Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 13:47   #61
Ja sam završio Lucijanku, jezičnu gimnaziju..prije cca 9 godina...

I bome ta gimnazija ti fakat da podlogu za dalje...

Sad evo radim na faksu, magistrirao, upisujem doktorski....

Samo naprijed...

Cika Strile

P.S. Profa Čakarić iz engleskog je zapravo dobrica, samo se pravi da je
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:42   #62
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
P.S. Profa Čakarić iz engleskog je zapravo dobrica, samo se pravi da je


je, i to što kažeš- ali treba to znat prokužit jer ta je žena boga mi zadavala poveće glavobolje i noćne more većini učenika ( mojem razredu je predavala njemački, a ajmo reć da je 99% razreda znao k*ac od ovce o njemačkom, makaru su ga učili ranije, pri dolasku iz osnovne škole )
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:45   #63
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post


je, i to što kažeš- ali treba to znat prokužit jer ta je žena boga mi zadavala poveće glavobolje i noćne more većini učenika ( mojem razredu je predavala njemački, a ajmo reć da je 99% razreda znao k*ac od ovce o njemačkom, makaru su ga učili ranije, pri dolasku iz osnovne škole )
Ma nas je davila s onim speech forama...zadnji dan smo ju natjerali da nam održi speech iz glave...ha ha...i snimili ju kamerom....

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:17   #64
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ma nas je davila s onim speech forama...zadnji dan smo ju natjerali da nam održi speech iz glave...ha ha...i snimili ju kamerom....

Cika Strile
e TO bih voljela čut

nama je jednom upala u razred i krenula pričat na engleskom, mi smo svi blenuli i krenuli se trgat ( jer nam je neobično čut čaksu kak špreha na engleskom ) a onda žena skužila, zablenula se i pokrila usta rukama
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 00:54   #65
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
e TO bih voljela čut

nama je jednom upala u razred i krenula pričat na engleskom, mi smo svi blenuli i krenuli se trgat ( jer nam je neobično čut čaksu kak špreha na engleskom ) a onda žena skužila, zablenula se i pokrila usta rukama
LOL

A ima onaj tzv. oxfordski naglasak...i stalno smo se zajebavali da je ona zapravo lik iz Jane Austin romana...koja frikusha...druga fora je da nas podsjećala na onu iz Dear John serije, onu kaj je vodila grupu....

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 01:18   #66
joj ma znam, mi smo se redovito trgali kad bismo ju i na sekundu čuli kako priča na engleskom....nama je to bilo ono, otkriće mislim, nakon što ju 3 puta tjedno 4 godine slušaš isključivo na njemačkom, strgaš se kad čuješ bilo što izgovoreno na engleskom i to tim njenim, kako ti kažeš "jane austenovskim" naglaskom.
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 10:48   #67
Strašna je, nema šta...ako to nije razlog za proć Lucijanku, onda ne znam kaj je...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 13:59   #68
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
nama je jednom upala u razred i krenula pričat na engleskom, mi smo svi blenuli i krenuli se trgat ( jer nam je neobično čut čaksu kak špreha na engleskom ) a onda žena skužila, zablenula se i pokrila usta rukama
o pa vidim reklamiraš nam školicu

meni je ipak jedna od najdražih čaksiniih rečenica "das freut mich" uz obavezno popravljanje naočala skoro na neki izokrenuti sirove-strasti način
i onaj njen sarkazam
ah falit će mi...

inače, za ljude koje zanima astrologija: ( da, znam, manijak sam ali ispitivala sam profesore )
čaksa - strijelac
majićka strijelac - podznak lav ( žena je slaba na astrologiju )
sabolek lav (tko bi reko ? )
paško riba ( ili možda ovan, s obzirom da je rođen 20.3. )
e da a najveće (i najugodnije ) iznenađenje mi je bila pavić-pezerka koja je na moje pitanje s pritajenim oduševljenjem uzvratila: "ajde ti meni reci kaj misliš da sam ja po horoskopu pa ću ti ja reć kaj mislim da si ti" NISAM MOGLA VJEROVAT da ta "suzdržana" ženska tako otvoreno prihvaća takvo pitanje i još se čak nešto kuži u to
uglavnom ona je vaga al je uvjerena da je podznak djevica. i ja sam uvjerena u to

ah, falit će mi lucijanka priznajem.

