Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 14:48   #41
Ja sam mačka tip. Mislim volim ja i pse, ali mačka je meni
Odrasla sam sa macama i kada sam otišla na faks jako su mi falile moje mace.
Kada smo dogovarali dečko i ja da idemo živjeti zajedno jedan od mojih zahtjeva je bio da imam mačku i pristao je
Prijateljičina mace je imala male mačiće i tako sam ja uzela Zlatu, ostalo je povijest
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:03   #42
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A tko spava na balkonu ??
Ma smiluju mi se pa se zguram
rimtu ti tuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:06   #43
Quote:
rimtu ti tuki kaže: Pogledaj post
Ma smiluju mi se pa se zguram

Pod noge
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:55   #44
Nakon 10tak godina nagovaranja i moljenja...
Došla sam s terena oko ponoći.. ušla u sobu da pozdravim mamu, a u svom krevetiću me dočekalo malo bež stvorenje koje se treslo od straha
U 6 ujutro smo se prvi put zagrlile i više ne znam što bih bez te četiri cape u krevetu
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:05   #45
Quote:
rimtu ti tuki kaže: Pogledaj post
Ma smiluju mi se pa se zguram
Hahahaha
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:42   #46
Bio je utorak, nazvao me prijatelj da se spustim pred zgradu da si popričamo jer je bio u prolazu, nakon 10 minuta čula sam od nekud mjaukanje, odjedanput se pored mene stvorilo malo, mršavo, šugavo, ranjeno mače i počelo mi se motat oko nogu, šmajhlat mi se...kaj sam drugo mogla nego ga odnjet u stan (pardon, nisam ga čak ni nosila nego je hodalo zamnom na treći kat). Otvorila sam vrata stani i rekla dragom da konačno imamo ljubimca!
Tak je i bilo, drugi dan smo pokupovali pol pet centra, odveli macu veterinaru gdje je ostala tjedan dana jer su joj morali radit plastičnu operaciju na ustima i jedva sam čekala da odemo po nju.
Mojoj sreći nije bilo kraja, nisam mogla dočekat da dođem doma s posla i igram se sa svojom novom najboljom prijateljicom. Vodili smo ju svuda sa sobom da ne bi slučajno bila sama doma ( a u biti ja nisam htjela biti ni sekundu odvojena od nje) i tako to...
Za osam mjeseci, opet u utorak naišli smo (kad smo se vraćali s posla) na malo, malo čudo u travi koje se baš spremalo da skoči na goluba, u mom oku se pojavila suza, dragi me samo ošinuo pogledom i rekao da ne možemo imati dvije mačke u stanu!, ali ja kao ja (čitaj kao ovca u horoskopu) odlučila sam te sekunde da možemo imati dvije mace i da će tako i bit.
Uglavnom, mace su se sprijateljile, obožavaju se, mi smo jako sretni zbog njih ali i zbog nas jer imati dvije mace u stanu znači nepresušno vrelo zabave!
__________________
DOGS HAVE MASTERS - CATS HAVE STAFF
CicMic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:48   #47
Cool :-)

