Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 20:20   #9641
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
joj njam
bilo ih je na onom talijanskom tjednu na Europskom trgu, al ne znam kad se tak nekaj održava.
U proljeće, negdje krajem travnja.

Quote:
menni kaže: Pogledaj post
e, to na europskom sam propustila, jednostavno mi je tako grah pao. sad mi je samo još više žao jer volim cannole
Ne treba ti biti žao. Svi, doslovno svi kolači pa tako i cannoli siciliani su bili stari, zasušeni, umjetni, prepuni konzervansa, a okusom su podsjećali na odstajale kolače iz slastičarnice Millennium. Cannoli siciliani su bili punjeni nečim vrlo čudnim, sirastim, nečim što podsjeća na otvorenu posudu ABC sira zagubljenog u hladnjaku desetak dana. S ovčjom skutom nikakve veze, a cijene astronomske.
Pellaprat is offline  
Old 19.08.2017., 20:27   #9642
ok, sad mi je lakše.

ništa, ne preostaje mi drugo nego savladati tehniku i (i te kolače) sama ih praviti.
ne znam kako vi ostali, ali ako ne mogu naći...počnem ih sama praviti. ne uspije uvijek od prve, ali bože moj, prakticiranje to svakako poboljšava.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 21.08.2017., 11:45   #9643
Upravo se vratih iz Orijenta.

Bučnica-odlična, ukusna, velika, samo 8 kuna.

IPA sladoled-predobar, baš "ozbiljan sladoled za odrasle" što bi Butki rekao

Night Watch sladoled-bljedunjav, probao sam ga i prošle godine i imao sam istu reakciju; inače volim sladoled od sezama

Nekisladoledfensifancuskog imena-frendica ga uzela, malo sam probao i bio mi je jako dobar, ako se dobro sjećam čokolada i ribizla i još nešto

Sedmi kontinent, kolač-dobar ali stvarno prejak i prezasitan, tako im izgledaju skoro svi kolači, ovaj je od kikirikija i čokolade

Kava-jako loša, ne znam kako si ozbiljna slastičarna može to priuštiti

Posluga-radio je muškarac koji je, po internetu, najljubazniji tamo; recimo samo da je imao jako puno mišljenja

Zaključak-vratio bih se zbog sladoleda i ponekog lakšeg kolača
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 23.08.2017., 22:15   #9644
Danas u orijentu uzeo dvije kuglice; IPA i crni sezam.

IPA sladoled je odličan, osjeti se gorčina hmelja (BTW pravi se od Nove Rnde C4), nije presladak.
Crni sezam me pak i nije nešto oduševio, mene to malo podsjeća na mak a ne na sezam?

Koje još sadolede u Orijentu preporučate?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 23.08.2017., 22:18   #9645
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Crni sezam me pak i nije nešto oduševio, mene to malo podsjeća na mak a ne na sezam?
da, jako su slicni
gmit is offline  
Old 29.08.2017., 10:42   #9646
Jučer u Orijentu novi ASOIF totalno rastopljen

A baš sam ga htjela probati u čast finala sezone i #epicboatsexa
aliceblue is offline  
Old 29.08.2017., 10:47   #9647
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Upravo se vratih iz Orijenta.

Bučnica-odlična, ukusna, velika, samo 8 kuna.
Velika?? Inače sam ficlek od žene i malo jedem ali njihove šnite su smiješne.
Jučer sam uzela dva komada i još provjeravala škarniclić na izlazu jer je bio toliko malen da sam mislila da su stavili samo jedan komad unutra.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 29.08.2017., 12:06   #9648
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Jučer u Orijentu novi ASOIF totalno rastopljen

A baš sam ga htjela probati u čast finala sezone i #epicboatsexa
Onda je bio kao i zadnja epizoda.

Totalno Televisa presenta
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 29.08.2017., 14:52   #9649
Pinzgauer Vanilla Challenge 2017.

Medenko

Kuglica 11 kuna, savršeno ohlađeno, kremasto, prirodna i nenapadna aroma vanilije, slatkoća idealna.

Ocjena 4.

Sadašnji poredak:

Medenko 4
Vincek 3+
Cukeraj 3
041 3-
Millenium2+
Amelie 2
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 29.08.2017., 15:51   #9650
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pinzgauer Vanilla Challenge 2017.



Medenko



Kuglica 11 kuna, savršeno ohlađeno, kremasto, prirodna i nenapadna aroma vanilije, slatkoća idealna.



Ocjena 4.



Sadašnji poredak:



Medenko 4

Vincek 3+

Cukeraj 3

041 3-

Millenium2+

Amelie 2


Probaj Torterie Macarons, meni su njihovi svi jako fini i vanilija isto.
dje-CAk is offline  
Old 29.08.2017., 16:52   #9651
Naslov na PK: "Time i Robert Hromalić 18. rujna otvaraju najiščekivaniju slastičarnicu u Zagrebu"
Vara li me osjećaj da će Petrini kolači u MNK biti jeftini kada se ovo otvori?
Coco_Nut is offline  
Old 29.08.2017., 22:29   #9652
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Medenko

Kuglica 11 kuna,
krutejebo
x-type is offline  
Old 29.08.2017., 22:53   #9653
Upiti o desertu na području Kvarnera su prebačeni na ovu temu.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Old 29.08.2017., 22:58   #9654
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Naslov na PK: "Time i Robert Hromalić 18. rujna otvaraju najiščekivaniju slastičarnicu u Zagrebu"
Vara li me osjećaj da će Petrini kolači u MNK biti jeftini kada se ovo otvori?
MNK je odavno zatvoren
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.08.2017., 00:50   #9655
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Velika?? Inače sam ficlek od žene i malo jedem ali njihove šnite su smiješne.
Jučer sam uzela dva komada i još provjeravala škarniclić na izlazu jer je bio toliko malen da sam mislila da su stavili samo jedan komad unutra.
Ok, gdje ima veća? Možda u nekoj pekarni, ali u slastičarni ne znam kad sam vidio.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 30.08.2017., 10:50   #9656
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
MNK je odavno zatvoren
Ok, nisam bio dovoljno precizan. Čini mi se da će u novoj slastičarnici cijene kolača biti veće nego što su bile cijene kolača u MNK dok je radio. A njihove cijene su izazivale šok i nevjericu.
Coco_Nut is offline  
Old 30.08.2017., 11:58   #9657
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ok, nisam bio dovoljno precizan. Čini mi se da će u novoj slastičarnici cijene kolača biti veće nego što su bile cijene kolača u MNK dok je radio. A njihove cijene su izazivale šok i nevjericu.
A tooo... ok ok
Jesu, njihove su cijene stvarno bile visoke.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 30.08.2017., 12:33   #9658
Ok vjerujem da nece biti 50 kn kolko sam platio Hromalicev kolac u Time restoranu uz ogavnu poslugu ekipe tamo.
Ipak je ono restoran.

A ovo slasticarnica. Slutim 25plus kn
Deedy is offline  
Old 30.08.2017., 13:11   #9659
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
kolko sam platio Hromalicev kolac u Time restoranu uz ogavnu poslugu ekipe tamo.
Stvarno? Meni je posluga tamo uvijek bila vrhunska. Klijentela je najčešće ogavna.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 30.08.2017., 14:19   #9660
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
krutejebo
Je, uzas...
Ali je kuglica velicine ko dvije u Amelie..
A u Amelie je jos sladoled i ocajno los.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.