Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 22:43   #1
Lagotto romagnolo

Vidjela sam kako se na temi "koju pasminu odabrati" zna predlagati lagotto, a nisam našla ni na jednu otvorenu temu. Kako sam ja ponosna vlasnica, morala otvoriti temu jer su mene ovi psići oduševili Također, u zadnje vrijeme ih sve češće viđam, tako da se čini da su postali dosta popularni, barem u Zagrebu. Ima tko lagotta?



Lagotto Romagnolo je porijeklom iz Romanga u Italiji. Pas je srednje veličine, idealna visina za mužjake je 46 cm, za ženke 43 cm, težina im je od 12-15 kg Imaju visoko razvijen osjećaj njuha i sposobnost koncentracije, službeno su psi za traženje tartufa. Psi ove pasmine pripadaju u kategoriju malih do srednje velikih pasmina pasa.

Lagotto Romagnolo je pas skladne građe i snažnih mišića. Trokutaste uši su zaobljene na vrhu. Okrugle oči dolaze u različitim bojama, od tamnožute do tamno smeđe. Dolaze u gotovo svim bojama, jednobojni, dvobojni ili trobojni.

Dlaka im je kovrčava, vunaste strukture i dolazi u nekoliko boja, uključujući i bijelu, boju hrđe te nijanse smeđe. Na svim dijelovima tijela kovrče bi trebale biti jednakog intenziteta, osim na glavi, bradi i nogama, gdje je dlaka blaže kovrčava. Ne linjaju se, tako da im je potrebna minimalna njega, tj. povremeno četkanje kako se dlaka ne bi zapetljala. Gusta dlaka štiti psa od trnja i drugih opasnosti dok traži tartufe. Za izložbe se šiša, no u samom držanju to nije potrebno.

Lagotto Romagnolo je nježan i vjeran pas, privržen i vezan za svoju obitelj, voli se družiti s drugim kućnim ljubimcima. Odlično se slažu sa drugim psima i životinjama i ne pokazuju niti malo agresivnosti. Vrlo su živahni, društveni, inteligentni i poslušni, a u nekim zemljama počeli su se koristiti i kao vodiči slijepih osoba. Vrlo lako uče, izvrsni su psi za djecu i život u obitelji. Lako ih je trenirati jer su prirodno nadareni. Psi ove pasmine su dobri i kao psi čuvari, upozorit će svoju obitelj na svaku promjenu u okolini.

Zbog svoje vunaste dlake Lagotto Romagnolo može se držati i izvan kuće, ali u uvjetima u kojima je dobro zaštićen od vremenskin neprilika.

Najvažniji razlog njihovog brzog širenja kao kućnih ljubimaca je njihova upravo blaga i živahna narav, no isto tako i spomenuta osobina da se ne linjaju, koja ih čini "savršenim kućnim psima".


ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:48   #2
divni psi

mi se igramo s dvije lagottice u gradu (Ka) i stvarno su predivne
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:47   #3
jel ima neki vlasnik ovdje koji bi preporučio dobru ormicu za lagotte?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 13:52   #4
Mi smo nakon isprobavanja kupili ovakvu https://www.pet-centar.hr/tre-ponti-...ktirajuci.aspx
Sve drugo ga je stezalo i čupalo mu dlaku, a i lijepo mu stoji. Ovu imamo cca pola godine i zadovoljni smo
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:44   #5
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Mi smo nakon isprobavanja kupili ovakvu https://www.pet-centar.hr/tre-ponti-...ktirajuci.aspx
Sve drugo ga je stezalo i čupalo mu dlaku, a i lijepo mu stoji. Ovu imamo cca pola godine i zadovoljni smo
super, hvala! budem isprobala

veličinu M ste uzeli pretpostavljam?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:06   #6
Tako je, M veličina. Možda najbolje otići s psićem pa isprobati.
Ima dosta tih Tre Ponti modela u pet centru, no meni se ovaj učinio najboljim (jest da je i najskuplji). Makar mislim da niti ostali nisu loši.
I orma dosta dobro podnosi neprekidno pranje za sada, a to je za lagottice koji jedva cekaju uvaljati se u lokvu, blato ili makar prasinu isto bitna stavka
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 17:17   #7
kako se nosite s dlakom od lagotta?

ja koliko god se trudim četkati, nakon nekog vremena se zapetlja. tj. pojave se one "mucice", "grudice" uz kožu.
On se puno kupa i mislim si da je to ima veze s tim. Jer unatoč češljanju nakon dva - tri mjeseca se jave. Inače ga ga tad očišam skroz na kratko, ali evo sad preko zime ne vidim potrebu za time i voljela bi izbjeći. A kad se zapetlja nema mi druge.

nabaivt ću onaj dematting češalj koji vadi mucice, ali ako netko ima savjet kako i kojom četkom možda četkati da se ne jave uopće
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:23   #8
Nikad ga nisam češljala i nisam primijetila da mu se dlaka petlja
Doduše šišamo ga svaka 3 mjeseca, pa možda zato nema petljanja dlake. Jednostavno mi ga je lakše održavati i puno je uredniji kad mu dlaka nije preduga.
Sad po zimi smo zbog hladnoća planirali pustiti malo duže bez šišanja, pa ćemo vidjeti.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 07:43   #9
a šišate ga skroz na kratko ili?

