Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 09:01   #1921
Aliexpress DHL

Pozdrav,

Kupio sam prije par dana jaknu preko Aliexpressa (1400kn) i pod slanje paketa odabrao China Post Registered Air Mail, jos sam naglasio u poruci da mi posalje paket preko iste. Vidim jucer da je paket poslan preko DHL Expressa.
Sad cu vjerovatno morati platiti carinu i troskove.
Mozete li mi reci koliko bi to otprilike bilo na tu cifru od 1400kn?
Isto tako mogu li ne preuzeti paket ili reci da ne zelim platiti i neka vrate paket, tj. imam li pravo traziti refund od Aliexpressa nakon toga, jer seller nije poslao paket obicnom postom kako je navedeno tijekom placanja i jos je imao napomenu u poruci.
Imate li nekakav prijedlog ?
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 11:12   #1922
uzmi jaknu i plati carinu, jer je moguce da ako ne preuzmes posliljku da nikad vise ne vidis 1400kn ni jaknu. vrlo vj ti stoji na stranici sellera da u cijenu nisu ukljucene takse i dodatni troskovi (poput carine) i ako odbijes primiti paket radi toga, oni ti nisu duzni vratit pare. mogu samo poslat jaknu opet. ono sta si ih mogao zamoliti je da nigdje ne stavljaju cijenu. ni na paket ni unutar paketa.



na tu cijenu racunaj 25%pdv+10%carine+manipulativni troskovi.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 16:35   #1923
Quote:
rxma kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Kupio sam prije par dana jaknu preko Aliexpressa (1400kn) i pod slanje paketa odabrao China Post Registered Air Mail, jos sam naglasio u poruci da mi posalje paket preko iste. Vidim jucer da je paket poslan preko DHL Expressa.
Sad cu vjerovatno morati platiti carinu i troskove.
Mozete li mi reci koliko bi to otprilike bilo na tu cifru od 1400kn?
Isto tako mogu li ne preuzeti paket ili reci da ne zelim platiti i neka vrate paket, tj. imam li pravo traziti refund od Aliexpressa nakon toga, jer seller nije poslao paket obicnom postom kako je navedeno tijekom placanja i jos je imao napomenu u poruci.
Imate li nekakav prijedlog ?
Carinilo bi te i da su poslali običnom poštom jer je iznos 1400kn, Jedino ako misliš da tada ne bi otvarali paket pa bi izbjegao, ali sumnjam s obzirom da se radi o većem paketu.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 23:50   #1924
Da, ali problem je sto je je izabrano obicno slanje, a ne DHL, seller neznam zasto je poslao DHLom. Pod slanje paketa je izabrano China standard shipping i jos sam mu poslao poruku i rekoa je ok nema problema, i sutradan vidim da je poslao DHLom. Obicnom bi mozda i prosla posiljka. Ovako bi me onda jos carina i pdv s troskovima ispali jos ~700kn to mi nije bas isplativo.
Ne pise nigdje to za takse, rekao mi je da ce napisati na paket 25$ vrijednost i da nema problema nikad, ako i bude da se placa 10-30$ kao. Mozda na osnovu toga sto je poslao DHLom umjesto China standard shippingom bi mogao dobiti novce nazad od Aliexpressa, a da naravno posiljka bude vracena ?
Ili da mu kazem nek se posiljka vrati oa da posalje ponovo standard shippingom kako je i trebao. Mislim njegova je pogreska, jasno se vidi kod kupovine kakav nacin slanja sam izabrao.

Zadnje uređivanje rxma : 26.12.2016. at 00:02.
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 14:01   #1925
Pozdrav, može mala pomoć.
Naime, naručio sam preko aliexpresa neki proizvod i u track orderu mi piše The Item is at the shippers warehouse još od 23.11.2016. Dali ima šanse da proizvod stvarno i dođe, dali je imao netko kakva iskustva sa time? Inače proizvod sam platio 24$. Dali na taj iznos plačam carinu?

Zadnje uređivanje chonki : 27.12.2016. at 14:03. Reason: Ispravak
chonki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 07:56   #1926
pa kontaktiraj selera. vrlo vj neces placat pdv jer se tolerira do 22€
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:34   #1927
Otkazala sam narudzbu

Jel zna netko, kupila sam danas par artikala i nakon 5 minuta skuzila da sam krivo kupila i odustala od kupnje, stisnula cancel order, e sad me zanima koliko treba vremenski da mi vrate novce?
melki77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:43   #1928
Mene zanima jedna stvar, šta bi vi napravili ako istekne vrijeme za dotavu (onih 60 dana), otvorili ste dispute, vratili vam lovu jer roba nije došla i u neko doba vam ipak stigne predmet? Jel bi ga platili, dali barem pola love ili bi se pravili blesavi?

Naručila sam mami torbu, za 5 dana ističe tih 60 dana i ako ne dođe do sri-čet otvaram dispute. Vidim po trackingu da je negdje u avionu već mjesec dana, vjerojatno će kad tad doći ali bila je oko 150 kn i ne da mi se kockati. Ne znam šta da napravim ako mi vrate lovu i u neko doba mi ipak dođe torba, vide oni po trackingu da je potpisano da je preuzeta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:55   #1929
Ima li nekog da je narucivao bobby tenisice? Moze se javiti na private?
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:32   #1930
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedna stvar, šta bi vi napravili ako istekne vrijeme za dotavu (onih 60 dana), otvorili ste dispute, vratili vam lovu jer roba nije došla i u neko doba vam ipak stigne predmet? Jel bi ga platili, dali barem pola love ili bi se pravili blesavi?

