Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 19:34   #241
Ako pitaš servis ima ih i na svakih 60 kkm. Onaj od zraka na 90 i slična sranja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:43   #242
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Filter goriva svakih 45
zadnji sam promijenio nakon 55 i nije bilo nikakvih znakova pada snage ili bilo kakvih drugih problema po zimi..
Nažalost, nisam ga sam mijenjao jer mi je plan bio pogledat kako to izgleda unutra.

Ovaj sad što imam je isto original i njega ću promijeniti tek pred iduću zimu, sad je na 35t a tad će bit oko 55 pa ću ga sam mijenjati i pogledati koliko smeća se nakupi.

Ne znam kako je na ovom filteru riješeno "rješavanje" vode ali nikad ništa nisam na dnu odvrtao nit mislim da ta mogućnost postoji.. no da stavljam neki 3-4x jeftiniji filter, mijenjao bi ga svake godine. Takav filter i imam neiskorišten, nit će ići ikad pod haubu.

Pričam neki dan s jednim čovjekom, koji je počeo pametovat kako je svejedno koje ulje, ti neki njegovi auti kaže idu i idu a stavlja bilo šta, i to neredovito, kaže filter zraka skoro nikad ni ne treba mijenjati, samo propušeš, no s takvima odmah znaš da ne vrijedi ni pokušavat im objasniti koliko su u krivu
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:24   #243
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Pričam neki dan s jednim čovjekom, koji je počeo pametovat kako je svejedno koje ulje, ti neki njegovi auti kaže idu i idu a stavlja bilo šta, i to neredovito, kaže filter zraka skoro nikad ni ne treba mijenjati, samo propušeš, no s takvima odmah znaš da ne vrijedi ni pokušavat im objasniti koliko su u krivu
Pa to mi je skroz ok metoda ako voziš nekakvu staru atmosfersku ragu za koju te boli k ako je cigani sutra odvezu na cios.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:45   #244
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako pitaš servis ima ih i na svakih 60 kkm. Onaj od zraka na 90 i slična sranja.
jel postoji varijanta da se filter goriva ne mijenja, tj da nije predviđena zamjena servisnim intervalom...ja imam u servisnoj predviđeno zamjena filtera goriva na 60 tisuća ali problem je što i u ovlaštenom i u neovlaštenom stalno tupe da se to ne mijenja kod mene, jednom su ga promijenili (valjda) na moje inzistiranje davno biće je bilo tako oko 50-60 tisuća prošlo...nakon toga nikad više iako ja spomenem tu i tamo ali uvijek je isti odgovor, otvore neki svoj programičić napišu model auta i kažu to se kod tebe ne mijenja....?? isto tako, nevezano sad za filter, piše mi i zamjena ulja u mjenjaču svakih 100t, ja imam skoro 200 nikad se nije promjenilo jer je malo nejasna servisna po tome, piše da se mjeanj samo ukoliko je auto voženo stalno na preko 32 stupanja što nije, ako je samo gradska vožnja što nije, ako je u pustinji voženo što nije itd itd, dakle niti jedan od onih uvjeta tamo ne ispunjavam da bi izmijenio to....da ipak promijenim? gadi mi se što sam moram čačkati po tim stvarima kad se što mijenja, pa valjda oni trebaju vodit brigu o tome....jebe se koga. Daj iljadu - dvi kuna za servis i hvala doviđenja.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:12   #245
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
jel postoji varijanta da se filter goriva ne mijenja, tj da nije predviđena zamjena servisnim intervalom...ja imam u servisnoj predviđeno zamjena filtera goriva na 60 tisuća ali problem je što i u ovlaštenom i u neovlaštenom stalno tupe da se to ne mijenja kod mene, jednom su ga promijenili (valjda) na moje inzistiranje davno biće je bilo tako oko 50-60 tisuća prošlo...nakon toga nikad više iako ja spomenem tu i tamo ali uvijek je isti odgovor, otvore neki svoj programičić napišu model auta i kažu to se kod tebe ne mijenja....?? isto tako, nevezano sad za filter, piše mi i zamjena ulja u mjenjaču svakih 100t, ja imam skoro 200 nikad se nije promjenilo jer je malo nejasna servisna po tome, piše da se mjeanj samo ukoliko je auto voženo stalno na preko 32 stupanja što nije, ako je samo gradska vožnja što nije, ako je u pustinji voženo što nije itd itd, dakle niti jedan od onih uvjeta tamo ne ispunjavam da bi izmijenio to....da ipak promijenim? gadi mi se što sam moram čačkati po tim stvarima kad se što mijenja, pa valjda oni trebaju vodit brigu o tome....jebe se koga. Daj iljadu - dvi kuna za servis i hvala doviđenja.
