Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2004., 22:26   #21
Quote:
sumski duh kaže:
ja

sala mala, al buduci da sam kurva pisat cu ih u buducnosti ako se placa
Ma ja bi isto, sigurno se plaća! Samo jel možeš ti to njima sam poslat, ili imaju svoje neke pisce? Kak saznat?

VBZ ti traje do 1.7...al ak mislis poslat nekaj dobro, ne daj ti Bog, ove godine ja hocu 100 000 kn, doslo je vrijeme da si kupim auto
china is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 13:25   #22
Quote:
china kaže:
Ma ja bi isto, sigurno se plaća! Samo jel možeš ti to njima sam poslat, ili imaju svoje neke pisce? Kak saznat?

VBZ ti traje do 1.7...al ak mislis poslat nekaj dobro, ne daj ti Bog, ove godine ja hocu 100 000 kn, doslo je vrijeme da si kupim auto

Do 1.7.? Super. Stignem završiti roman. Ima li neki link gdje se može to i pogledati?
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 15:05   #23
walter je u postu na prosloj stranici sve lijepo copy/paste-ao - sve mozes naci na www.vbz.hr
gita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 12:49   #24
Vi koji vise znate, pomozite.

Naime, imam jednu zbirkicu poezije i vrlo kratkih prica, zelio bi to objaviti na neki nacin (treba jos malo urediti, ali zapravo je kompletno). Jel ima neki natjecaj ili sl., a ako i nema, kome da se obratim?
Charlie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 13:51   #25
Evo nekih aktualnih i neaktualnih natječaja sa kontura:
http://www.konture.com/natjecaji.htm

I u iskona, u kulturnoj rubrici ima jedan box sa natječajima:
http://www.iskon.hr/kultura/

Charlie, obrati im se tamo sa pitanjima glede objavljivanja poezije.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 15:11   #26
Natječaj za male i velike pjesnike


http://www.erato.hr/index.php

Sretno
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 19:32   #27
NAGRADNI NATJEČAJ ZA 2004.
Propozicije za Večernjakovu kratku priču
Od danas do 31. prosinca o. g. traje jubilarni, 40. po redu nagradni natječaj za kratku domaću priču.
* Pravo natjecanja imaju svi građani Republike Hrvatske i građani iz dijaspore koji pišu hrvatskim jezikom, bez obzira na to jesu li članovi profesionalnih književnih udruga ili nisu.
* Natječaj je javan i autori uz priču trebaju napisati svoje puno ime i prezime i adresu.Valja također poslati i kratke podatke o svom životu i radu. Priče pod pseudonimom ne objavljujemo.
* Priča mora imati najmanje 90 redaka, a najviše 150 redaka, s novinarskim proredom (na PC-u 1,5). Sve priče trebaju biti prepisane na osobnom računalu ili na pisaćem stroju, a ako se pošalje disketa, uz nju valja priložiti i ispisani tekst.
* Prednost imaju kratke novinske priče i neće se objavljivati ulomci iz većih proznih cjelina ili već objelodanjeni radovi.
* Rukopisi se ne vraćaju, a tiskanje u listu u sklopu natječaja honorira se. Obavijest o poslanoj priči na natječaj je objavljivanje u listu; usmene ili pismene informacije ne dajemo.
* Priče treba slati na adresu: Večernji list, 10.000 Zagreb, Slavonska avenija 4, s naznakom "Natječaj za kratku priču".

Nagrađeni za 2003. godinu:

1. Buka, bijes i autobus
2. Teletabisi
3. Gizelina jesen

Nakon što pročitate nagrađene priče, nameće se sljedeći zaključak: Ako želite nagradu, pišite što gluplje.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:28   #28
Re: Prilika za vječnu slavu, a možda i male novce!

Posjetite dakle tatjanine stranice, udahnite inspiraciju sa njenih slika, veli Darko, ter ako pišete SF i ako vas je neka od izloženih slika nadahnula (ili naljutila) dovoljno da vam se u glavi začne pripovjetka, pošaljite je!

