Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2014., 16:25   #421
Ne mislim da sam zločesta a ni osvetoljubiva ako želim sankcije. Uostalom, ja sam tamo mušterija i zbog mene i prima plaću.

Ako je ona imala loš dan ili loša iskustva sa psima nek ih riješava s izvorom svog problema a ne na meni i psom koji sjedi i šuti u redu 30 minuta.
Ja ne bih ni bila toliko uzrujana da sam odmah zamoljena da napustim banku nego kao budala dočekam red i tek je tad pas prevelik. I još mjesec dana ne odgovaraju, kao zaboravit će...

Ne znam kakvu bi joj banka mogla odrediti "kaznu" osim financijsku.
Znam jedino da ja svakako želim znati kako će postupiti.

E da, popodnevna smjena, nema nadređenog, samo kolegica koja valjda radi kredite, bez mušterija, sjedi i gleda nas šutke.

Da naglasim, cijenim vaša mišljenja vezano za moje iskustvo.
__________________
DON´T BOTHER MEow

Zadnje uređivanje maggiewhite : 31.08.2014. at 17:03.
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:41   #422
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Bok, vodio sam psa na jezera pored jankomira jer jako voli vodu i kupanje ali kad sam došao tamo ta voda mi nije izgledala nešto prečisto, iako ima puno patki u njoj, pa nisam bio siguran dal je ok da ga pustim u vodu ili ne. Što vi mislite? Evo kako to izgleda:
http://i.imgur.com/9o5p1hB.jpg
http://i.imgur.com/rVbijPM.jpg
http://i.imgur.com/hFb4V9U.jpg
http://i.imgur.com/Rk7sXrg.jpg
Dobro tko je moje pitanje premjestio u ovaj thread i zašto? Ovo NEMA VEZE sa naslovom "Gdje psi smiju a gdje ne" jer ovdje se psi smiju puštati u vodu, tako da odgovor na to pitanje znam. Moje pitanje je da li ljudi misle da je ok pustiti psa u to jezero zbog (ne)čistoće.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:30   #423
nemamo mi ovdje mikroskop pa da pogledamo koliko ima mikroorganizama i da damo relevantni sud

voda je takva vjerojatno zbog muljevitog dna.
ne znam što tebe točno brine oko te vode? da će dobiti bolest, infekciju?

moj pas se kupao u svakakvim muljevitim vodama i kaljužama, pila vodu iz njih, eno je živa i zdrava

meni to izgleda kao najobičnije jezero, znam da tamo dolaze ribiči i pecaju.. ista su takva i jezera savica
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:28   #424
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
nemamo mi ovdje mikroskop pa da pogledamo koliko ima mikroorganizama i da damo relevantni sud

voda je takva vjerojatno zbog muljevitog dna.
ne znam što tebe točno brine oko te vode? da će dobiti bolest, infekciju?

moj pas se kupao u svakakvim muljevitim vodama i kaljužama, pila vodu iz njih, eno je živa i zdrava


meni to izgleda kao najobičnije jezero, znam da tamo dolaze ribiči i pecaju.. ista su takva i jezera savica
Eto točno to me zanimalo. Hvala.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 01:17   #425
Quote:
maggiewhite kaže: Pogledaj post
Ne mislim da sam zločesta a ni osvetoljubiva ako želim sankcije. Uostalom, ja sam tamo mušterija i zbog mene i prima plaću.

Ako je ona imala loš dan ili loša iskustva sa psima nek ih riješava s izvorom svog problema a ne na meni i psom koji sjedi i šuti u redu 30 minuta.
Ja ne bih ni bila toliko uzrujana da sam odmah zamoljena da napustim banku nego kao budala dočekam red i tek je tad pas prevelik. I još mjesec dana ne odgovaraju, kao zaboravit će...

Ne znam kakvu bi joj banka mogla odrediti "kaznu" osim financijsku.
Znam jedino da ja svakako želim znati kako će postupiti.

E da, popodnevna smjena, nema nadređenog, samo kolegica koja valjda radi kredite, bez mušterija, sjedi i gleda nas šutke.

