Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2003., 11:36   #1
Nedjeljom u 2

Otvaram ovu temu nakon teme o Cmrkovom šamaranju asistentice na snimanju. Vedrana Rudan ("Uho, grlo, nož" i općenito vrlo osebujna osoba) je došla našminkana kao premlaćena žena ističući kako se svakih toliko minuta u Hrvatskoj prebije jedna žena. Crmk je pokazao da je to doista tako, ali mi je upropastio jednu drugu temu povodom Rudanice kod Stankovića, a ta bi bila, koliko žena svojim otrovnim jezicima, bacanjem tanjura i sl. stvara psihičke modrice na muškarcima, recimo onim muškarcima koji ne mlate svoje žene. Ja sam se više puta osjetio premlaćen u verbalnom sukobu sa ženom. Ja nikad ne bih mogao udariti tako nisko kako one znaju. Ne mogu niti tako glasno vikati.
(Naravno, da ni u primisli ne branim ili relativiziram postupke nasilnika koji mlate žene.)

...
Kazalo unutar teme
Milan Kujundžić, 28.9.2014. snimka
Darinko Kosor, 5.10.2014. snimka
Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 15:09   #2
A čuj , ako ja sad napišem da mi je Vedrana antipatična odmah će se naći neki dušebrižnik koji će reći kako sam balkanska seljačina koja bi mlatila žene ... i zato neću ništa napisati.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 16:01   #3
Savjet ženama:izbjegavati balkanske seljačine.
Savjet muškarcima:izbjegavati kučke zlog jezika.
Savjet balkanskima seljačinama i kučkama zlog jezika: seks do potpunog istrebljenja.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 18:52   #4
Quote:
Malakay kaže:
Savjet ženama:izbjegavati balkanske seljačine.
Savjet muškarcima:izbjegavati kučke zlog jezika.
Savjet balkanskima seljačinama i kučkama zlog jezika: seks do potpunog istrebljenja.
Care!!!!!!
__________________
Mene, ako se sete za dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete, nikom ništa.
emerald is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 21:26   #5
Quote:
Urpanus kaže:
A čuj , ako ja sad napišem da mi je Vedrana antipatična odmah će se naći neki dušebrižnik koji će reći kako sam balkanska seljačina koja bi mlatila žene ... i zato neću ništa napisati.
Evo, ja ću reć:
Antipatična mi je.

Toliko.
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 21:38   #6
Dante svaka čast ma ovom topicu. Slijedi 5-ak za temu.

Mislio sam otvoriti istu al' sam mislio da neće biti baš neki odaziv a i neki moji dojmovi bi me mogli obilježiti kao "balkansku seljačinu"....ali kako ja za to ne marim....evo da i kažem svoje mišljenje.

Daklem, bilo je to u nedjelju, negdje oko 14:00 sati. Upravo je završio slalom i mi se spremiali ručati. (faširani šnicli i riža )
I kako je to uvijek navika gleda se "Nu2". Emisija je malko odmakla pa nisam pohvatao sve od početka ali kad sam vidio o čemu je riječ popizdio sam i moram reći: ovako nešto nekulturno i neukusno stvarno nisam očekivao da ću gledati u inače mi izvrsnoj emisiji.

Ja ne mogu vjerovati da se od jedne ozbiljne i važne teme za društvo, bilo koje društvo, radi ovakva sprdačina kakvu je napravila Vedrana Rudan (VR).

Kao prvo dotična se pojavila našminkana kao da je pretučena. U početku sam mislio da je zbilja tako ali kad sam skužio da se baba pretvara prekipjelo mi je.

Nadalje, o samoj temi, "zlostavljanje žena", bilo je najmanje riječi a najviše je VR reklamirala svoju knjigu i žalila kako ne može preko medija doprijeti do javnosti jer joj to oni brane. S obzirom na vokabular koji je pokazala janso mi je i zašto.

Isto tako, mene bi bilo zaista sram da dođem predstavljati jednu skupinu zlostavljanih žena a da iz mene zrači takvo jedno licemjerje i nedostatak argumenata koje s lakoćom i Vicko pobije. (A njegov je vrhunac u karijeri što se u 6:00 ujutro dere ljudima na telefon. DOOOOOBRRRROOOOOO JUTROOOOOO!)

