Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 16:31   #441
Vidim vec su par dana makli sa weba PDF sa cjenikom facelifta (redesigna) novih Dacia nakon sto je kratko bio gore.

Ocito nesto suruju sa cijenama....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:36   #442
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Vidim vec su par dana makli sa weba PDF sa cjenikom facelifta (redesigna) novih Dacia nakon sto je kratko bio gore.

Ocito nesto suruju sa cijenama....
Misliš u + ili u - ??
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:43   #443
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Misliš u + ili u - ??
A cuj jos nisam vidio da nesto ide u -......

No mozda rade nove kataloge i sve pa su sve makli.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:45   #444
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A cuj jos nisam vidio da nesto ide u -......
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:23   #445
Logan facelift

Evo malo izvjestaja oko novog faceliftanog Logana MCV.

Dakle vidljivo je da su poradili na detaljima automobila, poboljsali zvucnu izolaciju i tako dalje. Za razliku od prve generacije MCV, druga ima puno jaci servo pa se lakse volan okrece - da li je doslo do promjene oko toga izmedju druge i druge facelift - to ne znam. Novi volan u facelift izdanju je puno deblji i bolji za prihvatiti. Audio sustav MediaNav evolution i sama kvaliteta zvuka, tonovi+bas je prilicno dobra. Bluetooth radi dobro, parking senzori isto tako.

Ono sto mogu reci od negativnih stvari:

Medianav evolution treba neko vrijeme da se boota. Ako ubacis odmah u rikver a da se on jos nije bootao, nece se aktivirati parking kamera jer softwer nije skuzio da se prebacilo u rikverc posto se jos nije bootao. Parking senzori rade neovisno od medianava i oni ce i dalje raditi OK iako slike nema. Rikverc kamera btw ima samo ravne crte. Ako zaokreces volan, ne zaokrecu se crte kao kod skupljih varijanti tih sustava. Piskanje parking senzora je glasno ali dublji ton tako da nije iritantno kao kod kineskih naknadnih ugradnji.

Plastika na onoj rucki za zatvaranje je relativno tanka i ako bas hoces i stisnes osjeti se - piano fake kevlar pokrov na mat crnu plastiku. Mogli su to izliti iz jednog dijela da bude crvsce. Isto i plastika na vratima gdje je kao naslon za ruku. Ako se na nju upres, osjeti se da je tanja. Npr laktom pritisnes da se uzdignes sa sica tipa kaput ti se zavukao ispod guzice pa da se nadignes.

Sto se tice tce90 motora i mehanike:

Motor realno povuce od bilo kuda ako si blizu 2000 rpma i vise; znaci tipicno za turbo benzinca. Cak i u 4toj dok cruisas Slavonskom stisnes gas i on ubrzava za razliku od atmo benzinca gdje bi trebao ili pricekati ili koristiti mjenjac. ECO mod ne koristim uopce i gasim start & stop; na taj nacin po gradu mi trosi oko 7.5 litara na 100km. Trosio je 8-8.5 na pocetku dok se razradjivao ali to nakon 1000km padne jer je to rok razrade - kako i pise u manualu. Po otvorenoj cesti kroz sela potrosnja ode na oko 6...ovisi koliko ravnomjerno vozis. Prije sam imao 1.6 16V i mogu reci da je ovo za voziti u principu bolji motor. Hill assist kojeg su ugradili radi dobro a mjerenje tlaka u gumama je preko ABS-a tako da su i dalje normalni jeftini ventili i bez nekog odrzavanja i kupovanja novih senzora za 300-400 kuna komad.

Mjenjac:

Easy-R mjenjac. Dakle robotizirani rucni mjenjac. U gradskim guzvama kada se vozi u koloni i kada se sporije krece i ubrzava promjene brzina se realno niti ne osjete. Kod neke dinamicnije voznje na praznijoj cesti kod naglijeg kretanja se osjeti prelaz iz 1-2 te nesto slabije 2-3. 3-4-5 se ne osjeti uopce. Promjene brzine su do 1 sekunda. Nisam stopao ali onako osjecajno. U slucaju prebacivanja ili ubacivanja u rupu na visetracnoj cesti, naglim kickdownom mjenjac mjenja u nizu brzinu i krece naprijed ko sivonja potpomognut turbom. No, to uzima neko vrijeme dakle tih 1 sekunda kada psihicki mislis da se nista ne dogadja, no dogadja se isto to sto bi radio i sa rucnim mjenjacem i kada mjenjac po polozaju papucice gasa i brzinom stiska do tamo zna da trebamo ubrzanje itd onda drzi i salta na 5-6 tisuca okretaja u vecu brzinu; inace u normalnoj voznji to radi na oko 2500. No doduse ja nikad nisam mario za potrosnju, pa kada znam da cu se negdje ubacivati i da trebam brzinu, ubacio bih prije toga u nizu brzinu i cekao priliku ne mareci sto mi se motor brze vrti i vise trosi. Ne bih cekao da dodje rupa pa onda ubacio iz 3 u 2 i dao po gasu nego bi se vozio u drugoj i vrebao. To se isto npr dogadja kada ulazis na autoput sa neke petlje; dakle obicno bude pristupna cesta na koju dodjes pa ubrzas do neke brzine onda on skuzi da se hoces tako voziti pa ubaci u npr 4tu da se smanji potrosnja goriva no za 20-30m ti dodjes na ravan dio gdje ti pocinje ubrzajna traka a auto ti je u 4toj, stisnes po gasu, pa onda on ubaci u trecu i krene. Obicno bi vozac to napravio nesto prije ubrzajne da je cijelu iskoristi; ti ako stisnes po gasu prije to ravnog dijela ubrzajne nekad ti to ne pase ako je zavoj i tako. No to je boljka svih automatika - on nema pojima da ti za 20-30m trebas ubrzanje ili se budes jos kilometrima vozio. Tako da jedino naglim pritiskom na papucicu gasa mu signaliziras da hoces ubrzanje. Gdje onda dolazi do toga koliko je koja tehnologija mjenjaca brza da prebaci u nizu. Cak i DSG je tu isto u nedostatku jer on ima uvijek spremnu vislju brzinu znaci ako je u 3 spremna je 4 a nije spremna 2.
Drugo, u nekim slucajevima je dovoljno samo odlucnije pritisnuti papucicu gasa ali ne naglo i duboko, pa ce on samo ubrzati i u postojecoj brzini a posto je turbo benzinac to i moze. To skuzis praksom. No uvijek imas manualni mod sa +/- pa ako hoces mozes i tako u nekim skakljivim situacijama gdje se spajas na brzu cestu a ubrzajna ti je jako kratka ili ako se spustas niz planinu da ti koci motorom. Realno manualni mod sam samo isprobao ali u ovih 1200 km u zadnjih par tjedana nisam jos koristio za svakodnevnu voznju.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:54   #446
Možda si već pisao, koliko te ispao na cestu taj logan?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 12:19   #447
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Možda si već pisao, koliko te ispao na cestu taj logan?
Tu ti je cjenik.

https://www.cdn.daciagroup.com/conte..._Logan_MCV.pdf

S time da sam uzeo prije 1.1 pa je cijena bila 88500 kuna za tce90 Easy-R. + nadoplate tempomat, kamera,...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:29   #448
Ako nekog zanima Logan MCV motor tce90 i mjenjac easy-r:

Mjesovita voznja grad (Zagreb spica) i otvorena cesta - 7.5 litara na 100;

Autocesta 120-130 kmh - 5.8-6 litara na 100.

Autocesta ak garis 140 do 150 kmh - 7 litara na 100.

Samo otvorena cesta - 5.5-6 litara na 100 km.