Da naglasim, cijenim vaša mišljenja vezano za moje iskustvo.
Ja evo ne mislim niti da si zlocesta niti da si osvetoljubiva ako zatrazis sankciju za radnicu,ali to jedino ukoliko je sama,na svoju ruku,donijela odluku o tome da je tvoj pas prevelik i da mu tu nije mjesto. A to si vrlo lako mogla saznati da si odbila da izadjes tek tako i zatrazila da ti ona,ili neko od nadredjenih,pokazu gdje to pise i ako pise,zasto nije istaknuto na vratima. Ali nisi to uradila,i sad sjedis i cekas da se neko smiluje da odgovori. Stovise,ozbiljna kompanija bi te vjerovatno i sama pitala koji radnik ti je to rekao,ukoliko je u pitanju neko krsenje pravila. Ipak,mislim da je ili direktiva ili dozvola ''odozgo'' ili da im uopce nije stalo do tvog prigovora,cim tako dugo ne odgovaraju.

Iako moguce i da je neka njihova interna stvar,opet nije ok dopustiti da osoba s psom bude tu pola sata i onda da ne moze da se usluzi. Imaju sigurno negdje i obezbjedjenje koje ocito nije reagiralo na to.
Sto se tice toga da ne treba opaliti po dzepu,ili koja god sankcija ide za ovo,onoga ko je moguce sam za sebe donio odluku,protivno pravilima kompanije(ukoliko to i jeste slucaj ovdje),dokle god se vise vodi racuna o tome da je neko mozda imao los dan,da se boji psa,ili necega drugog,da mu se ''uzima od usta'' ako se pozali na (ne)rad - - - dotle ce vas takvi i izbacivati sa mjesta oznacenih kao pet friendly samo zato sto mogu.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:22   #426
Evo nakon što sam im napunila sve moguće kontakt mailove i facebook inbox, napokon su odgovorili.
Moja greška je bila što sam uopće izašla, stajala sam tamo minutu i razmišljala hoću li reći "neću", al tek se učim reći to ljudima.

..."iskreno se ispričavamo ukoliko zbog propusta naših djelatnika Vaša suradnja s Bankom dosad nije ispunila očekivanja ili je na bilo koji način bila nezadovoljavajuća.
Ujedno Vam zahvaljujemo na dostavljenoj primjedbi jer nam je mišljenje naših klijenata iznimno važno te ga, između ostaloga, koristimo i kao jedan od kriterija na temelju kojih djelatnicima nastojimo osigurati dodatnu edukaciju u svrhu podizanja kvalitete usluge.

Ovim putem pozivamo Vas da nas u pratnji svoga ljubimca posjetite u poslovnici Split gdje ste uvijek dobrodošli, kako bismo imali priliku i osobno se ispričati.
Vjerujemo da ćete usprkos prouzročenoj neugodnosti uvažiti našu ispriku te se nadamo da ćete i dalje ostati naš zadovoljni klijent. "

E sad, isprika...
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:03   #427
Ajde, super ako si uspjela barem nešto riješiti. Pliz javi kaj će biti dalje, ići ćeš tamo da ti se ispričaju ili...?

Po meni je pozitivno što su rekli da si dobrodošla sa psom, ja kad sam se žalila Arena Centru kad mi je zaštitar rekao da mi pas mora imati brnjicu, otad su uveli službeno da veliki psi MORAJU imati brnjicu. Već sam mislila da će ti odgovoriti u stilu "ispričavamo se bla bla, ali nažalost psi nisu dobrodošli, bla bla".

Postoji li uopće neka druga banka koja pušta pse?

ZABA ima prekriženog peseka, PBZ isto.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:45   #428
I RBA ima prekriženog psa.
No, u nekim poslovnicama dopuštaju manje pse na rukama, ali ni tu nema pravila. Kako tko u smjeni.

U ljekarnu u našem susjedstvu mogu psi pa Bella ide sa mnom kada nešto trebam kupiti, a bome i na redovito vaganje otkad je prerasla kuhinjsku vagu. Kada sam jučer ušao da ju izvažem, neka mlada magistra mi počela govoriti da ne bih smio sa psom u ljekarnu. Tada se pojavila druga koja joj je rekla da nema problema da psi uđu u ljekarnu. Valjda je ova nova pa ne zna.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:00   #429
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Postoji li uopće neka druga banka koja pušta pse?
Croatia banka, mislim. No, dobro je što su počeli stavljati znakove o zabrani. Prije je bilo nepisano pravilo da pas ne smije nikamo. Stavljanje znaka o zabrani početak je navike da pas smije onamo gdje mu nije zabranjeno. a ne da čekamo dok nam se netko smiluje i dopusti nam uvesti psa.

