Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2015., 10:14   #41
Baš čudno, nisam imao zvukovlje iz kuhinje nikad- šteta za tebe.

Mundoaka mi je jako fora hranom, no tu pak nema ni p od privatnosti, gužva je i proguravanje, snađi se druže. Nadam se da će se proširiti već jednom na susjedni prostor ili... bilogdje.
No on proljeća do jeseni će funkcionirati i velika terasa, falabogu više. U ovom sobičku je prilični košmar kad dođe više od 15 ljudi što je, well... stalno.
Deedy is offline  
Old 05.03.2015., 15:23   #42
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
A jesi škrt..
Pa daj malo više opisa...


petak popodne oko 4-5 išli do novog koste, vidili da otvara tek 3.3.
ništa, idemo do žara, sve rezervirano,
mislili se onda na črnomercu ili mitnica ili paulaner,
odemo do paulanera u kojem još nismo bili, fin pristup restoranu, lokacija tamo gore i ambient.
usluga uredna. uzeli porciju uštipaka + 2 ražnjića i 2 šiša, prilozi + lepinje uključeni. sve uredno, ukusno. uštipci super.
nemaju zapečeni grah u ponudi.

drugi dan prije izlaska lagano papas, jeo se burger i quesadille - nove u ponudi. burger papas standard dobar. quesadille super izbor ako se neće jesti teško prije izlaska. baš taman. marinirana piletina, luk, panceta unutra + bijeli umak sa strane. jako dobro.

treći dan nedjelja navečer pivnica budweiser. slabo ljudi. ne volim kad nema ljudi u restoranu, al nema veze za ovaj put s obzirom da smo došli samo pojest na brzinu.
nas 3, jeli su se punjeni čevapi + uštipci, šopska, zapečeni grah.
sve jako dobro.

četvrti dan, žar,
uštipci punjeni kajmakom + čevapi stadnard, uključen njihov pekarski krumpir skroz dobar. meso izvrsno. nisam bio tamo neko vrijeme, vidio sam da su promijenili menu, dobili su nekoliko novih stvari i digli cijene, ali ništa primjetno. zapečeni grah su dobili, iako nije baš zapečen bio, drukčiji od ostalih koje sam jeo, bez onog sloja na vrhu, ali ništa manje ukusno. lepinje standard. usluga isto uredna.

eto tako vikend u zg, sve odlično. očito, meni iz splita koji ne živim gore super paše ovaj grill đir za male novce, okus koji preferiram. s tim da ima još hrpa toga za probati u tom điru, od varijacija s piletinom, vješalica etc etc.
zagreb je ludilo u tom budget momentu za ovo. jako jako dobra ponuda.

lovačkagozba is offline  
Old 05.03.2015., 15:41   #43
Ja bih prije pred izlazak pojeo burger no tu meksikanku s lukom, no to je tek mala digresija - lijepo si sve opisao.

Ono na sto sam htio ukazati je da sam gledavsi na webu meni RougeMarina za ozujak primijetio da prevladavaju cijene oko 60, 70+ kuna za glavna jela. To vise nije simpa restorancic gdje za 40ak kn mozes pojesti ozbiljno jelo. I da takva prevladavaju u meniju.
alo ekipaaaa, koji vam je?
Deedy is offline  
Old 05.03.2015., 15:51   #44
predosjetio sam da neće biti žešće nabijeno lukom!



tako da je ispalo točno kako je i trebalo.
lovačkagozba is offline  
Old 05.03.2015., 15:58   #45
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ono na sto sam htio ukazati je da sam gledavsi na webu meni RougeMarina za ozujak primijetio da prevladavaju cijene oko 60, 70+ kuna za glavna jela. To vise nije simpa restorancic gdje za 40ak kn mozes pojesti ozbiljno jelo. I da takva prevladavaju u meniju.
alo ekipaaaa, koji vam je?
To je sada fensi In mjesto gdje se ide van a ne jesti
I nema da tamo piješ žuju nego San Servolo, naravno po cijeni koja je primjerena za to super mjesto... ti si mislio da je to obični fast food hamburger lokal u bivšoj tvornici žarulja u industrijskom dijelu grada i da bi trebao imati cijene adekvatno tome?
Krkimir is offline  
Old 05.03.2015., 15:59   #46
Onda ok... jer znas kako je vani... nikad ne znas u kojem smjeru ce krenuti situacija.

