ces podivljat koliko ce ti to smeta.
Sto se tice hladnoce, ne znam... nije hladno ove zime, a niti me itko na hladnocu upozoravao da ju trebam izbjegavati.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 20.02.2007., 15:48   #218
mda jasno mi je to za cuvanje ...
al kakve sam srece znam da cu dobit po nosu na bilo kakav nacin
da vjerujem za tampone da je strasno .... morat cu neku opaku radnju odvracanja paznje izmislit
jer bi mogo u vrapcu zavrsit poznavajuci sebe
vinogradska tamo i idem
a nos ne znam jer bi mjenjo nije deformiran osim sto je malo malo kriv i ide u jednu stranu al ipak s njim zivim cijeli zivot ...

tnx za info
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Old 20.02.2007., 15:52   #219
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
a nos ne znam jer bi mjenjo nije deformiran osim sto je malo malo kriv i ide u jednu stranu al ipak s njim zivim cijeli zivot ...
Isto i kod mene
Tako da mi nije pretesko palo sto je ostao isti
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Old 22.02.2007., 13:09   #220
Nos moj ponosni

Eto i ja sam jednom davno imala problema s nosom i disanjem. Nisam uopće mogla disati na jednu nosnicu, a i estetski mi je nos malo zanosio na jednu stranu. Sve sam ja to trpila dok mi se jednom od silnih upala nisu začepile i uši i upalile glasnice. Bila sam skoro ko Tomy samo ne tako dobra u fliperu.
Sve u svemu vrag odnio šalu i poslali me na hitnu operaciju u Vinogradsku. Sama operacija mi je bila GROOOZNA jer sam se u sred postupka štemanja probudila iz narkoze. Možeš si zamislit osjećaj da si vezanih ruku na operacionom stolu, a netko ti klještima i štemajzlom kopa po mozgu. Bol je bila neopisiva, a vjeruj mi da sam vrlo tolerantna na bol. Ne kažem da će tako i tebi biti, ali to je moje iskustvo. Nakon operacije su mi šiknuli injekciju analgina, pa je nakon nekog vremena popustilo. Nosila sam kilometre tampona u nosu nekih 5 dana i za to vrijeme mi je lice promijenilo sve dugine boje, a oteklina mi se selila gore - dolje. Ipak ti oni pri zahvatu moraju napraviti rez sa unutarnje strane nosnice i podići kožu s nosa. Jedno 18 dana nisam baš bila normalnog izgleda.
Sve u svemu ono poslije nije bilo ništa strašno, jer sam na činjenicu da ne mogu disati na nos već bila navikla, a i vađenje tampona nije bilo bolno samo neugodno.
Od onda nemam nikakvih problema s disanjem na nos, a i estetka strana mi se popravila, ali da me sad pitaš da li bi ponovila - sumnjam, jer sam to zapamtila kao nešto stvarno bolno.
Akote stvarno muči i ako se radi o alergiji, probaj nabaviti ionizator ili pročiščivač zraka i postavi ga u spavaću sobu, pa ćeš vidjeti da li pomaže. Znam da ima dobre efekte upravo kod takvih problema.
Sretno!
Fosil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.