Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2021., 12:13   #1
Uništena Burberry jakna u čistionici...molim pomoć!

Imam situaciju s kemijskom čistionicom Lemia. Odnijela sam im novu Burberry pernatu jaknu (nova u smislu nošena 10 puta i prvi put ide na čišćenje više radi osvježenja i vražje Korone nego potrebe). Reklamiraju se da su specijalizirani za Burberry odjeću i čak ju naplaćuju skuplje nego ostalu odjeću (u cjeniku posebne cijene za B. robu). Jučer ako me nije šlagiralo, tih par mrljica nije ni otišlo a jakna ostala bez perja, doslovno tkanina uz tkaninu bez perja na veći dio jakne...od zimske pufaste jakne dobila neku jadnu proljetnu. U prvi tren sam pomislila da su mi zabunom dali neku tuđu prastaru B. jaknu. Sve sreća da sam kapuljaču s krznom ostavila doma pa sad imam dokaz kako je izgledala prije njihovog čišćenja (u kapuljači više perja nego u ostatku jakne)
Ponudili su mi da ju ponovno očiste ALI NA MOJU ODGOVORNOST!!! Što su mogli zeznuti?! Obična pernata jakna....
Uglavnom, sotavila sam ju tamo na reklamaciji i ne pada mi ju na pamet uzeti doma dok ju ne vrate u prvobitno stanje.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:22   #2
Nisu je dobro osusili.
Perje se treba susiti sa dosta upuhivanja zraka da dobije na volumenu i da se zadrzi taj zraknu jastucicima.

To je isti efekat kao kad dobro protreses jastucnicu, samo jastucnica je takav materijal gdje zrak svaki momenat moze uci izmedu vlakana pera, dok je jaketa od debljeg materijala i ako nije zrak dobro usao tokom susenja i ostao zarobljen dobijes neki slinavi efekat cijele jakne.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:26   #3
Zato je mene uvijek strah nositi odjecu u kemijsku, jer nikad ne znas kakva ce od tamo izaci a nema druge opcije....pogotoov jer ini ne preuzimaju odgovornost za svoj posao....bas mi je zao i nadam se da ce se uspjeti to rijesiti nekako, vjerojatno je perje ostalo mokro i zalijepilo se....ja sam cak razmisljala poslati Burberryu kurirskom sluzbom sve jakne i kapute, kada dode vrijeme za ciscenje, jer znam da imaju tu opciju....to su mi u londonu napomenuli....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:26   #4
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Nisu je dobro osusili.
Perje se treba susiti sa dosta upuhivanja zraka da dobije na volumenu i da se zadrzi taj zraknu jastucicima.

To je isti efekat kao kad dobro protreses jastucnicu, samo jastucnica je takav materijal gdje zrak svaki momenat moze uci izmedu vlakana pera, dok je jaketa od debljeg materijala i ako nije zrak dobro usao tokom susenja i ostao zarobljen dobijes neki slinavi efekat cijele jakne.
I što sada? Oni ju ne žele ponovno oprati osim na moju odgovornost a ja ju ne želim uzeti natrag takvu...
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:27   #5
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Zato je mene uvijek strah nositi odjecu u kemijsku, jer nikad ne znas kakva ce od tamo izaci a nema druge opcije....pogotoov jer ini ne preuzimaju odgovornost za svoj posao....bas mi je zao i nadam se da ce se uspjeti to rijesiti nekako, vjerojatno je perje ostalo mokro i zalijepilo se....ja sam cak razmisljala poslati Burberryu kurirskom sluzbom sve jakne i kapute, kada dode vrijeme za ciscenje, jer znam da imaju tu opciju....to su mi u londonu napomenuli....
Moraju preuzeti odgovornost...imaju poseban cjenik za B. proizvode tako da nema šanse da ne preuzmu odgovornost! Ako mogu naplacivati onda moraju biti i odgovorni...nema šanse da ovo lako pustim.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:30   #6
Nikako nemoj to pustiti - neka izvole rijesiti i lijepo zaprijeti tuzbom....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:30   #7
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
I što sada? Oni ju ne žele ponovno oprati osim na moju odgovornost a ja ju ne želim uzeti natrag takvu...
Pa pitaj ih da ti plate odstetu.
Kakav je materijal jakne iz vana?
Nju bi trebalo oprati bez centrifuge lagano ocjediti na ravno kao da je svila i staviti u susilicu na jako ispuhivanje da se napuse.