Ponavljam, smatram da ni pse ni malu djecu ne treba vući sa sobom u kupovinu. I jednima i drugima jednako je stresno. No, ima situacija kada se može dogoditi da trebaš nekamo nakratko skočiti, a ne možeš to napraviti zato što imaš psa.

Samo je u tome problem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:47   #430
Mislim da i Erste pušta pse, nisam bila. Rekla mi je cura koja tamo radi, ali ne znam da li se što promijenilo.
Neki dan sam vidjela u CC1 East curu kako ide u trgovinu sa psom, to nisam znala da se smije. Znam da u centar smiju ući.

Ja sam se ugodno iznenadila ovo ljeto u Skradinu. Išli smo na kavu u bistro u marini. Sjeli smo na terasu s psom pa nas je konobarica došla pozvati unutra jer je vani vruće. Mada se unutra i jede. I tamo je dobio veeeeeliku zdjelicu vode, veću od njega samog. Super
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 16:26   #431
U centre uglavnom smiju, a u trgovine ovisi o svakoj pojedinoj. Neki će dati, neki će pustiti samo male u rukama, a neki ni pod razno.

Sweet, znam da u Areni i nisu htjeli pse u startu. Zato su valjda tamo tako nabrijani. Detaljnije ako želiš mogu u pm.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:41   #432
Quote:
maggiewhite kaže: Pogledaj post
I to je na znaku neki veliki terijer!
Pas je bio miran, sjedio, nije lajao ni njušio.
Inzistirat ću da zaposlenici koja me zamolila da izađemo skinu odredjenu svotu sa plaće i zatvorit ću račun tamo.

U banci sam taj dan napisala pritužbu na koju mi dosad nisu odgovorili, pa sam im jučer pisala na info mail, voditelju poslovnice i na službenu facebook stranicu (inbox).

Ironično je da im se ta kao "knjiga žalbe" naziva Vaše mišljenje nam je važno.

O tome kako ce banka sankcionirati djelatnicu je samo izbor banke i ti mozes trazit i brda i doline al to sto ti zelis je samo puka glupost koja ti se nece ostvariti - ti imas pravo trazit sankcioniranje ali ne i nacin na koji ce osoba bit sankcionirana.. Iz osobnog iskustva: kada je netko trazio sankcioniranje mog djelatnika, on je bilo izvrseno ali ne onako kako bi se nekoj stranci zamislilo nego onako kako ja znam da je najbolje

a sa asvojim racunom radi sto zelis, to je samo tvoj odabir.

Prvo sto si trebala ucinit je to da si odmah trebala pitat zemu u cemu je problem ako je psima dopusten ulaz i na svaku ostalu njenu primjedbu trazit njoj nadređenu osobu a ako je nema tada trazit napismeno sve sto ti je rekla ...a tada zalba banci pa neka onda oni odrađuju svoje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:46   #433
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A zasto nije isao s tobom u Muller? Ako je cekao pred ducanom, znaci da i nije usao u ducan, zasto, ako je dozvoljeno?
Hodnik shoping centra i ducan nije jedno te isto.

OPet mislis na hodnike ili na ducane?
Mozda ti i jesi, ali to ne znaci da bi se tako svi ponasali u Ikei.
Kao što svaki šoping centar ima svoju politiku mogu li psi u njih (npr. Garden Mall, Arena Centar, Westgate, CCO) ili ne (npr. Importanne Galleria), tako i svaki dućan, u centrima gdje psi mogu ući, sam određuje mogu li psi kod njih ući ili ne. I kako (hodajući ili na rukama).
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:14   #434
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Koje su to "psece livade"? Kako netko zna da je na psecoj livadi... o kojem gradu govoris?
Livade koje su na popisu mjesta gdje se psi smiju puštati bez lajne.

