Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 10:55   #1
Nedobra procjena moderatora

Poštovani,

dozvolite da Vas upoznam sa nedavnim koracima od strane moderature, koji su dolje opisani kao Zatvorene teme br.1 i br.2.


Zatvorena tema br. 1


Zatvorena tema br.2

Moderator Cika Strile smatrao je potrebnim obje teme zatvoriti jer je zaključio da to vjerojatno remeti ili krši neki pravilnik pdf.
Što bi to moglo biti ne znam, s tim se i obraćam na ovaj pdf. da bih pokušao objasniti svoj stav.

Obje teme imale su svoj kontekst i imale su osnove za osnovanu egzistenciju.

Ono što smatram pogrešnim da zbog jedne riječi, ili dijela rečenice (Holodomor u temi br.2 je spomenut iako izvornost teme vodi u potpuno drugom pravcu) bude čitava priča zaključana, jer moderator nije shvatio kontekst.

U primjeru br.1 također se pogriješilo jer je moderator očekivao da svaka tema bude isključivo debatna u prvom krugu, što ponekad nije slučaj i potrebno je pustiti da tema dobije organski prostor za raspravu.

Dakako, i moje otvaranje je kritizirano od strane moderatora i forumaša, što pozdravljam, kao nedovoljno dobro i nezrelo.
Opet, prihvaćam kritiku i pokušat ću biti bolji, no dozvolite da objasnim na gornjem primjeru zašto neke teme nemaju jednostavnog načina za uspjeh.
Moja je namjera da forum.hr bude stjecište tema kojih ne postoje na netu, koje još nisu zaživjele. Mi stvaramo teme. Ovdje postoji niz kolega koji imaju dovoljno znanja i materijala da potaknu nove ideje i otkrivaju neotkriveno.
Ne vidim zašto bi forum.hr svoju egzistenciju isključivo bazirao na već poznatim stvarima, već određenim događajima.
Upravo je korak naprijed nastaviti sa temama koje ne idu uz službenu povijest nego je ostavljeno korisnicima foruma da sami kreiraju svoje mišljenje, da se izbore za njega, uz argumente naravno.

Čemu bi smisao imati papagajsku politiku bez inovacije ?!
Pa sjetite se začetaka forum.hr- a..Da li ste onda imali pojam što će postati ?!

Poruka je vrlo jasna..Pokušati razmišljati sa idejom. Držati se krutih pravila zadanih otprije vrijedi samo u osobitim slučajevima načina komunikacije.
Forum.hr nije isto što je bio otprije 10 godina.
Shvatiti se mora da od jedne organske teme mogu nastati njih dvije-tri koje se baziraju u svojoj materiji, a ne dotiču se cjeline općepoznatog naslova.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:16   #2
Quote:
E-Absynthe kaže: Pogledaj post
Poštovani,

dozvolite da Vas upoznam sa nedavnim koracima od strane moderature, koji su dolje opisani kao Zatvorene teme br.1 i br.2.


Zatvorena tema br. 1


Zatvorena tema br.2

Moderator Cika Strile smatrao je potrebnim obje teme zatvoriti jer je zaključio da to vjerojatno remeti ili krši neki pravilnik pdf.
Prva tema koju si naveo je zaključana jer si temu postavio tako da se ne zna o čemu se točno tu treba raspravljati. Ne možeš otvoriti temu s nekim svojim razmišljanjem bez neke naznake koja je svrha teme, odnosno o čemu bi se trebalo raspravljati na toj temi.

Druga tema je zaključana jer nema svrhe otvarati novu temu ukoliko postoje teme unutar kojih se može diskutirati o stvarima koje navodiš. To sam ti i naveo unutar teme prije zaključavanja.

Lijepo od tebe da nastojiš razgovarati o temama kojih nema svugdje, ali to onda znači dobro razmisliti kako otvoriti temu te u kojem smjeru se želi ići s raspravom. Kod tebe to nije jasno, zato su teme zaključane.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.