Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 05:25   #21
Pred tri tjedna sličan slučaj, svi sumnjali na alternator, a jedna čelija u akumulatoru krepala.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:09   #22
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Kaj se ti bas volis igrat sa zivotom ili se zajebavas?
Jel mi vjeruješ da prije 15-20 godina dok Mlinovi, Mihaljevac nisu bili toliko izgrađeni nije bilo niti jednog semafora od Šestinske crkve do Mihaljevca, tek na Mihaljevcu je bio prvi semafor, zatim na Zvijezdi drugi, na raskrižju sa Mirogojskom treći, pa skroz kroz Ribnjak ništa skretanjem desno u Palmotićevu i tek četvrti semafor je bio Palmotićeva-Jurišićeva.
U sitne noćne sate kada nije bilo nikoga na cesti prije 15-20 godina sa ugašenim motorom sam se spuštao niz Sljeme bez zaustavljanja skroz do raskrižja Palmotićeva-Jurišićeva, tek tamo sam morao stati jer mi je došlo crveno svijetlo na semaforu, pa sam tek tamo morao upaliti motor. Da nije bilo crveno i da su mi se poklopili ostali semafori išao bih bez problema skroz do Branimirove do pošte.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:41   #23
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Sad su se svi raspekmezili sa servom, čim treba malo jače držati za rogove odmah je panika. Pa što mu nije za upozorenje zasvijetlila žuta EPS lampica na instrument tabli?!
i ona se upalila u voznji, sve redom je cini se otkazuivalo sto ima veze sa strujom no sem slabije vuce nista nisam osjetio. ma danas cu tek po njega i prebaciti ga do radionice, bas me i zanima sta mu je. akumulatoru je 8 god tako da ne iskljucujem mogucnost da je i aku crkao na neki cudesan nacin mada sve ykazuje na alternator. vidjet cemo
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:44   #24
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Jel mi vjeruješ da prije 15-20 godina dok Mlinovi, Mihaljevac nisu bili toliko izgrađeni nije bilo niti jednog semafora od Šestinske crkve do Mihaljevca, tek na Mihaljevcu je bio prvi semafor, zatim na Zvijezdi drugi, na raskrižju sa Mirogojskom treći, pa skroz kroz Ribnjak ništa skretanjem desno u Palmotićevu i tek četvrti semafor je bio Palmotićeva-Jurišićeva.
U sitne noćne sate kada nije bilo nikoga na cesti prije 15-20 godina sa ugašenim motorom sam se spuštao niz Sljeme bez zaustavljanja skroz do raskrižja Palmotićeva-Jurišićeva, tek tamo sam morao stati jer mi je došlo crveno svijetlo na semaforu, pa sam tek tamo morao upaliti motor. Da nije bilo crveno i da su mi se poklopili ostali semafori išao bih bez problema skroz do Branimirove do pošte.
Ma vjeurjem ti, samo mi nema smisla zajebavat se za 3kn goriva kolko potrosis tim putem jer je ionako sve nizbrdica pa nis ne trosis.

Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
i ona se upalila u voznji, sve redom je cini se otkazuivalo sto ima veze sa strujom no sem slabije vuce nista nisam osjetio. ma danas cu tek po njega i prebaciti ga do radionice, bas me i zanima sta mu je. akumulatoru je 8 god tako da ne iskljucujem mogucnost da je i aku crkao na neki cudesan nacin mada sve ykazuje na alternator. vidjet cemo
Bome onda i aku ceka zamjenu ako je 8 god star.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:55   #25
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
i ona se upalila u voznji, sve redom je cini se otkazuivalo sto ima veze sa strujom no sem slabije vuce nista nisam osjetio. ma danas cu tek po njega i prebaciti ga do radionice, bas me i zanima sta mu je. akumulatoru je 8 god tako da ne iskljucujem mogucnost da je i aku crkao na neki cudesan nacin mada sve ykazuje na alternator. vidjet cemo
Prije jedno 15 godina na Vectri A je bio također kvar na alternatoru, nije bio akumulator u pitanju, nego baš su izgorijeli namotaji na alternatoru, možda i još nešto u njemu. Nije prethodno svijetlila nikakva crvena upozoravajuća lampica akumulatora na instrument tabli koja obično zasvijetli kada alternator više ne generira električnu energiju. Uglavnom već nekoliko dana prije velikog puta po ljeti mi je akumulator bio prazan i nije mogao okrenuti anlaser pa sam ga na punjaču jedanput ili dvaput napunio. Prije puta na more akumulator je opet cijelu noć prethodno bio na punjaču i stavim ga u auto i krenem na put. Crvena upozoravajuća lampica akumulatora na instrument tabli uopće nije svijetlila, a alternator je bio neispravan jer inače da sam znao uopće se ne bih upuštao na nekakvo putovanje. Došao sam negdje na pola puta između Zagreba i Karlovca na auto cesti, znači to ti je negdje između 20-30minuta vožnje od moje kuće i još je bila upaljena klima koji je veliki potrošač električne energije (elektromagnetska spojka kompresora, ventilator kondenzatora, ventilator kabine) i odjednom su se postupno počele paliti kontrolne lampice jedna za drugom od zračnih jastuka, ABS, MIL... i auto je počeo grubo cukati. Ugasio sam klimu i dobio još nekih 5 minuta normalne vožnje, misleći da ću se dovući do Karlovca i onda nakon 5 minuta opet sve isto i morao sam stati i na šlepu. Uglavnom alternator je bio problem i nije crvena kontrolna lampica alternatora na instrument tabli svijetlila.

Imao sam jednom i drugi slučaj kada su u akumulatoru bile kratko spojene dvije ćelije i preko noći bi se sam akumulator ispraznio, ali ako vozilo uspijem upaliti, poslije nema nikakvih problema u vožnji pošto si vozilo uzima struju sa alternatora dok motor radi, a ne sa akumulatora kako neki misle. Sa akumulatora se struja troši jedino kada motor više ne vrti alternator i simptomi nemaju veze kao u prvom slučaju sa alternatorom kada su mi se počele paliti kontrolne lampice i cukanje pošto se nigdje više nije proizvodila struja . Sa neispravnim akumulatorom mogao bih obići kompletnu Zemlju uzduž i poprijeko s time da mi jedino netko prilikom anlasanja posudi struju na kleme sa nekog ispravnog akumulatora.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:20   #26
vjerovali ili ne, danas upali iz prve, kao da nista nije bilo. nista na instrument tsbli. no ipak sam ga odvezao samo do radionice da mu ispitaju kvar.

hvala svimq na odgovorima i savjetima. zakljucak je da je najveca sansa da je nesto problem na alternatoru no sacekat cu da vidim sto ce reci struka.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:21   #27
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Dosta glup i bahat komentar. Dakle trebao je 70 km od destinacije, stati, ugasiti auto i vise ga ne bi upalio..
tako s tatom razgovaraj, sinek

Da trebao je stati. Drugi put će radi tih 70 km voziti i s crvenom lampicom ulja radi komoditeta
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.