Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 11:04   #21
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Politički više ne spada, no problem za takve će nastati kad te države koje su trn u oku uđu u EU, jer ne možeš pobjeći iz EU na nešto još bolje. Ovako je samo odgoda problema kojeg imaju.
Niti jedna od ovih drzava nece uci u EU dok ne rijese kljucna pitanja koja imaju - Srbija pitanje Kosova; Makedonija pitanje imena, pitanje odnosa sa albanskom manjinom koja bi uskoro mogla postati vecina; BiH pitanje svega i svacega, ponajprije vlastitog opstanka; Kosovo pitanje opstojnosti bez zastite Amerikanaca, Crna Gora pitanje srpske i albanske manjine, ali treba reci da je Crna Gora tu najdalje odmakla, odnosno ima najmanje problema za razliku od svih drugih. Izuzev Albanije koja na prvi pogled nema nerijesivih problema.


Quote:
Mala Rijeka kaže: Pogledaj post
Na tvoju žalost, ni HR ni Slovenija nisu uključene u novi regijunaški projekt, koji već sabotiraju CG i Kosovo. Hahaha
Nisu ukljucene jer kao clanice Europske Unije niti ne mogu biti ukljucene.

Slovenija i Hrvatska su ulaskom u EU izasle iz politickog prostora "zapadnog Balkana" i na njih se nista u vezi toga vise ne odnosi.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:10   #22
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Mi POLITICKI vise ne spadamo u taj prostor, sve ove predlozene asocijacije i povezivanja koja bi se eventualno u buducnosti mogla dogoditi izmedju drzava "zapadnog Balkana" nas se ne ticu. A ne ticu nas se iz jednog vrlo jednostavnog razloga, a to je da je clanicama Europske Unije zabranjeno stvarati ekonomske unije sa drzavama neclanicama, jer prema njima moramo imati carine, za razliku od unutareuropskog prostora u kojem za sve drzave clanice vladaju isti bescarinski uvjeti. To se moze promijeniti jedino na razini cijele Europske Unije, pa da cijela Unija potpise neki sporazum sa "zapadnim Balkanom" kao sto to recimo ima potpisano sa Svicarskom i Norveskom. Ali to bi onda bilo na razini cijele Unije, a ne jedne od drzava clanica. Stoga, ova inicijativa je za Hrvatsku nebitna.
Pa nisam ja nigdje napisao da mi spadamo u ovaj projekt, pismen sam, znam čitati članak.

Ali kao što ti predpostavljaš da je kod mene jaka želja za povezivanjem s regionom, tako je kod tebe jaka želja da se odmakneš od regiona.

Čega se sramiš? Što smo balkanci? To ti je činjenica, pomiri se s tim
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:17   #23
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa nisam ja nigdje napisao da mi spadamo u ovaj projekt, pismen sam, znam čitati članak.

Ali kao što ti predpostavljaš da je kod mene jaka želja za povezivanjem s regionom, tako je kod tebe jaka želja da se odmakneš od regiona.

Čega se sramiš? Što smo balkanci? To ti je činjenica, pomiri se s tim
Napisao si da nas Europa gura na Balkan sto je potpuno netocno.
Isto tako si napisao da "zasto se toliko grozimo JI Europe umjesto da iz tog prostora izvucemo korist", iako je potpuno jasno da se to ne odnosi na nas i da mi iz te balkanske unije niti ne mozemo izvlaciti nikakvu korist kada se ona nas jednostavno ne tice. Takodjer si postavio pitanje mozemo li profitirati od ekonomske i politicke suradnje u regiji, iako je i kod toga savrseno jasno da se to na nas ne odnosi i da nikakve suradnje Hrvatske pojedinacno s regijom nema, osim na razini cijele Europske Unije. Dakle u svojim si pitanjima povezao stvaranje ove balkanske trgovinske unije sa Hrvatskom i njezinom suradnjom s tom trgovinskom unijom, iako nema nikakve poveznice izmedju te unije i Hrvatske i nas se to pitanje jednostavno ne tice.

