Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 20:46   #81
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne želim ulaziti u osobne probleme tog para, ali nadam se da se sud prije svega konzultirao sa djetetom i uvažio njegovu želju kod kojeg bi roditelja htio biti. Itekako za dijete može biti traumatično odvajanje od majke.
????
Pa neće valjda dijete od osam godina odlučivati o tome gdje će živjeti?
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:09   #82
I? Koji će biti epilog?
Do sada je dijete raslo bez oca, a od sada će bez majke?
Meni to ipak liči na pobjedu sustava nad jadnim djetetom.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:12   #83
Ža mi je oca i diteta , nije im nimalo lako.
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja! Učlani se!
frane mafia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:19   #84
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
U posve jednakoj mjeri kao i da je riječ o ženi koja je otela potpuno tuđe jednogodišnje dijete i onda ga (nadajmo se) razmjerno normalno odgajala.

Tom djetetu bi ta otimačica bila "mama" pa bi onda valjda trebalo blagoslovit otmicu i ne vratit dijete biološkim roditeljima.



.
pa, pred zakonom i nije bas isto.
jer u prvom slucaju osoba je i bioloski roditelj i ima tzv roditeljsko pravo, koje joj nitko nije oduzeo.

u slucaju kojeg navodis kao primjer, nema ni jedno ni drugo i zakonom je jednostanvo kidnapiranje maloljetne osobe.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:23   #85
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
pa, pred zakonom i nije bas isto.
jer u prvom slucaju osoba je i bioloski roditelj i ima tzv roditeljsko pravo, koje joj nitko nije oduzeo.

u slucaju kojeg navodis kao primjer, nema ni jedno ni drugo i zakonom je jednostanvo kidnapiranje maloljetne osobe.
I ovdje se radi o otmici, ali otmici vlastitog biološkog djeteta.

Jednako tako ja mogu oteti svog brata, majku ili djeda. To što postoji biološka vezanost ne znači ništa, a kod djeteta od 2-3 godine se ne može govoriti o svojevoljnom odlasku.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:24   #86
Najgori su u svemu tome ti ljudi što su blokirali cijeli proces. Što je njima u glavi? To kao neki romantizirani otpor sistemu?
Čuli da neka mater ne da sina ocu "nasilniku", koji je i Talijan, pa krenuli u neke bune i balvan revolucije.
Pa nije sud toliko blesast da tek tako dijete dodijeli ocu "nasilniku" dok navodno ima "divnu" majku. Valjda oni znaju više nego narod iz par medijskih natpisa.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:27   #87
Iz talijanskih medija - google translate

Quote:
U Italiji, u 2009. godini, Nina Kuluz (rođen u Splitu 18.012.1973 boravištem u Splitu Via Pujanske 71 hrvatska grada) i Alessandro Avenati (rođen u Torinu 04.28.1967 stanovnik u preko Revigliasco 173 u moncalieri-TO, talijanski državljanin) u izvanbračnoj zajednici, zamišljen i rođen 24.09.2009 mali Cezar. Nakon nekog vremena je njihova veza u krizi i da se odvojite.
Oni se slažu na činjenicu da dijete ostaje s majkom, a otac mu može vidjeti najmanje jedan sat dnevno, također otac daje majci stan i podrška dijete 1.500 eura mjesečno.
04/08/2011, nakon ratifikacije Ugovora, Nina Kuluz dio za Hrvatsku, odnoseći sa sobom malo Cezar.
Dakle, prije nego je ženska zapalila za HR, dogovoreno je da otac plaća stan plus soma i pol eura, te ima pravo viđati dijete 1 sat dnevno. Nakon dvije godine žena se fino skupila i odvela maloga bez i doviđenja.

Brijem da tu nije bilo nikakvih nesporazuma, nasilja ili bilo čega, nego joj je naprosto dojadila Italija.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:28   #88
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
I? Koji će biti epilog?
Do sada je dijete raslo bez oca, a od sada će bez majke?
Meni to ipak liči na pobjedu sustava nad jadnim djetetom.
Pa ako se roditelji ne mogu dogovoriti....

Nije da se radi o situaciji ona u Zaprešiću a on u Sesvetama pa ajde vozikati će se svaka dva dana simo tamo 30 km...čovjek ima svoj život u Italiji a ona u drugoj zemlji.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:37   #89
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
I ovdje se radi o otmici, ali otmici vlastitog biološkog djeteta.

Jednako tako ja mogu oteti svog brata, majku ili djeda. To što postoji biološka vezanost ne znači ništa, a kod djeteta od 2-3 godine se ne može govoriti o svojevoljnom odlasku.
gle, ona je napravila prekrsaj - imali su dogovor, da dijete zivi kod oca, a ona da ga posjecuje svakodnevno.

a to je odluceno iz razloga sto je majka imala losije financijeske uvjete od oca pa je taj mali isao zivjeti sa ocem umjesto sa majkom. a majka jeste zeljela dijete i sporila je odluku suda.