a što se tiče početnog pitanja - ma fame o lucijnki kao o neznamkak teškoj školi su po meni neutemeljene. eto prođoh sve razrede s pet, prvi čk s 5,0. a nisam neki manijak i ne radim baš sve na vrijeme... uvijeksam više bila kampanjac nego rediviti marljivi mravić.

bitno je ak dobijete crnobrnju iz latinskog počet odmah radit, i to radit redovito. jer ak odmah ne uhvatite ritam, kasnije ćete se nać kak ispravljate jedinice i podižete ocjenu na 2. majkemi. em je to takav predmet koji se strašno nadovezuje na prethodno gradivo, em je ona profesor koji traži.
ne opterećivat se oko tomašićke previše jer će vas uvuć u svoj krug mentalno i duševno bolesnih frustriranih i manijakalnih. ona je ... čudna ... i to treba prihvatiti stoički i fatalistički. ako hoćete tražit višu svrhu u tom što vam je univerzum dodijelio upravo takvog uberčudnog profesora onda vam je pametno zaljučiti da je to životna lekcija oko toga kakav NE biti ni pod koju cijenu. mislim da ona nije loša privatno, ali je njen temperament strašo ometa u profesionalnom radu. a najgore je kaj joj ravnateljica i pegica drže paravan 100%. jebga.
ako dobijete saboleka - opusti se i uživaj. kod njega se može na nevjerojatno zaniljiv način naučit svašta, bez pritiska. ( "ako je f od x x na kvadrat, koliko je f od čudovište ?" ) ali nemojte biti zločesti prema njemu i nemojte ga iskorištavati, pliiiz. on je najdobroćudnije biće na zemlji koje mrava ne bi zgazilo i budite dobri i uzvratite mu istom mjerom. kad bi svi bili kao on svijet bi bio predivno mjesto puno ljubavi.
majićka - najbolja profa i raska, tj najdraža ikada. jedini njen problem je u tom kaj je temperamentna ali je sklona kipit u sebi pa onda puknut na nekakvim sitnicama. ali to joj se prašta jer je neponovljiva.
pavić pezerka je DALEKO najbolji predavač kojeg sam ikada imala. i sve mi se činida nikad ni neću imati takvog manijaka u pozitivnom smislu. koji vidno voli svoj posao i uvijek teži učiniti ono u što vjeruje kao ispravno.
ne pokušavajte brojiti bogovićkine poštapalice("je li" i "ovaj"). jednostavno nema toliko brojeva. ali zanimljiva, vrlo zanimljiva osoba, koliko god predavanja četo bila suhoparna. brije na alternativnu duhovnost. nisam je uspjela pitat kaj je po horoskopu. šmrc.
joj, moja draga knjižničarka. uvijek spremna pomoći i u 5 minuta ti ispredavati neke podatke koji su ti potrebni za npr referat iz hrvatskog idući sat. meni ostala u vrlo dragom sjećanju.
e da, i šećer za kraj (tj MNOGO MNOGO MNOGO šećera tijekom godina što se nataložilo): TETA JASMINKA. za neupućene - maskota Gimnazije Lucijana Vranjanina (eto, ipak znam naziv škole, teta bi bila ponosna). ona radi u referadi i jako voli vrijeđat ljude a onda pričat pegici i sličnima kako su ti isti ljudi nju vrijeđali. jedan veeliki savjet: budite pristojni s njom do bola. to je najviše ljuti.

ma lucijanka je jedna škola koja prije svega ima dušu ! eto, to je moje iskustvo...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 15:33   #69
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post

ma lucijanka je jedna škola koja prije svega ima dušu ! eto, to je moje iskustvo...
Ma ti imaš dušu, plyhymnio! Slučajno sam otvorila ovu temu, ali baš si me nasmijala!!!

