Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 10:47   #61
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Niti jedna od ovih drzava nece uci u EU dok ne rijese kljucna pitanja koja imaju - Srbija pitanje Kosova; Makedonija pitanje imena, pitanje odnosa sa albanskom manjinom koja bi uskoro mogla postati vecina; BiH pitanje svega i svacega, ponajprije vlastitog opstanka; Kosovo pitanje opstojnosti bez zastite Amerikanaca, Crna Gora pitanje srpske i albanske manjine, ali treba reci da je Crna Gora tu najdalje odmakla, odnosno ima najmanje problema za razliku od svih drugih. Izuzev Albanije koja na prvi pogled nema nerijesivih problema.
Nisu ukljucene jer kao clanice Europske Unije niti ne mogu biti ukljucene.
Slovenija i Hrvatska su ulaskom u EU izasle iz politickog prostora "zapadnog Balkana" i na njih se nista u vezi toga vise ne odnosi.
CG će vjerojatno u EU (već je u NATOu), mala državica bez previše problema.
Ostali...
BiH će se vjerojatno raspasti, a Srbija, Kosovo i Albanija, možda i Makedonija trebaju utvrditi granice.
S time da je to Makedoniji čak i sekundarno (promjena većinskog naroda) s obzirom na probleme s Grčkom.
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kolega, rušiš im nadu.
Ta Balkanska unija može biti jedino član EFTE, ako ikada dođe do nje. U EU će ući NIKADA i to se zna. Sa nama je proširenje završeno vjerojatno zauvijek.
Višegrad je obnova AU, na drugačijim temeljima.

A do ovog BU neće nikad doći.
Prvenstveno radi CG i AL kontre.
Iako bi bilo lijepo gledati Srbiju u Uniji čiji je predsjednik Albanac
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Inace, prema informacijama, Crna Gora se vec usprotivila stvaranju takve ekonomsko-carinske unije jer joj je jasno da bi to znacilo u praksi prolongiranje ulaska u EU na neodredjeno, vrlo vjerojatno zauvijek. To je zemlja koja je najdalje odmakla u pregovorima s EU i ne zeli ulaskom u jednu takvu zajednicu napraviti korak nazad na tom putu, vec se nada samostalnom ulasku u EU poput Hrvatske. I njima je jasno da bilo kakvo vezivanje za paket "zapadnog balkana" znaci prolongiranje ulaska u EU jer u tom slucaju ona zemlja koja je najdalje odmakla u pregovorima o clanstvu, a to je upravo Crna Gora, morala bi pricekati onu zemlju koja najvise kasni, kako bi svi zajedno u paketu usli u EU. Iz tog scenarija se Hrvatska nevjerojatnom srecom izvukla, jer da smo bili vezani za zapadnobalkanski paket, ne bi usli u EU jos 10-15 godina, ako i tada. Spasili smo se u zadnji cas.
Da, Crnogorcima se to ne isplati.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Da smo zajebali ulazak, sada nakon Brexita i vanjskopolitičke situacije u svijetu, ne bi ušli još 10 godina.
A znaš i sam kakvo je stanje prije ulaska, a najviše kako je bilo recimo od 2009. do negdje 2014. u društvenom, političkom i medijskom smislu.
Zaglavili bi u "Regiji", "Zapadnom Balkanu" ili čemu već ne.
Ulazak u EU nas je barem spasio od toga.
To su 2 dobre stvari od EU.
"Regijunaši" su manje-više začepili oko novih juga, a nije ni javni prostor više ispunjen "težnjom za EU".
Dakle
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:32   #62
Dame i gospodje, upravo vam se u Zagrebu odrzava Balkansko prvenstvo u jahanju.
Sudjeluje i Slovenija.
O cemu pricamo?
Necemo se mi jos desetljecima oprati od Balkana....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:51   #63
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Većina zemalja EU ne vidi nikakvu razliku između Hrvatske i drugih zemalja ex-YU izvan EU.

Iz njihove perspektive sve je to isto ili vrlo slično.

Bili bi najsretniji da se na neki način taj "region" ponovno poveže i da se tako nadziru divlji balkanski narodi.

