Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 13:47   #81
ja sam srela samo 2 velika u zadnje vrijeme.. i prvog je vlasnik jedva hendlao, drugi je ko velika beba... klasicna prica

meni je to prepreprelijep pas i najljepsi od svih velikih pasa, ali i ulijeva strahopostovanje... svakom psu treba posvetiti vrijeme, a sad, prelazak s minijaturnog na velikog, ne znam... uglavnom onaj vlasnik sto mu je pas ko beba mi je rekao kad sam ga isto to pitala, jer ima oba, da je sve puta 3... nije on nis tvrdoglaviji od malog snaucija, samo sto nije isto drzati u formi malog i veliku mrcinu... doslovno je rekao: uzmi broj koraka obicne pis setnje malom i velikom u smislu samog rada i interakcije, kaze: isto je... koliko je radio s malim, radi i s velikim... naucili su iste osnove poslusnosti i socijalizirali se i nema problema..
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 08:48   #82
Ma svi su šnauceri pomalo "svoji" tj. tvrdoglavi, ali to me ne brine previše.
Odgoj je jako važan, a tome sam sam se spremna posvetiti i imam iskustva. Zanima me koliko se , u nekim kriznim situacijama, može prilagoditi kratkim šetnjama ili drugim ( poznatim ) ljudima koji bi ga izvodili?
Ima li netko takvih iskustava?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:16   #83
A čuj, moja šefica se ne da šetati nikome izvan obitelji. Probali frendovi koje poznaje, ali nema šanse

Nisam čitala cijelu temu (sorry, nemam vremena) ali najbitnije je za gazdu šnaucera da bude veći šnaucer od svog psa

Ne zaboravite da su oni paaaametni do besvjesti i silno tvrdoglavi. Ako samo na trenutak skuže da vas mogu motati oko malog prsta, motat će vas dok vam se ne zavrti u glavi.
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:59   #84
Ovo da su tvrdoglavi potpisujem. O šnaucerima mogu pisati samo na osnovu vlastitog iskustva i malog smrada koji je sa mnom već preko 9 god. Izuzetno osjetljiv i emotivan, veseli se svima jednako i ne zaboravlja osobe koje upozna. Još uvijek me fascinira povezanost koju imamo, jer kad god netko dolazi u goste on to jednostavno osjeti preko mene pa skače na svaki zvuk i konstantno bulji prema vratima.
Što se tiče šetnje, nikad nije imao problema sa drugim šetačima. Naprotiv, bilo mu je samo bitno da izađe van
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 10:48   #85
Zvonce, ti imaš patuljastog?
I moj patuljasti je rado išao sa svakim. Kad smo bili u prirodi ( dakle, bez povoca ) bilo je dovoljno da ga taj netko pozove, a da ga ja ne zovem natrag i on ide.
A ovi veliki izgleda znaju biti izbirljivi!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:54   #86
ma moj je na kraju ispao nešto veći od patuljastog... ima 10kg
i ne puštam ga previše bez lajne jer je sa 10god još uvijek blesav... samo juri za tragovima.
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:21   #87
Da, to je patuljasti samo je "napredan"!
Maloprije sam čitala neku temu o obvezi da opasne pasmine moraju, osim obveznog povdca, imati i brnjicu. To znam već otprije, ali ne znam ima li negdje popis tih opasnih. Valjda veliki šnaucer ne spada u tu kategoriju?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:15   #88
Veliki šnaucer: vrlo dominantna pasmina, izaziva odrasle - kao potencijalno agresivne pasmine... to sam našla negdje na netu. Iako koliko znam u opasne pasmine ne spada veliki šnaucer. Ne znam, možda griješim.