A to pričaš za Goldonija ili Tomo Vinkovića??
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:17   #246
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
A to pričaš za Goldonija ili Tomo Vinkovića??
ako misliš da možeš dati pametniji odgovor ako ti navedem marku vozila evo reći ću ti...nije porsche,ni bugatti veyron nego njihov brat blizanac, kia proceed benzin 93 kw 2010.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:21   #247
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
jel postoji varijanta da se filter goriva ne mijenja, tj da nije predviđena zamjena servisnim intervalom...ja imam u servisnoj predviđeno zamjena filtera goriva na 60 tisuća ali problem je što i u ovlaštenom i u neovlaštenom stalno tupe da se to ne mijenja kod mene, jednom su ga promijenili (valjda) na moje inzistiranje davno biće je bilo tako oko 50-60 tisuća prošlo...nakon toga nikad više iako ja spomenem tu i tamo ali uvijek je isti odgovor, otvore neki svoj programičić napišu model auta i kažu to se kod tebe ne mijenja....?? isto tako, nevezano sad za filter, piše mi i zamjena ulja u mjenjaču svakih 100t, ja imam skoro 200 nikad se nije promjenilo jer je malo nejasna servisna po tome, piše da se mjeanj samo ukoliko je auto voženo stalno na preko 32 stupanja što nije, ako je samo gradska vožnja što nije, ako je u pustinji voženo što nije itd itd, dakle niti jedan od onih uvjeta tamo ne ispunjavam da bi izmijenio to....da ipak promijenim? gadi mi se što sam moram čačkati po tim stvarima kad se što mijenja, pa valjda oni trebaju vodit brigu o tome....jebe se koga. Daj iljadu - dvi kuna za servis i hvala doviđenja.
Ima na nekim autima longlife filter goriva koji se ne bi trebao mijenjat kao što je to slučaj na mom benzincu, gdje je taj filter smješten kod pumpe u rezervaru a u dućanima za taj auto nude standardni koji ide u američke modele.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:27   #248
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Ima na nekim autima longlife filter goriva koji se ne bi trebao mijenjat kao što je to slučaj na mom benzincu, gdje je taj filter smješten kod pumpe u rezervaru a u dućanima za taj auto nude standardni koji ide u američke modele.
e tako su i meni rekli da je taj filter negdi zabužan u rezervaru bla bla..ali kog vraga mi u službenoj servisnoj piše za benzince izmjena svakih 60 tisuća onda...nije mi jasno.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:30   #249
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
jel postoji varijanta da se filter goriva ne mijenja, tj da nije predviđena zamjena servisnim intervalom...ja imam u servisnoj predviđeno zamjena filtera goriva na 60 tisuća ali problem je što i u ovlaštenom i u neovlaštenom stalno tupe da se to ne mijenja kod mene, jednom su ga promijenili (valjda) na moje inzistiranje davno biće je bilo tako oko 50-60 tisuća prošlo...nakon toga nikad više iako ja spomenem tu i tamo ali uvijek je isti odgovor, otvore neki svoj programičić napišu model auta i kažu to se kod tebe ne mijenja....?? isto tako, nevezano sad za filter, piše mi i zamjena ulja u mjenjaču svakih 100t, ja imam skoro 200 nikad se nije promjenilo jer je malo nejasna servisna po tome, piše da se mjeanj samo ukoliko je auto voženo stalno na preko 32 stupanja što nije, ako je samo gradska vožnja što nije, ako je u pustinji voženo što nije itd itd, dakle niti jedan od onih uvjeta tamo ne ispunjavam da bi izmijenio to....da ipak promijenim? gadi mi se što sam moram čačkati po tim stvarima kad se što mijenja, pa valjda oni trebaju vodit brigu o tome....jebe se koga. Daj iljadu - dvi kuna za servis i hvala doviđenja.
Ma može, to je kretenarija negdje iz početka 2000-ih kad su stavljali filtre u kućište pumpe goriva i tvrdili da se to nikad ne mjenja, da je filtar dovoljno velik da izdrži cijeli radni vijek vozila. Obično bi se filtar zapunio, otpor narastao a pumpa crkla pa si promjenio filtar i pumpu u komadu.