Možete vi koliko god hoćete stavljati glavu u pijesak, to je jebiga tako.

Takvi projekti postoje i o njima će se govoriti sve više i sve otvorenije.
Možeš i ti gurati glavu u pijesak ali moraš shvatiti da članica EU ne može ući u carinsku i ekonomski uniju sa nečlanicama.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:21   #64
Hrvati, mnogo je kod vas ideologizovanosti da bi bilo kakvo udruživanje moglo uspeti. Ovde se govori o tržišnom povezivanju, a kod vas se odmah pojavljuju priče o nekom regionu, Jugoslaviji, "vraćanju na Balkan"...
Kao da tržišno povezivanje ne može da ide svojim tokom bez pozivanja na to što je samo istorijsko-politička simbolika i ništa više?!!

Neko političko povezivanje sa Hrvatskom, po meni, a verujem i po većini Srba, ne dolazi u obzir. Prvo zbog vaših političkih stuja koje su neprijateljske prema takvim idejama, koje su jake, koje u sebi nose destruktivnu matricu, i koje će se po svaku cenu boriti protiv "jugoslovenstva", Beograda, Srba... bez obzira na eventualni društveno ekonomski uspeh spomenutog udruživanja. Te stukture se prema svojoj ideologiji odnose kao prema religiji.
Drugi razlog (zbog koje Srbi ne žele udruživanje) su oni vaši koji žele udruživanje, a to su uglavnom političke strukture koje bi se udruživale na titoističkim principima. Srbi ne vole Tita, Partiju, ni komunizam, tako da je jugoslovensko-titoističkim Hrvatima bolje da ostanu u Hrvatskoj i svoju borbu vode sa tamošnjim Hasanbegovićima i onima koji mu naginju. Da ne kažem - ustašama...

Inače, Zlatko je na onoj tribitni u Srpkom privrednom društvu, postavio pitanje koje i mene zanima, pa ako neko može da mi odgovori bio bih mu zahvalan: ima li među projugoslovenskim Hrvatima onih koji nisu obavezno titoisti i komunisti? Tj. ima li neki demokrata, antititoista? Neko poznato ime?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:57   #65
Susjed, nemoj upasti u zamku kao neki forumaši.
Pročitaj članak.

EU članice ne mogu biti dio ovoga.

Veći problem za ovu ideju su Kosovo kojeg jedna država ne priznaje, i Crna Gora koja ne želi biti dio toga.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:09   #66
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Susjed, nemoj upasti u zamku kao neki forumaši.
Pročitaj članak.

EU članice ne mogu biti dio ovoga.

Veći problem za ovu ideju su Kosovo kojeg jedna država ne priznaje, i Crna Gora koja ne želi biti dio toga.
OK, razumem da iz nekih praktičnih razloga ne može, ali želeo sam da kažem zašto ne bi trebalo, čak i ako bi moglo...
Uzgred, Kosovo ne priznaju dve države, Srbija i BiH, a u još dve, Crna Gora i Makedonija, stanovništvo je u većini protiv priznanja koje su izvršile njihove vlade.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:23   #67
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Dame i gospodje, upravo vam se u Zagrebu odrzava Balkansko prvenstvo u jahanju.
Sudjeluje i Slovenija.
O cemu pricamo?
Necemo se mi jos desetljecima oprati od Balkana....

austrijanci bi rekli da balkan počinje na bečkom željezničkom kolodvoru.

hrvatska je dijelom i balkanska zemlja, umisto da ga prihvatimo njegovim odbacivanjem liječimo kompleks manje vrijednosti.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:51   #68
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Hrvati, mnogo je kod vas ideologizovanosti da bi bilo kakvo udruživanje moglo uspeti. Ovde se govori o tržišnom povezivanju, a kod vas se odmah pojavljuju priče o nekom regionu, Jugoslaviji, "vraćanju na Balkan"...
Kao da tržišno povezivanje ne može da ide svojim tokom bez pozivanja na to što je samo istorijsko-politička simbolika i ništa više?!!

