Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 13:47   #21
Quote:
Arbok0309 kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi! Da ne otvaram novu temu evo da pitam tu: kupujem novo vozilo i jedna od opcija mi je Astra karavan 1.6 CDTI 2015.g., 110ks. U oglasu pise da ima opremu Bussines pa me zanima sto sve ukljucuje. Hvala!
Ne trebas otvarat novu temu nego trebas pisati u temi u koju ovo spada. Predpostavljam da se radi o Astri J, e pa onda nadji temu Astra J i tamo pisi jbn dr znanost
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 09:49   #22
Pozdrav ljudi, upravo sam položila vozački i tražim neki auto za početak, za vježbu i brušenje vještina.
Našla sam Astru 1.7 gtc cdti, 2008, dizel, 180tkm, prvi vlasnik prodaje (sa svim papirima, dva ključa, setovima ljetnih i zimskih guma, nedavno odrađen mali servis itd.). Radi se o relativno malim novcima (inače, tražim nešto do max 3000e), a auto bi bio prvenstveno za gradsku vožnju.

Što mislite, je li Astra dobar izbor za tu svrhu? U okolini su mi svi ljubitelji vw pa mi ne mogu dati konkretan savjet... Meni je važno da auto ide dobro još minimalno dvije godine i da je relativno siguran. Mogu li se pouzdati u ovaj? Imate li nekakav savjet na što moram obratiti pozornost pri samom gledanju auta?

Hvala unaprijed
jospu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 11:21   #23
Treba ti netko tko se razumije u aute i tko bi mogao u živo pogledati konkretan primjerak koji te zanima, jer ovakvo naklapanje napamet na forumu za auto star 13 godina je u najmanju ruku neozbiljno.
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 11:42   #24
Model kao takav nije loš, ali nije idealan za grad. Dizel, težak, nepregledan.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 11:55   #25
Kak je Medo rekao - metiljat napamet o 13 godina starom prometalu ... može bit groblje a može bit apoteka. Ovo što je Lyman rekao isto stoji, al ajde može proći i kao gradsko prometalo. Velika je prednost ako mu se zna povjest.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 12:22   #26
Quote:
jospu kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, upravo sam položila vozački i tražim neki auto za početak, za vježbu i brušenje vještina.
Našla sam Astru 1.7 gtc cdti, 2008, dizel, 180tkm, prvi vlasnik prodaje (sa svim papirima, dva ključa, setovima ljetnih i zimskih guma, nedavno odrađen mali servis itd.). Radi se o relativno malim novcima (inače, tražim nešto do max 3000e), a auto bi bio prvenstveno za gradsku vožnju.

Što mislite, je li Astra dobar izbor za tu svrhu? U okolini su mi svi ljubitelji vw pa mi ne mogu dati konkretan savjet... Meni je važno da auto ide dobro još minimalno dvije godine i da je relativno siguran. Mogu li se pouzdati u ovaj? Imate li nekakav savjet na što moram obratiti pozornost pri samom gledanju auta?

Hvala unaprijed
Taj motor je nepoderiv, Isuzu koristile ga i Astre J, nije baš najmanja potrošnja ali računaj grada oko 9-10, otvorene do 5,5. Da je težak, nije, Astra H je lakša od nasljednika Astre J, a ova je još i GTC zna 3 vrata i relativno siguran auto. Ako se zna povijest održavanja, možeš provjeriti u Opel salonu po broju šasije a svakako u gledanje auta povedi nekoga tko se barem generalno razumije u automobile, da zna prepoznat di slini ulje ili je li mijenjač previše opušten (klacka dog ga ne diraš bilo u leru ili brzini).

