Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 19:13   #81
knjiga koja je taknula vaše srce...

postoje knjige čije riječi zauvijek ostaju u nama...zanima me koje su to knjige i zašto...
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:18   #82
za mene su to ''P.s . volim te'' i ''Na kraju duge''. nakon svake ostanem u blagoj depri ali su definitivno vrijedne čitanja...ostaje ti saznanje da bez obzira koliko si loše uz pomoć voljenih nikada ne nestaje nada da će biti bolje...a onda tako i bude.
također je na mene veliku impresiju ostavio ''Sumrak''-možda sam podlegla 'kultu' ali ima nešto u njoj što me taknulo...nešto nedefinirajuće ali neizmjerno jako...
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:54   #83
Quote:
**ThE_gIrL** kaže: Pogledaj post
Koja vas se knjiga najviše dojmila,bila vam onako...najsmješnija i najzanimljivija?Knjiga koja je super i uvijek će vam biti dobra?Možda je već bilo ovakvih tema,a sigurno jest,no mene sad o ne zanima,zanima me koja je vaša naj bolja knjiga?!

I da napomenem,ostavljajte prijedloge koje knjige se moraju pročitati,predložite drugima da dignu neku knjigu...



Napomena: Molimo napisati par rečenica o razlozima odabira svoje najdraže knjige.
U protivnom, brišemo sintagmatske pisac-djelo-bla postove. Hvala.
sry...nova sam u ovome
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 23:20   #84
Quote:
nokturno kaže: Pogledaj post
za mene su to ''P.s . volim te'' i ''Na kraju duge''. nakon svake ostanem u blagoj depri ali su definitivno vrijedne čitanja...ostaje ti saznanje da bez obzira koliko si loše uz pomoć voljenih nikada ne nestaje nada da će biti bolje...a onda tako i bude.
također je na mene veliku impresiju ostavio ''Sumrak''-možda sam podlegla 'kultu' ali ima nešto u njoj što me taknulo...nešto nedefinirajuće ali neizmjerno jako...
na kraju duge i mene ful dojmilo jer nekako iman blagi osjećaj da je moja pozicija u svemiru nekako smještena na 20 i nekoj strani te knjige. osim toga izravna komunikacija u knjizi mi je super, šteta da je ahern sve zezla s onon zadnjon stranon kad kreće u 3. lice. mogle su stvari ostat i u zraku šta se mene tiče.

prva knjiga koja me se žešće dojmila je bambi - 3. osnovne, ne znan zašto, al plakala san još stoljeće nakon šta san je pročitala.

inače zločin i kazna i lovac u žitu (7. osnovne) prve su knjige za koje sa 90% sigurnošću mogu tvrdit da su me prilično oblikovale kao osobu, i još dan danas (iman 23 godine) osjećan utjecaj tih knjiga na svoj život. ne znan, nikad neću zaboravit tog glupog holdena i njegovu priču o šumi i kući, i ono kad se vozi u vlaku itd., i šta je raskoljnikov bulaznio u vrućici.

inače, jako je na mene utjecao i jesenjin i sve njegove pisme koje valjda od a do ž znan napamet.

od 'novije' ekipe mihael wievegh i sjajne zeznute godine (čitava ta situacija kako su živili i kako se snalazili), pa vladimir kaminer (vojni rock i berlinske ulice, i par priča iz putova u trulalu - način pisanja koji je neopterećen, i opet tu i tamo poistovjećenost sa situacijom) i naravno nick hornby kojeg najčešće citiran - pogotovo hifi. valjda jer volin springsteena, ne znan.

od naših - znan glupo je ko i ovo dosad, al lik laure u registraturi mi je najjači ženski lik u hr književnosti.

to i tin ujević - lik i djelo, sve. ne znan jel i to triban objasnit.

uglavnon to su ti koje najviše osjećan. mnoge cijenim i poštujem, al ove baš ono pamtim. ma ima ih još, i gospodar muha, i zbogom oružje, i eh da farenheit 451. nenadjebiva atmosfera.
novinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 23:30   #85
Quote:
rembrandt_5 kaže: Pogledaj post
Oscar Wilde - The Picture of Dorian Gray

