Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2011., 14:47   #41
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
na tom potezu nemaš ni plaža
Ali zato imamo temu o tome. Nema potrebe otvarati nešto samo za sebe i svojeg psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 15:04   #42
ljetujem u biogradu ili pakoštanima i interesira me ima li tamo u blizini neka plaža gdje mogu s pesekom ono svaki dan vidjela sam da je netko napisao da na tkonu ima.. zanima me koliko ima od biograda do tamo i koliko se plaća brodić
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 00:30   #43
Ima plaža za pse u Tkonu na Pašmanu, skroz na južnoj strani otoka
tako sam ovdje procitala, ali sama jos nisam bila tamo, to kanimo ove godine
inace, po meni je cijeli pasman dog friendly otok, ima uzasno puno turista po kampovima s psima-
cijena karte za osobu je 14kn u jednom smjeru, a za auto u jednom smjeru 80kn
trajekt ide svako malo-
star69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 18:47   #44
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
za zadnji vikend u 6. mjesecu idem u Opatiju. Imam westija i interesira me da li znate na koju plažu mogu peseki na potezu od Opatije do Lovrana.
Hvala.
Ima na relaciji Opatija - Lovran nova plaža za pse nemožeš je fulat, iako evo danas bio, naravno ne na toj plaži nije bilo mjesta (po meni bačen novac), plaža je veličine 20 kvadrata bilo je 5 osoba i 4 pasa i više ne stane niko na plažu, po meni hvale vrijedan pokušaj da se napravi nešto ali uzalud im trud, trebali su uzet u obzir koliko stranaca dođe sa psima i koliko ima pasa u samoj okolici Opatije, Rijeke, itd... koji bi okupali svoje pse...Ovako na toj plaži kada dođe tih 5 osoba i 4 pasa ostali mogu samo doč do plaže i prošetat dalje do neke stijene di se kako tako može okupat skupa sa psom...
A plus toga iznad te plaže je pročišćivač fekalnih voda i naravno kada pročiste vodu moraju je ispustit a kamo drugdje u more, pa ponekada na toj relaciji užasno smrdi, pitam se koliko pročišćivač uspije pročistit feklanu vodu koju ispuste kasnije u more...
Ja ti preporučam da od te plaže nastaviš dalje negdje prema Lovranu, a usto pohvalit moram sve turiste koji dođu u HR i s kojima nema nikada problema kada vide pse, uvijek je problem sa našim ljudima. Dalo bi se tu puno toga pričat....
Uglavnom želim lijepo kupanje tvom a i ostalim pasinama koji idu na more i ugodno im plivanje želim.....
Malinoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:05   #45
Lošinj

A plaže za pse na Malom Lošinju?
Jest da je tamo i kamp gdje smiju psi, i pretpostavljam da onda imaju i plažu za pse, ali osim kampa u Povljani ima li još gdje?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 20:53   #46
Dubrovnik

Ja sam odrasla u Dbk-u, ali sam sada tamo jednom godisnje..pa me zanima dali itko zna malo vise o mjestima ili plazama za pse tamo? Naime, koliko sam ja upucena u uzem Dbk-u nema dezignirane plaze za pse. Proslog ljeta sam svog psa vodila u okolicu Dbk-a po divljim i poludivljim plazama...to je bila avantura! Uh... Cini mi se da u Mlinima (kod bivseg kampa) postoji doduse (kao) plaza gdje mogu psi - tamo sam jednom i svog vodila.... (mozda probam uploadati koju slikicu ovdje)
Sto se tice uzeg grada, mi bi nekad isli rano ujutro na neke od gradskih plaza (doduse uvijek dalje od ljudi kojih u to vrijeme i nije bilo puno, njih cca 3-4 max., po stijenama i sl.). Tako dosta ljudi iz grada radi takodjer. Vecinom nismo imali velikih problema oko toga, ali to je zato sto smo ful pazili da nekom ne smetamo i sl.
U biti, sigurna sam da u uzem Dbk-u nema sanse da se otvori ili dozvoli psima pristup na jednu od takvih plaza (turisti, bla, bla), ali eto, bilo bi super znati sa sigurnoscu, gdje se psi definitivno smiju kupati u okolici Dbk-a, a gdje ne smiju ni pod razno.
AnaDel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 20:54   #47
http://newsletter.kvarner.hr/en/Home...=17&newsId=105
http://www.crobeaches.com/hr/plaza-za-pse-mali-losinj/

tu piše za lošinj, svake godine ljetujem tamo, dosad nismo uzimali psa, nego je bila na nona-servisu, ali idući tjedan nam stiže štene koje ove godine mislimo uzimati sa nama, pa i ja malo googlam...
u biti, dozvoljeno je u dijelu Sunčane uvale, na Zagazinama ako gledaš samo Mali Lošinj.
što se Poljane tiče, tamo je dosta smiješno napravljena podjela, radi se o maloj plažici u uvali na kojoj s jedne strane stoji da je zabranjeno psima, a na drugoj dozvoljeno... a granica je imaginarna