Lijepo ali na www.tatjana.com sam pronašla sasvim drugi sadržaj od inspiracije..Di je ta plava objavila priče, u Playboyu?
__________________
Beasterious
beasterious is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:49   #29
Quote:
beasterious kaže:
Lijepo ali na www.tatjana.com sam pronašla sasvim drugi sadržaj od inspiracije..Di je ta plava objavila priče, u Playboyu?
Kriva adresa. Nije COM nego WS. Probaj na http://www.tatjana.ws/index.html
Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 16:16   #30
Aha..OK ali je nastavak vs malo čudan pa ga se ne bi nikad sjetila..obično bude com ili hr ali ovo..hm vrlo čudno. U svakom slučaju hvala, pogledala sam no nisu mi baš inspirativne te stranice, imate li neke druge da pogledam pliz! hvala
__________________
Beasterious
beasterious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 18:34   #31
Question

Ja imam pitanja u vezi Večernjakovog natječaja:

Što ono s brojem redova i proredom znaći u broju znakova?

Da li je poželjno ili obavezno slati disketu? Tekst zvuči kao "pošaljite disketu ako baš morate"...
A nije mi baš logično da prihvaćaju tekstove bez diskete pa da onda odabrane prepisuju da bi mogli tiskati?
Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 12:22   #32
U cilju promicanja kulture pisane rijeci tvrtka Mea Media d.o.o. i redakcija lista Novi Varaždinec raspisuju I. Varaždinski natjecaj za kratku pricu. Natjecaj je otvoren od 10. lipnja 2004. do 9. lipnja 2005. godine.


Na natjecaj se primaju neobjavljene kratke price, opsega od 1 (jedne) do 8 (osam) kartica teksta. Kartica teksta sadrži najviše trideset redaka sa šezdeset slovnih znakova po retku, ukljucujuci razmake.
U svakom broju lista, odnosno jednom tjedno, Novi Varaždinec objavit ce jednu ili dvije kratke price koje zadovoljavaju navedene kvantitativne uvjete te kvalitativne kriterije uredništva. Svaki autor svakog tjedna ima pravo poslati jednu pricu.
Organizator zadržava pravo objavljivanja prica bez obzira na tjedan u kojem su poslane, a price pristigle potkraj roka natjecaja mogu biti objavljene naknadno i prebacene u konkurenciju natjecaja za sljedecu godinu. Veci lektorski i redaktorski zahvati obavit ce se u dogovoru s autorima.
Pristup ovisi o autoru – price mogu biti realisticne, fantasticne, humoristicne, satiricne, erotske ili kakvog drugog žanra. Tematika prica nije odredena, ali prednost ce imati price ostvarene na književno uvjerljiv i širem krugu citatelja zanimljiv nacin. Price mogu (ali i ne moraju) biti vezane za život Varaždina i drugih mjesta Varaždinske županije. Takoder, price se mogu (ali i ne moraju) temeljiti na stvarnim dogadajima, s time da se preporuca izbjegavanje spominjanja imena stvarnih osoba, osim u svrhu docaravanja vremenskog i prostornog konteksta.
Price mogu biti pisane štokavskim standardom, kajkavštinom, cakavštinom ili kombinacijom ovih jezicnih izricaja. Uporaba stranih jezika dozvoljena je samo u krace citatne ili stilisticke svrhe. Pravo sudjelovanja imaju svih državljani Republike Hrvatske i svi državljani drugih zemalja koji pišu navedenim hrvatskim jezicnim izricajima, bez obzira na to jesu li dosad objavljivali književne radove.
Ocjenjivacki sud, koji ce sacinjavati eminentni hrvatski književnici, književni strucnjaci i predstavnici uredništva, dodijelit ce trideset dana nakon zatvaranja I. Varaždinskog natjecaja za kratku pricu na posebnoj svecanosti tri nagrade autorima najboljih, u Novom Varaždincu prethodno objavljenih prica pristiglih na natjecaj.
Nagrade autorima najboljih prica su:
1. 5.000 kuna i osobno racunalo
2. 3.000 kuna i laser-printer A4 formata
3 . 2.000 kuna
Odluke ocjenjivackog suda su konacne. Organizator zadržava pravo objave najboljih prica u posebnom izdanju (knjizi) bez pristanka autora i dodatne naknade. Price se šalju na adresu:
Mea Media d.o.o.,
Redakcija lista
Novi Varaždinec,
Ulica Kralja Petra Krešimira IV. 6a,
42 000 Varaždin
Iznad naslova price autori moraju navesti puno ime i prezime, adresu stanovanja, telefon, jedinstveni maticni broj, broj žiro-racuna i naziv banke u kojem je otvoren. Radovi se ne vracaju.
__________________
Kako oblikovati potpise
S3der is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 09:35   #33
Pitanje za blogere.
Kad postate nešto na blog, smatrate li to objavljenim ili biste poslali i odblogane priče na natječaj?
tramtincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 23:39   #34
Quote:
tramtincica kaže:
Pitanje za blogere.
Kad postate nešto na blog, smatrate li to objavljenim ili biste poslali i odblogane priče na natječaj?
Zbrišeš s bloga i pošalješ na natječaj
Mislim, ja još nisam slala ništa s bloga na natječaj, ali why not?
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2004., 16:53   #35
Quote:
Pitanje za blogere.
Kad postate nešto na blog, smatrate li to objavljenim ili biste poslali i odblogane priče na natječaj?Pitanje za blogere.
Ja sam pitala komisiju jednog natječaja - odgovorili su mi da se svaki tekst dostupan javnosti smatra objavljenim. Dakle, tekstove s bloga ne bi trebalo slati. Naravno, kolika je vjerojatnost da se otkrije da je nešto bilo na blogu (ili nekom forumu ili sl) - procjenite sami.
Lara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 13:34   #36
Nisu li blogovi glasilo ceha neprimijećenih?
__________________
Tisuće cvjetova nije ništa u usporedbi s jednim stablom