Zlostavljanje žena, i uopće, zlostavljanje bilo koga u krugu obitelji, doma, posla itd. je ozbiljna stvar ali zaista žalim sve žene koje u VR vide neku svoju predstavnicu.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 22:09   #7
Eto ja nisam baš gledo od početka do kraja, nego povremeno pogledavo i skonto sam kak se ženska žali na to kak žene koje nisu zgodne ne mreju uspjet, dok zgodne žene uspjevaju bez problema.
A tema emisije je zlostavljanje žena
aj svašta
__________________
You can't spell fundamentalist dogma without spelling fun.
C'Tebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 22:11   #8
Ma Vedrana Rudan se ima pravo boriti protiv toga a to nije toliko licemjerje koliko ostar jezik. Vicko bas nije pobio argumente, meni je vise izgledalo da je bespomocan. A sminka je zakon
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 22:16   #9
Zene preko ruba zivcanog sloma

Dante, Malakay
Potpisujem sve sto ste napisali.

Pa dobro u cemu je poanta otvaranja threada ako se u vec u prva 3 posta napise sve sto se ima o tome reci?
Valjda zbog ovakvih ko ja koji moraju nesto pametovat pa makar na silu.

Rado sam cito Rudanine kolumne u Feralu, pa i njena knjiga mi djeluje OK po nekim dijelovima koji se mogu nac na netu,al ovaj put ga je pretjerala, brate, pardon, sestro.

Napravila je od sebe cirkusku nakazu, i uspjela u nakani, privuci pozornost naroda koji je, avaj, vazda zeljan cirkusa ako vec hljeba nema.
A njen gard: prekrizene ruke i uvrijedjena faca, poza zrtve. Ma sta zrtve, Kalimera!Ma jadna!


Jeste primijetili kako je pocela podilazit Stankovicu sa onim »pa vi ste pjesnik«, mislim, kakve to vrazje veze ima s temom nasilja nad zenama, zena ga ocito bari a 20 godina je mladji od nje!
A lukavi Stankovic sjeo podalje inace bi ga garant stara vjestica slatala pod stolom.
Ak to nisu posljedice klimakterija onda sam ja celavi papak!


Enivej, dobro je da je bila emisija, da ljudi vide s kim imaju posla.
Makar tko zna mozda joj se knjiga bude prodavala ko luda, ako se nadje dosta »zrtava« medju Hrvaticama.


NO PASARAN!
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 01:13   #10
Re: Zene preko ruba zivcanog sloma

Quote:
TzU kaže:
Jeste primijetili kako je pocela podilazit Stankovicu sa onim »pa vi ste pjesnik«, mislim, kakve to vrazje veze ima s temom nasilja nad zenama, zena ga ocito bari a 20 godina je mladji od nje!
A lukavi Stankovic sjeo podalje inace bi ga garant stara vjestica slatala pod stolom.
Ak to nisu posljedice klimakterija onda sam ja celavi papak!
Da da da da....pa one spike "vi idete u teretanu i bildate" i "zgodan ste muškarac" i sl. Pa je jedno N puta rekla "Vi imate moć" što je trebalo biti u smislu medijske moći ali je zvučalo kao da je Stanković neki pastuh a ona želi da ju potroši.

Ma stvarno je napravila budalu od sebe.

A najbolje mi je bilo kad je, već pred kraj emisije, totalno skrenula sa teme i počela pričati kako se danas ženama brani da budu što jesu i da čini što moraju jer se ne potiče dojenje??? WTF? Ma tko to molim te ne potiče dojenje. Svaki put, ali baš svaki put, kad su tema u nekoj emisiji dojenčad uvijek se govori kako nema boljeg od majčinog prirodnog mlijeka, i liječnici uvijek potiču majke da doje.
Njen je argument bio kako se žene odvrača od dojenja umjetnim mlijekom koje se kupi u apoteci. I kako je pokrenuta i medijaska kampanja protiv dojenja???? Ponovno, WTF? Ja dosad nisam vidio niti jednu reklamu u kojoj se reklamira umjetno mlijeko.
VR je povlačila neke paralele sa ulošcima i kontracepcijskim pilulama...??? Nije baš najspretnija usporedba.