Moja prica ide ovako,odmalena obožavam životinje,ogotovo mačke,imala sam ih par ali je svaka završila otrovana jer neko od susjed truje.Moje zadnje tri zvjeri su došle ovim redom:Mona(crnobijela)ljepotica udomljena preko plave šape,Mrvica(tigrasti)ljepotanna cesti kad sam išla sa posla,Nera(crna)ljepotica pokupljena ispod frendičinog auta nako što smo se vratile iz nočnog života.Znala je mala prasica ispod kojeg se auta treba zavuči:i tako moje kučanstvo broji tri male mace.
misti28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:28   #48
Moja priča...bio sam mal kad je tata donio Astora (r.i.p.), i ja ga nakon nekoliko godina pitam kako to da ste uzeli psa, kaže on pa ti si nas nagovarao, a ja ono ne sjećam se...uglavnom drago mi je što ga je nabavio, i eto sad nakon što nas je Astor napustio, osjećali smo se prazno kao i dvorište i odmah nakon dan-ddva rezervirali malog NjO-a...raste pomalo...
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 21:34   #49
Odrasla sam okružena životinjama. Uvijek smo imali nekoliko mačaka (jedna je spavala sa mnom u kinderbetu dok sam bila beba ).
Kad sam imala 8 godina došla je Lena (NJO) i ostala s nama 14 godina. Nakon nje dugooo nismo imali psa, previše uspomena i boli.
Za 22 rođendan tražila sam od dečka na poklon psa, tako je došao Ben (NJO) - sada ima 8,5 godina i živi kod mojih u Slavoniji.
Zaposlila sam se u ZG, udala, sredili stan i ja cijelo vrijeme cvilim za psom. Svi me odgovaraju; novi stan, životinja se pati sama dok ste na poslu, puno posla i vremena za brigu..., MM bio protiv jer nije odrastao s životinjama.
Nakon dugog pregovaranja pala odluka, meni je bilo svejedno kakav će pas biti (pasmina,spol,dob...), MM inzistira na zlat.retriveru - pristajem na bilo šta, glavo da je PAS
Prije 2 godine u naše živote ulazi Lola i mijenja ih zauvijek na bolje , više ne mogu zamisliti kako je bilo bez nje.
Prije 5 mjeseci udomljavamo i malu macu Ramonu s foruma, pravi vražičak i klupko energije.
Cure se super slažu i baš smo prava sretna obitelj
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 11:43   #50
Kad nas je napustio naš dugogodišnji pas (nakon nekoliko borbi i teških operacija tumora.) moji su zaključili da je kuća bez psa prazna..
I onda je krenulo
Lora (NJO) - tata i seka su krenuli u azil,da uzmu nekog već odraslog socijaliziranog psa. Na putu prema boksevima zastali su pored ogradice sa štencima gdje se naša Lora tresla od zime i gledala ih tim svojim tužnim okicama. Ljubav je pala na prvi pogled i Lora je došla doma.

As (samojed) - frend od šefa je htio psa, i kad je došla bijela pahuljica od 8 tjedana bio je oduševljen. Oduševljenje je trajalo 2 dana - taman dok je shvatio da male pahuljice tek moraju učiti gdje se vrši nužda. Šef ga je uzeo k sebi i drugi dan me nazvao očanjim glasom (skoro plačući) kako ga nii on nemože zadržati jer mali cvili po cijeli dan,da ne želi biti sam. I ništa... Kako sam se ja na prvi pogled zaljubila u tu pahulju - nisam mogla podnijeti pomisao da on završi kod nekog nepoznatog..Posvojila sam ga i sad smo nerazvdvojni.

mačke (7 komada)- prva je došla Jurica. (da - došLA, jer sam ja bila uvjerena da imam muškog mačka kojem sam dala ime Jurica. tek kad je Jurica ostao skotan skužila sam zajeb).. Ona je uginula prije par godina al imam njene dvije kćeri na dvorištu i jednog unuka. Ostali su čisti avlijaneri. Naletitili navečer u vrijeme hranjenja, svidilo im se i ostali su.. Nitko ih ne tjera a oni su se udomaćili. Zadnji je stigao prije 2 tjedna, i ak je muško zvati će se Šime. (Ak opet nisam fulala spol.)