Naravno da kod mene postoji jaka zelja za odmakom od "regiona", sto daljim odmakom od tog najzaostalijeg i najprimitivnjeg dijela europskog kontitenta, sto se dalje budemo odmaknuli od toga, a priblizili drzavama srednje Europe, to cemo prije napredovati i biti bolji. Ako zelis biti bolji, onda suradjuj i uci od boljih od sebe, a nemoj se druziti sa onima koji su losiji od tebe jer od njih nista neces nauciti vec ces samo nazadovati.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Pa kako je ovo moguće?
Europa nas gura na Balkan, a mi hoćemo premjestiti državu sjevernije.

Šalu na stranu: zašto se toliko grozite jugoistočne europe, umjesto da od toga prostora izvučemo najveću korist za nas?

Mislite li da možemo i trebamo profitirati od ekonomske i političke suradnje u regiji?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:38   #24
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Napisao si da nas Europa gura na Balkan sto je potpuno netocno.
Isto tako si napisao da "zasto se toliko grozimo JI Europe umjesto da iz tog prostora izvucemo korist", iako je potpuno jasno da se to ne odnosi na nas i da mi iz te balkanske unije niti ne mozemo izvlaciti nikakvu korist kada se ona nas jednostavno ne tice. Takodjer si postavio pitanje mozemo li profitirati od ekonomske i politicke suradnje u regiji, iako je i kod toga savrseno jasno da se to na nas ne odnosi i da nikakve suradnje Hrvatske pojedinacno s regijom nema, osim na razini cijele Europske Unije. Dakle u svojim si pitanjima povezao stvaranje ove balkanske trgovinske unije sa Hrvatskom i njezinom suradnjom s tom trgovinskom unijom, iako nema nikakve poveznice izmedju te unije i Hrvatske i nas se to pitanje jednostavno ne tice.
Tvoje izvlačenje zaključaka neće promijeniti činjenicu da nigdje nisam napisao da smo mi dio tog projekta.

A da hrvatska iz svega treba izvlačiti korist je logično, pa nećemo izvlačiti štetu.
Ne moraš biti u državnom savezu sa japanom da izvučeš koristi iz odnosa sa tom državom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:50   #25
Kme, bre, jao drug Tito, pioniri, kralj Aca. Regijun, bratstvo jedinstvo...

Hrvatska se vraća tamo gdje je i bila, ne zanimaju nas regioni.

Drugovi, revolucija vam je otišla u kanalizaciju. Adio i zbogom.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:54   #26
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Vec ti je odgovoreno nekoliko puta, ali ne das se, ocito je čežnja za ponovnim povezivanjem sa ex-yu drzavama prejaka.

Mi POLITICKI vise ne spadamo u taj prostor, sve ove predlozene asocijacije i povezivanja koja bi se eventualno u buducnosti mogla dogoditi izmedju drzava "zapadnog Balkana" nas se ne ticu. A ne ticu nas se iz jednog vrlo jednostavnog razloga, a to je da je clanicama Europske Unije zabranjeno stvarati ekonomske unije sa drzavama neclanicama, jer prema njima moramo imati carine, za razliku od unutareuropskog prostora u kojem za sve drzave clanice vladaju isti bescarinski uvjeti. To se moze promijeniti jedino na razini cijele Europske Unije, pa da cijela Unija potpise neki sporazum sa "zapadnim Balkanom" kao sto to recimo ima potpisano sa Svicarskom i Norveskom. Ali to bi onda bilo na razini cijele Unije, a ne jedne od drzava clanica. Stoga, ova inicijativa je za Hrvatsku nebitna.

Ovo sto se pokusava izvesti je jedan pokusaj intergracije prostora koji je ostao izvan Europske Unije i koji ce vjerojatno ostati izvan Europske Unije u slijedecih 15-20 godina, ako uopce ikada udje u EU, pa ga se pokusava na neki nacin povezati, u okviru neke trgovinske unije, zajednickog trzista zemalja koje su ostale izvan EU i slicno.
Kolega, rušiš im nadu.

