Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 17:32   #61
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Bolje je umrijet u epskoj Michael Bay eksploziji nego od zalutalog metka
Tješi se. Jer od zalutalog metka familija će imati što barem za sahraniti, a ovi koji su bili u tenku ostala je samo hrpa praha.

No kako kažeš bolje poginuti u eksploziji, nego od metka, pa evo jednog primjera:

https://www.youtube.com/watch?v=4Z2FWOOgGAM

mene to baš ne oduševljava, ali ukusi su različiti, jer netko uživa u vatrometu, a netko želi biti učesnik vatrometa!

Ovaj učesnik vatrometa je zabunom stavio sporogoreći upaljač!

Zadnje uređivanje krekre : 01.08.2017. at 17:42.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:34   #62
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tješi se. Jer od zalutalog metka familija će imati što barem za sahraniti, a ovi koji su bili u tenku ostala je samo hrpa praha.
Što mene briga što će familija imat za sahranit? Mrtav sam.
Quote:
JohnDoe-25 kaže:
Pogledaj Plenkovića, vidiš kako je njemu dobro, on je domoljub, a mrzio je Jugoslaviju, zato je i i imao anemiju, krv mu nije bila dovoljno crvena od mržnje prema Jugoslaviji, sve dok ona nije nestala, a došla Hrvatska, sad nema više anemiju, pa može druge slati da ginu za njega.
I još ga je Majčica Hrvatska dobrano ugojila.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:07   #63
Kad je on domoljub, vidiš kako je dobro biti domoljub?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:05   #64
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kad je on domoljub, vidiš kako je dobro biti domoljub?
Aha, to je stažiranje za profesionalnog domoljuba!
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:23   #65
Mozda se provodi ustroj ovih brigada kako bi imao tko braniti ljude od iseljavanja iz jedine nekretnine?
S jedne strane "kornjace", s druge HV postavlja PK na vrece s pijeskom da im zaprijeci prilaz.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:41   #66
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Mozda se provodi ustroj ovih brigada kako bi imao tko braniti ljude od iseljavanja iz jedine nekretnine?
S jedne strane "kornjace", s druge HV postavlja PK na vrece s pijeskom da im zaprijeci prilaz.
Prije da ima tko pucati na narod kada krene još veći masovni val emigracije pa se netko veoma pametan sjeti zatvoriti granice
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:44   #67
Koji je raspon godina u kojima se dobiva poziv ? Je li to šalju 20-godišnjacima, 30-godišnjacima, 40-godišnjacima, svima navedenima ?
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:49   #68
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ovo bi trebalo stajati u priručniku "Petokolonašenje u teoriji i praksi". Dobro ste počeli i na dobrom ste tragu, nije to loše, a uvijek može bolje.

Prvo malo parola. Nema više - ići na vojnu vježbu (pa makar bile plaćene dnevnice)! Za koga se izlagati (ovo mi se posebno sviđa - pazi ovo - biti izložen na vojnoj vježbi??)? Za probisvjete i kriminalce (dodao bi i uhljebe)?! A tek oni što su jamili (podrazumijeva se da nam gubernator Šešelj ili ISIL ne bi jamili ništa, a preraspodjelu u društvu bi izvršili na najpravedniji način)...

Pozivate i na "dobro razmišljanje" one koji bi u vojsku. Tu bi mogle pomoći reciklirane defetističke priče iz prošlog rata:"Pazite dečki, koji god je prešel, ni jedan se nije vrnul!" ili "Prejaki su! Se buju nam zrušili. Bana Jelačića buju zrušili. Katedralu buju zrušili..".

Vidi se i da ste pravi profesionalac, plaćenik, pa me zanima što bi to Vi bili spremni pružiti domovini i naciji, za iznos od najmanje 10.000,00 € "mjesećno"?
Jeste li vidjeli kako me genijalac provalio?
Prava hrvatina će uvijek dati život za domovinu, pa i dva ako treba. Tko neće a nije član hadezeja taj je petokolonaš
I tko uopće razmišlja? Pa sve se zna
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:00   #69
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Prije da ima tko pucati na narod kada krene još veći masovni val emigracije pa se netko veoma pametan sjeti zatvoriti granice
Jako tesko da ce regrutirana vojska pucati na civile, pogotovo na civile koji su im sugradjani. Nije radilo u JNA, a kakav je moral u Hr tesko da bi HV sada za neke unutarnje sukobe imao ista bolji moral od JNA. Da dodje do takve scene brzo bi dobar dio vojske stao uz civile i imali bi gradjanski rat.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:02   #70
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Koji je raspon godina u kojima se dobiva poziv ? Je li to šalju 20-godišnjacima, 30-godišnjacima, 40-godišnjacima, svima navedenima ?
Zasad razvrstanoj pricuvi od 18-55 godina, dakle onima koji su se dragovoljno osposobili i onima koje su prisilili na vojni rok.
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:03   #71
Quote:
kolerik kaže: Pogledaj post
Za kraj da citiram velikog Ronalda:

Another eloquent opponent of the draft was former President Ronald Reagan who in a 1979 column on conscription said:

“…it rests on the assumption that your kids belong to the state. If we buy that assumption then it is for the state – not for parents, the community, the religious institutions or teachers – to decide who shall have what values and who shall do what work, when, where and how in our society. That assumption isn’t a new one. The Nazis thought it was a great idea.”

