Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 21:47   #61
Pozdrav!
Zanima me pistoji li bijela boja za tkanine?
Imam bijele hlace i zaprljale su se s videnim bojama. Ne ide dolje nikako, cak ni u kemijskoj nisu uspjeli oa bi ih ofarbala ali najradije bi opet u bijelo
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 17:05   #62
Ok tema je zamrla al mozda neko procita i da savjet🤔

Ofarbala sam crne hlace u masini i sve super ispalo. Nakon toga sam oprala octenom kiselinom (iz DMa)prazni bubanj na 60c da malo ubije ostatke crne boje na gumi.
I nakon toga sam oprala bijeli ves i na nekim rucnicima su crni tragovi🙄 .. kako da se sad rijesim tog crnila:
S cim da operem masinu? Sodom? Octom?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 17:32   #63
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ok tema je zamrla al mozda neko procita i da savjet��

Ofarbala sam crne hlace u masini i sve super ispalo. Nakon toga sam oprala octenom kiselinom (iz DMa)prazni bubanj na 60c da malo ubije ostatke crne boje na gumi.
I nakon toga sam oprala bijeli ves i na nekim rucnicima su crni tragovi�� .. kako da se sad rijesim tog crnila:
S cim da operem masinu? Sodom? Octom?
Cesto farbam u masini i nikada mi se to nije desilo.

Ako su ti rucnici bijeli stavi varikine. Ali oprezno. Samo ako ti je sve bijelo.

A kod sljedecih pranja ubaci maramicu od kojeg je roba bijelija. Ima u dm-u.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 18:13   #64
Hvala! Nisam ni znala da postoje maramice od kojih je roba bijelija


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 18:17   #65
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Hvala! Nisam ni znala da postoje maramice od kojih je roba bijelija


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da. To su ove

Skupljaju na sebe, pa budu zute nakon pranja
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 06:38   #66
Ovo je super tema. Vec neko vrijeme razmisljam jel bi mogao sarenu jaknu prefarbat da bude samo jedna boja npr crna?
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 15:29   #67
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
... jel bi mogao sarenu jaknu prefarbat da bude samo jedna boja npr crna?
ovisi od kakvog je materijala
ako je pamučna ok, a ako ima imalo sintetike i rezultati će biti šareni
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 20:03   #68
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ovisi od kakvog je materijala
ako je pamučna ok, a ako ima imalo sintetike i rezultati će biti šareni
Vodonepropusni materijal.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 20:52   #69
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Vodonepropusni materijal.
Uf! S ovim bojama tesko.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 12:19   #70
Pofarbala bih kozni mantil, glatka koža, datira iz 60-tih, ok stanje, otprilike ova boja.


Najradije bih u tamnoplavu boju, ali ako ne bi islo, onda neka cokoladno tamno smedja.

Kakva su iskustva sa farbanjem koze i koje kemijske/ farbaone bi preporucili.
Isplati li se to uopce a da rezultat bude fina, jednolicna farba koja kasnije ne farba odjecu i vlasnika.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 12:23   #71
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
....

Kakva su iskustva sa farbanjem koze i koje kemijske/ farbaone bi preporucili.
Isplati li se to uopce a da rezultat bude fina, jednolicna farba koja kasnije ne farba odjecu i vlasnika.
lemia
farbali su mi kožnu jaknu kojoj je jedan rukav sasvim izblijedio od sunca i to u neku tamno ljubičastu boju koju, pretpostavljam, nije jednostavno dobiti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2021., 14:00   #72
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
lemia
farbali su mi kožnu jaknu kojoj je jedan rukav sasvim izblijedio od sunca i to u neku tamno ljubičastu boju koju, pretpostavljam, nije jednostavno dobiti
Hvala baja, gugl mi je njih i cleanexpres dao kao prve opcije a onda sam citala forumska iskustava pa me pokolebalo.
Ispada da sto vise guglas, to manje znas.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 02:56   #73
Zanima me kak mogu suzit trenerku dolje kod nogavice mi je presiroko a i preduga mi je. Kad nosim tu trenerku tenesice mi se ne vide uopste sve nogavice prekriju. Jel moram krojacu otic ili se to dade kod kuce napravit? Nadam se da nije offtopic. Hvala.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 09:42   #74
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Vodonepropusni materijal.
Farbala sam dječju tamnoplavu jaknu s crvenom farbom. Većina jakne je bila od tako nekog nepropusnog materijala, oko vrata, oko zapešća i tamo gdje se kopča je bila pamučni neki materijal (isto tamnoplave boje).
Odlično je ispalo u farbanju. Taj nepropusni materijal je dobio kao neki ton, ia dalje je bio plavi ali crveni podton. Sve što je bilo pamučno se obojalo, ali ne u čistu crvenu već divnu nijnsu tamnocrvene.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 10:08   #75
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Zanima me kak mogu suzit trenerku dolje kod nogavice mi je presiroko a i preduga mi je. Kad nosim tu trenerku tenesice mi se ne vide uopste sve nogavice prekriju. Jel moram krojacu otic ili se to dade kod kuce napravit? Nadam se da nije offtopic. Hvala.
Moras je skratit i suzit.
Odnesi krojaču, osim ako imaš mašinu doma i znaš šivati.
Treba to isparati pa sužavati pri dnu, a treba paziti i da se ne suzi previše pa se skuplja na koljenima.