Kajperinja, da ne provjeravam tvoj lik i djelo, ako ti nije problem, zanimalo bi me imaš li ti uopće psa?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:21   #435
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Livade koje su na popisu mjesta gdje se psi smiju puštati bez lajne.
Shvacam da su to livade namijenjene psima, ali pitam koje su to. Nisam znala da postoji neki sluzbeni popis. Ok, budem progooglala.
Btw, ono tam gdje su sad fontane meni se cinilo stvarno kao idelano mjesto za pse, s tim da bi bilo dobro ograditi prostor.
Quote:
Kajperinja, da ne provjeravam tvoj lik i djelo, ako ti nije problem, zanimalo bi me imaš li ti uopće psa?
Nemam, zar si pomislila da imam?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:14   #436
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pa to je vec receno, ali eto ne znam koje su to, a ako nije problem link na popis bi bio dobrodosao. Nisam jos stigla googlati, jasno da mogu i sama naci ako je to nesto suzbeno, ali cemu ovakvi odgovori...
psi se mogu kretati bez povodca, uz nadzor posjednika na javnim površinama, i to:

1. na Dotrščini,

2. na Grmoščici,

3. na zelenoj površini uz ulicu Oranice (sa sjevera od Ilice prema jugu do željezničke pruge),

4. livadi uz Aleju grada Bologne nasuprot Područnom uredu Gradske uprave Susedgrad (istočno od benzinske postaje),

5. livadi, ugao ulice Medpotoki i Sigetje,

6. polovini parka iza zgrada u Ulici Side Košutić i Gospodske ulice (pokraj reciklažnog dvorišta),

7. Medpotoki - Ulica kerestinečkih žrtava (križanje, desni dio),

8. prostoru na uglu Malih putina i Ulice Stjepana Ladiša,

9. kod Ulice D. Krapeca (zelena površina kod škole),

10. na zelenoj površini Podsusedski trg 3, južno od Knjižnice Vladimira Nazora,

11. na prostoru između Ulice Ivane Brlić-Mažuranić i Trga Ivana Kukuljevića,

12. na prostoru između Ulice hrvatskih branitelja, te Samoborske i Stenjevečke ulice,

13. na prostoru između Šoljanove ulice i Ulice Drage Gervaisa,

14. na prostoru južno od Zagrebačke avenije u Prečkom,

15. na prostoru između Zagrebačke avenije i Jarunske ulice, omeđenom Štritofovom i Ulicom braće Domany, uz potok Črnomerec,

16. na prostoru uz Zagrebačku aveniju, od Petrovaradinske do Baranovićeve ulice,

17. na prostoru tramvajskog okretišta na Vrbanima III.,

18. na prostoru kod križanja Zagrebačke ceste i Ulice Roberta Frangeša Mihanovića,

19. na prostoru uz Zagrebačku aveniju iza restorana u Rudeškoj ulici 87,

20. na zelenoj površini iza zgrade u Hanamanovoj ulici od kućnog broja 20 do kućnog broja 30,

21. na prostoru zelene površine u Voltinom naselju nasuprot okretišta autobusa linije 118, između Baštijanove ulice i ulice Voltino,

22. na prostoru zapadno od toplane omeđenom Krapinskom i Selskom ulicom (između teniskog igrališta, ograde bunara i pješačke staze),

23. na prostoru između Selske ceste, Ljubljanske avenije i Zadarske ulice,

24. na prostoru između Ulice Florijana Andrašeca i željezničke pruge,

25. na prostoru Jelenovca,

26. na prostoru park-šume Tuškanac omeđenom sa zapada ulicom Zelengaj, sa sjevera stubama koje započinju kod parkirališta hotela, s istoka stazom koja ide uz zapadni dio dječjeg igrališta i paviljona prema Lovačkom muzeju, s juga stubama uz ogradu Lovačkog muzeja prema ulici Zelengaj,

27. u parku Ribnjak, na dijelu uz Zvonaričku i Degenovu ulicu,

28. na prostoru omeđenom Ksaverskom cestom, Radićevim šetalištem i Mirogojskom cestom,

29. na prostoru nasuprot tramvajskog okretišta na Mihaljevcu,

30. na prostoru jugozapadnog djela zelene površine Trga Petra Krešimira IV. od kućnog broja 19. do utoka Kružićeve ulice,

31. na prostoru istočno od Krežmine ulice, a sjeverno od trafostanice,

32. na velikoj livadi, dijelu parka Maksimir sukladno odredbama Javne ustanove "Maksimir",