http://wasabi.blog.hr
Wasabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 15:23   #37
ako smijem primijetiti, ti si u tome otišao još dalje. U glasilu ceha neprimijećenih objavio si samo dva neprimjetna posta.


Ma, ja to pitam za svaki slučaj, zasad sam sretna i ovako neprimjetna.
tramtincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 19:57   #38
Negdje sam pročitao da se OBJAVLJENIM smatra samo ono u tiskanom obliku. Objave na forumima i blogovima su "Fluid", nedokazivo objavljeno.
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 15:15   #39
koliko kužim, ovo znači da možeš poslati i više priča? odjednom ili posebno?

imam jednu spremnu baš za ovaj natječaj, ove godine bih mogao i poslati...

btw. oni linkovi više ne rade, od kada su preuredili stranice, skinuli su stare i otišla je i arhiva starih članaka na večernjakovom sajtu

ako netko želi pročitati prošlogodišnjeg poblednika, ima ga ovdje: http://www.lupiga.com/enciklopedija/...ja.php?id=3039

Quote:
walter kaže:
NAGRADNI NATJEČAJ ZA 2004.
Propozicije za Večernjakovu kratku priču
Od danas do 31. prosinca o. g. traje jubilarni, 40. po redu nagradni natječaj za kratku domaću priču.
* Pravo natjecanja imaju svi građani Republike Hrvatske i građani iz dijaspore koji pišu hrvatskim jezikom, bez obzira na to jesu li članovi profesionalnih književnih udruga ili nisu.
* Natječaj je javan i autori uz priču trebaju napisati svoje puno ime i prezime i adresu.Valja također poslati i kratke podatke o svom životu i radu. Priče pod pseudonimom ne objavljujemo.
* Priča mora imati najmanje 90 redaka, a najviše 150 redaka, s novinarskim proredom (na PC-u 1,5). Sve priče trebaju biti prepisane na osobnom računalu ili na pisaćem stroju, a ako se pošalje disketa, uz nju valja priložiti i ispisani tekst.
* Prednost imaju kratke novinske priče i neće se objavljivati ulomci iz većih proznih cjelina ili već objelodanjeni radovi.
* Rukopisi se ne vraćaju, a tiskanje u listu u sklopu natječaja honorira se. Obavijest o poslanoj priči na natječaj je objavljivanje u listu; usmene ili pismene informacije ne dajemo.
* Priče treba slati na adresu: Večernji list, 10.000 Zagreb, Slavonska avenija 4, s naznakom "Natječaj za kratku priču".

Nagrađeni za 2003. godinu:

1. Buka, bijes i autobus
2. Teletabisi
3. Gizelina jesen

Nakon što pročitate nagrađene priče, nameće se sljedeći zaključak: Ako želite nagradu, pišite što gluplje.
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 15:21   #40
hm

i kakva im je ovo fora o 150 redaka? ako pišem u times new roman imat ću više znakova, nego u arialu ili verdani, znači isto redaka, više teksta...

zar nisu svjesni da 99,12 % ljudi sada piše na računalu, ima li tu i neko pravilo o fontovima kad je već i prored umiješan? hajde, waltere, očito si bolje upućen od mene u novinarske norme
__________________
XXX za ¤¤¤
adNtoX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.