ja svog svaka 3-4mjeseca, ali onda ide skroz na kratko jer se do tad zapetljao..
recimo sad nema uopće dugu dlaku toliko, ali se već počelo petljati
pretpostavljam da se razlikuju i dlake među lagottima, jer kod mog baš budu mucice te od podlake..
inače ga četkate?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:58   #10
Ne četkamo ga, nikad to nismo radili. Ima normalnu dlaku, ništa nije zapetljano.
Po zimi smo ga šišali na srednje kratko, barem to tako groomerica zove. To je lijepa dužina, nije jako kratko.
A po ljeti je išao na kratko.
Svaki dan je u blatu, valja se, kopa i onda ide u kadu na pranje nogu, no to se svede na to da ga skoro cijelog isperem vodom (osim leđa). Čula sam da to baš nije dobro (kao radi zglobova, makar ne znam zašto), no ne mogu ga ne isprati kad mu se baš jako prima prljavština na dlaku. Drugi psi se samo otresu, a on dođe kući kao prasac.
Ne znam, baš ću pratiti situaciju s petljanjem dlake no za sada nisam ništa primijetila.

Zadnje uređivanje anyzena : 05.10.2017. at 14:15. Reason: ...
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:03   #11
da evo ja bi ga sada najrađe na srednje kratko, ali vidim koliko mu je to zapetljano, pa neznam hoće li biti moguće..

povezivala sam to petljanje sa stalnim kupanjem i valjanjem u blatu, ali evo vidite vama se ne petlja, moguće da je baš stvar individualna kod psa..
onda ništa, moram se nositi
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:19   #12
ima razlike u kvaliteti dlake po bojama, bijeli se više petljaju, a smeđi najmanje

moj je dvobojan i fkt je razlika ovisno o boji

šišamo ga na kratko ili srednje i uopće ne češljam, nikad... dok je bio mlađi smo ga češljali i radili suprotno, počela mu je ispadati poddlaka i petljalo, sad kad se pojavljuju mucice u stanu vrijeme je za šišanje (izdrži 2 mjeseca, idealno bi bilo bar svakih 6 tjedana, al i ovak ide češće frizeru od mene :P )

btw ovo sa zglobovima i vodom je bullshit kakav dugo nsiam čula
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:53   #13
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Čula sam da to baš nije dobro (kao radi zglobova, makar ne znam zašto),
Ma daj molim te, ko ti je to rekao??? Jedino možda zbog klizanja i mogućeg proklizavanja u skliskoj kadi, no to se riješi onim gumenim podlogama za kade/tuš. Zbog vode - definitivno ne. Podrazumijeva se da ne tuširaš psa ledenom vodom Moj nije lagotto, ali ima valjda najgoru dlaku za vlažne dane i nema šanse da mu ne perem šape kad je blato ili snijeg.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:54   #14
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
ima razlike u kvaliteti dlake po bojama, bijeli se više petljaju, a smeđi najmanje

moj je dvobojan i fkt je razlika ovisno o boji
moj je isto dvobojan, tj. roan, pa se petlja

teško mi zamisliti uopće bijele lagotte i kak to funkcionira čini mi se da su češće smeđi nego bijeli

ali zanimljivo kako niko ne češlja svog psa, možda baš to krivo radim, pa je zato gore
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:24   #15
Moj je dvobojan, smeđa glava, bijelo tijelo sa smeđim flekama.
Evo baš sam mu jučer gledala dlaku i ništa nije zapetljano a na zadnjem šišanju smo bili prije cca 2,5 mjeseca.

Ovo sa vodom i zglobovima je i meni bilo nevjerojatno ali eto... priča se po parku pa se čovjek zabrine. U svakom slučaju drago mi je da je besmislica u pitanju jer je moj u kadi svaki dan.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 04:07   #16
Quote:
anyzena kaže: Pogledaj post
Ovo sa vodom i zglobovima je i meni bilo nevjerojatno ali eto... priča se po parku pa se čovjek zabrine. U svakom slučaju drago mi je da je besmislica u pitanju jer je moj u kadi svaki dan.
Ah... parkić stručnjaci
Nisam ni mislila da je netko ozbiljan
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 09:01   #17
Malo podizem.... Na lagottolady.com su upute jedne uzgajivacice o sisanju lagotto, pise da se dlaka ne iscetkava nakon kupanja jer se time uništava poddlaka i da to uzrokuje petljanje dlake. Ne znam zašto ne mogu copy link, ali googlajte "lagottolady grooming" pa ćete naci PDF.
Cow&Chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 18:04   #18
Lagotto vlasnici, ako vas ima još na forumu, kod kojeg uzgajivača ste nabavili svog lagotta? I zašto?
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2021., 12:25   #19
kul trikovi, malo da dignem temu

https://www.youtube.com/watch?fbclid...ature=youtu.be
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 09:39   #20
pitanje za znalce...nas lagotto od 6 mj se poceo linjati. jedni kazu da mijenjaju dlaku, drugi da im ne odgovara hrana. iskustva i prijedlozi dobrodosli
Crokofil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.