Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2015., 18:48   #41
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zagreb - Maribor - Graz - Passau - Regensburg - Nurnberg - Frankfurt - Koln - Dusseldorf.
ali onda plaćaš lopovski AZM, a slo vinjetu je teže izbjeći
nobrainer is offline  
Old 16.06.2015., 19:05   #42
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ali onda plaćaš lopovski AZM, a slo vinjetu je teže izbjeći
Ma mislim da se na te relacije ne izplati izbjeći vinjetu. Ako izgubim zbog toga sat više, potrošim više na dotadnoj pauzi nego na bilo kojoj vinjeti. Ja općenito trenutno kupujem maksimalnu vinjetu jer znam da moram više puta godišnje u hr. Pa se novčano skoro izplati ili recimo opet ustedis neko vrijeme. Za hr imam enc!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 16.06.2015., 19:50   #43
Bok svima. Ja sam Pero. Divan sam u duši i to se vidi i izvana. Na forumu sam tu jer si tražim neko društvo za razgovorancije i koje šta. Za mjesec dana sam u Suhl-u u Thuringenu, pa bi htio upoznati nekoga od tamo. Ako je nekome to bitno onda ima moja slika tamo kod Razno -> Baš razno -> Slike sadašnjih forumaša -> str. 73.

Joj da, tražim žensku osobu. Nije da sam seksist ali . . . imam dosta muških prijatelja pa ono . . . nemojte sad misliti da su to neke moje predrasude pred muškarcima.
Petas is offline  
Old 16.06.2015., 20:37   #44
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zagreb - Maribor - Graz - Passau - Regensburg - Nurnberg - Frankfurt - Koln - Dusseldorf.

To ti je najkraca ruta, radova na cestama imas na svim autocestama u Njemackoj, tako da nema svrhe gledati drugu rutu, ja bih izbjegao placanje vinjete u Sloveniji, ti kako hoces, u Austriji osim vinjete na toj ruti moras platiti dva tunela, jedan je 8 a drugi 4,50 eura, u Njemackoj jos uvijek nema vinjeta i samo gas.

Vozi max 10 km/h iznad ogranicenja i nemas opasnosti od radara, ako vozis brze mogu te slikati ili zaustaviti a kazne se poprilicne, pogotovo u Austriji.
kroz austriju na autobahnu tamo di je 130 bez problema se moze voziti 150 jer pri tim brzinama ne slika,ne znam tocno na kojoj brzini ce te uslikat ali mnogo puta sam prolazio pokraj radara sa 150 i nije bilo nikakvih čestitki
Mortiis is offline  
Old 16.06.2015., 22:03   #45
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ali onda plaćaš lopovski AZM, a slo vinjetu je teže izbjeći
Slo vinjetu je prilicno lagano izbjeci, ali preporucljivo samo ako putuje samo jedna osoba u jednom smjeru, ako ih putuje vise i iskoristit ce istu vinjetu i za povratak onda nije isplativo.

AZM troskovi se mogu prepoloviti, ali isto nije isplativo ako putuje vise od jedne osobe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 17.06.2015., 09:16   #46
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Ja danas mjenjala dobavljača za struju ugovor na 5 stranica!!! teško to pročitat bez znanja njemačkog!!! A što se tiće kuhinje moj muž je kuhar i dobije od šefa jelovnike za 10 dana unaprijed i doma si sve to prevede jer sa jezikom je još na vi ,a uredno je položio a1,a2 i krenuo je b1 tako da ne stoji priča da ti ne treba jezik u kuhinji!!!
ima jos bezbroj takvih primjera.............


Kada polozis A1 i A2, to se obicno "velikodusno" boduje a zapravo jos neznas jezik. Svatko ko je u skoli bio dobar u engleskom ima razinu A2 na kraju skolovanja a skoro nista ne zna.......

Sva sreca vecina ugovora je standard (mozes ih lako prevesti sa online-translatorom).
U prakticnom zivotu zna biti teze, n.p. kako ces se sa kolegama dogovoriti da mjenate smjenu, kako ces doktoru objasniti sta te boli (zamisli da moras ginekologu dovesti prevoditelja zato sto mu sama nemozes objasniti sto te muci => zemljo otvori se!!!")
novaugradu is offline  
Old 17.06.2015., 10:08   #47
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zagreb - Maribor - Graz - Passau - Regensburg - Nurnberg - Frankfurt - Koln - Dusseldorf.

