Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 11:56   #41
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Dobro i?

I dalje moramo ostati pri saboru i odlukama istog, saboru koji je sigurno iznad preporuka njemačke vlade.
Da, i? Jesam li rekao išta što bi te nagnalo da zaključiš da ne podržavam podebljano...samo sam prenio vijest
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:58   #42
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da, i? Jesam li rekao išta što bi te nagnalo da zaključiš podebljano...samo sam prenio vijest
Ma ok, ne odnosi se na tebe nego opcenito .. s obzirom kako se histerično prenose vijesti po medijima..
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:00   #43
Dobro gdje je presuda? Nije vrag da ce ju dobiti samo Slovenci, a onda ne htjeti objaviti ako im se ne svidi?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:01   #44
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Ma ok, ne odnosi se na tebe nego opcenito .. s obzirom kako se histerično prenose vijesti po medijima..
da, histerija opća, kao da se rat sprema
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:03   #45
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Dobro gdje je presuda? Nije vrag da ce ju dobiti samo Slovenci, a onda ne htjeti objaviti ako im se ne svidi?
Neki Slovenac je pričao na N1, savjetnik predsjednika parlamenta. Ništa mu nije izletjelo osim što je rekao da "priopćenje Njemačke prije objave arbitražne odluke" znači kako se "nisu držali dogovora". Što bi značilo da je Slovenija u dogovoru sa Njemačkom oko ovog nastupa.

Osim toga, ako je čovjek upoznat sa presudom, onda su dobili na moru dovoljno.

EDIT: Orsat Miljenić govori kako vjeruje da je Plenković državnik i da će štiti interes Hrvatske. Drago mi je da postoji suglasnost SDP, HDZ i ostalih stranaka oko ovog pitanja.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:07   #46
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Neki Slovenac je pričao na N1, savjetnik predsjednika parlamenta. Ništa mu nije izletjelo osim što je rekao da "priopćenje Njemačke prije objave arbitražne odluke" znači kako se "nisu držali dogovora". Što bi značilo da je Slovenija u dogovoru sa Njemačkom oko ovog nastupa.

Osim toga, ako je čovjek upoznat sa presudom, onda su dobili na moru dovoljno.

EDIT: Orsat Miljenić govori kako vjeruje da je Plenković državnik i da će štiti interes Hrvatske. Drago mi je da postoji suglasnost SDP, HDZ i ostalih stranaka oko ovog pitanja.
Nije baš to rekao. Rekao je da je "ovo vrijeme za državnike" te da će podžravati Vladu sve dok štiti nacionalne interese.

To je ipak malo drugačije
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:07   #47
A tko bi to politicki trebao branit HR teritorij? Nije valjda HDZ?

HDZ-u je u Hrvatskoj dozvoljeno sve. Ali bas sve. Sto god naprave, imaju svojih bar 20% na izborima. Tako da mogu i u koaliciju sa Srbima, mogu odustati od primjene ZERP-a na EU clanice, mogu stavljat EU zastave na zgrade ministarstava prije nego sto je Hrvatska postala clan, mogu potpisivati AS itd.

Dakle, to da bi HDZ mogao popusiti nekakve izbore zbog ovog ili onog su bajkice.

Ne vidim sto bi onda sprijecilo HDZ popustanju pritiscima izvana. Mozemo sad raspravljat u kojoj mjeri ce ih biti, ali vjerojatno se mozemo sloziti svi da ce ih biti.

Hrvatska je gospodarski bankrotirana drzava i vrlo lako ju je prisilit na bilo sto. A najjaca drzava EU daje za pravo Sloveniji.

Stvarno me zanima otkuda se crpi taj optimizam da je nekakva presuda nevazna za Hrvatsku i nema frke, nista se ne mijenja.

I SYRIZA u Grckoj je svasta pricala, pa eto, kad je zagustilo su okrenuli plocu za 180. I sad je sve ok. A ti imaju manju podrsku nego HDZ.
kaneshiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:08   #48
Je li Bečka konvencija dio međunarodnog prava?
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:08   #49
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Neki Slovenac je pričao na N1, savjetnik predsjednika parlamenta. Ništa mu nije izletjelo osim što je rekao da "priopćenje Njemačke prije objave arbitražne odluke" znači kako se "nisu držali dogovora". Što bi značilo da je Slovenija u dogovoru sa Njemačkom oko ovog nastupa.

Osim toga, ako je čovjek upoznat sa presudom, onda su dobili na moru dovoljno.

