Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 11:45   #81
jučer skužih na gležnju krug sa crvenim rubom, a unutra suha i ljuskava koža....
mislim da je to to....e sad mačke nemaju nikavih simptoma...nigdje dlaka otpala, ništa...odakle mi to čudo???

ima li netko iskustva, čime ste mazale osim canestenom ili lamisilom?
koliko treba da prođe?
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 15:18   #82
ja sam sa oronazolom par puta natopila prošlo za par tjedana. od plymicola me svrbilo za poludit i trebalo je dugo da se povuče. mačke ti vjerojatno isto imaju, pa i njih trebalo s nečim tretirat ili bar kod veta na provjeru.
ni moj mačak nije imao nikakvih simptoma pa smo svi u familiji imali.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 17:44   #83
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ja sam sa oronazolom par puta natopila prošlo za par tjedana. od plymicola me svrbilo za poludit i trebalo je dugo da se povuče. mačke ti vjerojatno isto imaju, pa i njih trebalo s nečim tretirat ili bar kod veta na provjeru.
ni moj mačak nije imao nikakvih simptoma pa smo svi u familiji imali.
hvala na info
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:46   #84
otkrila sam uzrok....
bila sam sa 2 od 3 mačke kod veta- one kao nemaju, treću vozim navečer jer ih nisam mogla sve odjednom, imam samo 2 transportera..ali vjerovatno ni ta nema jer su non stop skupa


posvijetlio ih je s lampom- i kao nemaju mada je meni kao malo nešto svijetlilo,ali jako malo-ali on veli to nisu gljive nego ne znam kaj je rekao...


uglavnom- početkom 6mjeseca sam našla malu macu na Rabu- pa sam ju dofurala doma, bili kod veta sve super i sve 5, kao zdrava- i udomila ju 15.6., znači skoro mjesec dana nije kod nas, bila je nekih desetak dana kod nas

i baš sam jučer zvala gospođu kod koje je, pa mi veli da maca ima mikrosporozu, tj da su je već izliječili, ali zagubila je moj broj i nikako da mi javi....dobro da sam ju nazvala.

uglavnom to je očito to...e sad moje mačke su s malom macom bile u istoj prostoriji, ali nisu imala kontakt fizički jer su frktale na nju i bježale od nje...ali to opet ništa ne znači....
ja ću svoje svejedno okupati s tim šamponom, i sve ću oprati temeljito...

e sad koje su preporuke oko člišćenja???s kojim sredstvima da pobrišem?
čime najbolje??
pranje sve iznad 50C je učinkovito-tako vele

posteljina i sve ostalo ide na pranje svakih par dana....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:50   #85
sve si već sama napisala što treba. izgleda da ti je pao imunitet pa ti izbilo. obrišeš sa uobičajenim sredstvima kojima inače brišeš. možeš domestosom ali onda obavezno moraš sve još jedno dobro isprati da se mace ne potruju.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:52   #86
Imas u Mulleru Sargotan za rublje, stavi ga umjesto omeksivaca...(naknadno mozes i s omeksivacem izvrtit ako treba).
U apoteci imas Asepsol koncentrat - na 2l vode ide 1dcl i tim predji podove, pusti da odstoji 15ak min pa onda vodom...
Asepsol sam takodjer razrijedila s vodom i stavila u prskalicu za cvijeće pa time prskam po ostalim povrsinama ..ostavim, pa isperem...
Sebe mazem lamisilom...

Moja preporuka ti je da i macke okupas koji put u Oronazolu premda nemaju simptome...
Dosadna je ta gljiva/spore, dugo perzistira i bukne kod oslabljenog imuniteta...
Poradi na svom imunitetu...
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:02   #87
nema niti jedna od 3 mačke niti pas....
upravo se spremamo na kupanje..masovno..hahaha
jedna po jedna, a sutra pas...preventivno
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:01   #88
mali macic ima mikrosporozu

evo,bili kod veta i utvrdjeno je da ima mikrosporozu. macic je star svega 2mj tako da kupanje u samponu trenutno ne dolazi u obzir. dao nam je neku otopinu koja se razrjedjuje s litrom vode i kao da ga s tim prskom svaki treci dan (sve skupa 4 puta). iskreno,nisam upamila kak se zove, a dao nam je 20ccm u sprici. ugl,ima li netko iskustva s tim i koliko je ucinkovito? takodjer smo mu uzeli neke vitaminske kapi i hranu da mu malo ojaca imunitet.
svaka info dobro dodje.. hvala

p.s-nakon sto ga naspricam s time trebam li ga neko vrijeme zabavljat da se ne lize?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:20   #89
Imaverol. Na pola litre vode ide 10 ml Imaverola. Bitno je da ga cijelog namočiš (okupaš, najlakše ti je sa spužvicom, pa ga poljevati). Obriši ga s ručnikom nakon toga, možeš ga i osušiti fenom ako mu je hladno i pazi da se ne prehladi. Otopinu ne ispiri. Kad završite 4 kupanja, idite opet na pregled.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:10   #90
super, nije za kupanje u Oronazolu (ketokonazol) ali je dovoljno stara za otrov zvan Imaverol