To ti je najkraca ruta, radova na cestama imas na svim autocestama u Njemackoj, tako da nema svrhe gledati drugu rutu, ja bih izbjegao placanje vinjete u Sloveniji, ti kako hoces, u Austriji osim vinjete na toj ruti moras platiti dva tunela, jedan je 8 a drugi 4,50 eura, u Njemackoj jos uvijek nema vinjeta i samo gas.

Vozi max 10 km/h iznad ogranicenja i nemas opasnosti od radara, ako vozis brze mogu te slikati ili zaustaviti a kazne se poprilicne, pogotovo u Austriji.
Tak bu i bilo - idem po PS-u, čak i Slovenska vinjeta, da ne započnem putovanje od 1000 km lutanjem po deželi..

Hvala svima!
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Old 17.06.2015., 11:47   #48
Odobreno!
luna777 is offline  
Old 17.06.2015., 12:28   #49
Quote:
luna777 kaže: Pogledaj post
To je to. Danke Deutschland.
silvan is offline  
Old 17.06.2015., 13:11   #50
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ja ako mogu birati uvijek vozim Passau, Regensburg, Nürnberg, Frankfurt. Manje gužve nego ako idem Salzburg, München.
Čekaj dok daje Actross preporuku.

A u Frankfurtu još neki sajam.....danas od Hanau do Gross Gerau popizdia 100 na sat! I sad kod Gabi na Rasthof u Weiskirchen.....u 22h u Grossostheim u VION po svježe meso za Krefeld i Bottrop.....a u petak bi mi mogla " novaugradu" pokazat brege u Stuttgartu ha ha ha .....jer mislim da će dopast tura za REWE Bondorf, a povrat vjerojatno iz KV Nagel u Reichenbachu ili GG!

Ja sam na sjeveru Nježna, pa iz Zagreba pičim za VŽ-Ormož- Ljutomer- na Bad Radkersburg....nedam ni centa Slovencima za vinjetu! I onda Graz-Passau- Nbg...

Ono A3 Nbg...Frankfurt ...stvarno mi je zlo kad moram....najkraće jeste za Duesseldorf...neki dan se prevrnuo kamion oko 10h kod Wiesbadena na A3 i zatvorena bila do navečer....a tek proći Koeln ? Sve ovisi koje doba dana nailazi na ključne gradove ....ja bi tempirao tako da Nbg...FFM ..K...prođem između 22 i 5 h ujutro....da sam u 6-7 u Dueseldorfu....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 17.06.2015., 14:13   #51
Vozio sam par puta kasno po noći na duže ture, al ipak prepuštam to profesionalcima..
Manja je gužva i komotnije je, al meni se počne previše spavati, pa radije izbjegavam ako nije nužno.
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Old 17.06.2015., 14:22   #52
Frankfurt - savjet

Dobar dan svima,

Nadam se da ovo stavljam na pravi podforum. Znam da ima nekoliko topic-a za Njemacku.
Dakle, zanimaju me informacije o Frankfurtu u kojeg se selim bez posla.
Prvenstveno me zanima:
-kako naci stan?
-sto je potrebno od dokumentacije za unajmiti stan?
-u kojem djelu Frankfurta traziti stan? koji je dio povezan vlakom sa centrom?
-kolike su opcenito stanarine?
-da li se moze naci jednosoban stan?

Uz odgovore na ova pitanja, molim vas da savjetujete:
- u koji dio Frankfurta ne ici (radi kriminala i slicno)
-cega biti svjestan vezano da te stanodavac ne prevari
-kakvih jos drugih "zamki" ima za novopridosle.

Hvala vam puno.
Stamena is offline  
Old 17.06.2015., 15:05   #53
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
.a u petak bi mi mogla " novaugradu" pokazat brege u Stuttgartu ha ha ha .....jer mislim da će dopast tura za REWE Bondorf, a povrat vjerojatno iz KV Nagel u Reichenbachu ili GG!


Dje me nadje.....

Ja ti glumim turistickog vodica/biro za rad/ opceg animatora radi kompliciranih rodbinskih veza i obiteljskog mira....
Nista ne pitaj, ako vidis u voznji kakvu zensku da su jos narasli rogovi to sam sigurno ja

mogao bi ti lijepo prosuti nesto po A8 sto se tesko dade skupiti, tako da mi se spasi barem dio vikenda (onako gledaj da napravis barem 20km guzve...)
novaugradu is offline  
Old 18.06.2015., 12:15   #54
Zovem već par dana broj od Eurolinesa u Munchenu, nitko se ne javja (a telefon zvoni).