EDIT: Orsat Miljenić govori kako vjeruje da je Plenković državnik i da će štiti interes Hrvatske. Drago mi je da postoji suglasnost SDP, HDZ i ostalih stranaka oko ovog pitanja.
Govorio je i o sličnim izjavama drugih zemalja.. Benelux? Francuska?

Treba li napomenuti kako je glavni sudac Švabo?

Bile su fine te večere izgleda...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:09   #50
Je li Bečka konvencija dio međunarodnog prava?
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:11   #51
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nije baš to rekao. Rekao je da je "ovo vrijeme za državnike" te da će podžravati Vladu sve dok štiti nacionalne interese.

To je ipak malo drugačije
Rekao je nešto tipa "Vrijeme je za državnike, a vjerujem da Plenković to je". Parafraziram, ali bilo je osvježenje jer inače u Hr nitko nezna ništa dobro reći o drugoj strani.

Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Govorio je i o sličnim izjavama drugih zemalja.. Benelux? Francuska?

Treba li napomenuti kako je glavni sudac Švabo?

Bile su fine te večere izgleda...
Nisam ulovio taj dio o drugim zemljama, ali vidim da piše u članku. Ovo sa dogovorom mu je definitivno izletjelo, ali dobro, dogovor o podršci arbitražnog sporazuma sam po sebi nije ništa loše.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:12   #52
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Je li Bečka konvencija dio međunarodnog prava?
Ovisi koga pitas, Slovenci ce ako treba usvojit odluku u parlamentu da nije
Vaernim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:13   #53
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Mi smo EU...po ovom pitanju su EU zemlje daleko značajnije od SADa koji tu gotovo i nema interesa, a da ne pričam o nekoj Kini npr...

Ma ja i nisam pesimističan, čak i ovo priopćenje njemačkog veleposlanstva je blesavo tumačiti kao svrstavanje na slo stranu (isto kao i ono SAD-a - svrstavanje na RH stranu) - ako se pročita priopcenje - samo kažu da se odluke međunarodnih sudova moraju poštivati, ali ni rječi o tome da li je prema međunarodnom pravu proces kompromitiran ili ne i sl. . Možeš to tumačiti kao god želiš u biti. RH može sasvim legitimno ići pred međunarodni sud dokazivati da je sud bio komprimitiran i ta odluka bi isto bila važeća. Novinari em ne razumiju previše, em pišu bombastične stvari zbog klikova...
A koji faktor su EU zemlje u globalnoj politici? Kad je EU sudjelovala u rješavanju bilo koje svjetske krize, žarišta i sl? Glavnu riječ vode SAD, a zatim Rusija i Kina. EU nitko ne pita, čak su se i naguzili pred izbjegličkim valom.

Može Merkelica lupetati što hoće, bitna nam je podrška svjetskih igrača.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:13   #54
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Govorio je i o sličnim izjavama drugih zemalja.. Benelux? Francuska?

Treba li napomenuti kako je glavni sudac Švabo?

Bile su fine te večere izgleda...
Nije nego je to jedan od sudaca, ali on je spominjan kao potencijalno korumpiran.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:14   #55
Ali ako na kraju stvarno debelo popusimo,mislim da svi ti nasi pravni savjetnici,Vlada mora dati momentalnu ostavku i debelo ih kazniti...
jer svi su se vadili na to da za nas arbitraza ne vrijedi po Beckoj konvenciji...
A sta ako na kraju ne bude tako..Netko mora snositi odgovornost..
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:18   #56
Smješno mi je kada se daje podrška sudu koji je očigledno podložan korupiciji i više puta se kompromitirao kao politička marioneta. Da se ovakav fail dogodio u sporu između Francuske i Njemačke moš misliti što bi se suđenje nastavilo.

Inače, svi ti međunarodni sudovi su najobičnija farsa, dajte molim vas...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:18   #57
Quote:
€uro kaže: Pogledaj post
Ali ako na kraju stvarno debelo popusimo,mislim da svi ti nasi pravni savjetnici,Vlada mora dati momentalnu ostavku i debelo ih kazniti...
jer svi su se vadili na to da za nas arbitraza ne vrijedi po Beckoj konvenciji...
A sta ako na kraju ne bude tako..Netko mora snositi odgovornost..
Veci problem je što smo mi pristali na takvu ucjenu i potpisali arbitražni sporazum. To je najveća greška i zato smo ovdje gdje jesmo. Ali Slovencima čak i takav sporazum koji je napisan za njihovu korist im nije bio dovoljan, pa varaju i muljaju sa sudom i na kraju nam daju povod za izlazak.