A što se tiče ovog da su dominantna pasmina, tako mogu i ja reći da je moj smradac izrazito dominantan i tako se postavlja velikim muškim psima u kvartu koje ne pozna. I takav je odmalena, bez obzira na socijalizaciju pa mi ne preostaje ništa drugo nego svako malo naglo mijenjati rute šetnje
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 11:02   #89
Sretan Božić svim ljubiteljima šnaucera!
Ja sam se nadala da će mi štene velikog šnaucera biti božićni poklon ( koji sam sama sebi darovala), ali nije uspjelo.
Nije važno, bit će valjda za Novu godinu!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 23:56   #90
...

pozdrav
molila bi ako netko zna da se prodaju povoljno patuljasti šnauceri,može i bez papira neka mi se javi na pp.
trazimo stene,imamo 2 djece od kojih starije ima astmu i alergiju te po preporuci dr.-a snaucer je idealan za nas,
hvala
rutona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 10:19   #91
U Osijeku je uzgajivačnica robocanis, vlasnik - Branko Vidović. Znam da trenutno ima šteniće patuljastih šnaucera, ali ne znam cijenu. 0993106799 je njegov broj mobitela pa se možete raspitati.
Ako nabavite šnaucera, vjerujem da ćete biti jako zadovoljni jer su to izuzetni psi.
I jedan savjet - ne uzimajte olako štene bez papira jer ne znate što dobivate. Mnogi misle da će tako uštedjeti, ali često isadne skuplje jer dobiju necijepljenu ili bolesnu životinju.
Želim vam uspjeha u traženju i zajedničkom životu s ovom prekrasnom pasminom!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 17:36   #92
Samo da se pohvalim: od jučer sam ponosna vlasnica ženskog šteneta velikog šnaucera!
Nismo još provele ni jedan cijeli dan, a mene već oduševila. Izgleda da se i ja njoj sviđam ( a nitko drugi joj i ne preostaje ).
I smiješna sam sama sebi - iako mi ovo nije prvi pas, a malo sam i pokušala obnoviti znanje o odgoju, odjednom me uhvatila kao neka trema i dolazim u iskušenje da pitam nekoga za baš svaku stvar.
Dakle, očekujte od mene da ću se pojavljivati na raznim temama: o šnaucerima, odgoju, ponašanju šteneta...
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:39   #93
Odakle ste uzeli psića? I koliko je star, te koliko ste ga platili?
rutona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:21   #94
zdenka27 čestitam na novom članu obitelji! obavještavaj nas redovito kako napredujete.
eh da, i mene zanima koliko je koštala?
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:47   #95
Bok svima!

U potrazi sam za Marsom i Aresom. :klap:

Zvijezdice su se gotovo poklopile pa mislim da je nakon 14 godina apstinencije vrijeme da se napokon moje srce smiri s dva velika crna. Ima li kakvo kvalitetno leglo na vidiku u dogledno vrijeme? Imate li kakvih preporuka kamo ići po dvije crne loptice?
Dawg750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:21   #96
Potraga uspješno završila, za desetak dana blizanci su kod nas
Dawg750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:28   #97
da se pohvalim, nakon duge potrage odlučili smo nabaviti crnog srednjeg šnaucera i evo jučer je k nama stigla mala crna šnaucerica
malena se zove pearl, jeko je živahna i zzaigrana, ma ko raketa
oduševljeni smo s njom
__________________
*My soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday, will grow but never die. I can fly, my friends!*
Dorchy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:10   #98
Mars i Ares, naše dvije bebe velikog crnog shnauzera, doma su već 10-ak dana i evo nešto slika:

https://picasaweb.google.com/1167002...zanciMarsAres#
Iako su se mnogi pitali zašto baš dva, mislili smo, a sad smo se i uvjerili, da je to bila najbolja odluka.
Dawg750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:05   #99
Svaka čast na volji..ipak su to dvije mrcine kad odrastu
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 19:30   #100
Čestitam na novim slatkim bradonjama.

Malo su me trnci prošli dok sam čitao zadnje postove.Čestitam vam od srca i želim lijepe zajedničke dane s svojim novim ukučanima.
Kako sam ponovo u fazi uzimanja psa u obitelj,trebali smo kao odabret pasminu za sebe.Al to stvarno nema smisla kad jednom imaš šnaucera.
Imali smo velikog crnog koji je bio samo takav.Kad je nakon duge i teške bolesti otišao nismo uzimali novog al se sad slaže situacija za to.
Kako već par godina nisam u toku molim vas ako tko zna koju dobru uzgajivačnicu i kako se kreču cijene.
P.S. Ima li tko šnaucera na selu ili bar ode često u prirodu?Prvi mi je bio gradski a sad se treba živit na selu pa me više brinu krpelji,razni čičci i trave.
Pozdrav iz Zadra.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.