Da nisu broj promijenili, ja ih zovem na: 0049 89 889 89 513
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Old 18.06.2015., 17:52   #55
Ne rade prijepodne, trebas zvati kasno popodne tj u vrijeme kad autobusi dolaze i odlaze.

Jesi probao trazit prijevoz na bla bla car ili mitfahrgelegenheit?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Old 18.06.2015., 20:37   #56
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne rade prijepodne, trebas zvati kasno popodne tj u vrijeme kad autobusi dolaze i odlaze.
E fala ti, uspio sam ih dobit oko 17:00 (valjda 30. puta da sam nazv u ova tri dana).

Quote:
Jesi probao trazit prijevoz na bla bla car ili mitfahrgelegenheit?
Ne, ali u buduće bi moga probat.
__________________
Texture like sun
lettow is offline  
Old 20.06.2015., 04:07   #57
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
A u Frankfurtu još neki sajam.....danas od Hanau do Gross Gerau popizdia 100 na sat! I sad kod Gabi na Rasthof u Weiskirchen.....u 22h u Grossostheim u VION po svježe meso za Krefeld i Bottrop.....a u petak bi mi mogla " novaugradu" pokazat brege u Stuttgartu ha ha ha .....jer mislim da će dopast tura za REWE Bondorf, a povrat vjerojatno iz KV Nagel u Reichenbachu ili GG!

Ja sam na sjeveru Nježna, pa iz Zagreba pičim za VŽ-Ormož- Ljutomer- na Bad Radkersburg....nedam ni centa Slovencima za vinjetu! I onda Graz-Passau- Nbg...

Ono A3 Nbg...Frankfurt ...stvarno mi je zlo kad moram....najkraće jeste za Duesseldorf...neki dan se prevrnuo kamion oko 10h kod Wiesbadena na A3 i zatvorena bila do navečer....a tek proći Koeln ? Sve ovisi koje doba dana nailazi na ključne gradove ....ja bi tempirao tako da Nbg...FFM ..K...prođem između 22 i 5 h ujutro....da sam u 6-7 u Dueseldorfu....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Ja sam evo 3. noc u münchenu i sutra idem dalje pravac beca.
Iskreno put od 1330km od frankfurta do splita mi je dovoljno naporan da bi se trebala zajebavati oko vignjete. Imam brata blizu Passau pa tu znam navratiti i cak vecerati pa uzesti ili ostaviti ENC, posto sam ovu godinu vec bila 3 puta u Hrvatskoj i da je sve islo kako treba bi to bilo Jos 2-3 puta vise ali evop zivot te ponekad jebe. iman cjelogodisnje vignete, Koje se relativiraju ako vec samo 4 puta prodes kroz te drzave.

Quote:
Stamena kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima,

Nadam se da ovo stavljam na pravi podforum. Znam da ima nekoliko topic-a za Njemacku.
Dakle, zanimaju me informacije o Frankfurtu u kojeg se selim bez posla.
Prvenstveno me zanima:
-kako naci stan?
-sto je potrebno od dokumentacije za unajmiti stan?
-u kojem djelu Frankfurta traziti stan? koji je dio povezan vlakom sa centrom?
-kolike su opcenito stanarine?
-da li se moze naci jednosoban stan?

Uz odgovore na ova pitanja, molim vas da savjetujete:
- u koji dio Frankfurta ne ici (radi kriminala i slicno)
-cega biti svjestan vezano da te stanodavac ne prevari
-kakvih jos drugih "zamki" ima za novopridosle.

Hvala vam puno.
stan najlakse preko immobilienscout24.de Naci.

trebas osobnu i vecina ce ti traziti zadnja 2 ili 3 mjeseca obracuna place.
Znaci ako nemas to jer nisi radila nastaje prvi Problem. Drugi Problem je da vecina stanova nisu namjestena a ako jesu su puno skuplja jer ih je mali broj.

Svi djelovi frankfurta su povezani sa vlakom ili tramon ili Busom. Ako ostajes u granicama frankfurta samo moras gledati koliko daleko ti je do stanice i sta tu vozi.

Losi kvart u Frankfurt? Pa ovisi sta smatras lose, nebi isla na Frankfurter Berg i nebi bas u crveni kvart znaci Bahnhofsviertel ali tu samo 3-4 ceste ostale ceste tok kvarta su odlicne jer imas sve u njemu.