Pravno gledajuci, moguce je kako nismo imali potpuno pravo za jednostrani izlazak, ali trebamo ostati čvrsti jer ako je Slovenija mogla ucjenjivati sa ulaskom u EU kako bi dobila takav pristrani sporazum, onda i mi možemo malo prilagoditi pravila i jednostrano izaći iz kompromitirane arbitraže.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:20   #58
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
A koji faktor su EU zemlje u globalnoj politici? Kad je EU sudjelovala u rješavanju bilo koje svjetske krize, žarišta i sl? Glavnu riječ vode SAD, a zatim Rusija i Kina. EU nitko ne pita, čak su se i naguzili pred izbjegličkim valom.

Može Merkelica lupetati što hoće, bitna nam je podrška svjetskih igrača.
he, ti se u biti debelo varaš....
SAD naravno jest sila i glavni, ali ako nema neki posredni interes u ovoj priči -izrazito je nevjerojatno da bi se išao mješati u razmirice dviej zemlje članice EU.

Ovo o Rusiji je sf...pa Njemačka im je nametnula sankcije koje su ih gospodraski prilično osakatile, a Njemačka ekonomija doslovno cvijeta...to da Rusija ima usred EU nešto odličivati je naprosoto suluda teza...

Vezano za svjetske sukobe -pa EU i nema pretenzije za takvo ponašanje, a i velika većina građana EU ni nema želje da EU postane neki svjetski policajac...
Spustite se na zemlju malo ljudi...pa Merkelica je za nas nemjerljivo mocnija od jednog Putina i to je činjenica...pa jedan RH je defatko zajebala Ruse oko Agrokora, a tako što ne bi ni u ludilu napravila Njemačkoj...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:26   #59
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Veci problem je što smo mi pristali na takvu ucjenu i potpisali arbitražni sporazum. To je najveća greška i zato smo ovdje gdje jesmo. Ali Slovencima čak i takav sporazum koji je napisan za njihovu korist im nije bio dovoljan, pa varaju i muljaju sa sudom i na kraju nam daju povod za izlazak.

Pravno gledajuci, moguce je kako nismo imali potpuno pravo za jednostrani izlazak, ali trebamo ostati čvrsti jer ako je Slovenija mogla ucjenjivati sa ulaskom u EU kako bi dobila takav pristrani sporazum, onda i mi možemo malo prilagoditi pravila i jednostrano izaći iz kompromitirane arbitraže.

Da trebamo ostati cvrsti,ali sada ce se tek vidjeti da li ce Vlada ostati cvrsta ili ce kao pickice da se naguze Sloveniji i EU...
Nekako mi nasi politicari djeluju mlitavo,kao boli ih uho za sve ovo,da ne bi na kraju bilo "Pa sta ovo bi"...
Nisam jos od nikog nasega cuo ne damo ni pedalj zemlje ili mora..braniti ce mo to po svaku cjenu...Nego samo Becka konvencija,jebala ih Becka konvencija koja izgleda ne vrijedi ni za koga...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:28   #60
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
he, ti se u biti debelo varaš....
SAD naravno jest sila i glavni, ali ako nema neki posredni interes u ovoj priči -izrazito je nevjerojatno da bi se išao mješati u razmirice dviej zemlje članice EU.

Ovo o Rusiji je sf...pa Njemačka im je nametnula sankcije koje su ih gospodraski prilično osakatile, a Njemačka ekonomija doslovno cvijeta...to da Rusija ima usred EU nešto odličivati je naprosoto suluda teza...

Vezano za svjetske sukobe -pa EU i nema pretenzije za takvo ponašanje, a i velika većina građana EU ni nema želje da EU postane neki svjetski policajac...
Spustite se na zemlju malo ljudi...pa Merkelica je za nas nemjerljivo mocnija od jednog Putina i to je činjenica...pa jedan RH je defatko zajebala Ruse oko Agrokora, a tako što ne bi ni u ludilu napravila Njemačkoj...
SAD se već umiješao jer se sumnja da su upravo oni prisluškivali, a osim toga prisilili su Sloveniju da nas pusti u NATO. Dakle interes sigurno postoji, a na tragu toga je i jučerašnja izjava američkog veleposlanika. Ako imamo njihovu potporu makar i prešutnu onda smo sigurni.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.