Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2018., 18:07   #321
Quote:
blondie? kaže: Pogledaj post
Smijem pitati kako to piše na rješenju sa suda?
Ne treba slikati ili nešto samo da pročitam svojim očima.
Vidjela sam takve dogovore sa socijalne, ali ne i da je sud baš tako identično odobrio..
Uvijek slušam kako alimentacija mora postojati i na kraju samo takva rješenja i vidim čak i kada su djeca 50-50, otac opet plaća majci alimentaciju.
Da, tako je. Nažalost, sud to još ne poznaje - barem ne ovaj u Varaždinu. I jedna i druga odvjetnica su se tome čudile, jer ako je 50/50 - onda nebi trebalo biti alimentacije, no, eto...sud nije mogao donijeti takvu odluku (tako nam je rečeno). Ovako to izgleda u mojem rješenju koje je ujedno i pravomoćno: djeca 7 dana kod tate, 7 dana kod mame, idu kod tate u školu/vrtić, troškovi su 50/50, praznike dogovaramo međusobno, majka je dužna davati 500kn po djetetu na moj IBAN pod prijetnjom ovrhe (500kn je minimalni iznos koji smo mogli staviti).
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2018., 19:35   #322
Quote:
Carandiru kaže: Pogledaj post
Sorry sto cjepidlacim ali ovo na linkovima nije odluka suda nego plan roditeljske skrbi?
Je, to je odluka suda.
Prve dvije stranice odluke su pravni dijelovi a zadnje četiri stranice
odluke suda su kopije našeg plana o roditeljskoj skrbi.

Nitko ne plaća alimentaciju.
66ind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 07:52   #323
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Da, tako je. Nažalost, sud to još ne poznaje - barem ne ovaj u Varaždinu. I jedna i druga odvjetnica su se tome čudile, jer ako je 50/50 - onda nebi trebalo biti alimentacije, no, eto...sud nije mogao donijeti takvu odluku (tako nam je rečeno). Ovako to izgleda u mojem rješenju koje je ujedno i pravomoćno: djeca 7 dana kod tate, 7 dana kod mame, idu kod tate u školu/vrtić, troškovi su 50/50, praznike dogovaramo međusobno, majka je dužna davati 500kn po djetetu na moj IBAN pod prijetnjom ovrhe (500kn je minimalni iznos koji smo mogli staviti).
U našem slučaju, a prema dogovoru nas roditelja dvoje djece,
jedno dijete smo "prebacili" na majčinu adresu, iako su brat i sestra skupa 7/7 dana na papiru. Tako, a samo na papiru, ona plaća alimentaciju 1000, ja plaćam alimentaciju 1000. Veće troškove dijelimo.
Sad imam "problem" gdje ona sina upisuje u 1raz njemu pripadajuće škole bliže njoj, iako sestra ide u 3.raz u školu bližu meni. Da prošle godine nismo tražili odgodu upisa, išao bi u istu šk gdje i sestra...
Smatram da djeca nikako nisu trebala osjetiti tu podjelu adresa, no nažalost to ne piše na papiru.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 08:28   #324
Ovo je stvarno zeznuta situacija. Ja bi išao natrag na sud i tražio to sve na papiru - jer ako je već takav dogovor - onda ne može jedna strana opet odlučivati o tako bitnim stvarima, već zajedno. Takvih će situacija biti više kroz godine. Sretno
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 08:56   #325
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno zeznuta situacija. Ja bi išao natrag na sud i tražio to sve na papiru - jer ako je već takav dogovor - onda ne može jedna strana opet odlučivati o tako bitnim stvarima, već zajedno. Takvih će situacija biti više kroz godine. Sretno

Koliko se ja kužim-tu nema veze njena odluka, već pripadnost školi po prijavljenom prebivalistu. Ne gasi vatru gdje ni dima nema
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 09:34   #326
I to je naravno točno, ne osporavam - ali oni su roditelji i bez obzira na prebivalište dijeteta može se drugačije dogovoriti.

Zašto bi se djeca razdvajala i išla u različite škole? Nama prvo što su rekli i na socijalnoj/sudu je da djecu ne rastavljaju - moraju biti zajedno. Stavi se u njihovu sutuaciju - sad da su kod tebe 7 dana i jednoga vozit na jedno mjesto, drugoga na drugo - pa svoje obaveze/posao u to sve uklopit - pa njihove - čovječe...oboje bi se rastrgali sam-tak nepotrebno.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 10:29   #327
Quote:
pecamribe kaže: Pogledaj post
I to je naravno točno, ne osporavam - ali oni su roditelji i bez obzira na prebivalište dijeteta može se drugačije dogovoriti.

