Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 09:36   #21
Quote:
duchess kaže: Pogledaj post
Mozes cijene vidjeti na jagodi
Ova kozmetika nema mirisa tako ako ocekujes nesto ruzicasto i mirisno u lijepom pakovanju to dermalogica nije, ali su proizvodi strasno dobri, pogotovo za problematicnu kozu.
ne pali mene ruzicasto i mirisno
trenutno koristim hauschku i to mi je zadnji domet ruzicastog i mirisnog. bojala sam se da cu morati prestati jer mi je prvih tjedana koza toliko ludila da nisam znala hoce li to biti samo period prilagodbe ili naprosto ne podnosim vise prirodnu kozmetiku (kuc,kuc,kuc, trenutno je puno bolje ).

da mi hauschka nije uspjela djelovat, isla bih na dermokozmetiku (to mi je drugi izbor, odmah iza prirode), tako da bi me vise palila hi-tech dermalogica nego neka roza krema
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 10:08   #22
cookie, daj javi kak je bilo u savjetovalistu, kad odes

joj ja bih isto to probala, bas me zanimaju ti proizvodi za problematicnu kozu, al nekak mi je glupo koristit kozmetiku na svoju ruku, mimo onog kaj mi dermatologica preporuci..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:42   #23
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
cookie, daj javi kak je bilo u savjetovalistu, kad odes

joj ja bih isto to probala, bas me zanimaju ti proizvodi za problematicnu kozu, al nekak mi je glupo koristit kozmetiku na svoju ruku, mimo onog kaj mi dermatologica preporuci..
jos za sada ne planiram, cini se da mi se liceko privikava na hauschku
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:45   #24
Dermalogica je dobra i ko ima para nek si priusti....normalno po savjetu dermatologa ili vrsne kozmeticarke, nemojte kupovat proizvode na svoju ruku jer mozda necete odabrat pravi u skladu sa tipom vase koze....

Ja sam u svakom slucaju bila vrlo zadovoljna sa njima.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:50   #25
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
jos za sada ne planiram, cini se da mi se liceko privikava na hauschku
kukica, a kaj ne slusas matesicu kaj ti kaze koje kremice da mazes? kaj ti ona veli za to kaj haušku koristis?
meni je koza podivljala prije mjesec dana, pa sam isla k njoj, ajoj kad me vidla
dala mi je vichy normaderm s vocnim kiselinama i neku kremicu sa estradiolom, zenskim hormonom.
i bolje mi je!
zato mi je frka mimo njene preporuke ista trpat na facu.
a morat cu k njoj sad prije mora..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:02   #26
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Dermalogica je dobra i ko ima para nek si priusti....normalno po savjetu dermatologa ili vrsne kozmeticarke, nemojte kupovat proizvode na svoju ruku jer mozda necete odabrat pravi u skladu sa tipom vase koze....

Ja sam u svakom slucaju bila vrlo zadovoljna sa njima.
oni su navodno otvorili u zg savjetovaliste tako da pretpostavljam da ni nema nacina kupovati na svoju ruku (tak nesto slicno pise i na stranici).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:06   #27
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
kukica, a kaj ne slusas matesicu kaj ti kaze koje kremice da mazes? kaj ti ona veli za to kaj haušku koristis?
meni je koza podivljala prije mjesec dana, pa sam isla k njoj, ajoj kad me vidla
dala mi je vichy normaderm s vocnim kiselinama i neku kremicu sa estradiolom, zenskim hormonom.
i bolje mi je!
zato mi je frka mimo njene preporuke ista trpat na facu.
a morat cu k njoj sad prije mora..
ma ona je meni predzadnji put kad sam bila preporucila tu neku kremicu al kad sam vidla koliko ima parabena unutra, rekla sam ili cu natrag na avene, ili nesto 100% prirodno ako budem podnosila.

hauschka mi je na samom pocetku bila ok, onda sam se osula ko luda (ali to kazu da je normalno jer se koza cisti pa sam odlucila jos malo pricekati). kod matesice sam se narucila jer mi se osuo i vrat (jos prije hauschke) a dobila sam i fleke po tijelu pa sam htjela da mi to pogleda. curke su me ocistile, vrat mi je rekla da je od vrucine i znoja i zato sto sam tak osjetljiva, a ove fleke sam dobila injekciju pa su se pocele povlacit. lice mi je sad puno bolje, pa mislim da hauschka pocinje djelovati kak treba. njoj sam spomenula da koristim hauschku i nije nis komentirala, ni pozitivno, ni negativno.