Napomena: Start&stop iskljucen. Eco nacin voznje iskljucen. Stisnes gas kako je potrebno bez obzira na potrosnju stil voznje pa nek salta i ode u visoko - boli me kuki za potrosnju stav; gore su realne cifre a ne forumaske Generalno cca 1-2 litre ustede na 100 od prije sa 1.6 16v motorom. A ovaj sa turbom vuce od bilo kud pa je zabavniji.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:41   #449
Kaj sve pali il gasi ECO? Nisam još gurnul nos u knjižicu našek Dokkera. A i neki dan sam ga tek prvi put vozil, naravno, odmah isključio ECO, pošto kolega koji ga zadužio ima stalno uključeno to.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:51   #450
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Kaj sve pali il gasi ECO? Nisam još gurnul nos u knjižicu našek Dokkera. A i neki dan sam ga tek prvi put vozil, naravno, odmah isključio ECO, pošto kolega koji ga zadužio ima stalno uključeno to.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Imas dva gumba - Eco nacin voznje kaj ti cca smanji snagu motora za 20% moment i tako to. To je klasican salter - znaci kak ostavis tako ti bude svaki put kad palis auto. A imas i gumb start stop. To je da ugasi motor kad stojis. Njega moras rucno ugasiti svaki put kad upalis auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:59   #451
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Kaj sve pali il gasi ECO? Nisam još gurnul nos u knjižicu našek Dokkera. A i neki dan sam ga tek prvi put vozil, naravno, odmah isključio ECO, pošto kolega koji ga zadužio ima stalno uključeno to.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
imas onaj od 75 ks ? vozio sam taj, skroz solidan auto, cak i ide ok za 75 ks
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:00   #452
Nema Dokker dva gumba, sve ide prek jednog. Onda je to u skladu sa pokazanim, jer kod kretanja je bil mlitav, dok nisam skužio da svijetli ECO i dok nisam našao gumb. Po povratku na parking sam ga opet upalio i kod stajanja se sam ugasio.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:03   #453
Da, nema dva, samo eco.. Dost snage izgubi s njim
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 07:10   #454
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Da, nema dva, samo eco.. Dost snage izgubi s njim
Onda brijem nema start stop uopce nego samo Eco
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 07:45   #455
Ima, al nema posebne tipke za njeg.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:59   #456
Obićno je kod Dacija ta tipka kod rućne kočnice. I nemaju svi motori i svi modeli Start stop. Bilo bi mi čudno da nema tipku za Start stop jer ju ima moj Sandero star 4 mjeseca.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:07   #457
Ima ECO dolje ispod komandi klime. Da budem iskren, dolje nisam gledao, pošto ručnu ne koristim. To sam isključio i ponovno uključio, a kod parkiranja u firmi sam bacio u ler i pustio da radi (trebal nešto zapisat, pa nek klima radi) a ovaj krepao. Tak da ima i Start&Stop.
A Dokker je nov, prva rega na proljeće ove godine.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:58   #458
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ima ECO dolje ispod komandi klime. Da budem iskren, dolje nisam gledao, pošto ručnu ne koristim. To sam isključio i ponovno uključio, a kod parkiranja u firmi sam bacio u ler i pustio da radi (trebal nešto zapisat, pa nek klima radi) a ovaj krepao. Tak da ima i Start&Stop.
A Dokker je nov, prva rega na proljeće ove godine.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Pogledaj kod rucne gumb. ima i svjetlo pa kada ga stisnes i iskljucis startstop on svjetli. to moras uvijek kad upalis auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 15:38   #459
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ako nekog zanima Logan MCV motor tce90 i mjenjac easy-r:

Mjesovita voznja grad (Zagreb spica) i otvorena cesta - 7.5 litara na 100;

Autocesta 120-130 kmh - 5.8-6 litara na 100.

Autocesta ak garis 140 do 150 kmh - 7 litara na 100.

Samo otvorena cesta - 5.5-6 litara na 100 km.

Napomena: Start&stop iskljucen. Eco nacin voznje iskljucen. Stisnes gas kako je potrebno bez obzira na potrosnju stil voznje pa nek salta i ode u visoko - boli me kuki za potrosnju stav; gore su realne cifre a ne forumaske Generalno cca 1-2 litre ustede na 100 od prije sa 1.6 16v motorom. A ovaj sa turbom vuce od bilo kud pa je zabavniji.
Vrlo pristojna potrošnja, naročito na autocesti... Rekao bih nekih 6-6.2 L na čistih 130 km/h. Otprilike kao moj 1.6 DCI

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 06:43   #460
Skripanjeu volanu

Ovako vec dva dana kad se vozim i volanom okrenem u desno cujem ko neko struganje skripanje a kad sam na nizbrdici taj zvuk se cuje i nakon okretanja volana zanima me sto bi to moglo biti? I da li je opasno?
dori94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.