I nije skup za održavanje ako je do sada pravilno održavan. Samo mi po kilometraži izgleda da je trebalo odraditi veliki servis...
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 13:02   #27
Astra H je za svoje vrijeme bila - teška. 1.7CDTI je jedan od najboljih motora iz tog vremena. Malo lijen dok se ne zavrti, ali ide. Ako se normalno vozi i održava trebao bi napravit bar 600t km. Veliki servis je na 150t km ili 10 godina, što prije nastupi. Ako doživi havariju (a za to je stvarno jako mala vjerovatnost, ako se dobro održava) bolje je kupit drugi takav polovan motor, jer ga vjerovatno ne budu dobro složili. Mjenjač je u tim Astrama - traljav. Ako ko auto je solidan. Hrđe ne smije biti, tvornička zaštita je bila jako dobra.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 13:04   #28
Joooj, sad će pobjeć od takvoga pijanca i kupit fabiu sdi golu ko pištolj jer su joj doma rekli da to troši 5l i da će ju ovaj pijanac u bankrot otjerat sa svih 5tkm koliko godišnje napravi... i još svetogrđe - nije fauvau...
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 13:14   #29
Pa ta Astra i nije baš neki pijanac... Za ovih 5.5l na otvorenoj se moraš dobro potrudit. Može ona i s dosta manje. Naša 1.6 85kw karavan troši 5,7 na otvorenoj, a ona je u usporedbi s 1.7CDTI - pijanac.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 13:55   #30
Svakako u obilazak vodim osobu koja se kuzi, no htjela sam čuti neke generalne informacije ovdje - recimo to je serija kojoj se kvari/ne kvari neki dio, pouzdan je/nije pouzdan, okej je za početnike ili nije i slično. Pročitala sam i prijašnje postove, no svakako mi je bilo u interesu čuti još misljenja tako da zahvaljujem svima.
Auto je servisiran redovno u Autowillu, a prije kupnje će na "zdravstveni pregled" kako bih bila sigurna da konkretan primjerak ima prolaznu ocjenu. Vjerujem da je cijena takva jer se bliži registracija, kao i veliki servis... I sam prijepis je skup pa još važem je li mi pametnije tražiti nešto potpuno servisirano i registeirano do 25tk ili riskirati s ovim.

U svakom slučaju, hvala svima na brzim odgovorima, još ću malo promisliti nakon što ga ponovo pregledam(o).

Btw. Što se fauvea tiče: Ili svetogrđe ili učenje na vlastitim pogreškama, to ćemo još vidjeti 😄😄😄
jospu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 15:43   #31
To kad kupiš to voziš dok ne propadne, nije auto koji ćeš ''preprodat''. U njenom slučaju ''težak'' znači i siguran, u nedajbože nesreći nekoj lakše naravi (ne 120 po središtu grada...), potrošnju sam bubnuo bazirano da je starija generacija dizla a nije baš 1.5 dCi u Cliu koji je šampion potrošnje. Al definitivno ti je udobnost i konfor bolja u Astri nego u VW ekvivalentu, to garantiram. Astra je švabo sa dobrim stranama francuza, tak da je ok za početnika, lako se popravlja, jeftina za održavat, dovoljno snage ali opet ne previše da se ne osiliš ko TDI ekipa sa 1.9 vuče Boga za bradu, a sigurna i udoba, pouzdana i izdržljiva.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2021., 08:35   #32
Istina, puno je meksa od vozila vw grupacije, to sam osjetio i u astri j sa 17" felgama bila je udobnija nego moja octavia na mesnatim 15" gumama
domac5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2021., 21:56   #33
Opel Astra 1.7 CDTI 2006- Moje prvo i trenutno auto, znaci na njemu sam ucio vozit, kupljen sa 260tkm sad je na 340tkm, ne znam za druge vlasnike ovog modela al mene je maksimalno posluzio i jos me sluzi. Kako sam ga 'odrzavao' to je prica za sebe, ne moze se nazvati odrzavanjem, znao je biti ljeti 2-3 mjeseca bez vode u motoru jer me nije bilo briga. Nisam dizao haubu po pola godine, a vozio sam ga ko bog maglu, i isao na duza putovanja i nikad nista ozbiljnije, motori su od ISUZU-a, po meni mu nema smrti, vozi, deri, radi sta hoces...Svakako preporucujem za pocetnika, sada su im cijene oko 3500 e u dobrom stanju tako da nista strasno.
__________________
Ulice naseg grada prazne su jer u nekom selu sada igras ti...
Werdum94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 00:35   #34
vozio od 100 ks
danko10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 00:37   #35
Quote:
Werdum94 kaže: Pogledaj post
Opel Astra 1.7 CDTI 2006- Moje prvo i trenutno auto, znaci na njemu sam ucio vozit, kupljen sa 260tkm sad je na 340tkm, ne znam za druge vlasnike ovog modela al mene je maksimalno posluzio i jos me sluzi. Kako sam ga 'odrzavao' to je prica za sebe, ne moze se nazvati odrzavanjem, znao je biti ljeti 2-3 mjeseca bez vode u motoru jer me nije bilo briga. Nisam dizao haubu po pola godine, a vozio sam ga ko bog maglu, i isao na duza putovanja i nikad nista ozbiljnije, motori su od ISUZU-a, po meni mu nema smrti, vozi, deri, radi sta hoces...Svakako preporucujem za pocetnika, sada su im cijene oko 3500 e u dobrom stanju tako da nista strasno.
os prodati
danko10 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.