Neko političko povezivanje sa Hrvatskom, po meni, a verujem i po većini Srba, ne dolazi u obzir. Prvo zbog vaših političkih stuja koje su neprijateljske prema takvim idejama, koje su jake, koje u sebi nose destruktivnu matricu, i koje će se po svaku cenu boriti protiv "jugoslovenstva", Beograda, Srba... bez obzira na eventualni društveno ekonomski uspeh spomenutog udruživanja. Te stukture se prema svojoj ideologiji odnose kao prema religiji.
Drugi razlog (zbog koje Srbi ne žele udruživanje) su oni vaši koji žele udruživanje, a to su uglavnom političke strukture koje bi se udruživale na titoističkim principima. Srbi ne vole Tita, Partiju, ni komunizam, tako da je jugoslovensko-titoističkim Hrvatima bolje da ostanu u Hrvatskoj i svoju borbu vode sa tamošnjim Hasanbegovićima i onima koji mu naginju. Da ne kažem - ustašama...

Inače, Zlatko je na onoj tribitni u Srpkom privrednom društvu, postavio pitanje koje i mene zanima, pa ako neko može da mi odgovori bio bih mu zahvalan: ima li među projugoslovenskim Hrvatima onih koji nisu obavezno titoisti i komunisti? Tj. ima li neki demokrata, antititoista? Neko poznato ime?
Tržišno smo i sada povezani. U Zagrebu mogu kupiti jednako Frikom mahune, kao što vi u Beogradu možete kupiti King sladoled.
Balkanska unija je nepotrebna jer postoji CEFTA, ovime bi dobili samo zajedničke carine prema vanjskim tržištima.

Nije pitanje to tržišta, već političkog povezivanja. Svaka manje više carinska unija preraste u neku političku.

Valjda vam je jasno da nećete nikada ući u EU i da je ovo neka kompenzacija.
EU se jednostavno neće širiti zbog unutarnjeg stanja.

Jugoslavenstvo je odnijelo preko milijun života, samo netko tko uživa u patnjama može obnavljati takvu tvorevinu.
Neprijateljske su sa razlogom. Jugoslavija je negiranje same hrvatske države, pa uostalom i srpske. S obzirom da vas ima duplo više od vas i da bi po prirodi stvari Beograd bio središte, veoma je jasno da će se svi državotvorni elementi u Hrvatskoj boriti protiv toga.

Josipović, Pusićka i ljudi sličnog svjetonazora bi i dalje gurali takve ideje da imaju više ikakvu snagu.

Ja ti mogu postaviti protupitanje: Bi li vi pristali na novu Jugoslaviju sa središtem u Zagrebu?

Jugoslavenstvo ne znači nužno i titoizam. Kao što niti komunizam ne znači jugoslavenstvo. Mogli smo završiti u sovjetskoj sferi, sa zasebnim državama.

Uvjeren sam da bi se i među "Hrvatima" našlo poklonika monarhije i utopista koji bi sanjali nekakvu jugofederaciju na kapitalističkim osnovama.

Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
austrijanci bi rekli da balkan počinje na bečkom željezničkom kolodvoru.

hrvatska je dijelom i balkanska zemlja, umisto da ga prihvatimo njegovim odbacivanjem liječimo kompleks manje vrijednosti.
Austrija je danas Balkan jednako kao i Hrvatska. U Beču ima više Srba i Hrvata nego u nekim dijelovima Hrvatske/Srbije.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:31   #69
U evropi se globalizacija nastavljai to je to. Sad je došao red za integracije ostatka bivše sfrj i albanije. Naravno dalo bi se diskutirati o tome zašto unija sad ide u takve političke kombinacije, uglavnom uniji je biti il ne biti. Bez da to postane jedna mega država federacija (kao plan za narednih pola stoljeća, dakle ne odmah), mislim da onda neće opstati.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:32   #70
Udruzivanje koje dolazi kao preporuka od eu i usa treba odbaciti na volej, pocesati se po jajima i okrenuti u svoj sesnajsterac.
Slicno i sa eu. Nema tu srbija sta traziti. Za sadasnji establisment (atlantski) mi kao narod smo neprijatelji, stoga se tako treba i postaviti prema njima. Kako zbog moralnih, tako jos vise zbog prakticnih razloga.
Glas malih drzava unutar eu (sto se uvijek podastire kao argument ulaska u eu i ostvarivanja vlastitih interesa) je vise nego simbolican. Eu parlament je parodija i zna se ko je pravi komandant i zasto je eu stvorena.
Sto dalje od toga-to bolje!
Dobra referenca je sto je rekla EK o INA.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:14   #71
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
austrijanci bi rekli da balkan počinje na bečkom željezničkom kolodvoru.

