Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 18:48   #81
ma daj - u kojem to HNK????
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 19:01   #82
LOL, ako je to sve istina, onda su stvarno čudaci.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 19:33   #83
mislim da bi takva regrutacija bila malo protvorena, slično sa jehovcima u domu sportova

mislim da je već svima jasno (konačno) da su kod nas masoni aktivni također, izašli su i pred kamere, čak. inače, simbolistika je raširena od pamtivijeka. u čemu je smisao simbola ako ih nećeš isticati? ista stvar sa nacionalnim, klupskim, itd. obilježjima. ima ih pregršt. ako već imaš obilježje, simbol i sl. logično je da ćeš da negdje istaknuti, pa bili to i simboli sa skrivenim porukama. jer, koja je smisao simbola ako ga ne koristiš?

mene zanima što jehovini svjedoci rade u domu sportova, već niz godina kruže neke blesave priće o tome...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 19:39   #84
U zagrebačkom.
Još sam zaboravila nadopisati da se plan i program kazališta radi mjesecima ranije, a do početka sezone mora biti gotov.
Dakle uprava kazališta je mjesecima ranije upoznata s tim da tri dana moraju biti rezervirana za njih
I tako svake godine...
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:21   #85
ti sotonisti su taj simbol uzeli od crkve.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:25   #86
a što se tiče HNK pvi put čujem. židovi rede to???? sumnjam da su to židovi, možda se samo predstavljaju kao židovi. a nije ni čudo kad vidim ko nam je predsjednik države, uopće se nečudim
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:21   #87
sotonisti, židovi i crkveni simboli? nekom se pomutilo...

Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 09:44   #88
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
a što se tiče HNK pvi put čujem. židovi rede to???? sumnjam da su to židovi, možda se samo predstavljaju kao židovi. a nije ni čudo kad vidim ko nam je predsjednik države, uopće se nečudim
Ustvari, politički korektno je reći izraelci.
My bad.

I za to u HNK znaju samo oni koji rade tamo.
Pa čak niti svi zaposlenici.
Nije da se nesmije pričati o tome, nego nikoga ne zanima.
eto.
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:11   #89
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Ustvari, politički korektno je reći izraelci.
židovi su židovi i ne vidim smisao manipulacije. pojam nije uvrijedljiv niti laskajući jer označava etničku (ne vjersku) skupinu semitskog podrijetla a 'izraelci' označuje stanovnike navedenog (kvazi) mjesta, ne isključivo židove (iako se zna na što se misli).

a 'politička korektnost' je fiktivan i manipulativan pojam...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 12:53   #90
Ja ovdje govorim o svim negativnim konotacijama koje za sobom vuče riječ "židov"

A i o tome da nitko iz HNK u spomenutoj situaciji neće reći "opet dolaze židovi" već "opet dolaze izraelci"

Ne pitaj me zašto, neznam...
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:08   #91
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Ja ovdje govorim o svim negativnim konotacijama koje za sobom vuče riječ "židov"
židov je naziv za pripadnike semitskog naroda. ekvivalent je eng. jew - opće raširen i rasprostranjen pojam, prema tome ne vidim razloga nekakvom nadri uljepšavanju stvari. negativne konotacije se gledaju po tome u kakvom je kontekstu stavljena neka riječ, bilokoja.

izraelci (već sam napisao) striktno ne znači ono pod što se normalno podrazumijeva. prije mislim da je to stvar političke iskorigiranosti i manipulacije, ali što ćeš...
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:22   #92
Ovo mi blago vuče na antisemitizam, pazi ti da nebi završio kao Babićka
Cheerleader is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 23:55   #93
Quote:
Cheerleader kaže: Pogledaj post
Ovo mi blago vuče na antisemitizam, pazi ti da nebi završio kao Babićka
po čemu? po tome što koristim uobičajene riječi i nazive? znači, kada kažeš židov, 'antisemit' si? ovo je prvi put da čujem ovakve izjave... jel ti znaš što pričaš uopće? znači, sve što ne paše semitima automatski je antisemitsko? inače, i sami židovi koriste riječ 'jew', pogrdnih naziva ima, ali oni zasigurno nisu 'židov'. biblija je onda, zasigurno, prilično antisemitska knjiga kada govori o židovima (npr., kao knjiga koja govori o '4000. godina').

mene brinu više oni antibalkanci koji govore idiotarije npr. 'balkanski primitivizam' ili 'primitivni balkanci', kada seru po vlastitom životnom prostoru (nismo toliko zla prozrokovali kao zapadne sile pa smo opet stigmatizirani, paradoks).
bolje da te brinu takvi antibalkanci.

ovo je preraslo u debilni offtopic, kada netko iz normalne stvar može preći u apsurd svojeg neshvaćanja.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 17:39   #94
e čujte u vezi te piramide evo malo moje logike na djelu.

pošto su masoni navodno nasljednici templara-viteški red povezan sa crkvom-evo ga oko
pošto su templari nešto našli u hramuj u jeruzalemu-starjim civilizacijama piramide su služile kao hramovi-evo piramide
templari su bili gotovo svi ubijeni od strane europskih vladara i to petka 13-evo 13 stepenica
MAGNUM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:29   #95
Može li mi tko reći ima li ovo veze s masonima? Očito je da imamo trokut, a ispod njega možda imamo kružni vijenac, ili nekakvu metu. Desno je broj tri.


Izgleda da je oznaka prilično stara. Građevina je s početka 20. st. ili kraja 19.-og.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 20:42   #96
Sad ja ne znam. Mogao bih reći da imaš neku sliku cijele građevine. Masonsku arhitekturu zapravo i nije teško prepoznati. Obično imaju nekakve glave od čudovišta ili tako nešto.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:56   #97
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Može li mi tko reći ima li ovo veze s masonima? Očito je da imamo trokut, a ispod njega možda imamo kružni vijenac, ili nekakvu metu. Desno je broj tri.


Izgleda da je oznaka prilično stara. Građevina je s početka 20. st. ili kraja 19.-og.
Meni izgleda koda je sa dna mora izvadjena
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:03   #98
Kad bolje promislim, taj simbol pokraj broja 3 me podsjeća na nekakav astrološki znak.

@ Rie: masoni su slobodni zidari: slobodni su u tome što im nitko ne određuje koliko smiju pojesti
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:40   #99
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

Izgleda da je oznaka prilično stara. Građevina je s početka 20. st. ili kraja 19.-og.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 02:16   #100
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Sad ja ne znam. Mogao bih reći da imaš neku sliku cijele građevine. Masonsku arhitekturu zapravo i nije teško prepoznati. Obično imaju nekakve glave od čudovišta ili tako nešto.
Hehe, mislim da ćeš se iznenaditi.

Evo, ova u sredini, najviša u gradu. (da, to je panoramska slika)

Gore, na vrhu.

Arhitekt je neki Jackson, negdje sam imao sliku kamene ploče na kojoj piše. Danas nisam fotografirao. Ne mogu naći tu sliku, ali znam da je Jackson, neki Britanac.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.