Ja sam imala dvije trenerke dolje široke i nije mi se sviđalo tako, pa mi je krojačica stavila široki lastik.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 02:11   #76
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Farbala sam dječju tamnoplavu jaknu s crvenom farbom. Većina jakne je bila od tako nekog nepropusnog materijala, oko vrata, oko zapešća i tamo gdje se kopča je bila pamučni neki materijal (isto tamnoplave boje).
Odlično je ispalo u farbanju. Taj nepropusni materijal je dobio kao neki ton, ia dalje je bio plavi ali crveni podton. Sve što je bilo pamučno se obojalo, ali ne u čistu crvenu već divnu nijnsu tamnocrvene.
Jao krivo sam reko, ipak je i moja jakna samo nepropusna a nije i vodoneprepusna i ne moze bit jer kad sam po kisi ju nosio sav sam bio mokar. A boja je bijela /siva / crna i kad sam ju kupovao sam gledao da je sportska jakna i da mi odgovara velicina i krivo mi je sto nisam obracao paznju na to koje je boje jakna. ... al sad sto ju duze nosim sve vise sam razocaran jer htio bi da je jakna jednobojna a ne da ima 3 boje. .... I 3 razlicita materijala nije sve isti materijal.
Ipak iduci put kad budem kupovao jaknu gledat cu koje je boje a ne jel sportska i kakav je kroj itd

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Moras je skratit i suzit.
Odnesi krojaču, osim ako imaš mašinu doma i znaš šivati.
Treba to isparati pa sužavati pri dnu, a treba paziti i da se ne suzi previše pa se skuplja na koljenima.

Ja sam imala dvije trenerke dolje široke i nije mi se sviđalo tako, pa mi je krojačica stavila široki lastik.
Aha ma mislio sam da je dovoljno imat iglu i konac. Al dobro da je tak jednostavno nesto zasit onda ne bi ni postojali krojaci. ...
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 09:42   #77
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Aha ma mislio sam da je dovoljno imat iglu i konac. Al dobro da je tak jednostavno nesto zasit onda ne bi ni postojali krojaci. ...
Možeš probat sam ako ti nije važno kako će ispast
Nije da se ne može, ali krojač će ti to sve lipo izmjeriti i prošiti.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 11:20   #78
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Možeš probat sam ako ti nije važno kako će ispast
Nije da se ne može, ali krojač će ti to sve lipo izmjeriti i prošiti.
Dobro kazes, nije mi vazno kak ce ispast jer gore od ovog ne moze. ... zato mi to i nije za nosit krojacu jer to je stara trenerka i tak siroko se i ne proizvodi odavno vec .
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2021., 18:12   #79
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Dobro kazes, nije mi vazno kak ce ispast jer gore od ovog ne moze. ... zato mi to i nije za nosit krojacu jer to je stara trenerka i tak siroko se i ne proizvodi odavno vec .
ako je stara trenerka i ne isplati se krojaču jer je skuplje nego kupiti novu, onda se može napraviti jednostavan hack, naravno ako je moguće.
Naime mi smo to doma znali raditi, kupi se uska lastika i onda se uvuče u porub trenerke koji se onda stisne uz nogu (na kraju nogavica), to čak funkcionira bolje što je trenerka šira. Tako da trenerka nije preko obuće ili u našem slučaju ne mora se nositi krojaču jer je predugačka.
Ukupni trošak je pol metra lastike
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2021., 11:31   #80
Ako nekome bude od koristi; prijavljujem da je ova boja iz Mullera savršena: https://www.simplicol.de/en/simplico...vet-black.html

Skuplja je nego ona Back to Black od istog brenda (B2B je 30ak kuna, a ova 50ak), ali ofarbala mi je haljinu od mješavine lana i viskoze savršeno, crna je ko sam đavo. Iz maslinasto zelene sam farbala u crno.
female trouble is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.