hrvatska je dijelom i balkanska zemlja, umisto da ga prihvatimo njegovim odbacivanjem liječimo kompleks manje vrijednosti.
Pa bome je bečki kolodvor balkanskiji nego zagrebački, koliko god se oni rugali, a osim toga, oni više ionak nemaju svoju državu, preplavljeni su svime i svačime. Samo se bojim da to i nas čeka, jer nas Višegradska skupina ne zanima.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:21   #72
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Valjda vam je jasno da nećete nikada ući u EU i da je ovo neka kompenzacija.
EU se jednostavno neće širiti zbog unutarnjeg stanja.

...
Uvjeren sam da bi se i među "Hrvatima" našlo poklonika monarhije i utopista koji bi sanjali nekakvu jugofederaciju na kapitalističkim osnovama.



Austrija je danas Balkan jednako kao i Hrvatska. U Beču ima više Srba i Hrvata nego u nekim dijelovima Hrvatske/Srbije.
Govorilo se o 2020. kao ulasku Srbije u EU-u, i to je bilo vrlo ozbiljno, mislim da se zato i priprema teren za jedan jezik (tzv. deklaracija). No, čini se, da je to malo odgođeno zbog ove invazije i tektonskih poremećaja koje je izazvala Višegradska skupina ne pokorivši se naredbama i tražeći svoja prava...

A kaj se tiče Hrvata, ja mislim da smo mi malo glupav i užasno naivan svijet. Mi brzo zaboravljamo i svima sve vjerujemo, vjerujem da su svi dobri, čak i kad nas vrijeđaju... Nije za vjerovati... Ali za to treba kriviti i nepostojanje hrvatskih medija, i ja mislim da je to esencijalno pitanje koje treba riješiti u što kraće vrijeme. Trebalo je pokrenuti neku inicijativu da se skupi novac da neko državotvorno tijelo kupi Večernjak recimo, puno je lakše nastaviti s tradicijom, nego pokrenuti nešto novo, ali ni to ne treba odbaciti.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:55   #73
Malo je previše paranoje u Hrvatskoj oko Balkanske carinske unije. Na taj način su si think-tankovi EU zamislili da se može "stabilizirati" ovaj dio Europe, jer, istini za volju, za njih smo mi divljaci. Hrvatsku su "stabilizirali" ulaskom u EU, ali su im druge zemlje ipak teret u situaciji u kojoj se EU nalazi. Prvo treba stabilizirati EU, što će potrajati vjerojatno godinama, a do tada nema primanja novih članica. Balkance ipak treba održati u miru pa misle da jedna takva zajednica može biti mamac da ih umire, a pritom će i jake EU zemlje gospodarski profitirati.

Ali hajmo realno pogledati što to znači: Prostor sličan Jugoslaviji, jedino ulogu Hrvata, kao druge najbrojnije nacije, zauzimaju Albanci s dosta drugih pozicija. Njih ima u 4 države, jednu ne priznaje Srbija, u dvije su apsolutna većina, a u dvije manjina. Imaju matičnu državu ali ne i definiran prostor. Oni "ugrožavaju" sve ostale u toj tvorevini: Srbe na Kosovu, Crnogorce i Makedonce.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:48   #74
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Malo je previše paranoje u Hrvatskoj oko Balkanske carinske unije. Na taj način su si think-tankovi EU zamislili da se može "stabilizirati" ovaj dio Europe, jer, istini za volju, za njih smo mi divljaci. Hrvatsku su "stabilizirali" ulaskom u EU, ali su im druge zemlje ipak teret u situaciji u kojoj se EU nalazi. Prvo treba stabilizirati EU, što će potrajati vjerojatno godinama, a do tada nema primanja novih članica. Balkance ipak treba održati u miru pa misle da jedna takva zajednica može biti mamac da ih umire, a pritom će i jake EU zemlje gospodarski profitirati.