A kako sam se samo smijao kad je usred njene priče o tome kako se žene odvrača od dojenja Vicko uletio sa "Npr. reklamiraju mlijeko (misleći na kravlje, naravno)"


Sve u svemu mislim da je upravo više naškodila onima kojima je pomoć stvarno potrebna,a pomogla sebi da se bolje prodaje njena knjiga.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 02:25   #11
Re: Zene preko ruba zivcanog sloma

Quote:
TzU kaže:
A njen gard: prekrizene ruke i uvrijedjena faca, poza zrtve. Ma sta zrtve, Kalimera!Ma jadna!

Pa gdje se samo Kalimera sjeti.


Ja se uopće nisam nervirao i trošio vrijeme na gledanje njenog samoreklamiranja. Na samom početku , nakon njene rečenice kako su sve žene žrtve daljinskim sam skratio muke.
Pošla žena na karneval pa usput svratila da kaže koju o nasilju u obitelji.
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 03:05   #12
Quote:
Urpanus kaže:
A čuj , ako ja sad napišem da mi je Vedrana antipatična odmah će se naći neki dušebrižnik koji će reći kako sam balkanska seljačina koja bi mlatila žene ... i zato neću ništa napisati.
Evo, ja sam zena, Rudanica mi je antipaticna i nisi balkanski seljacina. Dobro?


Quote:
Icepick kaže:
Ma stvarno je napravila budalu od sebe.
Ni prvi ni zadnji put.

------------------------------------------------------------

Rudanica mi fakat ide na zivce. Sve bitne teme o kojima se u ovoj zemlji moze nesto pametno reci ona svojim prisustvom u studiju pretvori u propagandu same sebe i svoje knjige. Da ne velim da mi je zlo od njezinog licemjerja ~ svi su joj krivi za sve. Kao, nema love (a zivi u vili kakvu vecina HR stanovnika mogu samo sanjati pod opijumom), kao nema medijskog prostora (a u svim novinama je, kao svojedobno Andja Maric, da ne spominjem da je u svakoj drugoj Latinici, bez obzira na temu), kao moras biti mlada i lijepa da uspijes, ma daj...
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 16:52   #13
Ja sam žena i UŽASNO me živciraju te žene koje pokušavaju isfurati neku žensku ugroženost (da sam ugrožena što sam žena, ili da su mi šanse u životu zbog toga manje ili štotijaznam da mi je zato što sam žena - Giv mi a brejk!!!!!!!!).

Mislim da određene žene (među njima i spomenuta gđa. Vedrana Rudan) kroz ta pitanja nastoje napraviti promociju samo i isključivo sebe.
Tko je nju ovlastio da govori u ime žena (dakle i u moje ime?)?
Da li je ona nekad bila pretučena?
I konačno, posljednje, ali ne i najmanje važno: ŠTO JE ONA KONKRETNO UČINILA DA ZAŠTITI NEKU PRETUČENU ŽENU? Nisam čula da im je, recimo, dala dio prihoda od svoje knjige za neku od tzv. sigurnih kuća, da je organizirala prikupljanje pomoći za njih ili nešto slično (ako jeste, molim da me se obavijesti o mjestu i vremenu dogadjaja)

Nasilje nad ženama i nasilje u obitelji je veliki problem - jedna od mojih najboljih prijateljica odrasla je s ocem nasilnikom i znam kakve traume nosi iz djetinjstva i rane mladosti u svim segmentima života kao posljedicu toga. Upravo zbog STVARNIH ŽRTAVA, ta tema se ne bi smjela tako profanirati i pojednostavljivati. Oko toga se ne treba toliko ni pričati, treba DJELOVATI - otvarati sigurne kuće, educirati djecu po školama, otvarati SOS telefone na kojima će raditi stručnjaci itd itd
Užasne su mi takve žene i ženskom rodu niti jedan muškarac ne može nanijeti toliko štete kao one.
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 17:15   #14
a što si ti učinila u tom smislu?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 17:41   #15
Sad ste me natjerali da citiram samu sebe, ali samo bih htjela podvući nešto što sam rekla
Quote:
sunčica kaže:
Nasilje nad ženama i nasilje u obitelji je veliki problem - jedna od mojih najboljih prijateljica odrasla je s ocem nasilnikom i znam kakve traume nosi iz djetinjstva i rane mladosti u svim segmentima života kao posljedicu toga. Upravo zbog STVARNIH ŽRTAVA, ta tema se ne bi smjela tako profanirati i pojednostavljivati....
[/B]
Kad otkriješ da je netko koga voliš prošao neke tako užasne stvari u životu, shvatiš svu dubinu problema .... sudstvo koje ne funkcionira uvijek kako bi trebalo, socijalne radnike koje nije baš uvijek briga ili koji ne mogu ništa učiniti (jer, recimo, mama ne želi prijaviti oca i muža nasilnika), obitelj koja se ne želi niti umiješati, a kamoli pomoći žrtvi, i tsl.