Ta Balkanska unija može biti jedino član EFTE, ako ikada dođe do nje. U EU će ući NIKADA i to se zna. Sa nama je proširenje završeno vjerojatno zauvijek.

Višegrad je obnova AU, na drugačijim temeljima.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:02   #27
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
se, ocito je čežnja za ponovnim povezivanjem sa ex-yu drzavama prejaka.
da je Jugoslavija bila kapitalistička država nikad se ne bi raspala.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:18   #28
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
da je Jugoslavija bila kapitalistička država nikad se ne bi raspala.
Prva je bila. Raspala se kao kanta skupa sa ''kraljem ujediniteljem''.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 15:25   #29
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
da je Jugoslavija bila kapitalistička država nikad se ne bi raspala.
Evo jos jednog koji se prepoznao u čežnji i žalu za vremenom "bratstva i jedinstva".

Inace, naravno, u tome je bio problem, Jugoslavija se raspala iskljucivo radi ekonomskog sistema, sve drugo je bilo super.

John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:38   #30
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što smo mi pomaknuli državu negdje drugdje?

Kako država može ne spadati u prostor na kojem jeste?
Kako ti zamišljaš da će Hrvatska, članica EU, ući u ekonomsku i carinsku uniju sa nečlanicama?

Daj mi objasni kako bi mehanički taj proces izgledao, dakle kako bi to išlo?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:04   #31
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
da je Jugoslavija bila kapitalistička država nikad se ne bi raspala.
Najgora moguća kombinacija je kapitalizam plus federacija! To se brzo uspostavljaju kolonijalni odnosi!

Federaciju samo diktatura (europska komisija, cccp, maršal, BiH) održava na okupu.

Nažalost, živjeli smo u jednom lošem sustavu, ali ušli u financijski još gori sustav, EU je grob za suverenitet i opstanak RH, neoliberalizam nas briše kao naciju.

Ljevi nam guše identitet, a desni nam dijele imovinu stranim milijarderima i zato priznajem samo podjelu na suvereniste i sljedbenike novog svjetskog poretka.

Moramo shvatiti, da nas svjetska elita porobljava, i naši potomci neće imati ništa od Hrvatske, morati će seliti iz RH, već danas je RH disfunkcionalna država odnosno ono što bi rekao Sanader, Hrvatska nam u banani.


Miniranje RH počelo je rasprodajom, a još više ulaskom u EU (2000.) i umjesto da smo kaznili ljude koji su nas zadužili i predali briselu, mi ih danas nagrađujemo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:39   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako ti zamišljaš da će Hrvatska, članica EU, ući u ekonomsku i carinsku uniju sa nečlanicama?

Daj mi objasni kako bi mehanički taj proces izgledao, dakle kako bi to išlo?
Ne zamislja se to kako provesti u praksi, vec nostalgicari o tome maštaju i sanjaju. A to sto je to u praksi neizvedivo, sanjare previse ne zanima. Zato i sanjaju, nadaju se, maštaju o tome... eh, kad bismo barem opet bili zajedno kao nekad, kako je lijepo bilo, bratstvo-jedinstvo, ljubičica bijela, pioniri, omladinci, jedna nacija od Vardara do Triglava, svi se medjusobno volimo i postujemo i zivimo u slozi i zajednistvu naroda i narodnosti...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:41   #33
Dajte shvatite više da nema Tita, neutralne politike, nesvrstanih i sličnih gluposti. Titu se to toleriralo radi situacije koja više danas ne postoji. Ne postoji nikakva šansa za manevarski prostor Hrvatske osim vezivanja za zapad, prvenstveno Ameriku. Hrvatska je prisiljena radi golog biološkog opstanka biti uz NATO.