Nisi napisala da li mačić ima lezija po tijelu? Koliko? Jedna ili više njih? Zanima me da li je lokalizirano ili ne. Lezije treba isto topikalno tretirati Lamisil kremom.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:14   #91
Ako im je dao u šprici...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 15:19   #92
dao je u sprici 20 ccm otopine i rekao da je to za litru vode. mi smo jucer razrijedili 10 ccm u pola litre i poprskali ga s nekih 2dcl toga, iako mi se i to cinilo puno. nismo ga susili s fenom, nismo znali da li smijemo, ali smo ga omotali u neku staru robu (valjda se nece prehladit na +25°C? )

ima nekoliko tih lezija, lokalizirane su.. mislim da na ledjima ima 3 komada, jedna iza uha i na prstima mu opada dlaka.. prva se pojavila iza uha, na mjestu gdje ga je ugrizao pas.. trebali smo odmah ici veterinaru ali nikako, nikako... sve dok deckova mama nije nazvala svoju kolegicu (inace veterinarku) koja ju je splasila da je to suga i neka ga isti tren ubije ja sam rekla da ne dolazi u obzir nego cemo ga vodit veterinaru da vidi o cemu je rijec.. dao nam je to, neke vitamine koje treba papati i neku kao odlicnu hranu za jacanje organizma...

kakva su vasa iskustva s tim??

i sto je s ciscenjem okoline? macak se nalazi u garazi ali svaki dan ga pustimo na cestu (mirno naselje) da ne poludi tamo u mraku 15 dana... ne pustamo ga vise u kucu ali bio je u kuci prije nego smo saznali sto je a i posudice mu perem u kadi... jos da ne govorim da kad idem u garazu s tim cipelama idem i u kucu (jer su spojene garaza i kuca).. sve u svemu - kako je najbolje ocistit prostor???? macka prskam u odjeci koju mislim bacit na iskuhavanje (ili minimalno na 60°C) ali ova roba koja se ne iskuhava - da li je dovoljno oprati je na 40°C??
i u cemu da se tusiram(o) nakon kontakta s mackom?? da li je obican gel ili sampon za tijelo dovoljan?

hvala unaprijed
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 25.08.2010. at 15:29.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 16:21   #93
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Lezije treba isto topikalno tretirati Lamisil kremom.
.
zajedno s imaverolom? vet nije nista spominjao. samo imaverol i vitamine oralno.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:12   #94
nije mačka morala biti izbačena napolje. kuću ste mogli samo čistiti normalno kao i dosad, domestosom sve oprati i onda dobro isprati čistom vodom jer je domestos otrovan za životinje. za odjeću ima sargotan, pogledaj malo gore par postova i unatrag ove dvije stranice, tamo je sve fino opisano i objašnjeno. tamo di mačka spava samo redovno oprati. vi neće oboliti ako vam je imunitet u redu, da nije oslabljen. a i ako oboliš nije to sad kuga pa ćeš odmah umrijeti, pojavi se koji taj kružić, malo svrbi, tretira se antimikoticima i povuče se za par tjedana. tako da nema neke opasnosti, jedino redovno pranje ruku poslije mrcvarenja mačke. i pustite jadno mače u kuću.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:03   #95
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
za odjeću ima sargotan, pogledaj malo gore par postova i unatrag ove dvije stranice, tamo je sve fino opisano i objašnjeno.
nismo iz zgb tako da taj sarogant ne moze kupiti jer nema Mullera kod nas (ako sam dobro skuzila da je to iz Mullera).. macku ionak ne nosimo puno po robi otkako smo vidjeli da je bolesna tako da mislim da ce obican detergent za ves biti dobar (pogotovo sad jer ugl biram stvari koje mogu oprati na visim temp.)

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
i pustite jadno mače u kuću.
kuca nazalost nije moja nego od decka, tj. njegova mama ga je dopeljala i sad kad je vidjela da je mace bolesno ne zeli cut za njega tako da ga decko i ja lijecimo... ali razumijem ju skroz jer je dadilja jednoj bebi pa nije bas za riskirat..


nitko mi nije rekao da li je ok samo taj imaverol (razrjedjen u spreju) ili treba i krema?

danke!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:19   #96
zvrcni veta pa pitaj ako treba i kremica, on će najbolje znati. možeš pitati u apoteci one plivasept ako je neki dobar za veš, mada je dovoljno i oprati veš na malo višim temp. možda bi mogli macu izolirati u jednu prostoriju da nije u garaži jadna.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:30   #97
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
zvrcni veta pa pitaj ako treba i kremica, on će najbolje znati. možeš pitati u apoteci one plivasept ako je neki dobar za veš, mada je dovoljno i oprati veš na malo višim temp. možda bi mogli macu izolirati u jednu prostoriju da nije u garaži jadna.
uzela sam plivasept blue za ruke pa i neke povrsine prebrisemo s tim. a sto se tice mace super je njemu u garazi. ima dimnjak pa se on tamo skriva, penje po staroj robi, ma super mu je. jos kad i deckova mama ide kuhat (tamo je ujedno i ljetna kuhinja) onda se ima s kim zabavljat, iako ona njega ne dira al on joj se mazi o nogu osim toga, probali smo ga jednom stavit u hodnik ali nije mu se svidjelo jer nema nikakvo "skroviste".. ovako se on zavuce iza dimnjaka, ispod regala od alata i tako.. a i od samog pocetka je spavao u garazi (samo preko dana bi bio u kuci) tako da mu nije nepoznato... jedino je malo usamljen kad smo svi na poslu... al cim ga izlijecimo moci ce on opet u kucu

a ne znam.... ako je dovoljno samo ruke oprat nakon njega onda ne vidim zasto ne moze detergent za ves!?