...taština i strah od starenja, utjecaj Lorda Henryja na mladog Doriana; zaljubljenost Doriana u glumicu, njeno ubojstvo... odlična psihološka karakterizacija likova i njihovih odnosa, a naravno, i dobar dio dekadencije...ništa manje se ne može očekivati od dendija...
eh da otkad san ovu knjigu pročitala život mi je mnogo lakši. nekako iman osjećaj da san više u stanju reći svoje mišljenje nego prije.
novinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 00:09   #86
Udisaji - Anne-Sophie Brasme

ostala mi je u sjećanju jer me preplašila na čudan način. možda sam samo zatečena jer sam naišla na još jednu pojavu koju nisam u stanju razumijeti.....
Rea. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 01:16   #87
Amy Tan - Žena boga kuhinje / tu ima puno nas žena, knjiga je ljekovita
Alkemičar - Paulo Coelho / tu je sve ono što tražim
Mostovi okruga Medison (ko je autor???) - predivna ljubavna priča, vrlo ljudska, ali nikom ne poželjeti
Mali princ...on gleda na svijet kao da smo rasli skupa, a možda i jesmo
Georgina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 23:13   #88
Quote:
Georgina kaže: Pogledaj post
A
Mostovi okruga Medison (ko je autor???)
Robert James Waller

Ima i nastavak - tisuću seoskih puteva. Bez veze. Po meni bi bilo puno bolje da je ostalo na predivnim mostovima okruga Madison
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 15:53   #89
ZATO STO TE VOLIM Gijom Muso

Prica ostavlja bez daha...
vanja84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 17:12   #90
MI DJECA S KOLODVORA ZOO-knjiga je tako tuzna....kad je procitas shvatis gdje droga dovede covjeka.kako unisti covjeka u svakom.navede te cak na prostituciju,velike lazi,ma uzas.covijek izgubi osjecaje...nesto nevjerojatno...
malo mi se i zgadilo sve to dok sam citao..previse detalja, ali ipak sam nastavio..knjiga je poput heroina.....neprestajno sam je citao....ne znam,nisam se mogao zaustaviti...ugl.preporucavam svima

ZAUVIJEK-a nesto predivno. 1 sex , 'prava' ljubav , glupa sudbina,pomalo tuzan kraj koji me zivciraa dodje da zaplaces i poludis .xD....tih 100 str. osjetis tu pravu ljubav i onda u par stranica sve to pukne...ufff!!!!!

ima jos dobirih kao npr. mali princ,taj prenjezni djecak,...
__________________
NE ZAJEBAVAJ SE SA MNOM,
PROGUTAT ĆE TE MRAK!
Bijela Ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:27   #91
Ne znam kako je u mene u sao nejgov duh,al najbolje me zaintrigirala knjiga "Bijeli Očnjak"od Jacka Londona.
Mnogi bi pomislili da je za djecu,ali imam original knjigu,i tip je na tako tajanstven nacin opisao cari divljine i Sj.Kanade.

Preporucujem:
Milijun Komadica-James Frey
Svi me vole samo tata ne-Djuro Zrakic
Ljubav ,sudski podjeljena Djuro Zrakic
Nesretna Djevojka-nisam sigurna tko ju je napisao al je hrvatski pisac
__________________
"Gdje god bio pronaci cu te,i svojom dusom zavesti ponovno"!!!
Dark Beautiful is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:32   #92
Sjećanja jedne gejše. Savršenstvo. Jednostavno predobra knjiga.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 14:52   #93
"Siddharta"-zato jer je sa tako malo riječi toliko toga rečeno

"Zločin i kazna"-jer je još i danas to jedna od najboljih psiholoških razrada u književnosti. Roman koji je 100 godina ispred svog vremena

"Obojena ptica"-jedna od najbrutalnijih i najdirljivijih knjiga u isto vrijeme-predobro!

"Ljubav u doba kolere"-predivna i slojevita ljubavna priča koja je jednostavno savršeno napisana

"Pokupit ću te i odvesti"-meni najdraži roman koji sam pročitao, istovremeno tragičan, optimističan, perverzan i romantičan...
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 01:27   #94
LOLITA U TEHERANU - Azir Nafisi

Kombinacija povijesti, religije, knjizevnsti, zenskih prava, malih ljudi u velikim igrama...Najvise me se dojmilo kako represivne zakone podnosi intelektualka kojoj se zivot, kao i poimanje svijeta oko sebe mjenja u jednom danu, kako preispituje sebe i trazi izalze...ne znam, jednostavno me se dojmila ova knjiga da sam nakon nje zapocela cijeli pus citanja o rezlicitim tematikama spomenutim u knjizi...