p.s. ak kanis kod nje, brisi odmah, jer iza 13. ili 15. zatvaraju butigu na mjesec dana.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:09   #28
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
oni su navodno otvorili u zg savjetovaliste tako da pretpostavljam da ni nema nacina kupovati na svoju ruku (tak nesto slicno pise i na stranici).
Da tako je bilo i u Australiji......
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 12:42   #29
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
cookie, daj javi kak je bilo u savjetovalistu, kad odes

joj ja bih isto to probala, bas me zanimaju ti proizvodi za problematicnu kozu, al nekak mi je glupo koristit kozmetiku na svoju ruku, mimo onog kaj mi dermatologica preporuci..
danas saznadoh ovo:

savjetovaliste je otvoreno da bi se kozmeticarke obucavale .. a kreme ce se u salonima kupovati

ove kreme su inace bolje od Hauscke .. totalno bez aditiva .. meni cak lagano smrduckaju jer volim miris u kremi a ove su onak stvarno bez icega .. i nemaju komedogenih sastojaka (sto god to znacilo .. a navodno ih vecina danasnjih krema ima)

hauscka je najobicnija prirodna linija krema (kakvih u svijetu ima masa) .. koju su ovi iz bio vege uvezli igrom slucaja .. a buduci je jedina kod nas takve vrste normalno da ce ljudi osjetljive koze bas za njom posegnuti .. meni je uvijek bila preslaba

a ove kreme je razvio nekakav najpoznatiji svjetski institut (za skolovanje kozmetologa) .. prvi su u britaniji i californiji .. na internim prof. kozmetickim listama .. joj sve znam .. mogli bi me kao P.R. zaposliti .. i platit mi put u L.A. da bolje upoznam kreme na licu mjesta
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:08   #30
zna li netko gdje se nalazi to savjetovalište u zagrebu?i mogu li se tamo kupiti njihovi proizvodi?
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:39   #31
Quote:
irenko007 kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se nalazi to savjetovalište u zagrebu?i mogu li se tamo kupiti njihovi proizvodi?
sorryte,sad vidila na prošloj stranici da je netko napisao adresu.neznam kako nisam skužila..a šta ćeš-tuka
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:06   #32
Quote:
irenko007 kaže: Pogledaj post
sorryte,sad vidila na prošloj stranici da je netko napisao adresu.neznam kako nisam skužila..a šta ćeš-tuka
a kaj ce tebi to? hauschka ne valja vise?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:32   #33
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
a kaj ce tebi to? hauschka ne valja vise?
ja ti od hauschke koristim samo kremu za čišćenje i korektor,a namjeravam kupiti i tekući puder,puder u kamenu,šampon za kosu,nekakav tretman za kosu i kremu za sunčanje.
prije sam od njih koristila:
ULJE ZA MASNU KOŽU-bilo mi je malo premasno.ja sam trebala vlagu i čišćenje pora,ono mi nije dovoljno vlažilo kožu,a istovremeno mi je mastilo kožu pa se ni pore nisu čistile..mislim da je ključan problem s njim u kombinaciji mojom kožom-vlaga.a ja nikad nisam ni imala masnu kožu već dehidriranu i nečistu,a mastila se ponekad od dehidriranosti.kod mene je trebalo poći prvo od riješavanja te dehidriranosti,da bi se riješili ostali problemi-da bi se koža dovela u ravnotežu.a to ulje,nekako mi se čini,polazilo je prvo od masnoće(koja nije bila korijen mojih problema,samo manifestacija),a o vlazi nije bilo ni riječi-koža mi je s njim i dalje bila suha iznutra..nadam se da sam dobro objasnila,uglavnom-nije mi odgovaralo pa sam ga zamijenila jojobom+lješnjak+čajevac.
TONIK SPECIAL-to mi nije loše,ali običan hidrolat npr neroli mi je jeftinija varijanta-a imam mogućnosti birati hidrolat "baš po mojoj mjeri".neroli mi npr savršeno uravnotežava omjer masti i vlage i zato mi se i prištići povuku.
AMPULICE "N"-nisam vidjela neke prevelike rezultate, a dosta koštaju..

