Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2006., 21:55   #1
Grcka

........na najmanje godinu dana. Pa jel ima mozda koga? ...
Dobrodošli su i savjeti onih koji su samo turistički bili jer ja nikad nisam bila pa me sve zanima
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 01:39   #2
super! odlican i mnogo lud grad! bio sam, doduse, samo kao gost... ali, neki meni dragi ljudi zivili i zive tamo.

sta te konkretno zanima? napisi nesto vise... godine? posao? interesovanja? sama ili udata? imas li dece? grad je koji za svakog ima po nesto i jedino ako kazes ko si i sta te zanima, neko ti moze nesto preporuciti.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 01:54   #3
ja sam bila samo turistički, ali čini mi se da je grad baš ugodan za život. super klima, lijepa arhitektura (osim rubnih dijelova, koji su stvarno ružni, ali puno rade na tome i stvari idu nabolje), posebno lokaliteti, grad je dosta živ (bilo bi čudno da nije, 4mil stanovnika, s okolicom), kulturna ponuda odlična, dućani isto, gastronomska ponuda zadovoljavajuća, blizina mora (pirej) i ljudi su ljubazni, mentaliteta dosta sličnog našem.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:11   #4
Pa evo ako tko zna:

1. Kakva je četvrt Kallithea? Tamo bi trebala živjeti
2. Da li ima mozda neki restoran ili klub di izlazi exYu ekipa?
3. Kaj stvarni ima tako puno pasa? Mislim, volim pse ali ja si sad zamisljam da ima vise pasa nego ljudi.. I jesu li opasni?
4. Dali da uopce uzimam auto ili da se oslonim na metro? Čula sam da je tamo grozno voziti
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 23:27   #5
za kalitheu ti neznam kakva je. ex yu ekipe sam puno vidjela u restoranima i kafićima na placi, ali za neki baš dijasporaški kafić neznam.
pasa ti ima stvaaaaaarno puno, to u životu nisam vidjela, i kreću se u čoporima po 10ak komada. uglavnom nisu opasni, ali često te znaju pratiti i pritom ih treba samo ignorirati. ponašaju se kao kod nas mačke, vucaraju se i izležavaju po ulicama. zanimljivo, mačku sam vidjela samo jednu jedinu.
što se vožnje auta tiče, ne bih ti znala točno reći, ali koliko sam primjetila, nema velikih gužvi i ne vozi se divljački, kao u npr. italiji. a i sam grad ima jako logičan i jednostavan raspored ulica da se u širem centru praktički ne možeš izgubiti. možeš se služiti i metroom, ali preporučujem taksi. jako je jeftin, i iako su taksisti jako bezobrazni i pokušat će ti naplatiti više, isplati se. na svaki iznos poviše 3-4 eura za neku srednje dugu vožnju, samo im zaprijetiš policijom i odmah se umire.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:13   #6
reply

Quote:
lolita_4U kaže:
........na najmanje godinu dana. Pa jel ima mozda koga? ...
Dobrodošli su i savjeti onih koji su samo turistički bili jer ja nikad nisam bila pa me sve zanima
Bio sam prije 3 god. u Ateni..taj grad mi se tako zgadio..sve zmazano..smrdi..uzas.. uopce mi se ne svidja.
Gooran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:15   #7
zapadnjaci... atina vam nije nalickano-sterilno sranje poput ciriha! ono je ipak balkan!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:56   #8
Ja bila u Ateni prije 5 godina.Najvise mi se dopadalo sto sam se osjecala sasvim sigurna,bilo gdje i bilo koje vrijeme.Nitko te ne gnjavi da kupujes nesto i puste te jednostavno na miru.Neznam ako se poslije ljetnih igara nesto promijenilo sta se tice zivotinje jer su mi cesto isli na zivce a i tako jadno.Jednom mi se desilo da sam na stupu skoro ostavila kisobran.Jedan prodavac ga uzeo i objesio u sank za prodaju.Ja brzo prokuzila pa ga uzela natrag i otisla....
Inace ok grad ali volim vise otoke.
Nece ti nikako biti dosadno
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:19   #9
nego... u grckoj nema nasih lokala, kao sto neko vec reche... ima lokala koje drze ljudi iz bivse juge... ali, nema mesta gde se iskljucivo nasi skupljaju... kao po gastarbajtersko-imigrantskim zemljama.