Zašto bi se djeca razdvajala i išla u različite škole? Nama prvo što su rekli i na socijalnoj/sudu je da djecu ne rastavljaju - moraju biti zajedno. Stavi se u njihovu sutuaciju - sad da su kod tebe 7 dana i jednoga vozit na jedno mjesto, drugoga na drugo - pa svoje obaveze/posao u to sve uklopit - pa njihove - čovječe...oboje bi se rastrgali sam-tak nepotrebno.
ne treba praviti dramu tamo gdje je nema.
i djeca nerastavljenih roditelja ponekad idu u različite škole (iz raznih razloga).
ponekad idu u istu školu, ali su u suprotnim smjenama.
ponekad jedno dijete ide u vrtić, drugo u osnovnu školu, treće u srednju.
ne razdvajati djecu ne znači da ih treba držati 24 sata zajedno.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 10:39   #328
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne treba praviti dramu tamo gdje je nema.
i djeca nerastavljenih roditelja ponekad idu u različite škole (iz raznih razloga).
ponekad idu u istu školu, ali su u suprotnim smjenama.
ponekad jedno dijete ide u vrtić, drugo u osnovnu školu, treće u srednju.
ne razdvajati djecu ne znači da ih treba držati 24 sata zajedno.
Ma moji su i u razlicite vrtice išli...sad idu u istu školu, ali to je još 6 mjeseci...razliciti sportovi, logoped..gdje god sam radila-bilo je bar 10 km dalje. Ex se nije nešto potresao ni dok smo bili u braku, tako da preko 5 godina je bilo vozikanje i trcanje na sto mjesta. I još se nisam potrgala, jesam pukla, ali nisam potrgana
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 14:39   #329
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post

Koliko se ja kužim-tu nema veze njena odluka, već pripadnost školi po prijavljenom prebivalistu. Ne gasi vatru gdje ni dima nema
Ma upravo to. Al ipak moram mirnim i neformalnim putem pokušati utjecat na ishod. Ta njemu pripadajuća škola je staara, dok je ova druga izgrađena prije par god. Kuhinja, dvorana.. cijela infrastruktura je interesantnija i općenito moderno opremljena škola. (za razliku od one). I sin želi ići u sestrinu.. pozna puno djece, većina iz njegovog vrtića će ići u tu šk.
Na sudu, kada smo "raspravljali" oko toga koje dijete ćemo staviti na njenu adresu, meni je bilo svejedno. Sutkinja predložila, evo sin nema osobnu, nek bude on.. i tako je bilo. Komentirao sam kako ćemo onda za sina morati tražiti premještaj kod upisa u školu, na što je ex rekla kako to nije nikakav problem.
Onda se šokiram prije par dana kad sam čuo..
Jasno je da ne mogu ja tu ništa, njena volja. Nije smak sveta, al mi je blesavo da brat ide u jednu, a sestra u drugu školu.
(ne znam koji bi razlozi za to bili kod djece nerazvedenih parova, 1 i 3.raz)
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 15:28   #330
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Ma upravo to. Al ipak moram mirnim i neformalnim putem pokušati utjecat na ishod. Ta njemu pripadajuća škola je staara, dok je ova druga izgrađena prije par god. Kuhinja, dvorana.. cijela infrastruktura je interesantnija i općenito moderno opremljena škola. (za razliku od one). I sin želi ići u sestrinu.. pozna puno djece, većina iz njegovog vrtića će ići u tu šk.
Na sudu, kada smo "raspravljali" oko toga koje dijete ćemo staviti na njenu adresu, meni je bilo svejedno. Sutkinja predložila, evo sin nema osobnu, nek bude on.. i tako je bilo. Komentirao sam kako ćemo onda za sina morati tražiti premještaj kod upisa u školu, na što je ex rekla kako to nije nikakav problem.
Onda se šokiram prije par dana kad sam čuo..
Jasno je da ne mogu ja tu ništa, njena volja. Nije smak sveta, al mi je blesavo da brat ide u jednu, a sestra u drugu školu.
(ne znam koji bi razlozi za to bili kod djece nerazvedenih parova, 1 i 3.raz)
Ma predoči joj da će joj biti teže da kupi djecu sa dvije adrese, da se mala paziti bracu u pocetku...I U principu-nije njena volja. Kod upisa i slicno, mislim da se oboje pitate. Nego ne budi lijen nego kod ravnatelja sekine škole pa pitaj da li je prebivaliste problem, pitajte djecu gdje bi voljeli ići...ako su mali nisu glupi. I ne svađati se-čini mi se da nije puno prošlo od rastave, pa razgovor brzo pređe u svađu sa izvlacenjem kostura pa škola ode na deseto mjesto.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 17:01   #331
Rijetko komuniciramo. I što kraće.
Buduci da je sin na njenoj adresi, po nekom pravilu on propada onoj “tamo” školi. Svakako dijete prolazi predupis, upis itd u toj školi kamo pripada,a tek tada se traži premještaj, prije početka nastave. Ne bi bilo problema s premještajem, jer škole žele više učenika. Sin je prošle god sve to prošao (upis, lijecnicki) pri ovoj školi gdje mu i sestra ide, a da nismo tražili odgodu, ne bi sada bilo problema. Odgodu tražili jer je “bebast” (tatina maza) i da se rodio 8 dana kasnije, ne bi ga ni kačila škola prošle god, prema zakonu.
Moja kuća - škola1 je 15min hoda,
njena kuća - škola2 je 15min hoda.
Njena kuća - škola1 je 35min,
moja kuća - škola 2 je 35min.
Razumijem i to da gleda sebi pojednostavnit, jer bi sin nakon nekog vremena mogao ići pješke iz škole k njoj. Po kćer svakako dolazi autom. U drugom slučaju bi ona 2x dvevno morala voziti djecu u školu i iz škole, ili im dopustiti da dođu oboje nakon škole k meni, pa dođe po oboje. 1 i 4 raz su uvijek u suprotnim smjenama. preKomplicirano
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.