Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 21:35   #2261
Quote:
nicolla kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/auti/chevrole...oglas-22936643

Evo molim mišljenje i savjet, opcenito o Chevrolet
1.5 zvjezdica na crash testu, loš ovjes, neudobni sicevi, dosta troši za snagu, nejde nešto posebno. Ok je za voziti po propisima, nikakva življa vožnja. A pozitivna strana, dovoljno prostran auto, puno auta novijeg godišta za male novce. Doduše vozio sam se par puta u 1.4 16v, pa mogu misliti kak ide ovaj.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:00   #2262
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
1.5 zvjezdica na crash testu, loš ovjes, neudobni sicevi, dosta troši za snagu, nejde nešto posebno. Ok je za voziti po propisima, nikakva življa vožnja. A pozitivna strana, dovoljno prostran auto, puno auta novijeg godišta za male novce. Doduše vozio sam se par puta u 1.4 16v, pa mogu misliti kak ide ovaj.
Imam i 1.4 u igri, 2009 g.
Samo 40000 km, za 4.500€
Šta s njim.... Nisan od življe voznje

Ali i peugot 207....139000 km
2007 g....ista cijena

Zadnje uređivanje nicolla : 21.08.2017. at 22:38. Reason: Dodatak
nicolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:09   #2263
Imam pitanjce oko punomoći za prodaju auta za iskusnije.
Prodajemo stari auto čiji je vlasnik moja žena,problem je u tome što bi ja to hendlao a radno vrijeme nam je različito pa se zapravo vidimo tek navečer preko radnog dana,zbog toga si razmišljam da ona napravi punomoć da ga ja mogu prodat kad jednom dođe do toga.
Malo gledam po netu no ne mogu naći nikakav primjer pa me zanima da složimo nešto tipa:

/NJENI PODATCI/ dajem punomoć suprugu /MOJI PODATCI/ da u moje ime obavi sve poslove oko prodaje vozila /PODATCI OD AUTA/.

Ovak nešto su mi poslali kad smo kupovali novi auto kad sam davao punomoć da mi ga registriraju,pa me zanima da li bi to bilo dovoljno.
Hvala
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 11:48   #2264
Googlaj Punomoć za prodaju automobila. Ak se ne varam, stranica se baš zove Punomoć, ima punomoći za sve. Ja sam ju našao prije mjesec dana, al smo sredili sve ranijim odlaskom sa posla.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:50   #2265
Punomoći za prodaju, i sl za automobile imaš kao gotove obrasce u knjižarama po 5kn (i doslovno su poipisali valjda sve živo što bi ti mogao raditi s tim autom), a njegova ovjera ti kod bilježnika košta 50 kn (jer je to kao izjava). Tako da ti nema smisla smišljati svoje mudrolije kad za 5 kn sve imaš gotovo.
Govorim iz prve ruke jer sam u 3. mjesecu dao punomoć svom starom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:49   #2266
Namjeravam uzeti Chevrolet aveo 1.4, 2009 g, 40 000 km
Za 4,500€....previše?
nicolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:11   #2267
Quote:
nicolla kaže: Pogledaj post
Namjeravam uzeti Chevrolet aveo 1.4, 2009 g, 40 000 km
Za 4,500€....previše?
Ja sam rekao svoje, previše za tako nesiguran auto. Ako ti ne smeta 1.5 zvjezdica na crash testu kupi ga slobodno. Ako ti šta znači u njemackoj trenutno 2 avea 2009. jedan sa 42000 km drugi sa 70000 km, prvi cijena 5800, drugi 5700. I jos samo jedan sa 110000 km 3000 eur. Ova prva dva su precjenjena, vrijede max koliko si ti napisao da trazi taj ovdje u hr.