(pogledaj sto se pisalo na prvoj stranici teme)

ona bi po tom dogovoru trebala dijete vratiti u Italiju, gdje je odluka i donesena, medjutim ocito da ne zeli to jer tamo je vec izgubila parnicu i otac ju dobio (talijanksi drzavljanin).

ono sto nije jasno u cijeloj prichi - zasto je ona mogla samo vidjati dijete i izgubiti custody iz razloga jer financijski nije bila situirana. a otac, jedino ili iskljucivo iz tog razloga dobio custody dijeteta.

jako cudno. jel ona uopce imala odvjetnika u Italiji i nekoga tko je predstavljao na sudu, da nije samovoljno se odrekla custody nad djetetom znamo zato jer dijete (zbog neslaganja s odlukom suda) i uzela i pobjegla u inozemstvo etc etc ima tu dosta nejasnoca...

plus ne znam po kojem zakonu moze biti isto kada treca osoba ukrade necije dijete, ili kada biolsoki roditelj, koji i dalje ima roditeljsko pravo, se ne pridrzava odluke suda.

pa tako onu djevojcicu sto su kindnapirali u Portugalu da ju nadju nakon ccca 10 godina otkada je traze, bi je vratili roditeljima, a kidnaperi bi isli u zatvor.

Zadnje uređivanje Gigi G. : 27.06.2017. at 22:03.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:40   #90
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Odakle majci pravo da određuje što djetetu treba
Ovo je najgluplje pitanje koje sam pročitao nakon dugo vremena.
Odakle roditelju pravo da odlučuje o djetetu

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Meni to ipak liči na pobjedu sustava nad jadnim djetetom.
A što sustav treba izgubiti?

Zašto ja moram poštivati zakone, a mater ne mora?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:53   #91
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa ako se roditelji ne mogu dogovoriti....

Nije da se radi o situaciji ona u Zaprešiću a on u Sesvetama pa ajde vozikati će se svaka dva dana simo tamo 30 km...čovjek ima svoj život u Italiji a ona u drugoj zemlji.
??? ona je pobjegla jer se nije slagala sa odlukom talijanksog suda, koji su dijete oduzeli majci, a dali ocu (Talijanu).
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:10   #92
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
...Rezultat: Torcida, Severina i taksisti odlučuju o privatnoj stvari dvije osobe sa apsurdnim parolama poput "Cesare je naš" i sl. nebuloze. ..
Potpisujem cili post, pogotovo ovaj dio.

Inače, ja sam danas u totalnoj nevjerici kakvih sve kretena i kretenuša po Splitu ima. Pa oni su se okupili i pjevaju i grle se Toliko mi je neugodno bilo gledat te poludebile, pa jel stvarno vrijeme za pjesmu?
A onu ševku ne triba ni komentirati, ka ni onogo njenog boy toy potrčka. Ona bi dijelila Milanovu alimentaciju još jednoj histeričnoj luđakinji, koja ne da ćaći dite, s kojim ga je pravila This can't be real...

Ima li netko informaciju iz talijanskih medija, je li današnji event tamo popraćen?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:13   #93
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Iz talijanskih medija - google translate



Dakle, prije nego je ženska zapalila za HR, dogovoreno je da otac plaća stan plus soma i pol eura, te ima pravo viđati dijete 1 sat dnevno. Nakon dvije godine žena se fino skupila i odvela maloga bez i doviđenja.

Brijem da tu nije bilo nikakvih nesporazuma, nasilja ili bilo čega, nego joj je naprosto dojadila Italija.

a meni se cini da je zena de facto izgubila custody svog dijeteta jer je 1) imigrantica i 2) nije imucna.

(a on evidentno jeste i imao je vrhunske advokate)

zato se Split uglavnom buni, ako nije jasno nakon cca 5 stranica.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:16   #94
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a meni se cini da je zena de facto izgubila custody svog dijeteta jer je imigrantic i nije imucna. (a on jeste i imao je vrhunske advokate)

zato se Split uglavnom buni, ako nije jasno nakon cca 5 stranaica.
A zar nije lijek za to ostati u Italiji i pokušati naći posao a ne pobjeći u bosanska brda ko hajduk i dospjeti na međunarodnu tjeralicu?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:16   #95
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a meni se cini da je zena de facto izgubila custodu svog dijeteta jer je imgrantica i nie imucna. (a on jeste i imao je vrhinske advokate)
Sad zamisli svijet gdje svatko smatra da je sud u krivu i radi kontra odluke suda jer se njemu čini drugačije.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:24   #96
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a meni se cini da je zena de facto izgubila custody svog dijeteta jer je 1) imigrantica i 2) nije imucna.

