Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 09:32   #1
kako da pokrenem auto, nema struje?

pozdrav

moze li neko pomoci? kako da pokrenem auto koje ne moze da upali? tijekom voznje dolazile su mi poruke na display da nesto nije u redu sa strujom i akumulatorom pa nakon toga i za kocnice i jos nekim stvarima ali to vezujem sa tim da je doslo do nestanka struje a ocigledno da se nije punila jer sam vozio 70 km. Konacno kada sam stao i ugasio ,vise nisam ni upalio. Bas sam mislio odvesti ga na servis odmah ali visr nije upalio. nema nikakvih znakova zivota kada okrenem kljuc, kao da je skroz bez struje.
pitanje je sta moze sve biti a najvaznihe da li postoji neki nacin da ga pokrenem i odvezem do servisa ili kuci jer je ostao na nezgodnom mjestu.

hvala na savjetima
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:42   #2
Proveri akumulator.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:49   #3
Dobri kablovi, pogasi sve što treba struju i vozi. Ako to ne ide, onda šlepa. Upaliti ga ne ćeš nikada jer ti pumpa treba struju. A imaš i problem sa punjenjem akua, ili je sam aku kihnuo, pa ne prihvaća struju. A možda je i neki remen popustio
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:08   #4
Možeš pokušati na guranje ali po opisu događaja od prije bolje da zoveš servis.
Koji je auto, benzin , dizel....


Sent from my B3-A32 using Tapatalk
ZorkyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:48   #5
nemoj na guranje ako je aku skroz mrtav, nećeš postići dovoljnu brzinu guranja da pobudiš alternator. Kupi novi akumulator.
Inače te poruke su bezveze i treba ih potpuno ignorirati i voziti dok auto skroz ne krepa ili se raspadne
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:51   #6
gbenzinac je.... po onome sto sam ja shvatio moguci problemi su:

1. akumulator - da je toliko crkao da se uopce ne moze nimalo napuniti.

2. alternator i da ne salje struju. eh ovdje nisam pametan jer cujem da cijeli alternator kosta oko 1000 eura dok je jedan regulator na alternatoru koji cesto crkne kosta oko 100 eura. kakve su sanse jebiga da je crkao cijeli alternator i da se cijeli mora mijenjati?
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:59   #7
hahahah vecina odgovora totalno diletantski

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:55   #8
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
nemoj na guranje ako je aku skroz mrtav, nećeš postići dovoljnu brzinu guranja da pobudiš alternator. Kupi novi akumulator.
Inače te poruke su bezveze i treba ih potpuno ignorirati i voziti dok auto skroz ne krepa ili se raspadne


Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
maiky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:58   #9
Alternator ne proizvodi više struju i uređaji su potrošili svu akumuliranu električnu energiju iz akumulatora. Možeš skinuti akumulator i napuniti ga na punjač ako ga imaš. Puni akumulator izdržat će ti nekih 20-30 minuta najviše, da se dovezeš do servisa ili cijeli auto na šlepu. A jesi li pogledao da nije možda stazni remen alternatora pukao i ostao negdje na cesti?
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:21   #10
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Inače te poruke su bezveze i treba ih potpuno ignorirati i voziti dok auto skroz ne krepa ili se raspadne



Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:39   #11
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
gbenzinac je.... po onome sto sam ja shvatio moguci problemi su:

1. akumulator - da je toliko crkao da se uopce ne moze nimalo napuniti.

2. alternator i da ne salje struju. eh ovdje nisam pametan jer cujem da cijeli alternator kosta oko 1000 eura dok je jedan regulator na alternatoru koji cesto crkne kosta oko 100 eura. kakve su sanse jebiga da je crkao cijeli alternator i da se cijeli mora mijenjati?
1. Teeeeško.
2. Već vjerojatnije. Al zato cijena totalna glupost! Dobro pa ti nisu rekli da košta ko cijeli auto! Mene prije 2 godine došlo 350,00 mrtvih hrvatskih živina, inače par sto živina više (da, imam popust) i to na dizlu sa 5 cilindara i 2.5 litre obujma. Mijenjane pikse, četkice i još nekaj.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:26   #12
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
pozdrav

moze li neko pomoci? kako da pokrenem auto koje ne moze da upali? tijekom voznje dolazile su mi poruke na display da nesto nije u redu sa strujom i akumulatorom pa nakon toga i za kocnice i jos nekim stvarima ali to vezujem sa tim da je doslo do nestanka struje a ocigledno da se nije punila jer sam vozio 70 km. Konacno kada sam stao i ugasio ,vise nisam ni upalio. Bas sam mislio odvesti ga na servis odmah ali visr nije upalio. nema nikakvih znakova zivota kada okrenem kljuc, kao da je skroz bez struje.
pitanje je sta moze sve biti a najvaznihe da li postoji neki nacin da ga pokrenem i odvezem do servisa ili kuci jer je ostao na nezgodnom mjestu.

