Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 22:11   #81
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
I ja cu se djelomicno sloziti s tobom A s nama ce se djelomicno sloziti i Krusvar, a potpuno ce se sloziti Moorcock i Mieville. Eto, nije ti to tako neuobicajen stav kao sto si ti mislio.

Ouch. Oko takvih stvari kao sto je definiranje zanrova obicno izbiju krizarski ratovi medju diskutantima
A,fuck,jehbiga,ja sam se susretao sa ljudima koji mi knjige stalno guraju pod nos i kunu se da je to nešto...ma,kvragu,nema opisa šta je to. Čim sam rekao da mi je dosadno zamalo me razapeše na križ. Hajde,barem znam da nisam jedini.

Pa to je dobro,barem mislim,ako su diskusije kvalitetne,barem čovjek nešto pokupi usput.Ali mi je ok i ono pojašnjenje neka čitatelji odrede što je to ako već bude napisano (nadajmo se) i objavljeno.

Ne odustajem od Aratona,he,he,čudna sam biljka po tom pitanju.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 08:20   #82
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Neću ti ga ni osporavati,ne sviđa ti se,ne sviđa,tvoje pravo na mišljenje. Ovo za neuke je išlo na post ispred ili iza,malo sam stekao takav dojam općenito po Begemoticinoj rečenici da ne može cijeniti osobu ako čita lošu knjigu jer po toj definiciji svatko je svakome neuk jer imaš toliko oprečnih mišljenja o pisanoj riječi da je to rat. Možda sam stekao krivi dojam po tim riječima, sori ako je tako.
Ja ti nisam kriva da ti tumačiš napisano na svoj način. Nigdje nisam napisala da smatram neukim svakog tkom ne sviđa ista što i meni. Ali da znam da netko ima takav ukus, taj za mene nezanimljiv kao sugovornik o knjigama, jer o čemu čemo pričati, nešto kao "ovo je dobro, ne ovo je sranje" i tako u nedogled? A izbor knjiga je dosta govori o karakteru osobe, recimo, nisam primjetila da je Sumrak, koji si maloprije spomenu vole čitati vedre i vesele osobe.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:25   #83
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A izbor knjiga je dosta govori o karakteru osobe, recimo, nisam primjetila da je Sumrak, koji si maloprije spomenu vole čitati vedre i vesele osobe.

Ne da ima veze s ostatkom teme, ali ja znam i neke takve. To je knjiga za tinejdžerke i one je masovno čitaju... mislim da ne ovisi o karakteru, to je sad jednostavno masovni trend u toj populaciji.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:33   #84
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ti nisam kriva da ti tumačiš napisano na svoj način. Nigdje nisam napisala da smatram neukim svakog tkom ne sviđa ista što i meni. Ali da znam da netko ima takav ukus, taj za mene nezanimljiv kao sugovornik o knjigama, jer o čemu čemo pričati, nešto kao "ovo je dobro, ne ovo je sranje" i tako u nedogled? A izbor knjiga je dosta govori o karakteru osobe, recimo, nisam primjetila da je Sumrak, koji si maloprije spomenu vole čitati vedre i vesele osobe.
Sori,ono neuk se nekako provuklo kroz cijeli kontekst nerazumjevanja ljudi po tome što čitaju. Meni Sumrak nije loš kao žanr ili tema koju opisuje, ali me iritira što je sastavljen od samih klišeja,ali moja frendica je vesela i vedra osoba koja ga jednostavno gleda kao ljubavnu priču pošto se sama ne bavi kreativnim pisanjem pa se naša dva pogleda na istu knjigu moraju razlikovati.Meni je nezanimljiv sugovornik koji se otvoreno hvali da ne čita knjige,sa njime nemam jednostavno o čemu razgovarati,ali ako netko čita znači da ga nešto i zanima,pa bili to šund romani o detektivu Hazyu ili Lunu - Kralju ponoći (he,he,čitao oboje) ili teoriju postanka svemira od Stephena Hawkingsa meni će kao sugovornik biti dovoljan jer će biti materijala za razgovor,uvijek će se pronaći nešto za razgovor (kvalitetan ili nekavalitetan to sada ovisi o samom sugovorniku) tako da mi je malo čudno to selektiranje ljudi po onome što čitaju.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 12:35   #85
Gledaj, s osobom koja kaže "meni to sviđa, imam pravo na svoje mišljenje" nemam o čemu diskutirati, jer sve i da napišem tonu argumenata zašto smatram da to nije dobro, to neće promijeniti niti njegovo/njezino mišljenje u knjige, niti činjenicu da on/ona ima pravo na vlastito mišljenje.