Budući da su danas redovito filtri vani - bit će da se ipak mjenja.

P.S. Na traktoru imam filtar ZRAKA koji se nikad ne mjenja.









Svakih 8 radnih sati promjeniš ulje u njemu, opereš "filtar" (metalna špena) naftom i teraj idućih 8 sati
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:33   #250
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
e tako su i meni rekli da je taj filter negdi zabužan u rezervaru bla bla..ali kog vraga mi u službenoj servisnoj piše za benzince izmjena svakih 60 tisuća onda...nije mi jasno.
A meni nije jasno kako u dućanima nude te "krive" filtere, pravi možeš jedino kupit preko alibabe, takav https://www.alibaba.com/trade/search...+3+fuel+filter
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:15   #251
Ja filter zraka i ulja mijenjam svaki put sa uljem svakih 10k km.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
mukiklc is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:38   #252
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Pa to mi je skroz ok metoda ako voziš nekakvu staru atmosfersku ragu za koju te boli k ako je cigani sutra odvezu na cios.
vjerojatno su ti auti o kojima govori takvi (al ne baš da bi ga bolio k) ali čovjek misli da se to može preslikati na sve, i moderne aute.. a najviše sam mislio na filter zraka koji se "samo propuše" - pa valjda s razlogom proizvođači pišu da se ne propuhava nego da se baš mijenaj..
Treba razlikovati sitne i krupne čestice.. možda takav filter i dalje filtriria neke krupnije, ali sitne ne i te sitne svakako doprinesu raznim vrstama habanja
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:46   #253
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
.. a najviše sam mislio na filter zraka koji se "samo propuše" - pa valjda s razlogom proizvođači pišu da se ne propuhava nego da se baš mijenaj..
Treba razlikovati sitne i krupne čestice.. možda takav filter i dalje filtriria neke krupnije, ali sitne ne i te sitne svakako doprinesu raznim vrstama habanja
....recimo, razumijem problem sa filterom ulja, ako se zaštopa, ulje ide by-passom pa filter uopće ne filtrira ulje.....onaj za benzin opet, ako je zaštopan, nema dovoljan protok, pa maltretira pumpu, ili nema dovoljan tlak goriva....ali filter za zrak...ako se zaštopa, opadne protok, i ECU smanji količinu goriva...i padne ti snaga, i ako ustvari ne pritisneš gas do poda, niti ne znaš da je zaštopan, niti ustvari imaš problem....ali ne zagovaram NE-mjenjanje filtera, samo nekako mislim da je filter zraka najmanje problematičan....i ako je zaštopan, logika mi nalaže da ne može propustiti sitnu prašinu, jer baš su sitne pore zaštopane...pa bi nekako trebao biti još "finiji" nego kad je nov.....samo sa povećanim otporom protoku, naravno....
A glede proizvođača i njihovih savjeta.....držim ih se, ali mi nekad razum kaže da su "sukobu interesa", jer im je glavni cilj ipak zarada...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:12   #254
Quote:
mucalo55 kaže: Pogledaj post
ako misliš da možeš dati pametniji odgovor ako ti navedem marku vozila evo reći ću ti...nije porsche,ni bugatti veyron nego njihov brat blizanac, kia proceed benzin 93 kw 2010.
Ista stvar i s Chevy Cruze-om. Nije predviđena zamjena filtera goriva jer je u sklopu pumpe..
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:28   #255
Filter u tanku je isti kao i svaki drugi. Trazi izmjenu nakon nekoliko desetaka tisuca. Ovaj u proceedu benzin je u plasticnom kucistu i unutar kucista obican filter. Prije njega je predfilter mrezica koji se puno prije zacepi. Problem s takvim dizajnom je jedino kod izmjene ako dode auto s punim tankom. Moze nastat malo nereda ako se ne pazi.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:31   #256
A bogme jok - neznam otkud ti ta ideja ali filtrirajući materijal nije ni sličan.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:30   #257
Ovako izgleda za taj proceed.
http://www.ebayshopkorea.com/main/vi...D=332049820303
Kuciste plasticno, unutar plastike standardni filtracijski materijal-papir samo vecih dimenzija.