33. na zelenoj površini omeđenoj Maksimirskom cestom i Hondlovom ulicom,

34. na prostoru zapadno od Mandlove ulice na uglu s Maksimirskom cestom,

35. na prostoru južno od željezničkog nasipa i sjeverno od kućnog broja 47 do kućnog broja 67 u Ulici Ante Jakšića,

36. na prostoru Lastovske ulice uz Slavonsku aveniju (od Gruške do Avenije M. Držića),

37. na prostoru ispod petlje Slavonske avenije - Avenije Marina Držića,

38. na prostoru Nalješkovićeve ulice, istočno od OŠ Marina Držića,

39. na lijevoj i desnoj obali Save (inundacija),

40. na prostoru sjeverno od Ulice Damira Tomljanovića Gavrana u Zapruđu,

41. na prostoru kod skretanja iz Avenije Većeslava Holjevca u Siget,

42. na zelenoj površini južno od ograde igrališta za bejzbol u Središću, zapadno do pješačke staze i istočno do parkirališta uz Ulicu Savezne Republike Njemačke,

43. na prostoru između ulice Trnsko i Parka mladenaca,

44. na prostoru između Ukrajinske ulice, Sarajevske ulice i Ulice Božidara Magovca,

45. na prostoru prema naselju Brezovica u oteretnom kanalu Sava-Odra, zapadno od Brezovičke ceste,

46. na prostoru u Botincu iza zgrade u Ulici Gupčeve lipe od kućnog broja 2 do kućnog broja 20,

47. na travnatoj površini omeđenoj Ulicom Hrvatske bratske zajednice s istoka i zapada, Ulicom grada Vukovara sa sjevera i Slavonskom avenijom s juga,

48. na prostoru između "Mlinara" i Ulice kneza Branimira,

49. na prostoru između Branimirove ulice i željezničke pruge od Osječke ulice do željezničke postaje u Čulincu, te od željezničke postaje u Čulincu do VII. Retkovca,

50. na prostoru između Ljubijske i Oporovečke ulice,

51. na prostoru između ulica Međugorske i Grižanske,

52. na prostoru iza OŠ Dr. Ante Starčevića prema Međugorskoj ulici,

53. na prostoru na kraju Deanovečke ulice,

54. na prostoru između Risnjačke i Oporovečke ulice,

55. na prostoru između Ulice M. Deanovića i OŠ Mate Lovraka,

56. na prostoru između Novoselske ulice i produžene Ulice Gjure Prejca,

57. prostor u nastavku ulice Klin,

58. na prostoru od OŠ Antuna Mihanovića prema Poljanicama,

59. na prostoru između OŠ Antuna Mihanovića, Dubečke ulice i Ulice Antuna Mihanovića,

60. na zelenoj površini uz Branimirovu ulicu između Aleje javora i Ulice jaglaca,

61. na prostoru zapadno od trafostanice - iznad potoka u Sesvetama,

62. u Sesvetama, sjeverno od ŠRC "Luka", uz potok Vuger, uzvodno do rasadnika Brestje,

63. na prostoru Sesvetske Sopnice, zapadno od potoka Vuger, između mosta na Sopničkoj i mosta na Prelčevoj ulici,

64. na prostoru između zapadne strane Ulice Ljudevita Posavskog i potoka Vuger u predjelu izlaza zapadnog kraja Rimskog puta,

65. na prostoru južno od Ulice Milana Sachsa prema Ulici Branka Gavelle,

66. na zelenoj površini između Ulice Slavka Kolara i Ulice Marina Getaldića.
Coco_Nut is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 23:05   #437
Gdje psi smiju a gdje ne (banke, shopping centri...)

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A psece ne jedu?
Nisam znala da ima toliko tih livada, ali nije stavljen link, pa ne znam je li to nesto bas rezervirano za pse...ili ljudi ne bi smjeli tu hodati ili nesto.
Je li to kako oznaceno, pa da covjek zna da je krocio na "psecu livadu"?
Cini se da ih na istoku i nema bas puno, osim u Maksimiru. (ne znam bas sva imane ulica, pa nisam mogla locirati)
Znaci li to da na takvoj livadi ne treba pokupiti drekec? Ili samo da mogi biti bez lajne?