Edit: a jebse krki uljetio si mi 10 sekundi prije nego su moji cevapi otipkali na mobu post kao odgovor lovcu.
Iako neka si, jer tvoj post je iznenadjujuc i neocekivan.
Deedy is offline  
Old 05.03.2015., 16:29   #47
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
petak popodne oko 4-5 išli do novog koste, vidili da otvara tek 3.3.
ništa, idemo do žara, sve rezervirano,
mislili se onda na črnomercu ili mitnica ili paulaner,
odemo do paulanera u kojem još nismo bili, fin pristup restoranu, lokacija tamo gore i ambient.
usluga uredna. uzeli porciju uštipaka + 2 ražnjića i 2 šiša, prilozi + lepinje uključeni. sve uredno, ukusno. uštipci super.
nemaju zapečeni grah u ponudi.

drugi dan prije izlaska lagano papas, jeo se burger i quesadille - nove u ponudi. burger papas standard dobar. quesadille super izbor ako se neće jesti teško prije izlaska. baš taman. marinirana piletina, luk, panceta unutra + bijeli umak sa strane. jako dobro.

treći dan nedjelja navečer pivnica budweiser. slabo ljudi. ne volim kad nema ljudi u restoranu, al nema veze za ovaj put s obzirom da smo došli samo pojest na brzinu.
nas 3, jeli su se punjeni čevapi + uštipci, šopska, zapečeni grah.
sve jako dobro.

četvrti dan, žar,
uštipci punjeni kajmakom + čevapi stadnard, uključen njihov pekarski krumpir skroz dobar. meso izvrsno. nisam bio tamo neko vrijeme, vidio sam da su promijenili menu, dobili su nekoliko novih stvari i digli cijene, ali ništa primjetno. zapečeni grah su dobili, iako nije baš zapečen bio, drukčiji od ostalih koje sam jeo, bez onog sloja na vrhu, ali ništa manje ukusno. lepinje standard. usluga isto uredna.

eto tako vikend u zg, sve odlično. očito, meni iz splita koji ne živim gore super paše ovaj grill đir za male novce, okus koji preferiram. s tim da ima još hrpa toga za probati u tom điru, od varijacija s piletinom, vješalica etc etc.
zagreb je ludilo u tom budget momentu za ovo. jako jako dobra ponuda.


E, pa jebiga, tebi je sve bilo dobro.
Nećemo tako u Europu, nećemo, nećemo


Thanks na izvještaju.
Gdje taj Žar ili što već?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 05.03.2015., 16:34   #48
a da, netko bi sigurno našao neku zamjerku, ja sam bio prilično gladan i nabrijan na to sve, kao i svaki put kad dođem u zg, tako da možda nisam najnajobjektivniji, baš ću provjeriti šta ostali na forumu kažu o navedenim mjestima u zadnje vrijeme.


žar je u badalićevoj, kad skreneš iz kranjčevićeve.
već duže prilično popularno grill mjesto.
lovačkagozba is offline  
Old 05.03.2015., 19:24   #49
Primitivo bar, Gundulićeva, ZG

Tuna žar (veća porcija, sve postoji u većoj ili manjoj varijanti, tri free priloga (salate razne) i free umak pride: 35 kn. Može u tortilju/lepinju ili na tanjur, pa topla lepinja uz, u košarici za kruh.

Tuna fina, iako nije ružiçasto pečena, fino mekana. Zen, rajčica i masline, na stolu maslinovo i aceto, ter mlinček za papar, mali Umaci niš posebno: kečap, majoneza, kombinacija tog dvoje s još nečim i malo ljuća verzija toga. Meni nepotrebno, osobito uz tunu, al vjerujem da ekipi koja uzima mesinu u lepinji ili tortilji dobro dođe.

Sve u svemu, super mjesto za pojest fino i nabrzinu, uzet za van ili naručiti dostavu, a može se i zasjest.

Popriličan izbor vina na čaše (1,5 dl) od 16 kuna nadalje, kutjevačka graševina 9 kn/dl. Rakije do 9 kn, nisam pogledala izbor.

Konobar super, cool, simpa, normalan, friendly... big lajk
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 05.03.2015., 21:46   #50
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
a da, netko bi sigurno našao neku zamjerku, ja sam bio prilično gladan i nabrijan na to sve, kao i svaki put kad dođem u zg, tako da možda nisam najnajobjektivniji, baš ću provjeriti šta ostali na forumu kažu o navedenim mjestima u zadnje vrijeme.