Zamorci i hrčki - jedna faza moje sestre... u jednom trenutku uz sve živine bilo je i 3 zamorca i desetak hrčaka. Nju je oduševljenje popustilo a na mojim leđima ostalo je čišćenje kaveza i hranjenje... Nakon nekog vremena sve smo ih podijelili,a zadnji hrčak uginuo je.
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:27   #51
Kod nas je išlo redom, sijamski mačak isplaniran, no, kad je navrišil godinu dana teror urlikanja je bil nepodnošljiv, pa smo ga počeli puštati navećer van. Nakon nekog vremena počel je ko Malnar skupljati ulične mačore, sve jednog gadnijeg od drugog, i dovoditi ih doma na kopanju. Kad bi se najeli, stjeral bi ih u kut, pa po sistemu - prvo mrkve, onda batina, dobro ih namarisal i najuril.Međutim, jedan je umjesto van, skočil na moj krevet - i ostal.
Uz njih dvojicu, u čisto dekorativne svrhe imamo i akvarij s ribicama. Početkom godine, išla sam u pet shop po riblju hranu i vratila se doma s ogromnom gajbetinom i kakaduom. Nisam o papigama znala ništa i tek sam doma, s njim na ramenu, otkrivala na netu u kaj sam se upustila. Učili smo zajedno - on je trgal i rastavljal, ja sam popravljala i sastavljala. To je bila totalno nepromišljena odluka, ali se volimo najviše na svijetu. Ipak, tko nema volje, ljubavi i vremena, ne bih nikad preporučila da se upusti u takvu avanturu.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:14   #52
Ja molim savjet i pomoć od onih koji rade od 8-16h. Ja sam jedna od tih i razmišljam duže vrijeme nabaviti psa jer sam cijeli život odrastala uz pse, a preseljenjem iz kuće u drugi grad u mali stan ne znam koliko je pametno... znam da je velika obaveza i zanima me da li je netko od Vas nabavio malog psa kojeg nitko nije imao čuvati dok ste na poslu?
Baš sam usamljena i fale mi moji ljubimci koji su ostali u drugom gradu , a imam puno ljubavi i strpljenja...
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:19   #53
Čuj, problem ostajanja sam u stanu i nije toliki problem ali je problem kad uzimaš štene.
Trebala bi uzeti barem mjesec godišnjeg da se upoznate i odraidte najosnovnije.
Odrasli pas može ostajati sam uz dovoljno angažmana kad si doma, ali to znači da ćeš s aposla trkati doma, i da će ti prvo biti pas i njegove potrebe pa tek onda kavice, eventualni shoping i slično.
Kad to sve obaviš sa psom dolazš na red ti
Ako pas je zadovoljan i zadovoljen u svojim potrebama kad ostane sam sa dovoljno vode i igračaka malo će se igrati ali uglavnom kunjati kao što svi psi i inače rade.
Ako si na to sve spremna onda ok..nabavi psa
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:32   #54
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Čuj, problem ostajanja sam u stanu i nije toliki problem ali je problem kad uzimaš štene.
Trebala bi uzeti barem mjesec godišnjeg da se upoznate i odraidte najosnovnije.
Odrasli pas može ostajati sam uz dovoljno angažmana kad si doma, ali to znači da ćeš s aposla trkati doma, i da će ti prvo biti pas i njegove potrebe pa tek onda kavice, eventualni shoping i slično.
Kad to sve obaviš sa psom dolazš na red ti
Ako pas je zadovoljan i zadovoljen u svojim potrebama kad ostane sam sa dovoljno vode i igračaka malo će se igrati ali uglavnom kunjati kao što svi psi i inače rade.
Ako si na to sve spremna onda ok..nabavi psa
Hvala na savjetu
Razmišljala sam ja o godišnjem ali dobiti mjesec dana nema šanse, a moram čuvati posao, kao uostalom i svi...
Znam da štene traži puno,puno pažnje i bojim da ipak onda ništa, a starijeg psa uzeti pa ga odmah ostavljati samog doma, ne znam
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:44   #55
pimp ti pretjeruje, po tom nitko zaposlen ne bi imao psa, ali tjedan dana godisnjeg je neki minimum da se ustimavate...

imas za udomiti krasnih pasa od godinu-dve dana, ima ih naucenih vec na higijenske potrebe i stan... stene ostane stene samo par mjeseci, tako da ti je i mladi pas jako zgodna varijanta
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:51   #56

Ne pretjerujem ako uzima štene a ako uzima većeg psa to je već druga priča. O štenetu sam pričala.
Mislim da bi se veći pas koji je već naučio nuždu obavljati vani lakše uklopio i brže u cijelu priču zaposlenog čovjeka.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:01   #57
Ja bi u to slučaju radije uzela mačku. Manje brige.
__________________
Duobus litigantibus tertius gaudet
Dashiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:11   #58
Hvala na savjetima,baš sam na sto muka...a što mislite koju vrstu, koja onako ne bi "patila" u malom stanu? Nisam baš vrsni poznavaoc ali pretpostavljam da nije svakom psu jednako u malom stanu.
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:30   #59
A to ćeš ipak morati sama odlučiti i po afinitetima i po mogućnostima.
Svakako neku malo mirniju pasminu ako se baš odlučuješ za čistokrvnog psa.
Ne pasminu kojoj treba jako puno aktivnosti i stalni kontakt s čovjekom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 15:33   #60
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
A to ćeš ipak morati sama odlučiti i po afinitetima i po mogućnostima.
Svakako neku malo mirniju pasminu ako se baš odlučuješ za čistokrvnog psa.
Ne pasminu kojoj treba jako puno aktivnosti i stalni kontakt s čovjekom
E pa koja bi to bila ?
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.