Hebi ga, Reagan u ovom drustvu prodju nema, imaju je top-notch marxisti i komunisti koji drmaju i unistavaju prosperitet ove zemlje vec 70 godina i nikad ih pustit nece.
HDZ i desnica je čak bitno glasnija u tome da su građani vlasnici države i da bi sebe, svoja prava i/ili blagostanje trebali žrtvovati za boljitak države i nacije. Dapače, ako to nisi voljan onda si automatski srbofil i jugokomunisti koji mrzi sve Hrvatsko i sa Hrvatskim predznakom. Sveta dužnost svakog građanina je da se žrtvuje za HDZ i Državu (koji su zapravo sinonimi) na koji god način je potrebno.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:07   #72
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Koji je raspon godina u kojima se dobiva poziv ? Je li to šalju 20-godišnjacima, 30-godišnjacima, 40-godišnjacima, svima navedenima ?
do 55 g. kaže.
a 2008 je ukinut rok, dakle to je raspon godina koje će pozivati, i navodno pješake većinom, što je logično.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:10   #73
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
HDZ i desnica je čak bitno glasnija u tome da su građani vlasnici države i da bi sebe, svoja prava i/ili blagostanje trebali žrtvovati za boljitak države i nacije. Dapače, ako to nisi voljan onda si automatski srbofil i jugokomunisti koji mrzi sve Hrvatsko i sa Hrvatskim predznakom. Sveta dužnost svakog građanina je da se žrtvuje za HDZ i Državu (koji su zapravo sinonimi) na koji god način je potrebno.
Jasno ti je da njih zovem marxistima i komunistima? HDZ je cisti SKH, oni takvu politiku provode vec godinama. U ovoj zemlji fiskalno konzervativna i klasicno liberalna opcija kojoj su pripadali Reagan, Thatcher i slicni ne postoji.
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:15   #74
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Tješi se. Jer od zalutalog metka familija će imati što barem za sahraniti, a ovi koji su bili u tenku ostala je samo hrpa praha.

No kako kažeš bolje poginuti u eksploziji, nego od metka, pa evo jednog primjera:

https://www.youtube.com/watch?v=4Z2FWOOgGAM

mene to baš ne oduševljava, ali ukusi su različiti, jer netko uživa u vatrometu, a netko želi biti učesnik vatrometa!

Ovaj učesnik vatrometa je zabunom stavio sporogoreći upaljač!
nisi vidio kad je bar jedan izašao iz tenka na snimci...smanjite ribu...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:35   #75
Quote:
kolerik kaže: Pogledaj post
Jasno ti je da njih zovem marxistima i komunistima? HDZ je cisti SKH, oni takvu politiku provode vec godinama. U ovoj zemlji fiskalno konzervativna i klasicno liberalna opcija kojoj su pripadali Reagan, Thatcher i slicni ne postoji.
Nisam bio siguran Bitno da se slažemo.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Jako tesko da ce regrutirana vojska pucati na civile, pogotovo na civile koji su im sugradjani. Nije radilo u JNA, a kakav je moral u Hr tesko da bi HV sada za neke unutarnje sukobe imao ista bolji moral od JNA. Da dodje do takve scene brzo bi dobar dio vojske stao uz civile i imali bi gradjanski rat.
Ne bih se uopće začudio da u te redove stave ljude koji su kvalitetno indoktrinirani HDZ-ovim neoustašlukom ili inim radikalno desnim idejama o tome da su svi koji odlaze iz države (vele)izdajnici koji aktivno rade protiv države tj. aktivno podmeću državi nogu. Emigracija je time zapravo aktivna agresija na hrvatsku, njen suverenitet i građane pa treba pobiti sve koji žele van a njihove obitelji (ako ostaju) isto brutalno kazniti.

Iako, osobno, mislim da se nikada ni neće riješiti ništa dok ne bude neki građanski rat.

Zadnje uređivanje red_shrike : 02.08.2017. at 00:00.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:35   #76
Quote:
Nemojte paničariti. Ovo je vojne vježba. Čemu fantaziranje o "besplatnom davanju života".
Gogo, ne znam čime pucaš, dal' manevarskom ili bojevom municijom ali si omašio metu.
Bit će da nisi dobro naštimao tengencijalni ciljnik ako je bojevo u pitanju.

Ne znam kolike su bile tada plaće ročnicima ali za onog dečka što ga je pred koju godinu pregazio tenk na VJEŽBI znamo da svoj život nije dao besplatno, naime dobivao je plaću, kakvu takvu, jel'.