Ja bi radije za te novce kupio megane, astru ili slicno sa vise km, benzinca nego taj aveo
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:09   #2268
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Punomoći za prodaju, i sl za automobile imaš kao gotove obrasce u knjižarama po 5kn (i doslovno su poipisali valjda sve živo što bi ti mogao raditi s tim autom), a njegova ovjera ti kod bilježnika košta 50 kn (jer je to kao izjava). Tako da ti nema smisla smišljati svoje mudrolije kad za 5 kn sve imaš gotovo.
Govorim iz prve ruke jer sam u 3. mjesecu dao punomoć svom starom.
Isti đon ko na netu. Samo kaj je žalosno da u 21. stoljeću teško Googlat neke stvari. Meni trebalo doslovno 5 minuta na poslu, i to prek moba. Pošto do pošte imam 15 minuta vožnje....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 07:41   #2269
Ma ok. Nije meni problem googlat nego printat Niti mi doma radi niti na poslu od kad smo izbacili papirologiju i sve vodimo elektronski


Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:23   #2270
Ak si u gradu, ili bliže knjižari, OK, al ja potrošim pol sata da se vrnem u firmu iz knjižare. Ovak sam isprintal hrpu toga i bez brige. Kad usfali, skopiram i peljaj dalje.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:12   #2271
Molio bih za preporuku, savjet za auto kuću koja se bavi prodajom "provjerenih" rabljenih vozila s mogućnošću "staro za staro". Neostar? TRCZ? Još neki?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:20   #2272
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Molio bih za preporuku, savjet za auto kuću koja se bavi prodajom "provjerenih" rabljenih vozila s mogućnošću "staro za staro". Neostar? TRCZ? Još neki?

Trcz je ok, a i Beta moto kod sv nedelje
nicolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:14   #2273
Ono kaj sam ja gledao u TRCZu je bilo loše... malo bolje od Jakuševca a cijene boli glava.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 19:33   #2274
Imam pitanje u vezi prijepisa auta.

Ja sam kupac, kupio sam auto krajem 5. mjeseca, napravljen je kupoprodajni ugovor i prodavatelj mi je ostavio tablice koje nisu iz mog mjesta prebivališta. Ja sam 5% poreza platio u roku 15 dana na poreznoj kako je propisano, no nisam na mupu prepisao auto jer ima registraciju do 10. mjeseca, mislio sam sve to rješit, a i tako mi je rekao prodavatelj da nema frke.

No međutim se ispostavilo da to nije tako nego da je i auto trebao biti prepisan na MUP-u u roku tih 15 Bar tako kaže policajac koji me zaustavio

Dal je to istina i šta sad ako je, jer nisam bio upućen
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 20:23   #2275
Da, trebao si. Idi na policiju i vidi, kazna za neodjavljen auto NAKON ISTEKA tehničnog postoji, al za ovo ne znam. Vjerojatno i za ovo postoji.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:35   #2276
Quote:
Odin335 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi prijepisa auta.

Ja sam kupac, kupio sam auto krajem 5. mjeseca, napravljen je kupoprodajni ugovor i prodavatelj mi je ostavio tablice koje nisu iz mog mjesta prebivališta. Ja sam 5% poreza platio u roku 15 dana na poreznoj kako je propisano, no nisam na mupu prepisao auto jer ima registraciju do 10. mjeseca, mislio sam sve to rješit, a i tako mi je rekao prodavatelj da nema frke.

No međutim se ispostavilo da to nije tako nego da je i auto trebao biti prepisan na MUP-u u roku tih 15 Bar tako kaže policajac koji me zaustavio

Dal je to istina i šta sad ako je, jer nisam bio upućen
Meni kod takvi kao ti nije jasna jedna stvar. Znaci platis porez koji je najskuplja stavka i ostane ti za platiti jos samo 115 kn za tablice i prometnu i to ne platis vec riskiras da na auto sjedne neka ovrha.

Znam nekoliko slucajeva gdje je kroz par mjeseci nakon kupnje sjela ovrha na autu i auto se kasnije nije mogao prepisati.
Ti imas kpu i placen porez, ali ako prijasnji vlasnik ima neki dug i u mup za taj auto dode zabiljezba moci ces se slikati. Auto nisi na vrijeme prepisao i zbog 115 kn mozes sve izgubiti, a nemas koga tuziti jer ti na vrijeme nisi prepisao vozilo.