Ali hajmo realno pogledati što to znači: Prostor sličan Jugoslaviji, jedino ulogu Hrvata, kao druge najbrojnije nacije, zauzimaju Albanci s dosta drugih pozicija. Njih ima u 4 države, jednu ne priznaje Srbija, u dvije su apsolutna većina, a u dvije manjina. Imaju matičnu državu ali ne i definiran prostor. Oni "ugrožavaju" sve ostale u toj tvorevini: Srbe na Kosovu, Crnogorce i Makedonce.
Meni još uvijek nije jasno čija je čižma stala na nečije prste i onda smo mi ušli u EU. Jer za to u ono vrijeme nije bilo više šansi nego prije... A ni dovoljno pameti u EU, jer smo najkasnije trebali ući 2009., s Bugarima i Rumunjima, a da ne kažem 2004., nije bilo razloga da ne, osim djelovanja srpske diplomacije i očito hrvatskih izdajnika svih boja, Slovenci su nevažni, sitne duše, koristili su priliku da nas blokiraju misleći da će oni biti čuvari Zapada Nemaju baš realan stav o sebi ni o nama, jer smo za njih mi divljaci, a hrle na našu obalu i zapravo su šaka jada, najvećma zbog takve politike. Jer prijateljstvo s Hrvatskom bi im puno više koristilo, čak više nego nama, ali taj strah nekoga tko živi stisnut među gorjem je valjda jači. Šteta.

Da nema pameti u današnjih političara, razvidno je iz nastojanja obnove kakve-takve Jugoslavije, nad još svježim grobovima i tolikim nestalima... To samo budali može pasti na pamet. Dva slična projekta propala, ali oni rivaju i treći isto takav nemoigući...
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 08:24   #75
Kako je predsaejdnik Francuske Emmanuel Macron na sumitu u Sofiji de facto doveo u pitanje proširenje EU i tako zadao težak udarac proširenju u 2025. da li će ova tema postati aktualnija ili će se svaka od zemalja kandidata kao i potencijalnih zemalja kadnidata zatvoriti u sebe?

Makedonija je postigla bolan kompromis sa Grčkom oko imena, ali kako će joj se to vratiti što se tiče Europe, ako i Srbija i Crna Gora se sada moraju boriti da im datum 2025. ostane relean?

Što je tek sa Albanijom i BiH, o Kosovu da ne govorim?

U Hrvatskoj su viejsti iz Sofije dočekane totalno neopaženo, dok je pirje samo 3-4 godine proširenje EU bila njeina najvažnija vanjskopolitička tema.

Zanimljivo je kako je čak i u Hrvatskoj temas proširenja postala prilično nebitna, a kamoli da će u zemljama članicama u krizi poput Italije.

A to je sve bez da se i načne dugotrajan i bolan proces Brexita.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 09:25   #76
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako je predsaejdnik Francuske Emmanuel Macron na sumitu u Sofiji de facto doveo u pitanje proširenje EU i tako zadao težak udarac proširenju u 2025. da li će ova tema postati aktualnija ili će se svaka od zemalja kandidata kao i potencijalnih zemalja kadnidata zatvoriti u sebe?
Makedonija je postigla bolan kompromis sa Grčkom oko imena, ali kako će joj se to vratiti što se tiče Europe, ako i Srbija i Crna Gora se sada moraju boriti da im datum 2025. ostane relean?
Što je tek sa Albanijom i BiH, o Kosovu da ne govorim?
U Hrvatskoj su viejsti iz Sofije dočekane totalno neopaženo, dok je pirje samo 3-4 godine proširenje EU bila njeina najvažnija vanjskopolitička tema.
Zanimljivo je kako je čak i u Hrvatskoj temas proširenja postala prilično nebitna, a kamoli da će u zemljama članicama u krizi poput Italije.
A to je sve bez da se i načne dugotrajan i bolan proces Brexita.
Kako je krenulo, ekonomska razlika između RH i bivše regije će samo skakati...
2025. za Srbiju nije realna (Vujčić je još odbio američki plan, zar ne).
CG se možda prošverca, ionako je riječ o "malo većem" San Marinu...