I DALJE KORISTIM:
KREMA ZA ČIŠĆENJE-suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper.otvori mi i očisti pore,a onda ih tako čiste "zatvori" pa se one više ne pune nečistoćom.
KOREKTOR ZA PROBLEMATIČNU KOŽU-isuši prištiće,ne zatvara mi pore(a to mi je najbitnije kod pudera i korektora,a rijetko koji mi to ne radi),njeguje kožu,ubrzava zacjeljivanje,ali je dosta skup s obzirom na količinu.

zašto pitam za dermalogicu?
htjela bih otići u nekakvo kvalitetno savjetovalište za kožu,iako sad više nemam problema,ali još se gdje koji izbaci,a htjela bih to riješiti zauvijek-što mislim da ću uspjeti jer pijem glinu i zelenu pšenicu,ali ipak i kad se sve očisti zauvijek-morat ću njegovati kožu nečim.tada mi više neće odgovarati jojoba+lješnjak+čajevac(već sad mi ta kombinacija počinje ne odgovarati) jer se koža polako dovodi u normalu i bezveze je da ju tretiram proizvodima za problematičnu kožu.ipak,mislim da se kreme za čišćenje nikad neću odreći!zanima me njihovo mišljenje o tome svemu,a onda ću razmisliti o njihovim savjetima-jer treba biti informiran.
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:55   #34
ma ja tebe samo malo zekam

dermalogica i meni zvuci interesantno jer je bas jako hi-tech, al sudeci po cijenama, bar onima koje sam vidjela na stranim stranicama, a kod nas obicno bude jos i vise, ostat ce mi nedosanjani san.

iako, meni je hauska sad mrak, cim potrosim ulje, prelazim na rose light kremu jer mislim da mi je ulje sad sredilo necistoce . inace, samo napomena u vezi ulja, ono bi trebalo regulirati i suhu, i dehidriranu i masnu kozu, samo se za razne namjene stavlja na suho lice ili mokro od tonika. no, vjerojatno nekim ljudima ionak ne pase.

back to dermalogica!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 22:19   #35
zlatna hvala za info!
nis, ja bum izlgeda pricekala da vi cure to isprobate. tak i tak sam za sad na neprirodnoj kozmetici - i za sada mi pase.
al nikad se ne zna..
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 00:31   #36
Irenko ne kužim zašto misliš da ti prirodna kozmetika neće dugoročno odgovarati? Ja nemam problematičnu kožu i već 5 godina koristim isljučivo aroma mješavine, hidrolate, a sada i sama izrađujem prirodne kreme. Uopće mi ne pada na pamet da mi prirodno ne bi odgovaralo, naprotiv ništa mi do sada nije niti otprilike toliko odgovaralo. Samo se treba prilagoditi stanju kože, godišnjem dobu, eventualno nekim problemima i to je to. Postoje stotine kombinacija i mogućnosti samo se treba malo posvetiti tome.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 22:30   #37
vidim da se dermalogica vec prodaje u zg, al ne kuzim gdje.

danas kod doktorice uzela prelistat gloriu, u nekom kozmetickom prilogu reklama za neku kremu sa spf - 295 kn. hm, dosta.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 11:40   #38
http://www.mojkvart.hr/136/stranica.idnx

Ide netko u ovaj salon?
Euterpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 19:41   #39
Onda, jel tko od vas kupio i počeo koristiti kakvu kremicu od dermatologice ili neki drugi proizvod i kakvi su dojmovi???
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:41   #40
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Irenko ne kužim zašto misliš da ti prirodna kozmetika neće dugoročno odgovarati? Ja nemam problematičnu kožu i već 5 godina koristim isljučivo aroma mješavine, hidrolate, a sada i sama izrađujem prirodne kreme. Uopće mi ne pada na pamet da mi prirodno ne bi odgovaralo, naprotiv ništa mi do sada nije niti otprilike toliko odgovaralo. Samo se treba prilagoditi stanju kože, godišnjem dobu, eventualno nekim problemima i to je to. Postoje stotine kombinacija i mogućnosti samo se treba malo posvetiti tome.
već zaboravih na tu temu pa baš dobro da ju je abangel aktivirala..
odmah da odgovorim: nažalost,ispostavilo se da sam ipak imala pravo-ulja i prirodne mazarijice su pomogle koži u hidrataciji i sada ona izgleda lijepo i zdravo,ali prištići su još tu,čak su mi se i sad pod kraj mora izbacila jedno tri velika upalna...
mislim da su pogotovo akne uzrokovane hormonima ili, kao u mom slučaju,genima,dosta težak problem i da samo ulja nisu-bar u mom slučaju,dovoljna da ga riješe..
znam da ti koristiš prirodne aroma mješavine,ali kao što si i sama rekla-imaš normalnu kožu i mislim da su one super za održavanje kože u normali,ali ju treba dovesti u normalu!a to je jako teško pogotovo kad imaš akne.
meni je dermatologica rekla da ja mogu njegovati kožu uljima,ali tek kad ju izlječim od akni..
ja bih htjela otići u dermalogicino savjetovalište...
irenko007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.