EDIT: zna li netko da li postoji neki maleni dio Kostrene koji je označen kao "dog friendly" ili je zabranjeno pse dovoditi na sve plaže?
__________________
shoppingholic talk-too-much know-it-all med student writing a blog
Nora1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:02   #48
Uglavnom, ako izričito nema zabrane označene znakom, možete ič na bilo koju plažu i stavit se negdje postrani, ja obično odem ili ranije ili kasnije kada znam da na plaži nema nikoga a i ako neko dođe, znaka da je zabranjeno psima nema, ja sam sa psima več na plaži, pa kome smeta neka produži a kome ne smeta slobodno nam se može pridružit u kupanju...
Malinoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:06   #49
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:07   #50
Quote:
Malinoa kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako izričito nema zabrane označene znakom, možete ič na bilo koju plažu i stavit se negdje postrani, ja obično odem ili ranije ili kasnije kada znam da na plaži nema nikoga a i ako neko dođe, znaka da je zabranjeno psima nema, ja sam sa psima več na plaži, pa kome smeta neka produži a kome ne smeta slobodno nam se može pridružit u kupanju...
nažalost, u Rijeci, a vjerujem i u većini gradova, zabranjeno je kupati pse na svim plažama, osim ako izričito nema znaka da je dozvoljeno
dakle, čak i ako nema znaka zabrane - zabranjeno je
e sad, što spada u definiciju plaže, tu možda ima prostora za manipulaciju
__________________
shoppingholic talk-too-much know-it-all med student writing a blog
Nora1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:18   #51
Quote:
AnaDel kaže: Pogledaj post
Ja sam odrasla u Dbk-u, ali sam sada tamo jednom godisnje..pa me zanima dali itko zna malo vise o mjestima ili plazama za pse tamo? Naime, koliko sam ja upucena u uzem Dbk-u nema dezignirane plaze za pse. Proslog ljeta sam svog psa vodila u okolicu Dbk-a po divljim i poludivljim plazama...to je bila avantura! Uh... Cini mi se da u Mlinima (kod bivseg kampa) postoji doduse (kao) plaza gdje mogu psi - tamo sam jednom i svog vodila.... (mozda probam uploadati koju slikicu ovdje)
Sto se tice uzeg grada, mi bi nekad isli rano ujutro na neke od gradskih plaza (doduse uvijek dalje od ljudi kojih u to vrijeme i nije bilo puno, njih cca 3-4 max., po stijenama i sl.). Tako dosta ljudi iz grada radi takodjer. Vecinom nismo imali velikih problema oko toga, ali to je zato sto smo ful pazili da nekom ne smetamo i sl.
U biti, sigurna sam da u uzem Dbk-u nema sanse da se otvori ili dozvoli psima pristup na jednu od takvih plaza (turisti, bla, bla), ali eto, bilo bi super znati sa sigurnoscu, gdje se psi definitivno smiju kupati u okolici Dbk-a, a gdje ne smiju ni pod razno.
A čuj, na Banje sigurno ne možeš. Pse vodim rano ujutro ili kasnije navečer pa onda mogu birati gdje ću. Preko dana možeš otići na one stijene, onaj potez od uvale do babinog kuka. Isto tako po babinom kuku imaš manjih plaža, kad kreneš od copacabane prema presidentu i tamo se isto kupaju sa psima. Kupam se na Splendidu, tamo mogu manji psi, bez problema ali uz uvjet da je na lajni kad izađe iz mora. Isto, pored na Titovoj vili se kupaju psi. I da, na drugoj strani grada znam sigurno da na Danče mogu bez problema, često sam viđala pse tamo
Za okolicu grada ne znam, ne idem tamo pa me ni ne zanima situacija.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:55   #52
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
A čuj, na Banje sigurno ne možeš. Pse vodim rano ujutro ili kasnije navečer pa onda mogu birati gdje ću. Preko dana možeš otići na one stijene, onaj potez od uvale do babinog kuka. Isto tako po babinom kuku imaš manjih plaža, kad kreneš od copacabane prema presidentu i tamo se isto kupaju sa psima. Kupam se na Splendidu, tamo mogu manji psi, bez problema ali uz uvjet da je na lajni kad izađe iz mora. Isto, pored na Titovoj vili se kupaju psi. I da, na drugoj strani grada znam sigurno da na Danče mogu bez problema, često sam viđala pse tamo
Za okolicu grada ne znam, ne idem tamo pa me ni ne zanima situacija.
Hvala ti na odgovoru! Isla sam s mojim na stijene od uvale do BK kao i na stijene sa lijeve strane Titove. Bili smo i na Visu 2, i tamo mi se nekako najvise i svidjelo buduci da i nema previse ljudi.
Sto se tice Danaca-isli smo jednom ujutro i bilo je jos par pasa
Pitanje za Splendid - mislis li na stijene i malu plazicu na potezu Vis 1 -Splendid bar? Tamo smo bili jednom preko dana, nije bilo puno ljudi, to koji su bili nisu nista prigovarali ali se (kao uvijek) nasao jedan kreten koji nas je zah*****vao.
Zakljucno - znaci da se na Dancama i Splendidu mogu legalno kupat i tokom dana ?