hvala na savjetima
Crkao ti je alternator ili regler ili četkice na altermatoru ili je problem sa lošim kontaktima. Dakle akumulator se ne puni i auto vozi dok se struja iz akumulatora ne potroši (napon padne i elektronika ne radi kako treba).
Lijek je napuniti akumulator i odvesti vozilo električaru ili koristiti šlep službu.
Kako provjeriti da li se akumulator puni, prvi način je pomoću voltmetra, napon na klemama treba biti iznad 14V, a drugi je pomoći rada svjetala, dakle u mračnom prostoru stani pred zid i iz lera daj malo gasa, ako se snaga snopa svjetla mijenja tada se akumulator puni.
Inače akumulator rijetko kad crkne od prvog jačeg pražnjenja. Ja sam imao iskustva stim koliko god hoćeš (prokleti alarm za upaljena svjetla), akumulator možeš isprazniti do jaja i po deset i više puta prije nego se ćelije prespoje. A i tada je napon dovoljan da elektronika radi ali nema dovoljno napona za elektropokretač. Akumulator nikad apsolutno ne crkne, obično jedna ćelija otkaže, obično napon padne sa 12V na 10V. Bitno je da ima dovoljno snage da elektronika radi i pumpa goriva postigne tlak u sustavu ubrizgavanja, tada možeš paliti na guranje (osim ako si kreten pa ćeš poderati zupčasti remen).
Postoji signalna lampica napona punjenja, no kod nekih kvarova lampica se ne upali i tako bezbrižno voziš dok auto ne krepa a ti se čudiš šta je...
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 20.08.2017. at 21:38.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:54   #13
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
nemoj na guranje ako je aku skroz mrtav, nećeš postići dovoljnu brzinu guranja da pobudiš alternator. Kupi novi akumulator.
Inače te poruke su bezveze i treba ih potpuno ignorirati i voziti dok auto skroz ne krepa ili se raspadne
Dosta glup i bahat komentar. Dakle trebao je 70 km od destinacije, stati, ugasiti auto i vise ga ne bi upalio..
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 23:35   #14
kako da pokrenem auto, nema struje?

Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Dosta glup i bahat komentar. Dakle trebao je 70 km od destinacije, stati, ugasiti auto i vise ga ne bi upalio..


Ne , tvoj je komentar jako pametan . Kaj bi ga kurac ugasil na upozorenje ? Trebal je zacvikat alternator pa da vidiš di kanalni štih mač radi . E i sad ga treba zapalit na kablove i projurišat kroz nekakvo križanje di će mu recimo zamrznut elektro volan . I osim kaj će sebe oterat u materinu , oterat će po zakonu vjerojatnosti još kakvo dijete . Ti si mi nešto jako pametan ? U aute se kužiš ko marica u krivi kurac . Nafataj se one svoje teme o 156 skalameriji ( dok ti ju konačno neko pametan ne zaključa ) i ne gnoji di netreba .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma

Zadnje uređivanje vampir001 : 20.08.2017. at 23:45.
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 00:39   #15
Po homologaciji ako crkne servo volana bilo hidraulički ili elektromehanički servo, upravljač se mora moći i dalje okretati, iako otežano.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:11   #16
Jesi probao? Recimo neki hidraulički ..... a priuštio bi ti recimo Golfov, obični elektromehanički, čovjek bi rekao ako nema struje nema ni problema ....dok ne proba (jučer ga išao "spustit" 10-15 m pa reko da ne palim auto bez veze ).

Inače čisti hidraulički mi se ugasio na jednoj Toyoti Verso ....od tada imam jebeni respekt prema servoima i kvaliteti remena koji vrti njihovu pumpu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:22   #17
Ja se bez problema spustim niz Sljeme sa ugašenim vozilom sa hidrauličkim servo volanom, volan se okreće teže, ali se okreće. Ista stvar s pedalom kočnice, nakon par stiskanja je tvrda, ali može se stisnuti i zakočiti. Uvijek to radim da uštedim koju litru dok si ne složim električni auto.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:26   #18
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Po homologaciji ako crkne servo volana bilo hidraulički ili elektromehanički servo, upravljač se mora moći i dalje okretati, iako otežano.


Naravno da se okreće i dalje . SAMO bitan je onaj faktor iznenađenja kad volan nenadano otvrdne ( ko za kurac u jebeno važnom trenutku ) . Vidiš to se mom susjedu dogodilo sa astrom h i onim 17 dizlom . Krenul je kajfešu popravit alternator a završil Kod limara .


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:38   #19
Sad su se svi raspekmezili sa servom, čim treba malo jače držati za rogove odmah je panika. Pa što mu nije za upozorenje zasvijetlila žuta EPS lampica na instrument tabli?!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 01:55   #20
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Ja se bez problema spustim niz Sljeme sa ugašenim vozilom sa hidrauličkim servo volanom, volan se okreće teže, ali se okreće. Ista stvar s pedalom kočnice, nakon par stiskanja je tvrda, ali može se stisnuti i zakočiti. Uvijek to radim da uštedim koju litru dok si ne složim električni auto.
Kaj se ti bas volis igrat sa zivotom ili se zajebavas?
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.