Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 21:53   #1
Žalba na moderaturu, tema preimenovanje Trga Maršala Tita

Na temi o promjeni imena Trga Maršala Tita brišu mi se upisi u kojima naglašavam da je Ustavni sud Republike Slovenije još 2011.godine preimenovao Titovu cestu u Ljubljani u Celovešku cestu.

Dakle, Slovenci su imali potpuno identičnu situaciju, a stvar je riješena brisanjem Tita pred sudom.

Moje je pitanje - zbog čega mi se brišu upisi koji to naglašavaju i koji se bave razlozima zbog kojih je Ustavni sud RS izbisao Tita (Ustavni sud spominje masovna ubojstva poslije rata, neslobode, prisile, preseljenja)?

Hvala lijepa.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:19   #2
A kakve veze ima Ustavni sud Slovenije sa Hrvatskom??

To je već nekoliko puta na temi spominjano i više nema potrebe.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 21:15   #3
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A kakve veze ima Ustavni sud Slovenije sa Hrvatskom??

To je već nekoliko puta na temi spominjano i više nema potrebe.
Ima utoliko veze i treba spomenuti jer je povezao maršala sa zločinima u poraću.

Pa čak i da nije u njima nitko od hrvata stradao, ne bi bilo lijepo da se ponosimo masovnim zločincem i to je utoliko dobro da se spomene, jer se kod nas stalno ističe da su za ukidanje imena trga samo filoustaše, a očito da tome nije tako i da i drugi narodi sa područja bivše države vide maršala kao zločinca povezanog sa poslijeratnim masovnim likvidacijama.

Pa onda zbog toga što se ovo obrisalo, dođu pobornici maršala i kažu da su poslijeratni zločini učinjeni npr. od nekog partizanskog komandanta zato jer mu je familija stradala u Jasenovcu. Mislim to nema blage veze s mozgom, jer su ti zločini rađeni sustavno i planski i kroz duže vrijeme a ne na mah.

Ali takvi stavovi su posljedica brisanja ovih podataka iz Slovenije. A na to bi se još mogli nadodati podaci iz Srbije i drugih republika koji bi zorno pokazali karakter narodnog režima i samog maršala.

No ovakvim stavom moderatore o brisanju takvih podataka uzrok su onda izjave filotitoista o velikom i dobrom čovjeku, a da promjenu imena trga traži filoustška manjina. Što se primjerom iz Slovenije pokazuje da to nije točno!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.