Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 19:01   #21
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
mislio sam da si clan petarfall..reko da nije a3 mijenjao za "pravi" auto

ne razumijem vlasnke vozila koji mijenjau tek kad nesto ode ili se oslanjaju na druge vlasnike...

valjda sam znas kad se sto mijenja...a ako ne znas odes mehanicaru i on ti odrzava auto kako treba...

a ne strepiti uz svaku uzbrdicu hoce lipuknuti remen ili nece...
jer eto kod prike je vec 200000km isti remen...i nije mu pukao...

ja osobno kad kupim auto obavim totalni pregled i izmjenjam sve sto treba i onda redovno odrzavam,
remen i pumpu mijenjam 20000km prije interval i to je to
ulje mijenjam izmedju 10000 i 15000km ovisno koji je interval na autu(prepolovim ga)
i dosad jos hvala Bogu nisam imao nikakvih problema niti me je od 1998god iti jedan auto ostavio na cesti

imam mehanicara od povjerenja,dovezem,bacim kljuc na stol,kad je gotovo dodjem platim i ciao...(znam zvuci bahato al nije...to su cifre sve do 100eu i ne moze mi nitko reci da nema 100eu za servis)

ma malo si me krivo svatia, nisan ja takav, drzim se intervala apsolutno uvik, a do auta držim vjerojatno vise nego većina ljudi...imam i ja pouzdanog mehu koji mi radi sve...i nikad si ne bi dopusia da se tako oslonim na mogućnosti auta da vozi bez pravilnog održavanja, nego kažem, otpala mi je naljepnica sa haube za promjenu remena i ne znan točno na koliko se minja i zato sam i pita....i svakako će ta zamjena bit ubrzo jer je blizu 100k već nastarom remenu
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:11   #22
Ajmo praktični ljudi, trebam savjet...opet mi se danas u vožnji ponovi da mi BC pali upozorenje za vodu ( moguće razina ili temperature), a oboje su mi u redu, temp 90, boca puna...i doden kuci i krenen prodrmat senzor na boci i konektor samo sklizne doli, upalim auto upali se upozorenje, naspricam malo WD u konektor,spojim, upalim auto, sve okej...dakle do toga je, ali problem je u tome sto neman original bocu, nedavno mi pukla i stavia zamjensku i sada onaj kao zub na boci, na koji bi se konektor triba zakačit je previsoko i ne može...sad me zanima metoda kako da učvrstim konektor? ( samo da nije izolir traka rješenje hahah )
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:22   #23
Ma neee, kakva crna izolir traka, pa to uopće nije inženjerski pristup.

Tebi treba duct-tape, TO je inženjerski pristup.
Evo i slikovno da bude lakše:

__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:10   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma neee, kakva crna izolir traka, pa to uopće nije inženjerski pristup.

Tebi treba duct-tape, TO je inženjerski pristup.
Evo i slikovno da bude lakše:

hahah mislin da ce duct tape bit dostojno i primjereno rješenje, ipak je poslovna limuzina u pitanju, a takvo auto zaslužuje najbolje
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:45   #25
Sad uvidjeh kako servisiras auto
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:25   #26
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Sad uvidjeh kako servisiras auto
pa drago mi je da si napokon uvidia i da ti je stalo do toga kako ja servisiram svoje auto...kao sto san vec reka, servisiram ga na najbolji mogući nacin i kako ja mislin da je najbolje...ako želiš dodi i provozaj moju mrcinu od auta sa 354k km, pa vidi jel joj nedostaje nesto....a pošto si očito tu samo da trolaš, daj mi molin te reci adekvatno i profesionalno rješenje za ovo sta sam pita...ma daj molin te
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 19:18   #27
Nestalo droge il je jugo...
Zabole me kako servisiras
Da servisiras kako treba nebi trebao lijepit trakom

Da ne trollam vise...pozz
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:40   #28
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Nestalo droge il je jugo...
Zabole me kako servisiras
Da servisiras kako treba nebi trebao lijepit trakom