Naručila sam mami torbu, za 5 dana ističe tih 60 dana i ako ne dođe do sri-čet otvaram dispute. Vidim po trackingu da je negdje u avionu već mjesec dana, vjerojatno će kad tad doći ali bila je oko 150 kn i ne da mi se kockati. Ne znam šta da napravim ako mi vrate lovu i u neko doba mi ipak dođe torba, vide oni po trackingu da je potpisano da je preuzeta.
Zašto bi se pravio blesav, oni su pristali na tih 60 dana i nisu uspjeli ispoštovati ih, uzeo bi robu i novce i neka budu pametniji drugi put.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:35   #1931
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedna stvar, šta bi vi napravili ako istekne vrijeme za dotavu (onih 60 dana), otvorili ste dispute, vratili vam lovu jer roba nije došla i u neko doba vam ipak stigne predmet? Jel bi ga platili, dali barem pola love ili bi se pravili blesavi?

Naručila sam mami torbu, za 5 dana ističe tih 60 dana i ako ne dođe do sri-čet otvaram dispute. Vidim po trackingu da je negdje u avionu već mjesec dana, vjerojatno će kad tad doći ali bila je oko 150 kn i ne da mi se kockati. Ne znam šta da napravim ako mi vrate lovu i u neko doba mi ipak dođe torba, vide oni po trackingu da je potpisano da je preuzeta.
Tih 60 dana je tzv. ON-TIME delivery garancija. Ne znam zašto bi im išla vraćati novce ako ne dođe u roku. Oni će ionako pokrenut postupak povrata novca s njihovom poštom. No, taj on-time delivery je u jednu ruku i marketniški trik. Ja sam isto čekao jedan proizvod i kad nakon 60 dana nije došlo pokrenuo dispute, no za vrijeme dispute procesa (koji može trajati i mjesec dana) predmet je stigao i alipay mi nije uvažio dispute tvrdeći da sam dobio predmet, iako sa zakašnjenjem od 8 dana. Trgovac tijekom cijelog procesa nije pokazivao želju za suradnjom, pa sam ga rejtao sa jednom zvjezdicom i ostavio negativan feedback.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:55   #1932
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Zašto bi se pravio blesav, oni su pristali na tih 60 dana i nisu uspjeli ispoštovati ih, uzeo bi robu i novce i neka budu pametniji drugi put.
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Tih 60 dana je tzv. ON-TIME delivery garancija. Ne znam zašto bi im išla vraćati novce ako ne dođe u roku. Oni će ionako pokrenut postupak povrata novca s njihovom poštom. No, taj on-time delivery je u jednu ruku i marketniški trik. Ja sam isto čekao jedan proizvod i kad nakon 60 dana nije došlo pokrenuo dispute, no za vrijeme dispute procesa (koji može trajati i mjesec dana) predmet je stigao i alipay mi nije uvažio dispute tvrdeći da sam dobio predmet, iako sa zakašnjenjem od 8 dana. Trgovac tijekom cijelog procesa nije pokazivao želju za suradnjom, pa sam ga rejtao sa jednom zvjezdicom i ostavio negativan feedback.
Hvala vam na odgovorima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:52   #1933
Trenutno je kineska nova godina pa se nista ne salje za to vrijeme, jos nekoliko dana...
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:38   #1934
Evo ja sam bas dobila refund za kosulju i haljinu koje nisu stigle u dogovoreno vrijeme. Par dana nakon refunda stigla i roba. Jos se nije seller javio da mu vratim novac, vjerovatno i nece
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:11   #1935
Do kad traje kineska nova godina? Seller već 10 dana nikako da pošalje ono što sam kupio.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:31   #1936
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Do kad traje kineska nova godina? Seller već 10 dana nikako da pošalje ono što sam kupio.
Tek je pocela prije 2 dana..
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:37   #1937
pozdrav, s obzirom na kinesku novu godinu seller mi nije poslao paket te imam jos 5 dana do isteka roka za slanje...pa me zanima sto kada istekne taj rok? Da li se automatski narudžba otkazuje i meni vracaju novci na racun? kroz koliko dana sjedne novac? Hvala
lola86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:52   #1938
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Tek je pocela prije 2 dana..
Ovo ti nije točno, istina tradicionalna nova godina traje danima i danima i danima, ali ne radi se nekoliko dana (cca 7) i jučer su kinezi počeli slati pakete.

Quote:
lola86 kaže: Pogledaj post
pozdrav, s obzirom na kinesku novu godinu seller mi nije poslao paket te imam jos 5 dana do isteka roka za slanje...pa me zanima sto kada istekne taj rok? Da li se automatski narudžba otkazuje i meni vracaju novci na racun? kroz koliko dana sjedne novac? Hvala
Jučer su počeli slati, poslat će ti 99,99% najkasnije u pon/uto.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:26   #1939
Ok...hvala puno na odgovoru��nadam se da ce ubrzo poslat����
lola86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:50   #1940
Danas su mi poslali 2 pakete, još jedan trebaju.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.