grcka jeste dosta sigurna po pitanju ulicnog kriminala, kao i kipar.

otoci? wow! jachi su mi neg hrvatski.

s nesto para i nesto mozga, u atini se da zivit odlicno!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:50   #10
Quote:
Gooran kaže:
Bio sam prije 3 god. u Ateni..taj grad mi se tako zgadio..sve zmazano..smrdi..uzas.. uopce mi se ne svidja.
atena se od igara puno promijenila, a i dalje se radi na tome da bude ljepša i čistija. ja nisam nigdje vidjela nikakve hrpe smeća (kojega sam se nagledala u jednoj veneciji u ulici koja vodi na trg sv. marka, izgledalo je kao mini deponij), naprotiv, za centar grada imam samo riječi hvale. što mi se posebno svidjelo su predivno oblikovana stabla naranče svugdje po gradu.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:49   #11
Quote:
Bio sam prije 3 god. u Ateni..taj grad mi se tako zgadio..sve zmazano..smrdi..uzas.. uopce mi se ne svidja.
Thanx Da nema tvog odgovora, ne znam kaj bi. Ustalom tko te pitao dal ti se sviđa. Daj napiši nešto pametnije.
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 15:52   #12
Ostalima hvala puno. E da, živjet ću izgleda ipak u Glyfadi. Jel znate možda nekaj o tom kvartu? To bi trebalo bit uz obalu. Bio tko?
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 22:14   #13
nije lose! ma... cela atina je super.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 07:22   #14
Quote:
lolita_4U kaže:
Ostalima hvala puno. E da, živjet ću izgleda ipak u Glyfadi. Jel znate možda nekaj o tom kvartu? To bi trebalo bit uz obalu. Bio tko?
malo dalje si od centra grada, ovisi di ces radit, mozda ces se morat navozikat do posla...al zato
blizu ti more, plaze, marina. mos se kupat... ak se dobro sjecam od stanice metroa karaiskaki stadiona, zadnje prije pireja prema glyfadi ti vozi ful moderni tramvaj
kolko se sjecam (a bio sam tamo 10ak dana za vrijeme OI i spavao na plazi) zivo mjesto, turisticko, prepuno birceva i restorana.
atena je zakon, ne slusaj gluposti tipa prljava je i smrdi.
__________________
Les hivers de mon enfance étaient des saisons longues, longues. Nous vivions en trois lieux: l'école, l'église et la patinoire; mais la vraie vie était sur la patinoire.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:40   #15
pa u atini, kao i u svakoj metropoli tog tipa, nightlife pocinje iza ponoci.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 22:30   #16
Quote:
lolita_4U kaže:
Ostalima hvala puno. E da, živjet ću izgleda ipak u Glyfadi. Jel znate možda nekaj o tom kvartu? To bi trebalo bit uz obalu. Bio tko?


kao što netko reče, imaš puno restorana i birceva tam, imaš di sjest samo pazi, negdje moraš bit prikladno odjeven da te puste


a atena kao takva.. možda sam bila u krivo vrijeme (prije OI), ali smeće se izbacivalo na svakom koraku, a građevinskih materijala otpadnih isto u svakoj uličici.. isto kao i ruševne zbrda-zdola-sagrađene zgradice... i da.. centar atene me plaši sa onom vegetacijom što viri s balkona valjda se tako brane smoga...

e da, i vrijedi par-nepar raspored vožnje po centru.. kao u bivšoj yu..
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:52   #17
šta se vožnje tiče, pa ti grci su pravi luđaci - od ulice sa 4 trake, oni se lipo poslože u 6 traka, kad sam vidila gradski bus malo coknut sa svake strane.
Al nema nekih većih sudara niti se tu često zove policija, to oni po balkanski izderavanjem rješe
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:55   #18
nda samo moraš jebeno pazit kad prelaziš cestu


i molit se
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 00:00   #19
ja nisam primjetila da je promet nešto "divljački" .ili mi se možda nakon rima sve drugo čini pristojno
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 00:02   #20
jedino ak u rimu od 2 naprave 6 traka
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.