Činila sam razne stvari, pomagala kad god sam mogla, najviše novčano - ne bih iznosila sada pojedinosti, jer one nisu bitne, ali ponavljam, jednom kad to vidiš, kad se stvarno susretneš s tim problemom, posebno kod osoba koje ti puno znače u životu (i koje su se, Bogu hvala, uspješno izvukle iz toga), percepcija svijeta ti se totalno mijenja... a mislim da sam jako pomogla i svojoj prijateljici, najviše razgovorom (jer je za ostale oblike pomoći bilo već kasno), jer o tim stvarima je jako teško pričati i žrtva najčešće želi sakriti da se uopće nešto loše događalo, posebno ako je odgojena u patrijarhalnoj, tradicionalnoj sredini gdje se takve stvari smatraju sramotom.

A koliko god da pomognemo, mi koji smo imali sreće odrasti i živjeti bez toga u atmosferi tolerancije i međusobnog poštivanja i poticanja (kao što sam odrasla ja), nikad nije dovoljno....
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 19:21   #16
Quote:
...kao moras biti mlada i lijepa da uspijes, ma daj...
Ona je živi dokaz da to nije tako.
__________________
Mene, ako se sete za dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete, nikom ništa.
emerald is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 01:47   #17
Nije poanta u tome je li ona nesto stvarno ucinila po tom pitanju( Rudanica) ili nije, nego u tome da se o tome govori.

Treba se o tome govoriti u medijima jer se jedino tako i moze djelovati.....ne samo u smilu otvaranja ustanova za pomoc nego nasih zakona u kojima zena po tom pitanju nije zasticena nimalo.

Kad zena nazove policiju oni se ne zele u to mijesati, a trebali bi itekako.

Nasilja je uvijek bilo i uvijek ce ga biti, ali treba malo muskarcima unijeti strah( a to je moguce jedino zakonskom regulativom).

Odustat ce onog trenutka kad shvati koje su posljedice njegovog cina, ovako zna da mu nitko nece nista, pa mlati koliko ga volja.


Kad baja odjsedi mjesec dana u zatvoru jer je klepio zenu drugi ce put malo o tome razmisliti....zato nama ne bi trebao biti cilj otvarati jos takvih "kuca za pomoc" nego bi se tebali nadati da ce ih biti sve manje, a da ce oni koji trebaju cucati u "kucama za pomoc" tamo i biti. Zajedno s pendrekom nad glavom.
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 01:57   #18
Quote:
Ika kaže:
Nije poanta u tome je li ona nesto stvarno ucinila po tom pitanju( Rudanica) ili nije, nego u tome da se o tome govori.

Treba se o tome govoriti u medijima jer se jedino tako i moze djelovati.....ne samo u smilu otvaranja ustanova za pomoc nego nasih zakona u kojima zena po tom pitanju nije zasticena nimalo.
Problem je u tome što je način na koji je ona govorila o toj temi bio krajnje neukusan, licemjeran i nadasve iritirajuć.

Mogu se kladiti da je večini muškaraca još više "digla tlak" nego što je natjerala nekog na razmišljanje...a siguran sam čak da i kod većine žene je imala isti takav efekt.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 02:07   #19
Da, istina, ali ona je na emisiju dosla i nepripremljena tako da se gubila oko teme o kojoj je zapravo dosla govoriti.


Ona je malo "maknuta" zenska, vulgarnog vokabulara, ako je se netko sjeca s Latinice....ali nema veze.....postigla je bar dio onog sto je htjela..Svi su je vidjeli, svi su je culi....vec je i smaa znala da je smatraju ludjakinjom pa je samo dolila ulje na vatru.


uopce ne mislim da je njeno izlaganje(ulagivanje) bilo ucinkovito, ali da je bilo zabavno, jest.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2003., 17:10   #20
Nedjeljom u 2 - novi koncept

Danas je počela nova sezona! Kako vam se čini novi koncept emisije?

Meni nije loše. Svejedno mislim da je termin loš - prošle sezone su mi znali dosta puta pokvariti ručak ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.