(a on evidentno jeste i imao je vrhunske advokate)

zato se Split uglavnom buni, ako nije jasno nakon cca 5 stranica.
Talijanski mediji tvrde drugačije. Tvrde da je dijete bilo s majkom u stanu koji je plaćao otac plus još 1500 eura alimentacije, i pravo da viđa dijete sat vremena dnevno.

Evo iz članka iz 2011

Quote:
Dapače, Sud nije ni analizirao potvrdu o statusu obitelji izdanu od općine Moncalieri (Torino) a kojim je potvrđeno kako u ulici Revigliasco 173, u gradu Moncalieriju, stanuje obitelj koja se sastoji od samo dvoje članova: Nine Kuluz te djeteta Cesarea Avenatija, iako je status obitelji utvrđen uz suglasnost Alessandra Avenatija. Dakle, nadležno tijelo Republike Italije potvrdilo je da obiteljsku zajednicu i posebno domaćinstvo čine Nina Kuluz i malodobno dijete, pa proizlazi da je dijete bilo na isključivoj skrbi majke, a ne oca.
A stoji i ovo

Quote:
Istodobno, talijanski sud po zahtjevu Alessandra Avenatija, podnesenom nakon odlaska Nine i djeteta u Hrvatsku, i bez sudjelovanja majke, promptno je donio privremenu mjeru kojom povjerava dijete na skrb roditeljima zajednički, s odredbom da dijete ima prebivalište u očevu stanu, te nalaže majci da odmah vrati dijete u Italiju ocu.
Dakle i članci iz naših novina potvrđuju ono što pišu talijanski mediji - Majka je dobila skrbništvo, plaćen stan i alimentaciju, uz uvjet da ostane u Italiji i dopusti ocu da viđa dijete jedan sat dnevno. Sve što se kasnije dešavalo je posljedica njenog bijega.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:30   #97
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a zasto je chacha uopce dobija to dite, pored matere zive i zdrave - to niko nikako da odgovori.

jer u tome je pitanje i oko toga se vodi debata (u ST barem)

kako chaha moze dobit skrbnistvo, a ova jadnica nije tila dat, kako??
(i onda smignula vanka jer to je bio jedini nacin da bude sa ditetom kojeg su joj oduzeli, alo)
Nije ćaća dobio dite, nego mater manipulira svima živima, i ćaćom, i ditetom, i sudovima i masom priglupih Splićana. Mater je dobila skrbništvo i alimentaciju i stan i svi ti spinovi o nesretnoj emigrantici koju su talijani izigrali su samo to - spinovi.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:45   #98
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nije ćaća dobio dite, nego mater manipulira svima živima, i ćaćom, i ditetom, i sudovima i masom priglupih Splićana. Mater je dobila skrbništvo i alimentaciju i stan i svi ti spinovi o nesretnoj emigrantici koju su talijani izigrali su samo to - spinovi.
ne pratim to uopce, nego sam ovo tvoje otprije malo pogresno protumacila izgleda

Quote:
Dakle, prije nego je ženska zapalila za HR, dogovoreno je da otac plaća stan plus soma i pol eura, te ima pravo viđati dijete 1 sat dnevno. Nakon dvije godine žena se fino skupila i odvela maloga bez i doviđenja.
da otac diteta je dao joj stan di zivi u Italiji i da onda ona ima pravo na posjetu sinu jedan sat dnevno, ja sam to tako skuzila. kad ono...

to sam mislila da si napisao, kad ono otac je placao alimentaciju i jos dao toj zeni stan i dite je bilo s njom???
e pa onda je stvarno luda.

pa nije moguce da su u ST na to to pali? tj lude babe brane TO.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:50   #99
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
pa nije moguce da su u ST na to to pali? tj lude babe brane TO.
Pali su onako ka šta si i ti pala. Prvo se informiraj i stani na loptu i nađi u rječniku što znači objektivno i racionalno.
Kad sam ja dobila u inbox peticiju, prvi instinkt je bi da potpišem, al sam odustala kad sam malo bolje sagledala situaciju i kad sam čula njeno javljanje uživo..prečudna mi je ženska, nešto tu smrdi.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 23:00   #100
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a meni se cini da je zena de facto izgubila custody svog dijeteta jer je 1) imigrantica i 2) nije imucna.

(a on evidentno jeste i imao je vrhunske advokate)

zato se Split uglavnom buni, ako nije jasno nakon cca 5 stranica.
Nadam se da je svima jasno, ta žena će mozda završiti u zatvoru zbog otmice djeteta. Možda bi u tom trenutku bilo dobro da poznaje svog oca?
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.