Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 20:36   #41
Quote:
r2d2x2 kaže: Pogledaj post
Nema ništa loše u tome biti patriot, dapače, ali kad to graniči s nacionalizmom, subjektivnošću i isključivošću onda je to ružno.
Ne znam baš, meni su Švedi što se toga tiče pravi komedijaši. Oni su tak preplašeni mogućnosti da se izlanu, a kad spomeneš Karl Olov Arnstberga od muke im zasuze oči. Nacionalizmam je tabu tema.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 22:22   #42
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, meni su Švedi što se toga tiče pravi komedijaši. Oni su tak preplašeni mogućnosti da se izlanu, a kad spomeneš Karl Olov Arnstberga od muke im zasuze oči. Nacionalizmam je tabu tema.
I kako ti se sviđaju zasad?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 16:23   #43
Zime na jugu Floride. Rijetko kad ispod 20 stupnjeva C. Danas, 3. sijecnja, "prohladnih" 21.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 22:30   #44
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
I kako ti se sviđaju zasad?
Ima jedan onak vikinški tip kod kojeg kupujem snackove ujutro, jedino kaj ga hebe visina...
Profesionalno nemam primjedbi. Vrlo su susretljivi, hoće pomoći, pristojni, čak strpljivo čekaju dok ja osmislim rečenicu na švedskom. Smješni su mi malo oko nekih neugodnih tema, sve pokušavaju zataškat, a ako nejde onda barem prožvakat u tišini...za sad sve kak je i bilo.
Bitno mi je da su se klinci uspjeli za početak nekak snašli, vidjet ćemo dalje...
Hvala na zanimanju....
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 16:54   #45
Nista me ne odusevljava sve mi je odurno!
lilamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 14:33   #46
nista
mRaDjE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:00   #47
Mex - Cancun

Nesto su slabo odusevljeni ovi dijasporasi iz visoko razvijenih zapadnih zemalja tzv. prvog svijeta kako kazu Meksikanci , kojima uopce ne smeta priznati da su zemlja treceg svijeta .
Odusevljava me sto su svjesni svih svojih mana i ne ustrucavaju se javno ih priznati , ali na zalost nisu spremni nista uciniti da bi to promijenili . Mnogi su i ponosni da su bas takvi kakvi jesu .
Svidja mi se osim vec prije navedenih stvari to sto ima puno ducana i nekoliko velikih supermarketa koji rade 24 h 365 dana u godini .
Svidja mi se sto mogu juriti bez bojazni da ce mi uzeti vozacku ili dati nekakve bodove kao u Europi . Policajci su super ljubazni i uvijek spremni na oprost grijeha za neku sicu .
Svidja mi se sto blizu kuce ima trkaca staza i svaki petak navecer se organiziraju utrke medju nama amaterima sa potentnim autima .
Svidja mi se sto vecina siromasnih ljudi nisu zavidni , negó cak sa postovanjem gledaju na one koji imaju vise od njih .
Ima toga jos , sjetit cu se citajuci sto pisu ovi iz visoko razvijenih zemalja na suprotnoj temi .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 21:11   #48
Ljubaznost.
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 01:33   #49
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Nesto su slabo odusevljeni ovi dijasporasi iz visoko razvijenih zapadnih zemalja tzv. prvog svijeta kako kazu Meksikanci , kojima uopce ne smeta priznati da su zemlja treceg svijeta
Mene oduševljava to što mogu u Mexico kad mi se prohtije. A i iz Mexica kad mi se prohtije (a ovo drugo mnogi Mexikanci baš i ne mogu )
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 23:08   #50
Nisam dugo u emigraniciji,a kad vidim odakle ste svi vi mislim si da sam ja u odnosu na vas i doma ostala - dakle kod Beca u kojem sam zadnjih pol godine me odusevljava

- nevjerojatno dobra prometna povezanost i funkcioniranje iste
- birokracija - sve vrlo jednostavno i kad ti kazu da ti treba xy stvar kad dodjse sa svim navedenim to je to, nema nekog tko ce se sjetit FT1P (fali ti 1 papir) kao kod nas
- svi zivi staju na zebri cak i vozaci gradskih buseva - to ne znam hoce li me ikad prestat odusevljavati
- cistoca i urednost
- kultura u gradskom prijevozu
- u pol godine sam doslovno DVA puta vidjela i cula da netko trubi u autu i oba puta nisu bile u igri AT registracije

za sada je to ono sto mi pada na pamet
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 23:57   #51
Vino.
(doduše, od kad sam na Karaibima dodje me puno skuplje).