Makedonaca mi je žao, oni su simpa, šteta. Vjerojatno će u NATO, malo više će ih paziti da ne postanu "južna BiH".

Ako EU integrira manje države, ove koje su u NATOu (ili će biti, poput Makedonije), do negdje 2030., kada će Srbija u EU?
2040?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 09:35   #77
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kako je krenulo, ekonomska razlika između RH i bivše regije će samo skakati...
2025. za Srbiju nije realna (Vujčić je još odbio američki plan, zar ne).
CG se možda prošverca, ionako je riječ o "malo većem" San Marinu...

Makedonaca mi je žao, oni su simpa, šteta. Vjerojatno će u NATO, malo više će ih paziti da ne postanu "južna BiH".

Ako EU integrira manje države, ove koje su u NATOu (ili će biti, poput Makedonije), do negdje 2030., kada će Srbija u EU?
2040?
Srbija i Crna Gora su najbliže, zanimljivo Albaniji članstvo u NATO-u nije nimalo pomoglo oko EU.

Realno je da će Srbija i Crna Gora ući prve, ako dođwe do prođirenja, ali mislim da nakon Sofije i Macronova stava, datum 2025. neće biti realan i da je onaj 2030. mnogo bliži.

Makedonija i BiH su pak u totalnom kaosu oko unutarnjih pitanaj i mislim da do 2025. neće ni početi pregovore s EU.

Ali kažem, najzanimljivije je da se Hrvatska posve ohladila od toga.

Još donedavno nije mogao proći EU sastanak ili skup a da političari Hrvatske nisu lobirali za proširenje i manje više je to jedino što ih je u EU članstvu uopće i zanimalo, biti lobist za ostale.

Dapače, ja se sjećam kada smo mi ulazili i kada se već oko 2012. ratificiralo naš pristupni ugovor da se govorilo da će već 2016. se nastaviti s proširivanjem na ostatak Balkana.

Dobro, tada se i nije puno znalo kako EU funkcionira, pa se već naveliko govorilo "da će se ukinuti granice i da će biti svejedno što je čije"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 09:46   #78
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Srbija i Crna Gora su najbliže, zanimljivo Albaniji članstvo u NATO-u nije nimalo pomoglo oko EU.
Realno je da će Srbija i Crna Gora ući prve, ako dođwe do prođirenja, ali mislim da nakon Sofije i Macronova stava, datum 2025. neće biti realan i da je onaj 2030. mnogo bliži.
Makedonija i BiH su pak u totalnom kaosu oko unutarnjih pitanaj i mislim da do 2025. neće ni početi pregovore s EU.
Ali kažem, najzanimljivije je da se Hrvatska posve ohladila od toga.
Još donedavno nije mogao proći EU sastanak ili skup a da političari Hrvatske nisu lobirali za proširenje i manje više je to jedino što ih je u EU članstvu uopće i zanimalo, biti lobist za ostale.
Dapače, ja se sjećam kada smo mi ulazili i kada se već oko 2012. ratificiralo naš pristupni ugovor da se govorilo da će već 2016. se nastaviti s proširivanjem na ostatak Balkana.
Dobro, tada se i nije puno znalo kako EU funkcionira, pa se već naveliko govorilo "da će se ukinuti granice i da će biti svejedno što je čije"
Naši vrli političari
Popušili su i sad će šutjeti o tome.
Iako da netko iz europe kaže drugačije, vrlo brzo bi promijenili priču i opet počeli....
A budimo realni, tko je iz RH bio zainteresiran za Srbiju u EU?
Pusićka i kompanija?

Za Albaniju imaš pravo, a CG bi mogla i prije Srbije. Manja država
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 09:54   #79
svi zaboravljate da će SRB uvjet oko ulaska biti sređivanje stanja na Kosovu! a to ak se ide na referendum u SRB, to će se odbaciti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 09:54   #80
Volio bih naći neki dobar članak ili analizu o Albaniji i EU.
NATO članstvo im je trebalo dati neki poguranac, baš čudno da nisu u pregovorima zajedno sa Srbijom i Crnom Gorom.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.