I jos jedna stvar.
Kakve su kemikalije koristili pitaj.
Jer tezi detargenti mogu otezati perje i ono ne zeli da se napuse.
To se treba isprati.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:33   #8
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Nikako nemoj to pustiti - neka izvole rijesiti i lijepo zaprijeti tuzbom....
S obzirom na cijenu jakne od 13 000 kn u stanju sam i policiju zvati
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:35   #9
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Pa pitaj ih da ti plate odstetu.
Kakav je materijal jakne iz vana?
Nju bi trebalo oprati bez centrifuge lagano ocjediti na ravno kao da je svila i staviti u susilicu na jako ispuhivanje da se napuse.

I jos jedna stvar.
Kakve su kemikalije koristili pitaj.
Jer tezi detargenti mogu otezati perje i ono ne zeli da se napuse.
To se treba isprati.
Poliester, klasična pernata jakna...nikakva filozofija....jeftinije nosim u Clean Express i nikad nikakvih problema. Ovu skupu sam odlučila odnijeti u Lemiu jer se baš hvale da su specijalizirani za Burberry proizvode...pa da ne riskiram...
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:37   #10
Meni je kod tih kemijskih veci problem sto ako nesto zeznu, pa dobijem i odstetu u visini cijene jakne/kaputa/balonera, ne mogu s time nista, jer tog proizvoda vise nema za kupiti tako da se nadam da ce ti se jakna vratiti u prvobitno stanje
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 12:40   #11
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Poliester, klasična pernata jakna...nikakva filozofija....jeftinije nosim u Clean Express i nikad nikakvih problema. Ovu skupu sam odlučila odnijeti u Lemiu jer se baš hvale da su specijalizirani za Burberry proizvode...pa da ne riskiram...
To nek ti bude škola, platila si porez na budale.
Ja sve osim vune perem u perilici, samo se isključi centrifuga i stavi na hladno.

Naravno da možeš podić privatnu tužbu al nećeš se od toga kruha najest, još ćeš na kraju platit i odvjetnika i troskove suda
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 16:01   #12
Ajme grozno. Zaprijet tuzbom, jer se reklamiraju da su specijalizirani za Burberry, dakle nije bas na tvoju odgovornost.

Ja nosim u clean express i Luna (ilica 153) i prezadovoljna sam. Ta Luna mi je jednom ocistila sasusenu staru veliku mrlju od crnog vina sa svijetlog kaputa od kasmira, plus mrlje sto su ga gazili nogama (ekipa "finih" poslovnjaka na bozicnom domjenku ) kaput izasao ko nov

Pernate stvari vec dugo ne nosim, ali roditelji su nam ih pravi u masini sa teniskim lopticama i nikad nista, ispalo super, tako da ne kuzim da u kemijskoj mogu tako zeznut
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 19:21   #13
Sramota da se usude to predati klijentu. A što piše na jakni, smije li se prati? Netko ju je valjda natopio, a perje se sabilo/zgutljalo jer nisu dobro osušili. Nadam se da nesposobnjakovići nisu koristili neko sredstvo koje previše "zasiti" perje. Možeš opipavati svaki segment/jastučić s obje strane (izvana i iznutra) i kad napipaš gvaljicu perja, uhvati i čupkaj/rascufaj prstima s obje strane i svako malo protresi i tako jastučić po jastučić. Tako sam radila kad sam prala jakne (uz sušenje na toplome) dok nisam imala sušilicu, tako radim i sad kad je imam. Imam kombiniranu 2u1 i nemam loptice pa nije idealno, ali uspijem postići lijepu rahlost. To treba našušuriti i tijekom sušenja i ponoviti nakon. Ako ćeš se na kraju sama pobrinuti za nju, imaš za kupiti i deterdžente za pernatu odjeću (trebalo bi biti u outdoor dućanima tipa Iglu Šport ili Kibuba) i one sprejeve za impregnaciju jakni/ruksaka/šatora... Ja nosim Nike i Gerry Weber, dakle nije tako fino kao tvoje, ali nisam imala problema, jedino je zeznuto ići džepić po džepić. Nisam ih nikad impregnirala, imam taj sprej, ali mi je mrsko gutati taj aerosol. Iskreno, ja bih to najradije sama oprala ako nema kožnih dijelova.