žar je u badalićevoj, kad skreneš iz kranjčevićeve.
već duže prilično popularno grill mjesto.
Mislim da si odlicna mjesta odabrao. Ima ih razvikanih (ne, ne kazem da ne valja), ali u Zaru i u Budweiseru je imo bas onako prilicno ok klopa uz solidne cijene, bez primjedbi na ugodjaj i konobare.
(mala ograda - u zaru smo bili samo jednom, pa nije mjerodavno, ali ostavio je dobar dojam...u papasu nismo bili)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 05.03.2015., 21:49   #51
Gdje se u Zg mogu pojesti snenokli?
Frenky08 is offline  
Old 05.03.2015., 22:03   #52
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zg mogu pojesti snenokli?
pretpostavljam ovdje, ukoliko jos uvijek radi: https://www.facebook.com/pages/%C5%A...o&tab=overview
gmit is offline  
Old 05.03.2015., 22:10   #53
Hmm? Slobodno dajte jos neku preporuku po mogucnosti provjerenu - hvala!
Frenky08 is offline  
Old 05.03.2015., 23:17   #54
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Primitivo bar, Gundulićeva, ZG

Tuna žar (veća porcija, sve postoji u većoj ili manjoj varijanti, tri free priloga (salate razne) i free umak pride: 35 kn. Može u tortilju/lepinju ili na tanjur, pa topla lepinja uz, u košarici za kruh.

Tuna fina, iako nije ružiçasto pečena, fino mekana. Zen, rajčica i masline, na stolu maslinovo i aceto, ter mlinček za papar
čekček tuna sa žara, veća porcija, za samo 35 kuna?
nije greška?
Krkimir is offline  
Old 05.03.2015., 23:32   #55
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čekček tuna sa žara, veća porcija, za samo 35 kuna?
nije greška?
https://m.facebook.com/PrimitivoZagreb
pogledaj medju fotkama, imas novi menu
Deedy is offline  
Old 06.03.2015., 00:40   #56
Savska ulica, niže Neca. "Kod tete" pečenjara. Grill piletina sa zelenom salatom, lukom, rajcicom, krastavcima i malo chillija. Prefino. 15 kn.
Dr.Milkun is offline  
Old 06.03.2015., 14:34   #57
Kod tete na okretištu? Ah, uspomene! Svi studenti iz tog dijela grada su se hranili tamo! Uvijek je bilo fino, obilno, jeftino, teta je stavljala puno priloga i nije bio problem ako fali koja kuna. Uz hranu dobiješ lijepe riječi i ponekad sok!

No prije 2-3 godine sam otišla prošetati avenijom sjećanja i u toj kućici me dočekao nekakav mladi bilmez, nije progovorio ni riječ, nego je komunicirao trzanjem glavom, a sendvič koji sam uzela nije bio ni posebno fin ni posebno povoljan.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 06.03.2015., 16:00   #58
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
pretpostavljam ovdje, ukoliko jos uvijek radi: https://www.facebook.com/pages/%C5%A...o&tab=overview
bili su zatvorili no nikad se ne zna, najbolje nazvat pa provjeriti
polly is offline  
Old 06.03.2015., 23:42   #59
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Primitivo bar, Gundulićeva, ZG
Tuna žar (veća porcija, sve postoji u većoj ili manjoj varijanti, tri free priloga (salate razne) i free umak pride: 35 kn.
Sve u svemu, super mjesto za pojest fino i nabrzinu, uzet za van ili naručiti dostavu, a može se i zasjest.
Prolazio danas navečer pa sam navratio, na vratima neki lik svira gitaru, stolovi puni člaša, unutra krcato, počelo alkoholiziranje pa sam produžio dalje.
Neki drugi put.
Krkimir is offline  
Old 07.03.2015., 06:59   #60
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Prolazio danas navečer pa sam navratio, na vratima neki lik svira gitaru, stolovi puni člaša, unutra krcato, počelo alkoholiziranje pa sam produžio dalje.
Neki drugi put.
Imaju te neke svirke, masaže, rakije u jestivim čašama, mislim da nije svaki dan nego nekih dva dana u tjednu. Pitala sam se di to sve stane, prostor je jaaako mali.

Mi danas naručili primitilju, ok. Tuna mi bolja jer je niš kruhasto nije kvarilo i nije se stigla ni malo ohladiti, ali ok je bilo i ovo. Meseko, feta, salata, umak po želji...zamotano u tortilju.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.