Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2013., 20:01   #41
Danas sam bila u dm-u da pogledam boje i našla sam plavu i crnu. E sad na uputstvu piše da ako je osnova crvena farbanjem u crno postaje braon. Mislim da ću ipak ići na plavu farbu pa da uspem bar neku mutnu ljubičastu da dobijem. Možda da dodam malo crne da bude tamnije, nisam pametna više.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 12:21   #42
Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Danas sam bila u dm-u da pogledam boje i našla sam plavu i crnu. E sad na uputstvu piše da ako je osnova crvena farbanjem u crno postaje braon. Mislim da ću ipak ići na plavu farbu pa da uspem bar neku mutnu ljubičastu da dobijem. Možda da dodam malo crne da bude tamnije, nisam pametna više.
Koja im je cijena?
malib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 20:20   #43
Malo ispod 400din to je oko 3 evra.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:01   #44
farbala sam neke izbljedjele stvari i neke čija boja mi se više ne sviđa u vešmašini i zadovoljna sam ishodom. ništa nije ispalo flekasto, a nije neka znanstvena fantastika. stavi se veš, stavi se boja, upali se vešmašina i voila .
ak se dobro sjećam, ta boja je bila i dosta jeftina.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:24   #45
Najzad sam se setila da kupim boju i ubacila sam prekrivac koji je krvavo crven sa plavom farbom. Medjutim, nisam detaljno procitala uputstvo i nisam pokvasila pre ubacivanja u masinu i nisam stavila so. To samo ja mogu. I sad Bog sveti zna kako ce ispasti. Ima da bude flekavo i za bacanje. Poludecu.

edit:Nista se nije primilo. Sve je ostalo kako je i bilo. Prekrivac crven i majica bela. Neverovatno.

Zadnje uređivanje 0106 : 11.01.2014. at 18:03.
0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 22:47   #46
Quote:
0106 kaže: Pogledaj post
Najzad sam se setila da kupim boju i ubacila sam prekrivac koji je krvavo crven sa plavom farbom. Medjutim, nisam detaljno procitala uputstvo i nisam pokvasila pre ubacivanja u masinu i nisam stavila so. To samo ja mogu. I sad Bog sveti zna kako ce ispasti. Ima da bude flekavo i za bacanje. Poludecu.

edit:Nista se nije primilo. Sve je ostalo kako je i bilo. Prekrivac crven i majica bela. Neverovatno.
sol je fixator...ako je ne stavis nema efekta...tj nedolazi do kemijske reakcije ..
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:12   #47
Meni je jedino mama ''sredila'' crne hlače crnom bojom tako da sad stvarno izgledaju kao nove... Jedino što je ona to vjerojatno prokuhavala (ne znam kakav je proces točno, briga o odjeći i vešu je nešto gdje sam baš nespretna ) pa su mi se malo smanjile... Ali inače boja je super sad, te crne hlače uvijek izblijede nakon 3-4 pranja.
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 23:46   #48
Probala sam par puta u životu nešto farbati i definitivno odustala od toga.
Nikad mi nije uspjelo kako treba..
velika mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 15:43   #49
uh...pa i nema danas velike nauke oko bojanja odjece.
prije se je bojalo bojama ukuhavanjem.
danas se jednostavno kupiš pak za bojanje u dm ili milera.
stavis robu u mašinu za pranje uguras boju i nek mašina vrti i boja.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:17   #50
Malo zamrla tema ali mozda ozivi...

Ofarbala sam robu u perilici u crno, perilica se oprala ali je guma (kod vrata) ostala sivkasta (obojana) s cim najbolje oprat?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:28   #51
Možda uključiti mašinu na prazno na iskuhavanje?

I da pitanje. Imam majicu od svile i elastina. Desio se incident i uglavnom je izblijedila. Da ju stavim farbat na 60 ili šta. Boja fuksije. Probam osvježiti s crvenom. Ionako je ne nosim pa šta ispadne.

Prijedlog kakav pametniji?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 23:31   #52
Oprala sam masinu praznu s praskom kako pise na uputama i masina je cista ali guma kod vrata jer tu ne dospije voda toliko. Tu se npr skupi prasina i kad obicno se pere odjeca ili kosa ako je bilo kose na odjeci pa pokupim ali sad je crno sivo
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 02:15   #53
Tu gumu na masini nikako nisam uspijela sanirat nakon farbanja odjece. Morala sam se pomiriti da nikada vise nece biti ista .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:05   #54
Nakon neuspjeha sa octom ocistila sam s mr muscle s kojim perem kupaonu inace (cista kemija vjeroj)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 00:51   #55
Ja sam to s bojom riješila tako da sam bila stavila jednu rundu da mašina opere na prazno, a u pretinac za deterdžent ulila varikinu .

Inače, ne bi vam se vešu ništa dogodilo, samo prvi veš nakon ovog farbanja nemojte baš da bude bijeli, stavite šareno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:05   #56
Svi moji pokušaji farbanja su završili katastrofalno. Taj komad odjeće završio je u smeću.
Svaki.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 15:29   #57
Pozdrav! Da pitam tu ako itko zna.. Dakle,dragi i ja smo vidjeli super predivne hlače koje mu odlično stoje ali stvar je u tome što su hlače žute boje i nije bilo drugih boja osim te i eto to mu se ni malo ne sviđa,pa ako netko zna dali bi se moglo ikako obojati to a da boja ostane postojana? Jel bi uspjelo kad bi mogli npr sa nekom smeđom ili čak da baca na bež? Ima tko slična iskustva?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 22:59   #58
Ako su hlace 100% pamuk mozes ih pofarbati u tamniju boju, ali pitanje je od cega je konac s kojim su sivane hlace, ako imaju kao traperice onaj vanjski sav, taj konac vjerojatno nije pamuk, i on ti se nece ofarbati. To sam ja napravila sa bez jaknom, pofarbala je u crno, ispala je tamno plava sa bez koncima, uzas. Mislim da kucno farbanje u ves masini ti nece biti ok. Jedino ak ima boja koje boje i druge materijale.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 17:24   #59
kupila sam simplicol crnu boju za tkanine
htjela bih osvjeziti jedne crne hlace koje su izblijedile

sad vidim na temi da treba kupiti i neku sol za fiksiranje
u uputama to ne pise, barem ne na dijelu prevedenom na hrvatski, a njemacki ne znam

uglavnom zanima me da li netko zna da li umjesto te soli za fiksiranje mogu staviti sol za perilicu suđa?

samo to imam kući, lijena sam po ovoj vrucini opet ici do grada, a nestpljiva da isprobam farbanje
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 21:15   #60
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
kupila sam simplicol crnu boju za tkanine
htjela bih osvjeziti jedne crne hlace koje su izblijedile

sad vidim na temi da treba kupiti i neku sol za fiksiranje
ma to ti je obična kuhinjska sol, nikakva specijalna.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.