a sto se tice veterinara on mi je sam preporucio sprej, nije spominjao kremu.. pretpostavljam da je i sprej dovoljno jak jer mu je jadnicku poslije njega sva koza bila crvena jos sam pitala jel da posebno ta mjesta natapkam s vaticom pa je rekao da nije potrebno, da je sprej dovoljno jak.. ali ja sam ipak natapkala..

jos jedno pitanje - kako da mu operem njuskicu??? sinoc sam vidjela dvije sitne fleke na vrhu glave i malo mu je njuska kao "gola" (bez dlake).. ne bih voljela da mu se s tog mjesta prosiri a opet ne bih voljela da se nadise tog otrova ili da mu udje u oci
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 26.08.2010. at 17:35.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 17:08   #98
postoji Rojazol oralni gel, koji je baš za upotrebu u usnoj šupljini (za afte i sl ulcerozne tvorbe kaj se sumnja da su od gljivica) pa mu možeš s tim namazati njuškicu bez straha da proguta. ima okus po nekom neidentificiranom voću
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 17:34   #99
Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
postoji Rojazol oralni gel, koji je baš za upotrebu u usnoj šupljini (za afte i sl ulcerozne tvorbe kaj se sumnja da su od gljivica) pa mu možeš s tim namazati njuškicu bez straha da proguta. ima okus po nekom neidentificiranom voću
super.hvala
a to kupim u ljekarni ili veterinarskoj apoteci?
jel mogu s tim namazat i obraze i iznad oka jer se bojim da mu ovaj sprej ne kapne u oko (makar i preko vate)?!


Quote:
Miss Bathory kaže: Pogledaj post
ima okus po nekom neidentificiranom voću
probala?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 11:03   #100
Gle sad ... Rojazol (R. je mikonazol tj. antimikotik ali ne baš specifično za mikrosporu), Imaverol, Lamisil (terbinafine), kupanje u Oronazolu - nije mačić plastična igračka da se s njime igrate. Najbolje sve pomiješati u jednu smjesu i bacit ga u bačvu s ImLaOrZolom

Morate se odlučiti za jednu terapiju i onda ići s time do kraja. NE MOŽEŠ malo ovako, malo onako. OK?

Ili tjeraj Imaverolom do kraja. Ili promijeni na Oronazol kupanje (kako sam ti u pm napisala) + Lamisil krema. Nju možeš mazati i po njuški. I tako barem 3-4 tjedna. MINIMALNO. Mačka NE SMIJE takva na cestu zaboga. Ništa joj neće biti u garaži pod uvjetom da je čisto i da se može održavati higijena. Ležaj na kojem spava treba svako toliko oprati i prebrisati podove.

A sada da malo razbijemo famu o toj grozoti zvanoj Mikrosporoza - kao što netko reče: nije to kuga! Za ljude je to, rekla bih, gotovo bezopasno. Ako i dobiješ koju flekicu, odmah mazati Lamisilom 2 x dnevno tijekom 3 tjedna i gotovo. Po stoti puta ponavljam - ne kupati nikoga preventivno u nikakvim Plivaseptima ni Oronazolima ako nema simptoma. Uništavate prirodni PH kože i onda će vam se tek naseliti gljiva. Al' džaba, kad me nitko ne sluša.

Imala sam doma Mikru uz 8 životinja. Normalan režim, bez izoliranja bolesnih, normalna higijena prostora, nikakvo dezinficiranje, iskuhavanje, preventivno kupanje. Rezultat: 3 oboljela vs. 5 zdravih. Od toga 2 samo po jednu flekicu na njuški koju sam tretirala Lamisilom topikalno 3 tjedna. A mačka koja je mikru donijela uopće od nje nije oboljela. Eto! Big deal!

Je, malo je teže kad se zapusti i ne liječe odmah prvi simptomi pa se raširi, ali ni to nije neizvedivo. Postoji i oralna terapija ali je ona vrlo rizična čak i za malo starije/odrasle mačke a kamoli ovog malca od 2 mj. i koliko? - 1/2 kg? Sve sam ti napisala u pm a ti kako hoćeš.

Ne eksperimentiraj na svoju ruku nikako nego se javi pa ću ti reći kako dalje ako se nakon 2-3 tjedna ne pokaže napredak - a to znači povlačenje lezija, rast dlake i da se ne rade nova žarišta.

Gdje se nalazite, u kojem gradu?
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!

Zadnje uređivanje LinaLena : 27.08.2010. at 11:16.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.