Kajperinja, psece livade su mjesta gdje se psi mogu kretati nesmetano bez lajni.
Naravno da je potrebno pokupiti drek i naravno da ljudima tamo nije zabranjeno niti ograniceno kretanje, ali su to prvenstveno psece lokacije
I jos nesto, meni se cini kao da ti uopce ne poznajes istocni dio grada jer je tu podosta lokacija s popisa...

Edit: Nadam se da nikada neces imati kucnog ljubimca jer s ovakvim nacinom razmisljanja ces mu samo naskoditi i unistiti zadovoljstvo i radost zivljenja. LP
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 01:54   #438
joj, rijetko se javljam na ovakve teme, al ova Ikeja me izluđuje....
prvo želim reći da sam mama , a onda i vlasnik dva psa i imam dva na čuvanju..živimo u stanu od cca 70 kvadrata nas troje ljudi + 4 psa... da bi mogli funkcionirati u relativno mirnom suživotu, postoje pravila i za pse i za ljude...imam i sreće da živim u izrazito miroljubivom kvartu gdje vlada i zavidan mir i tolerancija između vlasnika i ne vlasnika pasa i vlasnika i nevlasnika djece...

dva psa (vlasnička) su dobro odgojena, s dva privremenca svakodnevno radimo na tome da i oni to postanu s vremenom..

garantiram da uđem u ikeJu s ovim odgojenim, da nikakvih problema nebi bilo..s ova dva druga mi ni ne pada na pamet da pokušavam ući dok ne postanu potpuno socijalizirani da to mogu... i konačno-ne vodim ova dva pristojna po centrima jer je to njima tlaka... ipak, želim imati tu mogućnost, ako se za to ukaže neka izvanredna , nesvakidašnja potreba...i sigurna sam da onaj vlasnik koji ima psa na lancu i ne pomišlja voditi psa u ikeu

druga stvar- ta hrv. ikeJa je jedan isprdak koja pljuje po svima.., ne samo po vlasnicima pasa... ne želim uopće pričati kako i što se ustupilo ikeJi da uopće bude tu gdje je.
to vodstvo hrv. ikeJe je napisalo da u Ikeju psi ne mogu zbog higijenskih razloga , pa su kasnije to prepravili na to da su napravili ozbiljno ispitivanje o tome.. na konkretno pitanje -koje istraživanje , koja ozbiljna agencija i koliki uzorak i profil ljudi-pitanje su elegantno obrisali...toliko o vjerodostojnosti istraživanja..

treća stvar je-uvjeravanje o niskim cijenama i davanja primjera o nižim cijenama u hrv , potkrijepljujući to nekim lampama od 2o ojra koje su jeftinije 1-2€ nego drugdje.. na pitanje -zašto -MOJLING ploča za kuhanje: RH 236 eura, ITALIJA 199 eura, MAĐARSKA 207 eura RAFFINERAD pećnica: RH 394 eura, ITALIJA 299 eura, MAĐARSKA 255 eura. PITANJE: KAKO MAĐARI ISTU PEĆNICU I PLOČU ZA KUHANJE PLAĆAJU 462 EURA, A HRVATI 630 EURA?

daju odgovor -Hej, na svakom tržištu pokušavamo ponuditi proizvode po najnižim mogućim cijenama. Naravno, na cijene utječu mnogi faktori kao što su viši ili niži troškovi prijevoza, udaljenost od dobavljača, količina naručenih, dostavljenih i prodanih proizvoda, različiti porezi i sl. U svakom slučaju, uvijek pokušavamo pronaći rješenja koja omogućuju što niže cijene uz zadržavanje odgovarajuće kvalitete.

pa me ne iziritira cijena nego-kretenski odgovor je r do budimpešte ima 327 km i za 100€ dođeš tam i natrag i još pokupiš njihov pdv od 27%...o količini- budimpeštanska ikea je manja od hr)


zapravo-želim reći- ne puštaš psa-ok-to je tvoj izbor i tvoja poslovna odluka, al nemoj mene i moju inteligenciju vrijeđati svojim odgovorima...

ima tu još toga- od dostave kataloga, do gramatičke ispravnosti kataloga, do cijene dostave u rh...
edit- i web shop -nije ni u planu? :/

i nekak mislim da me ta ikeJa dugo nebude vidjela..