Da ne trollam vise...pozz
kao sto rekoh, ako si se već nasa pametan tako da prosipaš mudrost i pričaš kako ja to (ne)servisiram svoje auto, budi jednako toliko mudar i pametan pa pa reci kako bi ti riješia ovaj 'problem'
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:27   #29
odvezi majstoru nek pogleda u cemu je problem
ako nevalja zamjenska posuda u koju nemozes ustekati senzor onda uzmi drugu koja pase...
ili polovnu na otpadu ili kupis novu original
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:34   #30
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
odvezi majstoru nek pogleda u cemu je problem
ako nevalja zamjenska posuda u koju nemozes ustekati senzor onda uzmi drugu koja pase...
ili polovnu na otpadu ili kupis novu original
bravo...zaslužia si keks
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:38   #31
e fala ti
vau vau
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:46   #32
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
e fala ti
vau vau
zajebajen se ajde, bez uvrede...ali ovakav si odgovor moga odma napisat, bez onakvih komentara....no u redu...i vidi, majstor mi ni ne treba, znan sam sta je problem, zamjenska druga nije u igri jer su sve sjebane tako, bar ono di su mi dostupne, otapade neman u blizini, a ne pada mi na pamet dat puste pare za original, nije jeftina sigurno, da mi je prijeko potrebna bi odmah, ali za tu sitnicu ne zelim...proša san kroz razne scenarije, i vidis da san pita savjet a da nije traka u pitanju hahah
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:54   #33
Registriraj se na BIJELI Audi forum, našel budeš traženu posudu. Kolege ti ju pošalju sa HO ekspressom, uz otkupninu, ili im uplatiš na račun, i mila majka.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 23:05   #34
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Registriraj se na BIJELI Audi forum, našel budeš traženu posudu. Kolege ti ju pošalju sa HO ekspressom, uz otkupninu, ili im uplatiš na račun, i mila majka.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
ee veliko hvalaa, raspitam se cim prije
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:28   #35
ovo tebi treba dok ne zamjeniš posudu:
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 14:53   #36
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ovo tebi treba dok ne zamjeniš posudu:
a tesko da mogu sa ovim...ma da nije mi ni bitno toliko jer nema stvarnog problema sa razinom i temp vode, nego mene to nervira na BC, a s obzirom da imamo ultra glatke prometnice, to se svako malo pali i gasi, a prilikom svakog paljenja ispušta tri ultra glasna beeeeep znaka hahaha za izludit
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 22:15   #37
A nes ti cijene za novu posudu od 300ak kn...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:08   #38
Quote:
draak kaže: Pogledaj post
A nes ti cijene za novu posudu od 300ak kn...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Istina, i platim zamjensku 300 i bude ista ko i ova zamjenska...a original je malo skuplji haha al rijeseno je, naletia u gradu jedan razbijeni, vlasnik mi poklonia svoju original jer je ostala u komadu
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:48   #39
Original je 300kn. U Porsche auto jankomir

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:10   #40
evo dizem temu opet....imam jedan problem na autu...dakle vozim se jučer kroz grad i puf, ostadoh bez serva i upali se lampica od alternatora, odma stanem, zovem mehu, srica pa je blizu tu u gradu, kaze on puka mikro remen, moš slobodno doć tih par stotina metara...doden, kaze on nista dok se ne skine branik i svjetla i hladnjaci, ne može se doć do ničega, ostavim auto...i zove me kasnije da remen nijepuka nego da ga je nesto pririzalo, nesto ostro je uletilo sa ceste i pririzalo ga, reko dobro, kad je sve to dole odma i zupčasti da zaminem pošto svakako triba ubrzo a velik je posa....i danas mi salje ponudu od jedne firme, znači dva zupčasta, sva mikroremena, 10 nekih natezača, ne znan ni ja točno sta sve ide, pumpa vode i amortizer spanera tj takozvana vaga ( za to nisan ni zna da postoji) sve skupa 5000kn, sve su proizvodi continentala, naravno bez rada....e sada neko ko zna, jel okej cijena, jel itko zna jel ima sta za manje novaca, mislin, da ne bi bilo da se izvlačim, spreman san na tu cijenu, naravno...ali ako se moze i za manje, zasto ne...eto unaprijed hvala svima
cromarine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.