Quote:
a dezertiranje lako, u praksi nekažnjivo, čak i od države honorirano.
Evo, tu si ciljnik već malo podesio.
Bit ce da si ga prebacio sa gađanja ciljeva u zraku (jarebica, pataka, itd...) na one zemaljske.
Apsolutno točno Gogo, da bi riječ rekao.
Neki od takvih su dogurali i do mijesta Premijera.
Joj, pardon, on je imao anemiju, nije dezertirao.

Quote:
Feminizacija vojske sama po sebi je loša stvar.
Pitaj Izraelce.
Quote:
I dok sebi tražite izlike za izbjegavanje vojske, tamo bi umjesto Vas gurali žene?!
Nit izbjegao kada je za to bilo vrijeme, nit tražim, to što se sada ne bih odazvao drugi par rukava.
Za ovo o guranju žena još jednom pitaj Izraelce.
Quote:
Pravi kavalir i muškarac.
Dok je ona koja na svu silu pokusava tudjim sinovima navuci uniformu prava žena, majka, kraljica?!
Quote:
A opet, možda bi u vojsci čak i žene više vrijedile od Vas?
Eto Gogo još jednom Izraela.
Pitaj ih, koliko im vrijede?
Quote:
Ne znam od kud Vam ideja uspoređivati jednu ogromnu naciju i državu sa RH. Oni si mogu i financijski i ljudski priuštiti veliki broj profesionalaca, što mi ne možemo.
Mislim, stvarno nismo normalni kakve nam sve sulude ideje padaju napamet.
Imamo preko 250 000 "profesionalaca" zakačenih na državnu sisu, tko zna još koliko po gradskim firmama, holdinzima i slično a oni bi jos neku vecu i bolje opremljenu profesionalnu vojsku i sto ja znam sto sve ne.
Odakle Gogo, odakle, pitam se i ja?
I kako samo ne razumiju da si ne smijemo dopustiti da neki od tih "profića" zamjene svoje udobne fotelje i urede vojničkim šatorom i maskirnom uniformom a neki ulicom.
Quote:
Otprilike ono što možemo i činimo.
I hebeno vam dobro ide.
Par stotina tisuća stanovnika manje u nekoliko godina
Quote:
Ukoliko smo sposobni mobilizirati što veći broj ljudi i solidno odraditi vojnu vježbu
S tenkovima ili bez njih?


Al', ne beri brigu Gogo.
Uskoro stiže smjena ljudstva i popuna iz Filipina, Sirije i slično, a hvala bogu, pardon, alahu, podosta njih već ima vojno iskustvo tako da ih nećete trebati posebno obučavati.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević

Zadnje uređivanje Chempres : 02.08.2017. at 01:52.
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:59   #77
hoce li ovima koji su dezertirali u irsku...kanadu...svedsku...njemacku isto poslati poziv...hoce li luka modric isto dobiti poziv...ili ipak za njega i njemu slicne to ne vridi...zelis igrati u reprezentaciji...odsluzi vojni rok...zelis biti drzavni uhljeb...odsluzi vojni rok...

Znaci onima kojima je u miru drzava maćeha a ne mater...moraju u ratu biti na prvoj liniji..a oni ostali ionako se izvuku...nekima igranje kosarke 10000 km od bojistaulazi u ratni put..a neki koji su na prvoj liniji kasnije dobijaju epitet gosta
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:03   #78
Ako ga i dobije, Luka Modrić se toga neće sjećati.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:43   #79
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
hoce li ovima koji su dezertirali u irsku...kanadu...svedsku...njemacku isto poslati poziv...hoce li luka modric isto dobiti poziv...ili ipak za njega i njemu slicne to ne vridi...zelis igrati u reprezentaciji...odsluzi vojni rok...zelis biti drzavni uhljeb...odsluzi vojni rok...

Znaci onima kojima je u miru drzava maćeha a ne mater...moraju u ratu biti na prvoj liniji..a oni ostali ionako se izvuku...nekima igranje kosarke 10000 km od bojistaulazi u ratni put..a neki koji su na prvoj liniji kasnije dobijaju epitet gosta
Dezertirali? Misliš pobjegli od režima?
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 03:16   #80
Vojska je isto struka koja se plaća. Umjesto da provode novačenja, zar državi ne bi bilo korisnije osloniti se na školovane kadrove sa redovnim radnim stažem u vojsci? Kakvu korist imamo od pričuva? Što će nam to? Ako profesionalci poginu u ratu, rezerve će prema mojim procjenama pišati krv na bojištima, da ne kažem pržiti se u paklu i opet nećeš imati ništa od toga, osim nekoliko stotina tisuća ljudi manje, možda i poneki invalid, ako netko izvuče uopće živu glavu, jer tu se ne radi više o glupim Srbima, već o puno pametnijim zvijerkama, koje vojnu taktiku imaju u malom prstu. Zaboravite na DR, ovo je nešto puno gore od toga i nije za svakoga.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.