Inače ja na kraju dodatno zveknem normalnu centrifugu jer se grozim tog mokrog perja.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 20:08   #14
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Sramota da se usude to predati klijentu. A što piše na jakni, smije li se prati? Netko ju je valjda natopio, a perje se sabilo/zgutljalo jer nisu dobro osušili. Nadam se da nesposobnjakovići nisu koristili neko sredstvo koje previše "zasiti" perje. Možeš opipavati svaki segment/jastučić s obje strane (izvana i iznutra) i kad napipaš gvaljicu perja, uhvati i čupkaj/rascufaj prstima s obje strane i svako malo protresi i tako jastučić po jastučić. Tako sam radila kad sam prala jakne (uz sušenje na toplome) dok nisam imala sušilicu, tako radim i sad kad je imam. Imam kombiniranu 2u1 i nemam loptice pa nije idealno, ali uspijem postići lijepu rahlost. To treba našušuriti i tijekom sušenja i ponoviti nakon. Ako ćeš se na kraju sama pobrinuti za nju, imaš za kupiti i deterdžente za pernatu odjeću (trebalo bi biti u outdoor dućanima tipa Iglu Šport ili Kibuba) i one sprejeve za impregnaciju jakni/ruksaka/šatora... Ja nosim Nike i Gerry Weber, dakle nije tako fino kao tvoje, ali nisam imala problema, jedino je zeznuto ići džepić po džepić. Nisam ih nikad impregnirala, imam taj sprej, ali mi je mrsko gutati taj aerosol. Iskreno, ja bih to najradije sama oprala ako nema kožnih dijelova.

Inače ja na kraju dodatno zveknem normalnu centrifugu jer se grozim tog mokrog perja.
Hvala na savjetu..jakna je kod njih u Lemiji i ne pada mi ju na pamet takvu uzimati...neka oni sad čuda izvode da bi ju vratili u početno stanje.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 21:20   #15
Pernate jakne se mogu prati u perilici, samo se u perilicu dodaju 3 loptice, ima ih kupiti u Dm-u, kao za tenis i one spriječavaju da se perje sljepi u toku pranja. Ja sam tako prala pernatu jaknu iz Zare i sve je bilo ok.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 10:39   #16
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Pernate jakne se mogu prati u perilici, samo se u perilicu dodaju 3 loptice, ima ih kupiti u Dm-u, kao za tenis i one spriječavaju da se perje sljepi u toku pranja. Ja sam tako prala pernatu jaknu iz Zare i sve je bilo ok.
Moze slika ili link?
zara00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 10:47   #17
Meni su preklani uništili šav na ted baker kaputu i nikom ništa, pisala sam i žalila se, a onda su mi ponudili da ga oni prošiju o svom trošku što mi nije padalo na pamet.
Jedino ja sam bila preuzela kaput i skužila tek nakon nekog vremena kad sam ga izvukla iz onog najlona.
Zovi onu udrugu za zaštitu potrošača, možda oni mogu pomoći da istjeraš na svoje
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2021., 13:57   #18
Quote:
zara00 kaže: Pogledaj post
Moze slika ili link?
Ima ovakvih ali su moje žute i izgledaju kao teniske.




https://hr.abouthome.cz/kugle-za-pranje-230
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 12:36   #19
Postoje i vunene loptice (za sušilicu, pretpostavljam da nisu i za pranje), baš sam ih naručila iz Zare Home. Jedino možda malo previše koštaju (6 komada 130 kn).
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2021., 14:40   #20
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Imam situaciju s kemijskom čistionicom Lemia. Odnijela sam im novu Burberry pernatu jaknu (nova u smislu nošena 10 puta i prvi put ide na čišćenje više radi osvježenja i vražje Korone nego potrebe). Reklamiraju se da su specijalizirani za Burberry odjeću i čak ju naplaćuju skuplje nego ostalu odjeću (u cjeniku posebne cijene za B. robu). Jučer ako me nije šlagiralo, tih par mrljica nije ni otišlo a jakna ostala bez perja, doslovno tkanina uz tkaninu bez perja na veći dio jakne...od zimske pufaste jakne dobila neku jadnu proljetnu. U prvi tren sam pomislila da su mi zabunom dali neku tuđu prastaru B. jaknu. Sve sreća da sam kapuljaču s krznom ostavila doma pa sad imam dokaz kako je izgledala prije njihovog čišćenja (u kapuljači više perja nego u ostatku jakne)
Ponudili su mi da ju ponovno očiste ALI NA MOJU ODGOVORNOST!!! Što su mogli zeznuti?! Obična pernata jakna....
Uglavnom, sotavila sam ju tamo na reklamaciji i ne pada mi ju na pamet uzeti doma dok ju ne vrate u prvobitno stanje.
Ajme Mršavice užas, ne bih je ni sama uzela doma u takvom stanju... Nemam ti nažalost nikakav pametan savjet, ja sve svoje fine jakne/sakoe/kapute isto nosim na kemijsko u Lemiu, ne pada mi na pamet nešto od 1000€ ubacit u vešmašinu.

Žao mi je, nadam se da ćeš uspješno riješiti situaciju, javi kako je prošlo, držim fige!!!
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.