Stanarine su opcenito od 8€ za m2 hladno pa navise. Kod manji stanova vise. Znaci da mozes Naci stan od 90m2 za 900 ili 1000€ dok ces stan od 30 m² tesko Naci izpod 400-450€.

Jednosobni stan je teze Naci od 2 ili 3 sobnog.

Ima u njemackoj standartni ugovor za stanove i ako to potpises tesko ce te netko prevariti i mali broj prevara je tu. Morati ces dati kaparu od 2-3 mjeseca najma odnosno to staviti na knjizicu i tu knjizicu dati stanovavcu kao sigurnost. itd.

Sve u svemu ces trebati nesto novaca za prvi stan i zato bi ti preporucila da umjesto da gledas jednosobni stan, mozda cak prija gledas WG znaci stanarsku zajednicu, znaci da zivis u 3 sobnom stanu skupa sa 2 druge osobe, svak ima svoju sobu i djelite WC, Kupatilo i Kuhinju. To za pocetak dok nemas par mjeseci posao i s tim i Dokumente da mozes uzesti normalan stan kod nekoga normalnog, jer nece ti netko bez tih potvrda dati stan ako ima birati izmedu tebe ili nekoga tko ima te potvrde od place. Znaci da ces valjda prija naletiti na nekoga tko te ipak zeli malo oderati ili prevariti jer inace nebi bas tebi dao stan ako valja.

Ovisno o radnom mjestu pogledaj mozda i stan malo izvan grada ali u racunicu stavi i trosak mjesecne pokaznice koja je u frankfurtu dosta skupa. zato se ponekad i ne izplati stan izvan grada ili u susjednom offenbachu gdje je najam nizi.

Problem je stvarno prvi namjestaj i tu imas jos http://www.neufundland-frankfurt.de/ ili ebay Kleinanzeigen gdje mozes lako Naci jeftiniji polovni namjestaj. Namjesteni stan ti se zbog veci cjena ne izplaciva cim mislis ostati duze od 6 ili 12 mjeseci u njemu ili kasnije ces ipak opet trebati namjestaj. zato taj wg jer tamo je barem vec garantirano namjestena kuhinja koja je ipak jedan od veci trosaka i za koji inace trebas platiti ako je netko ostavi. Zato mi je to savjet za pocetak. Pa stetiti i polako napredovati sta se tice preseljenja u vlastiti jednosobni stan i namjestaja.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 20.06.2015., 04:10   #58
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne rade prijepodne, trebas zvati kasno popodne tj u vrijeme kad autobusi dolaze i odlaze.

Jesi probao trazit prijevoz na bla bla car ili mitfahrgelegenheit?
Ima li iz münchena privatnih onih VW ili Merecedes Busova sa 9 sjedala?
Iz frankfurta ima tih par koji vozu do sinja/splita itd. I brzi ,udobnije i najvaznije jeftiniji su od Eurolines.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 20.06.2015., 17:25   #59
Pozdrav ,

zanima me dual studiranje u Njemačkoj. Ne znam u kojoj drugoj temi bih pitao.

Dakle, ima li možda tko ovdje tko ide na dual studij, da je išao ili je na neki način upućen?!

Studiram strojarstvo. Njemački još učim. Koliko je zapravo teško na dual studiju. Jer strojarstvo samo po sebi teško je i u HRV i na hrvatskom jeziku, pa me jedino malo strah kako bih se snašao na njemačkom ili engleskom.
Razmišljam već dugo i po svemu pročitanom dual studij je odličan jer bih dobio i iskustvo i +2godine njemačkog fakulteta.

Hvala unaprijed na odgovorima.
MaturantSB is offline  
Old 20.06.2015., 17:53   #60
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ima li iz münchena privatnih onih VW ili Merecedes Busova sa 9 sjedala?
Iz frankfurta ima tih par koji vozu do sinja/splita itd. I brzi ,udobnije i najvaznije jeftiniji su od Eurolines.
Ne znam, ja se nisam nikad vozi s njima niti mi ih je netko spominjao, iz Minhena sam uvijek putovao svojim autom a prije iz Frankfurta avionom jer nisam imao svoj auto u Njemackoj, sad i iz Frankfurta svojim autom.

Ali koliko sam vidio, ti vlasnici mini-busova reklamiraju svoje ture na blablacar i mitfahrgelegenheit.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.