Eh, đačko doba!!!
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:35   #70
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
e da, i šećer za kraj (tj MNOGO MNOGO MNOGO šećera tijekom godina što se nataložilo): TETA JASMINKA. za neupućene - maskota Gimnazije Lucijana Vranjanina (eto, ipak znam naziv škole, teta bi bila ponosna). ona radi u referadi i jako voli vrijeđat ljude a onda pričat pegici i sličnima kako su ti isti ljudi nju vrijeđali. jedan veeliki savjet: budite pristojni s njom do bola. to je najviše ljuti.


LEGENDO!!!



ne mogu vjerovati da sam dragu nam tetu zaboravila spomenuti, ah....nostalgija
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:21   #71
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Ma ti imaš dušu, plyhymnio! Slučajno sam otvorila ovu temu, ali baš si me nasmijala!!!

Eh, đačko doba!!!
što, i ti si išla u lucijanku ili si padobranac ?
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:27   #72
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post


LEGENDO!!!



ne mogu vjerovati da sam dragu nam tetu zaboravila spomenuti, ah....nostalgija
pa vidiš koji propust, užas. da nema mene...
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:35   #73
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
pa vidiš koji propust, užas. da nema mene...
da, iako mi nije jasno kako mi je teta jasminka samo mogla "promaknuti".......mislim, nije da je nju baš teško uočit, svu onako sitnu i nježnu
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:43   #74
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
što, i ti si išla u lucijanku ili si padobranac ?
Ne, ja nisam išla u Lucijanku, slučajno sam čitala ovu temu...ali dobro si me nasmijala!!! Podsjetila me đačkog doba i ludorija.
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 20:59   #75
Quote:
Gretchen kaže: Pogledaj post
da, iako mi nije jasno kako mi je teta jasminka samo mogla "promaknuti".......mislim, nije da je nju baš teško uočit, svu onako sitnu i nježnu
e pa kad si bezobzirna. ja sam oduvijek imala sluha za njene mile riječi pune nježnosti i iskrene ljubavi prema učenicima, kao i predanosti radu s ljudima.


nego... dosta offtopičarenja
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:00   #76
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Ne, ja nisam išla u Lucijanku, slučajno sam čitala ovu temu...ali dobro si me nasmijala!!! Podsjetila me đačkog doba i ludorija.
aha, e pa drago mi je što uveseljavam duše diljem univerzuma
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:04   #77
Quote:
Tonak! kaže: Pogledaj post
a to je valjda oke...jel da...
al ipak preživiš u toj školi? mislim ak redovit učiš nije tako teško??? bar neki tak govore........
al ipak...imaš neku podlogu za fax kasnije...???
Ako redovito ucis, nije uopce tesko, a podloga je zagarantirana, pogotovo zato sto dosta profesora iz Lucijanke radi na pripremama za faks pa znaju sto je bitno...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:10   #78
Spanjolski

Jel mi moze ko rec ko je bio na spanjolskom kakav je profesor i jel moguce ic na spanjolski ako ga nisam prije ucio.
zeleni92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:10   #79
španjolski ti se u lucijanki i uči od početka jer je- izborni predmet ( no računa ti se u prosjek ). ja, na žalost, nisam išla, no koliko su mi frendice iz razreda pričale- pljuga je jer je profa onak, srednja žalost, peticu možeš imati bez po' frke ( što zapravo i je cilj većini pri odabiru španjolskog kao izbornog predmeta- samo da im se prosjek poveća )....taj se predmet izabrao u 2.razredu, no grupa se raspala nakon godinu, dvije iz ne znam kojih razloga....
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 00:35   #80
e oće ko u jez smjer u lucijanku upisat??? XD
Tonak! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.