Toplo more.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 09:58   #52
Skijanje u 4mj, a kad se spustis u grad proljece
Zapravo skijanje me generalno odusevljava...
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 01:14   #53
USA

Odusevilo me ljubaznos, strpljivost .Hoce i pomoci ako su u mogucnosti a jesu .
Tu je i drzava da pomogne ako si bez posla ,mozes da apliciras za pomoc u hrani i u zdravstvu .
Imaju dobre restorane dobru klopu , preljepa jezera , preljepi parkovi i na kraju predobri ljudi .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 10:30   #54
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Odusevilo me ljubaznos, strpljivost .Hoce i pomoci ako su u mogucnosti a jesu .
Tu je i drzava da pomogne ako si bez posla ,mozes da apliciras za pomoc u hrani i u zdravstvu .
Imaju dobre restorane dobru klopu , preljepa jezera , preljepi parkovi i na kraju predobri ljudi .
Gdje si u USA?
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:03   #55
Engleska

Ljudi su puno pristojniji u svakodnevnom zivotu i ophodjenju s drugima.
Nitko te na ulici ili na kavi ne odmjerava (kao u HR). Gle ovog, gle onog.....
Ljudi ne vole nametati svoje misljenje drugima.
Kad upoznas nekoga ne moras im odmah ispricati osobnu povijest tipa - sto ti rade roditelji, muz, imas li djece, koje si nacionalnosti i podrijetla i slicno.
U zdravstvenim ustanovama su dosta obazrivi, trude ti se sve objasniti.
Ponuda u ducanima je 100 puta bolja nego u Hrvatskoj (kvaliteta - upitno).
Sva se birokracija obavlja na internetu ili telefonom.
Vrtovi su prekrasni.
Zastita zivotinja na zavidnom nivou.
Stariji ljudi su pokretniji i cine se sretnijima nego u HR.
Previse ih ne zanima tko je koje nacionalnosti i slicno (govorim opcenito....).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 01:20   #56
Moja su pozitivna iskustva slicna prethodnim izjavama. Dodala bih da se odusevim lezernoscu u odijevanju. Moda nije zacementirani trend. Ima i odrslih u pidzamama, sto osobno ne radim. Odusevim se druzeljubivoscu ugladenih osoba s aktovkama koji dok cekaju na stanici razgovaraju veselo , zivahno s puno postovanja sa skitnicom koji gura kolica "pozajmljena" od nekog stora. Nema laktanja da uces u prometalo, ne cekas na redove pa se krisom uvuces ispred nekog i slicno.

A ponajvise sam odusevljena skolstvom. Ne da je puno jednostavnije uciti, vec i ima toliko nacina na koje mozes uciti da je to upravo milina. Ak vam djetetu ne ide skola, nema veze, moze uvijek natrag u skolu i promijeniti zanimanje ili ga dovrsiti. Moze i ne ici u skolu, ali onda uci svojim tempom doma. Nema histerije upisa, nema straha da ce ti dijete ponavljati razred, toga nema, jer ce se u skoli naci nacini da se djetetu pomogne sve prema djetetovim sklonostima. Neuspjeh je ovdje nesto sto ce postati dobro iskustvo za buduci uspjeh.

Kanada
CEBELICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 16:33   #57
- najveca raznolikost i kvalitetne vrste kruha (Njemacka)
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 17:30   #58
Njemacka

-To sto sam kod istog sluzbenika u Bürgeramtu predala zahtjev za novu osobnu+ predala zahtjev za novu (biometrijsku) putovnicu (+ sto je za osobnu i putovnicu bila je dovoljna samo 1 fotografija (ne 1+1), predala zahtjev za potvrdu o nekaznjavanju, i platila iznos za te dokumente. Sve kod tog istog sluzbenika.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 10:53   #59
i kod nas u hrv kad sam zadnji put pravio osobnu i putovnicu,morao sam predati samo 1 sliku..
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:51   #60
Ja cu napisati samo kratko i jasno-mentalitet ljudi s kojima se svakodnevno susrecem.

To (uz sve druge poteskoce´, da ne nabrajem ,jako je dug popis )me i nacin i "otjeralo" iz Hrvatske ,iako sam zivjela u hr 2 god . i mama mi je Hrvatica.
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.