Ali isto tako mislim da netko tko posta na pdf književnost trebao bi ponuditi više od mene sviđa-meni ne sviđa. I ima ovdje topica na kojima se vode zanimljive rasprave između forumaša suprotnog mišljenja. Ali s ovom temom to nije slučaj. Zapravo, mislim da je više neću čitati.

Mislim, Sumrak za mene je ljubavna priča u malo čudnom ambijentu, i za nekog tko voli takvu vrstu književnosti (a zoran k je točno napisao kojoj populaciji taj trend namijenjen) to može biti sasvim dovoljno da takvu knjigu pročita i da u tom uživa, ali za mene bitnije je kako je nešto napisano, nego o čemu, i nisam spremna oprostiti nedostatak umjeća jer je to žanrovska književnost.

Zato ostavljam vas da nastavite svoja prepucavanja.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 13:24   #86
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
. Meni Sumrak nije loš kao žanr ili tema koju opisuje, ali me iritira što je sastavljen od samih klišeja,ali moja frendica je vesela i vedra osoba koja ga jednostavno gleda kao ljubavnu priču pošto se sama ne bavi kreativnim pisanjem pa se naša dva pogleda na istu knjigu moraju razlikovati.
pa to i je ljubavna priča.Upoznaju se na početku prve knjige i cijela se radnja događa oko njih dvoje i na kraju happy end
Valeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:09   #87
Quote:
Valeri kaže: Pogledaj post
pa to i je ljubavna priča.Upoznaju se na početku prve knjige i cijela se radnja događa oko njih dvoje i na kraju happy end
Htio sam reći da ona ne vidi ni vampire ni vukodlake. U kinu smo gledali Titanic, ja vidim brod koji tone, a ona Lea i Kate tako da je to njoj love story dok se oko nje vode debate o sjetlucajućim krvopijama te koliko ta činjenica (vampir-čovjek) ustvari uveličava ono što bi bez tih detalja inače bila posve prosječna priča.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:19   #88
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Gledaj, s osobom koja kaže "meni to sviđa, imam pravo na svoje mišljenje" nemam o čemu diskutirati, jer sve i da napišem tonu argumenata zašto smatram da to nije dobro, to neće promijeniti niti njegovo/njezino mišljenje u knjige, niti činjenicu da on/ona ima pravo na vlastito mišljenje.
Ne znam zašto bi ti bilo važno mjenjati nečije mišljenje o lošoj knjizi. Ako ta osoba ponudi dovoljno argumenata zašto mu je dobra (neću sada ponavljati zašto mi je Araton dobar,primjera radi) ti mu jednostavno uzvrati zašto je tebi loša, pronađite oboje neke usporedbe i rasprava će biti dobra. Znam da rasprava zna biti teška ako sugovornik ne daje baš ništa u povodu ''meni je to odlično'' i kraj, ali ista stvar je i sa ''meni je to loše'' jer poprilično sugovornika nema blagog pojma zašto mu je nešto loše jer tako je to rekao netko peti,bez da ima osobni uvid u predmet rasprave.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:27   #89
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ti nisam kriva da ti tumačiš napisano na svoj način. Nigdje nisam napisala da smatram neukim svakog tkom ne sviđa ista što i meni. Ali da znam da netko ima takav ukus, taj za mene nezanimljiv kao sugovornik o knjigama, jer o čemu čemo pričati, nešto kao "ovo je dobro, ne ovo je sranje" i tako u nedogled? A izbor knjiga je dosta govori o karakteru osobe, recimo, nisam primjetila da je Sumrak, koji si maloprije spomenu vole čitati vedre i vesele osobe.
Cekaj znaci svaka osoba koja procita PS. Volim te i te skart knjige je neuk po pitanju knjizevnosti Mislim takve knjige su po meni dno dna ali 90% zena ih je procitalo jednom u zivotu i?"
Adriana Lima fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:51   #90
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja ti nisam kriva da ti tumačiš napisano na svoj način. Nigdje nisam napisala da smatram neukim svakog tkom ne sviđa ista što i meni. Ali da znam da netko ima takav ukus, taj za mene nezanimljiv kao sugovornik o knjigama, jer o čemu čemo pričati, nešto kao "ovo je dobro, ne ovo je sranje" i tako u nedogled? A izbor knjiga dosta govori o karakteru osobe, recimo, nisam primjetila da je Sumrak, koji si maloprije spomenu vole čitati vedre i vesele osobe.
Ej, bok, možeš li mi preporučit par knjiga za vedre i vesele osobe?
Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 16:43   #91
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
tako da je to njoj love story dok se oko nje vode debate o sjetlucajućim krvopijama te koliko ta činjenica (vampir-čovjek) ustvari uveličava ono što bi bez tih detalja inače bila posve prosječna priča.
Bez tih detalja bila bi prosječna, a s njima je ispodprosječna.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:30   #92
zanemarivši posljednjih nakoliko postova, vratila bih se na stranicu 1 i upitala:

što se dogodilo zvjezdani odobašić?

Zadnje uređivanje salmakia : 13.04.2009. at 16:41.
salmakia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:55   #93
Quote:
salmakia kaže: Pogledaj post
zanemarivši posljednjih nakoliko postova, vratila bih se na stranicu 1 i upitala:

što se dogodilo zvjezdani odobašić?
To i mene jako zanima.

Jednostavno je isparila.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 17:12   #94
nego, postoje očekivanja da bi nedavno objavljena knjiga "Zmije Nikomora" trebala biti dobra.

Je li netko čitao?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 20:30   #95
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
nego, postoje očekivanja da bi nedavno objavljena knjiga "Zmije Nikomora" trebala biti dobra.

Je li netko čitao?
Pročitao, i mogu reći: napokon dobar domaći fantasy! Časna riječ!
__________________
Bookaleta
Knjiga za plažu
davors is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 20:33   #96
Quote:
st2l kaže: Pogledaj post
Aleksandar Buđanovac: Stijena Zmajeva
Preporučam, dobra knjiga.
Što je to, tko je to objavio, kad je izašlo?
__________________
Bookaleta
Knjiga za plažu
davors is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 02:03   #97
Quote:
davors kaže: Pogledaj post
Što je to, tko je to objavio, kad je izašlo?
ja mislim 2007.
Nisam čitao, netko s eydis foruma mi je preporučio da ni ne pokušavam.

Edit: 2005., Katarina Zrinski, Varaždin.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 14:24   #98
evo (napokon) sam pročitala Izvršitelje. super je, samo mi nije jasno zašto je to fantasy? ja bih prije rekla neki horror...
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 15:53   #99
Quote:
Valerchy kaže: Pogledaj post
evo (napokon) sam pročitala Izvršitelje. super je, samo mi nije jasno zašto je to fantasy? ja bih prije rekla neki horror...
Čuj, ja volim horror i ne bih imao ništa protiv da se nešto što napišem zove horror, ali meni se osobno čini da ta knjiga nije dovoljno strašna da bi se zvala horrorom.

Da, neki su rekli da su se uplašili, neki su rekli i da im je bilo "too much", ali ja prvenstveno nisam htio da se knjiga proglasi horrorom pa da onda horror fanovi krenu čitat i onda budu razočarani jer im knjiga nije dovoljno strašna.

A i nije mi namjera bila da izazovem stravu kod čitatelja

A sad, ako će netko reći da je knjiga horror... neka kaže, meni ne smeta. Iako kažem, meni osobno djeluje kao nekakav mračni i krvavi fantasy.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 10:29   #100
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Čuj, ja volim horror i ne bih imao ništa protiv da se nešto što napišem zove horror, ali meni se osobno čini da ta knjiga nije dovoljno strašna da bi se zvala horrorom.

Da, neki su rekli da su se uplašili, neki su rekli i da im je bilo "too much", ali ja prvenstveno nisam htio da se knjiga proglasi horrorom pa da onda horror fanovi krenu čitat i onda budu razočarani jer im knjiga nije dovoljno strašna.

A i nije mi namjera bila da izazovem stravu kod čitatelja

A sad, ako će netko reći da je knjiga horror... neka kaže, meni ne smeta. Iako kažem, meni osobno djeluje kao nekakav mračni i krvavi fantasy.
pa kad se razmisli može biti krvai fantasy. stvar je u tome da kad čujem fantasy odmah mi zvoni u glvi vile, čarobnjaci zmajevi...i nikako da se tako riješim. Izvršitelji su previše u stvarnom svijetu.
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.