Zadnje uređivanje mala30 : 08.09.2014. at 02:05.
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 08:53   #439
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
Opet se vracam na temu prava i obveza. Da bi imao pravo na nesto, covjek mora ispuniti svoje obveze u vezi s time.
Istaknula sam iz cijelog tvojeg posta ove dvije rečenice jer se dotiču malo šire problematike. To jest sankcija. Ne samo što se tiće pasa, nego i svega gdje ljudi krše neki propis. Bez obzira na to kome će se više, a kome manje gledati kroz prste, činjenica je da su kod nas pozitivni zakonski propisi vrlo često, kako si i rekla, mrtvo slovo na papiru.

Odavno znam da najlošije čuje onaj tko ne želi čuti, ali se svejedno uvijek zaletim i pokušam razgovarati. Ovo je bio još jedan takav slučaj. Votevr.

Međutim, čini se da kod nas svako širenje odnosno povećanje prava bilo koje marginalizirane skupine nailazi na neviđen većinski otpor. Govorim o marginaliziranoj, ne o povlaštenoj manjini.

Samo za usporedbu. Prvog psa nabavili smo daleke 1991. godine. Labradora. U stanu. U centru grada. I onda je bilo male djece po Zagrebu, i onda je bilo alergičara, nije bilo parkova za pse ni toliko psećih livada, ali nitko nije vrištao ni urlao kad bi mu se pas na ulici približio. S druge strane, prema psima i njihovim vlasnicima vladao je odnos u smislu "budite tiho, vidite da vas toleriramo". Malo je toga bilo precizirano pa se valjda i nije imalo oko čega natezati.

Onda su se stvari počele sustavno ograničavati odnosno dopuštati propisima, a mi nikako da se odreknemo običajnog prava pa ono što piše tamo negdje u nekom propisu nikoga ne obvezuje, ali mu niti ne dopušta on što propis kaže da mu je dopušteno.

Udruga za pse vodiče slijepih i Centar Silver godinama su se borili da se korisnicima njihovih pasa ne samo zakonski omogući pristup s psom na svako moguće mjesto, nego da to i u praksi zaživi. Čitali ste ili niste čitali po novinama primjere o uskraćivanju tih prava, a čitali ste samo jedan dio, kada bi situacija baš eskalirala. Odgovorne osobe u takvim su slučajevima snosile sankcije.

No, to su "posebni" psi, "korisni" psi, psi koji su potrebni "jadnim invalidima" pa će na njih zažmiriti čak i alergičari, majke sa sitnom dječicom i hrvatska IkeJa. To što ti psi isto tako imaju dlaku, četiri šape i nisu sterilno čisti najednom se zaboravlja. Iz raznih razloga, kako je nekoliko ljudi ovdje napislao, nisu baš ni obučeni baš kako bi trebalo pa ima primjera da reže, zaletavaju se na druge pse, a u najbezbolnijem slučaju poželjet će nekome maznuti pecivo iz ruke pa ga i nehotice zahvačiti zubom. Slijepi korisnik objektivno ima daleko manju kontrolu nad psom od videćeg vlasnika.

Sve je moguće, ali je pitanje koliko je vjerojatno.

S druge strane evo dva primjera u kojima bi me zanimalo koga mogu pozvati na odgovornost i kakve bi sankcije trebala snositi osoba ili osobe koje mi uskraćuju moje pravo kao 2običnoj "pasovlasnici".

Ljetos na psećoj plaži u Ičićima nalazi se jedan bračni par sa ši-cuom, ja sa svoje dvije labradorice i jedna baka s unukom. Bez psa. Ljudi sa ši-cuom zabavljaju se tako da ga svako toliko odnesu u vodu i puste da se svom brzinom vrati na obalu ne bi li se malo osvježio, ali njemu nije baš puno stalo do vode. Ove moje dvije plivaju kao vidre, donose loptice i, kada izađu na obalu, otresu se. Baka s unukom najprije vrišti da će joj psi smočiti odjeću pa neće imati što obući. Onda počinje gurati pse rukama i nogama. Na što je ja zamolim da mi ostavi pse na miru i poberem jezikovu juhu. Lijevo i desno od te ograđene pseće plaže nižu se plaže za ljude, na svakoj toj plaži ja bih platila 1000 kuna kazne kad bih se pojavila s psom, a ona dolazi na pseću plažu i psi joj smetaju. Koji je to mentalni sklop, nisam shvatila.