Mislim da ces na mupu platiti 700 kn kazne kad doses na prijepis, cuo sam vec od nekoliko ljudi da sada mup naplacuje 700 kn ako nije prepisan unutar 15 dana od potpisivanja kpu. Svakako nam javi kako ces proci da znamo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:24   #2277
Ili 450 ako platiš odmah. Tak je bila cifra za moju Almeru, al nisam platio ja.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:28   #2278
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Prodaja automobila...

Ako prodajete automobil za vas je dovoljan kupoprodajni ugovor i to je za vas kraj priče.

Ukoliko pak želite ostaviti svoje reg. pločice za novi auto ili ih pak iz nekoga razloga ne želite dati sa automobilom tada nakon potpisivanja KPU morate u MUP odjaviti vozilo i ostaviti reg pločice na čuvanju (max 90 dana, pločice po narudžbi i dulje), a kupac si tamo uzima probe.

Izmjenom zadnjega ZSCP-a od 05.08.2014. prodavatelj je malo bolje zaštićen nego ranije i teško se može desiti da plaćate tuđe kazne ukoliko imate valjani KPU.
Sada prodavatelj može sam nakon 15 dana od potpisivanja KPU odjaviti auto te poništiti registraciju ukoliko novi kupac to ne učini. Ta priča košta 70 kuna.

Primjerice, prodali ste auto i dobili ste kaznu, sa KPU odete u MUP, odjavite auto i kazna uz poništenje registracije vozila ide novom vlasniku, odnosno kupcu vozila koji u zakonskom roku od 15 dana nije napravio prijepis.



Eto to je za sada to, ukoliko bude nekih dopuna ili sam nešto zaboravio lako ubacimo naknadno.
Iskreno se nadam da će nekom ovo pomoći.
Kako najjednostavnije odraditi prodaju razbijenog vozila?

Konkretno auto je jos osigurano, ali je napravljena totalka. Isa bi komplet u djelove (neisplativo i poprilicno nemoguce za popraviti), znaci novi "vlasnik".

Da li treba K/P ugovor, kako ide proces odjave? Poznato mi je kad mijenja vlasnika i nastavlja prometovanje, ali ovaj definitivno nece vidit ceste...

Fala!
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:35   #2279
Ja nikakvu kaznu nisam dobio. Nitko ju nikad nije ni spomenuo. Mislim da su to sve rekla-kazala priče. Jedini koji imaju vremena za tebe i tvoj auto su ovi iz porezne.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:19   #2280
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
Kako najjednostavnije odraditi prodaju razbijenog vozila?

Konkretno auto je jos osigurano, ali je napravljena totalka. Isa bi komplet u djelove (neisplativo i poprilicno nemoguce za popraviti), znaci novi "vlasnik".

Da li treba K/P ugovor, kako ide proces odjave? Poznato mi je kad mijenja vlasnika i nastavlja prometovanje, ali ovaj definitivno nece vidit ceste...

Fala!
Odjaviti. Treba ti KPU radi porezne. Jer ćeš inaće nastaviti dobivati porez na motorna vozila, a i ako ga budući vlasnik odlući skrpiti da te ne iznenadi koja kazna. Nebi vjerovao što sve ljudi idu krpiti. I sam sam prije 15 g prodao jednu olipinu nakon totalke kojoj je bilo oštečeni sve osim bunkera (prednji branik smrskan, podvoz slomlken i spigam, prednji blatobrani i hauba u harmonici i zabijeni u prednja vrata. Sva četvera vrata ulubljena krov ukubljen i smotan zadnji desni štok.) I kupio ga neki majstor i skrpio. Poslje je s njim njegov sin imao 4 saobračajke i na kraju drugu totalku. Taki da ti KPU treba kako god.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.