U nekim je autima samo plasticna mrezica na vise spojeva neki imaju ovakav.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:09   #258
Problem je što je to plastično kućište unutar drugog plastičnog kućišta u kojem je pumpa goriva. I onda imaš tu konektore, cijevi, spojeve, plovak... Nije da je raketna tehnologija, ali je pipavo i ima pola sata posla jer imaš dosta rastavljanja i kasnije sastavljanja. Naravno da se njima u servisu ne da zajebavat s time i onda im je filter lifetime, a nije tako. Njima bi bilo najdraže da cijelo kućište sa pumpom goriva zamijene. Ako nešto stoji godinama potopljeno u benzinu, mislim da su šanse da se polako počne raspadati dosta velike.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:54   #259
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
....recimo, razumijem problem sa filterom ulja, ako se zaštopa, ulje ide by-passom pa filter uopće ne filtrira ulje.....onaj za benzin opet, ako je zaštopan, nema dovoljan protok, pa maltretira pumpu, ili nema dovoljan tlak goriva....ali filter za zrak...ako se zaštopa, opadne protok, i ECU smanji količinu goriva...i padne ti snaga, i ako ustvari ne pritisneš gas do poda, niti ne znaš da je zaštopan, niti ustvari imaš problem....ali ne zagovaram NE-mjenjanje filtera, samo nekako mislim da je filter zraka najmanje problematičan....i ako je zaštopan, logika mi nalaže da ne može propustiti sitnu prašinu, jer baš su sitne pore zaštopane...pa bi nekako trebao biti još "finiji" nego kad je nov.....samo sa povećanim otporom protoku, naravno....
A glede proizvođača i njihovih savjeta.....držim ih se, ali mi nekad razum kaže da su "sukobu interesa", jer im je glavni cilj ipak zarada...
Prije ce se zastopat sito i stvorit ti takve probleme nego sam filter. Filter ce ti sprijecit prljavstinu i sitne cestice koje ne moze sito koje je isto dosta sitno. S tim lifetime filterom su poceli krajem 90tih i ocito dobro sljaka tak da nemas brige.
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Problem je što je to plastično kućište unutar drugog plastičnog kućišta u kojem je pumpa goriva. I onda imaš tu konektore, cijevi, spojeve, plovak... Nije da je raketna tehnologija, ali je pipavo i ima pola sata posla jer imaš dosta rastavljanja i kasnije sastavljanja. Naravno da se njima u servisu ne da zajebavat s time i onda im je filter lifetime, a nije tako. Njima bi bilo najdraže da cijelo kućište sa pumpom goriva zamijene. Ako nešto stoji godinama potopljeno u benzinu, mislim da su šanse da se polako počne raspadati dosta velike.
Servisi to ne rade jer se pumpa prodaje kao cijelo kuciste. Nece se nista raspast al treba biti pazljiv jer plastika okruti. Kolike rage se voze godinama pa drzi. Je da je nekad kvaliteta dijelova bila puno bolja al opet.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:18   #260
imao opciju da biram filter goriva: Japanparts, TQ ili Bosch. Odabrao TQ - normalni filter made in turkey - 40 kn, filter ulja je mastersport automobiltechnik - made in germany - 37 kuna, filter zraka blueprint - made in UK - 40 kn

svi dobro rade

inače, filter goriva je sada prvi puta promijenjen i to nakon 182 tisuće km
xenofex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.