S obzirom da je jugofilima i jugounitaristima koji i dan danas kmeče za dominacijom Beograda i sveopćim uništavanjem hrvatske nacije i identiteta smeta vezivanje za zapad, jasno je tko gura ideje o novim Jugoslavijama. Ako dosada niste shvatili tko su Pernar i slični i čije ideje guraju Živi zid i ostali ''suverenisti'', ne mislim vam to crtati.

Hrvatska ima vrlo jednostavan izbor - vezati se sa zapad i u okviru toga tražiti svoje interese, ili biti van toga i ući u novu Jugoslaviju. S obzirom da Srbijom vlada šizofrena vlast potpomognuta svetosavskom mitomanijom koju gura SPC o svesrpstvu južnih Slavena i da je Srbija država opčinjena mitomanijom i zakletvom osvete radi svih izgubljenih ratova, vrlo je jasno kako bi prošli van okvira EU i NATO saveza. Srbija već 150 godina pokušava napraviti imperiju na Balkanu, a Hrvati i Hrvatska su im glavna prepreka tome.

Ja ne sumnjam da mnogi suverenisti misle i žele dobro Hrvatskoj, ali nažalost mnogi su naivci i ne shvaćaju osnove geopolitike danas. Hrvatska sama bi bila požderana, raskomadana i uništena. U toj situaciji nam nitko ne bi dao predaha, niti ikakvog vremena za ikakav oporavak. Hrvatska nema nikakvih tehnoloških resursa da bi sama opstala na ovom prostoru. To su surove istine koje mnogi ne žele čuti. Treba nam 10-15 godina mira i barem nekakvog ekonomskog rasta i razvoja da bi išta samostalnije mogli napraviti.

I nemojte spominjati slučajno Norvešku, Island ili Švicarsku kao države van EU. Neusporedive sa Hrvatskom.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:46   #34
Inace, prema informacijama, Crna Gora se vec usprotivila stvaranju takve ekonomsko-carinske unije jer joj je jasno da bi to znacilo u praksi prolongiranje ulaska u EU na neodredjeno, vrlo vjerojatno zauvijek. To je zemlja koja je najdalje odmakla u pregovorima s EU i ne zeli ulaskom u jednu takvu zajednicu napraviti korak nazad na tom putu, vec se nada samostalnom ulasku u EU poput Hrvatske. I njima je jasno da bilo kakvo vezivanje za paket "zapadnog balkana" znaci prolongiranje ulaska u EU jer u tom slucaju ona zemlja koja je najdalje odmakla u pregovorima o clanstvu, a to je upravo Crna Gora, morala bi pricekati onu zemlju koja najvise kasni, kako bi svi zajedno u paketu usli u EU. Iz tog scenarija se Hrvatska nevjerojatnom srecom izvukla, jer da smo bili vezani za zapadnobalkanski paket, ne bi usli u EU jos 10-15 godina, ako i tada. Spasili smo se u zadnji cas.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:47   #35
Hrvatska ne spada u zemlje nečlanice eu zapadnog balkana, jasno je da ljudi u hrvatskoj to većinom ne žele, odnosi su loši i ne treba forsirati nekakvo povezivanje. Osim toga Hr je članica eu i nato-a samim time se odredila prozapadno, za razliku od primjerice Srbije.
Budućnost Hr je u Višegradskoj skupini
Tea323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:53   #36
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ej majstore, jel ti znas citat? To se NE ODNOSI na nas. To je spajanje preostalog dijela europskog kontinenta koji nije integriran u Europsku Uniju i za kojeg Unija ne zna sto bi s njim. . .
tampon.

Quote:
watrai kaže: Pogledaj post

Za jugonostalgičare brutalno, ali istinito.
stvarno brutalno, uistinu tampon!

Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nova Vojna Krajina prema imigrantima. Vi se budale iscrpljujte i ginite da EU moze nastavit po starom.
i ti o tamponu.

dakle....ostat ćemu u P.M. to mi je prva asocijacija na tu stvarčicu.

a baš tak se i osjećam i izgledamo
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:54   #37
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Spasili smo se u zadnji cas.
je. sad nam je super! bolje ne može!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:09   #38
Bome nekima se okice zasjale na sami pomisao nove Juge....nemožeš virovat da još ima takvih...
Koju korist može imat Hrvatska od te ekipe...što još ne radi?? Samo to mi recite...
Sta ne kaže stara poslovica, sa kim si takav si!! Jeli nam bas to nužna ekipa???
Dajte ljudi.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:31   #39
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Dajte shvatite više da nema Tita, neutralne politike, nesvrstanih i sličnih gluposti. Titu se to toleriralo radi situacije koja više danas ne postoji. Ne postoji nikakva šansa za manevarski prostor Hrvatske osim vezivanja za zapad, prvenstveno Ameriku. Hrvatska je prisiljena radi golog biološkog opstanka biti uz NATO.

S obzirom da je jugofilima i jugounitaristima koji i dan danas kmeče za dominacijom Beograda i sveopćim uništavanjem hrvatske nacije i identiteta smeta vezivanje za zapad, jasno je tko gura ideje o novim Jugoslavijama. Ako dosada niste shvatili tko su Pernar i slični i čije ideje guraju Živi zid i ostali ''suverenisti'', ne mislim vam to crtati.

Hrvatska ima vrlo jednostavan izbor - vezati se sa zapad i u okviru toga tražiti svoje interese, ili biti van toga i ući u novu Jugoslaviju. S obzirom da Srbijom vlada šizofrena vlast potpomognuta svetosavskom mitomanijom koju gura SPC o svesrpstvu južnih Slavena i da je Srbija država opčinjena mitomanijom i zakletvom osvete radi svih izgubljenih ratova, vrlo je jasno kako bi prošli van okvira EU i NATO saveza. Srbija već 150 godina pokušava napraviti imperiju na Balkanu, a Hrvati i Hrvatska su im glavna prepreka tome.

Ja ne sumnjam da mnogi suverenisti misle i žele dobro Hrvatskoj, ali nažalost mnogi su naivci i ne shvaćaju osnove geopolitike danas. Hrvatska sama bi bila požderana, raskomadana i uništena. U toj situaciji nam nitko ne bi dao predaha, niti ikakvog vremena za ikakav oporavak. Hrvatska nema nikakvih tehnoloških resursa da bi sama opstala na ovom prostoru. To su surove istine koje mnogi ne žele čuti. Treba nam 10-15 godina mira i barem nekakvog ekonomskog rasta i razvoja da bi išta samostalnije mogli napraviti.

I nemojte spominjati slučajno Norvešku, Island ili Švicarsku kao države van EU. Neusporedive sa Hrvatskom.
Istina. Potpis. Naravno onima koji i danas žive u prošlosti i zazivaju neku drugu Jugoslaviju nema pomoći. Interes Hrvatske sasvim sigurno nije neka nova Jugoslavija, region i slično. Treba gledati u budućnost a kad vidim koliko je zadnjih tjedana potrošeno energije u svađi i raspravama oko Tita muka mi dođe. To je prošlo svršeno vrijeme, kukanje za Titom i Jugom neće donijeti bolje sutra. Nisam za EU ali nemam ništa protiv članstva u NATO-u, dapače koju drugu opciju imamo u ovakvom okruženju?!
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:33   #40
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Iz tog scenarija se Hrvatska nevjerojatnom srecom izvukla, jer da smo bili vezani za zapadnobalkanski paket, ne bi usli u EU jos 10-15 godina, ako i tada. Spasili smo se u zadnji cas.
Slažem se.

Da smo zajebali ulazak, sada nakon Brexita i vanjskopolitičke situacije u svijetu, ne bi ušli još 10 godina.

A znaš i sam kakvo je stanje prije ulaska, a najviše kako je bilo recimo od 2009. do negdje 2014. u društvenom, političkom i medijskom smislu.

Zaglavili bi u "Regiji", "Zapadnom Balkanu" ili čemu već ne.

Ulazak u EU nas je barem spasio od toga.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.