NE DAM SVOJE DIJETE - Betty Mahmoody

Prvi sam je put procitala u osmom osnovne i nijedna me se knjiga nije dojmila kao ta jos duugo vremena...nedavno sam je opet procitala na engleskom i ponovno sam osjetila isti strah koji sam osjetila prvi put...obavezno procitati ako mislite da je VAS zivot u komi ili da je VAS dragi u komi...

PS: VOLIM TE

Inace ne volim ljubice, ali ova mi je knjiga bila zakooon...impresionirao me taj tip koji je, dok je umirao razmisljao samo o svojoj zeni i kako ce se snaci bez njega i pisao ta pisma i pomagao joj u zivotu i kad ga nije bilo...mislim da sam se i rasplakala!

Ima jos...mada najvise volim edukativne i informativne knjige, povijest, politika, religije, ekonomija...
CroatiaChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:28   #95
Nevjernica - Ayaan Hirsi Ali - fascinatna žena, odlična knjiga!
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:23   #96
Quote:
MeDiOkRiTeT kaže: Pogledaj post
Nevjernica - Ayaan Hirsi Ali - fascinatna žena, odlična knjiga!
Apsolutno se slazem!
CroatiaChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 13:36   #97
Mene je oduševila kradljivica knjiga
savršeno pripovjedanje, genijalna ideja
čitao sam je 3-4 puta

Također trilogija "Svijet od tinte" - također odlično

Harry Potter mi više nije tako nešto posebno,ali i dalje ga volim
hrcko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:13   #98
Kradljivica knjiga (Markus Zusak). Zato što mogla disati koliko je dobrim stilom pisana i koliko je dobra ideja! Također i Knjiga izgubljenih stvari (John Connolly), zbog toga što je napisana kao prava bajka, a bajke me uvijek dirnu .

Neke druge knjige su mi uglavnom dobre, sviđaju mi se, ali ove dvije su me ostavile bez daha .
Emmalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 17:19   #99
Vladimir Bartol: Alamut
Veoma teška knjiga, opsežna, diskutabilna ali produkt genijalnog uma, koji u doba kada jos nije bilo terorizma, duboko ulazi u arapsku proslost i vodi nas u samu srz ratnika, navodi nas, da razumijemo kako i zasto su se stvarali ljudi koji su bili spremni umrijeti za svoju ideju, a sve je to unijeto u prekrasnu pricu o tvrđavi koja je imala dva dijela - rajske vrtove i strogu vojnicku stegu, dovodi u centar svega jednog covjeka, kojeg su danasnji kriticari poistovjecivali s Hitlerom, bin Ladenom, Bushom i ostalim tiranima. Dovodi nas do pitanja, koliko daleko je sposoban ici covjek, da bi natjerao nas obicne smrtnike da mu vjerujemo...
Knjiga je savrsena, posebno prica o stanovnicima tvrdjave s jedne, vojnicke strane tvrdjave i s druge ˝rajske˝strane. Preporucam svakome.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 19:00   #100
Dama s kamelijama- Aleksandar Dima
to je jedna od rijetkih knjiga uz koju sam plakala...cisti klasik,
ljubavni roman u 19 vijeku izmedju kurtizane koja ima neizljecivu bolest i pisca- koji je u djelu niko i nista (knjiga je autobiografska)
Djevojka s bisernom nausnicom- Trejsi Ševalije
nemam pojma zasto me toliko dojmilo, ali procitala sam je u jednom danu..neka siromasna djevojka ode da radi kao sluzavka u bogatoj porodici, za to vrijeme joj umru roditelji od kuge, a vlasnik kuce (inace ozenjen i ima 6 djece), koji je slikar se zaljubljuje u nju
Poeziju ne volim, osim naravno Jesenjina, njegove pjesme se moraju izvdojiti jer su genijalne
__________________
Good times are ahead !
Or behind. Because they sure aren't here.
Murmuration is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.