Off topic: Mislim da sam negdje procitala da si ti sad u Zg na Vrbiku? Ako jesi, onda smo skoro pa susjede jer sam ja u Savskoj ali idem sa mojim psom redovito na Vrbik - djir iza raketa, livada kraj Pedagoske i sl.
AnaDel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:05   #53
O susjeda Mi smo često na livadi kraj pedagoške, i ovamo na ovim livadama bliže vukovarskoj Srest ćemo se negdje u kvartu

Manji psi sjede s nama gore u onom kafiću na Splendidu, ne znam kako bi netko reagirao na npr bernardinca. Tehnički nigdje nema službene plaže za pse, tako da moraš biti spremna da će ti barem jedna nadrkana baba prigovoriti, ali manja je vjerojatnost da će ti se to dogoditi na Dančama i Splendidu, tako bi nekako to sročila. U svakom slučaju puno bolja opcija od Banja, Presidenta i sličnih razvikanih mjesta.
Ali najpametnije ti je otići predvečer, tamo oko 6. Puno mirnije, nije toliko vruće, dok su moji bretonci bili živi vodila sam 4 psa na kupanje, nekako mi je najdraže bilo otići s njima na Titovu vilu, istina one stepenice bi nas ubile ali bi psi došli doma mrtvi umorni
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:33   #54
Dal ko zna kakvo je stanje oko Šibeniku??? Posebice u Solarisu??? Mi imamo brodicu tamo u marini ali nemožemo baš svaki dan isploviti
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:34   #55
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
O susjeda Mi smo često na livadi kraj pedagoške, i ovamo na ovim livadama bliže vukovarskoj Srest ćemo se negdje u kvartu

Manji psi sjede s nama gore u onom kafiću na Splendidu, ne znam kako bi netko reagirao na npr bernardinca. Tehnički nigdje nema službene plaže za pse, tako da moraš biti spremna da će ti barem jedna nadrkana baba prigovoriti, ali manja je vjerojatnost da će ti se to dogoditi na Dančama i Splendidu, tako bi nekako to sročila. U svakom slučaju puno bolja opcija od Banja, Presidenta i sličnih razvikanih mjesta.
Ali najpametnije ti je otići predvečer, tamo oko 6. Puno mirnije, nije toliko vruće, dok su moji bretonci bili živi vodila sam 4 psa na kupanje, nekako mi je najdraže bilo otići s njima na Titovu vilu, istina one stepenice bi nas ubile ali bi psi došli doma mrtvi umorni
Javim ti se kad dodjem nazad u Zg za tjedan i po (preko bare sam sad) pa se dogovorimo za setnju
A sto se tice Splendida, ma moj je tibetanac od cca 6.5-7 kg tako da je "praktican", lol. Ajde, mozda vam se i pridruzim ovoga ljeta tamo Mome treba malo pseceg drustva u Dbk.
Znala sam da u biti tehnicki nema sluzbenih plaza dole ali eto barem da mozemo otici na ova neka mjesta koja isto tako i nisu sluzbeno zabranjena. Uvijek ima ljudi koji ce prigovarati, pogotovu u Dbk...ah.
AnaDel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:10   #56
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
Dal ko zna kakvo je stanje oko Šibeniku??? Posebice u Solarisu??? Mi imamo brodicu tamo u marini ali nemožemo baš svaki dan isploviti
Imaš odmah kraj Solarisa mjesto koje se zove Zablaće. Ljetujem tamo sa svojim "divljakom", ima hrpa plaža, nigdje zabrane...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:49   #57
kod pirovca ima divljih plaza koliko oces, al mi se znamo uvaljat i na hotelsku plazu jer puno stranaca ima malce, pa bude ganjanje po plicaku i tak, domacini mrgudaju al mogu puhat macku pod rep jer je hotel ograđen i plaza odvojena ogradom
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:27   #58
Quote:
Malinoa kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako izričito nema zabrane označene znakom, možete ič na bilo koju plažu i stavit se negdje postrani, ja obično odem ili ranije ili kasnije kada znam da na plaži nema nikoga a i ako neko dođe, znaka da je zabranjeno psima nema, ja sam sa psima več na plaži, pa kome smeta neka produži a kome ne smeta slobodno nam se može pridružit u kupanju...
To baš nije tako jer gdje god ima ljudi i djece ne možeš doć sa psom pa i da je plaža na kraju svijeta
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:31   #59
Imam još jedno pitanjce ako netko možda zna odg.. Ima li gdje u blizini Selina, Starigrad neka lijepa plaža ono da nije samo duboko i kamenjar a da mogu ići s pesekom?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:55   #60
Quote:
`bubica` kaže: Pogledaj post
To baš nije tako jer gdje god ima ljudi i djece ne možeš doć sa psom pa i da je plaža na kraju svijeta
Naravno da možeš, a i ne spada sve pod pojam plaža. Na mojim plažama se s nama uredno kupaju i psi, meni se ne da gnjaviti s mojima pa oni idu ranije ujutro da mogu popiti kavu u miru na plaži.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.