Neki dan na Dotršćini koja se nalazi na popisu mjesta gdje je dopušteno puštati pse bez lajne sretnem lika koji mi pri prvom susretu objasni: (a) kako on ovdje živi već 57 godina (ne u šumi, nego na tri minute udaljenosti, ipak ), (b) kako su "nas" (pse i vlasnike) već izbacili iz Maksimira, a on će se potruditi da nas izbace i s Dotršćine (ovo s Maksimirom nije točno, ali on u to vjeruje), (c) kako "mi" nemamo što ovamo dolaziti i šetati pse, nego neka ih šećemo "kod sebe doma". Onda ja sjednem s psima kraj puta i pričekam da se on malo udalji, ali za triftalj sata evo nejga opet - napravio je krug po šumi i prišao nam s druge strane nastaviti razgovor. Tom sam prilikom doznala kako je njega, kad je imao pet godina, ugrizao pas baš kod jednog drveta - on vjerojatno zna točno kojeg jer ih u šumi, kao što se može i zamisliti ima puno, kako su tu pokopane žrtva Domovinskog rata, a "mi dovodimo pese da im pišaju po grobovima" - u Dolini grobova postavljeni su simbolični nadgrobni spomenici u obliku kamenih kocaka s bridom od pola metra, a žrtve smaknute za vrijeme Drugog svjetskog rata bacane su u zajedničke jame, ali njemu je to sve isto... I tkao je hodao za nama nekih pola sata i maltretirao me svojim monolozima.

Pa se ja pitam: kome da se obratim ako vodim pse tamo gdje ih se smije puštati bez lajne, čistim za njima, ne dopuštam im da ikome priđu osim ako ih sam ne pozove, a onda doživljavam ovakve ispade? Jesu li predviđene kakve sankcije za ovakvo nešto? Nisu. Glupost po zakonu nigdje na svijetu nije kažnjiva. Bojim se da je u tome problem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:18   #440
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

Međutim, čini se da kod nas svako širenje odnosno povećanje prava bilo koje marginalizirane skupine nailazi na neviđen većinski otpor. Govorim o marginaliziranoj, ne o povlaštenoj manjini.
Ja sam ovo istakla jer se upravo o ovome radi.

S tim da moram reći da sebe ne želim, ne pada mi na pamet smatrati dijelom marginalizirane ili povlaštene skupine.

Radim, živim, dišem, prdim i plaćam poreze i kmetovske namete svaki mjesec, i ne želim da se netko prema meni postavlja kao da sad ja tu tražim neka PRAVA.

Reality check svima koji misle da osoba ili obitelj koja ima psa - mora biti kuco i titrati jajca svima - ne dolazi u obzir. Molit ću se i klanjat bogu ili svemiru, a ziher ne nekom čovjeku koji smatra da se "sad ti sa psima" nešto bahate i traže ovo i ono. Ne tražim nego imam to, imam pravo na sve kao i bilo koja druga osoba.

Čuvam psa, ne smeta nikom, ne njuška ljude u prolazu, kupim govna - i sad bi se ja trebala opravdavati nekom kome je taj dan šef/žena/muž digao tlak, pa se nema na koga izderati, pa misli da će na mene - jok, braco.

Didi, taj lik bi brzinom svjetlosti pobjegao od mene, nemam volje niti živaca trpit ikakve prodike ljudi SAMO zato jer imam psa. Ako ne pokupim govno - y*** mi mater. Ako te moj pas naskoči - y*** mi mater, šutit ću i neću riječi reć.

Al da ću mirno stat i slušat izdrkavanja osobe kojoj smetaju psi i koja smatra da ima pravo govorit svakome ono što mu je na pameti - jok.

Psi su živa bića i pratitelji su čovjeka oduvijek. Ono, ako se nisi navikao na tu činjenicu, majketi, ajd živi na planinu, gdje si sam i nema nikog.

Ako netko ima problem sa psom per se, ili sa svojom vizijom na što je taj pas sposoban (svi kolju ) to je isključivo problem toga čovjeka i ne vidim da mora biti i moj problem (dok psa držim po propisima).

Ljudi sa issuima neka rješavaju sami svoje probleme.

Netoleratni smo do bola i umara me to.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.