Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 10:24   #1341
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
A koliko dugo dok radi Brexita prebace sjedište u Frankfurt/Pariz/Varšavu....?
U svakom slucaju onda me pakiraju i salju tamo. Mene ne smeta, jos nedna prilika za iskusit zivot u nekoj drugoj zemlji.
gab3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 13:55   #1342
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ja govorim o ljudima koji su odlučili nastaviti život izvan RH
Nekima je ovo dovoljna motivacija za tri "britanske kolonoskopije" ako treba.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:19   #1343
To je očito. Nekim ljudima je odlazak u neku zemlju tipa UK ispred svega. Sama činjenica da odu tamo je broj jedan, a kvaliteta života i sve ostalo na drugom mjestu. Bilo je postova ovdje gdje su ljudi otišli nakon cijele agonije sa papirima da bi na kraju mjesecima tražili bilo kakav posao. Jedna forumašica je pisala kako je prihvatila iznimno slabo plaćen posao u susjednom mjestu. Nakon par dana je shvatila da primanja ne pokrivaju autobusnu kartu i obrok tokom dana.

S druge strane, cigo iz Italije se pojavi u UK kad hoće i ne treba mu nikakav papir.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 07:51   #1344
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
To je očito. Nekim ljudima je odlazak u neku zemlju tipa UK ispred svega. Sama činjenica da odu tamo je broj jedan, a kvaliteta života i sve ostalo na drugom mjestu. Bilo je postova ovdje gdje su ljudi otišli nakon cijele agonije sa papirima da bi na kraju mjesecima tražili bilo kakav posao. Jedna forumašica je pisala kako je prihvatila iznimno slabo plaćen posao u susjednom mjestu. Nakon par dana je shvatila da primanja ne pokrivaju autobusnu kartu i obrok tokom dana.

S druge strane, cigo iz Italije se pojavi u UK kad hoće i ne treba mu nikakav papir.
OK makar je Italija u EU, a ono što boli je da su moje kolege iz Amerike, Azije i drugih zemalja van EU dobili uredno vize unutar 2 tjedna a je već čekam četiri tjedna i po svemu sudeći nisam ni na pola puta.
gab3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:28   #1345
Naravno, kad za njih ne postoje posebna pravila kao za Rvate, pa je procedura "normalna".
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:30   #1346
Ma dajte, vise ste dopizdili s tom kuknjavom kako je najteze Hrvatima, kako svatko moze ali mi ne mozemo bla bla bla... ' cak i cigo.. cak i Chin Khun... cak i Muhamed...ili ET' ..svi osim nas Hrvata, jer mi smo naravno bolji od njih i mi imamo prednost, a vidi qurca neki of njih dobiju nesto prije nas.
Koji jebeni mentalitet.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 22:51   #1347
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma dajte, vise ste dopizdili s tom kuknjavom kako je najteze Hrvatima, kako svatko moze ali mi ne mozemo bla bla bla... ' cak i cigo.. cak i Chin Khun... cak i Muhamed...ili ET' ..svi osim nas Hrvata, jer mi smo naravno bolji od njih i mi imamo prednost, a vidi qurca neki of njih dobiju nesto prije nas.
Koji jebeni mentalitet.
Vratio si se
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:36   #1348
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Naravno, kad za njih ne postoje posebna pravila kao za Rvate, pa je procedura "normalna".
Isto kao i Hrvat u Njemačkoj ili Irskoj. Nitko nije osuđen na odlazak u UK, ako ga ljuti procedura s dobivanjem radne dozvole fino ode u Irsku. Čak će mu s financijske strane vjerojatno biti bolje, bilo da radi za minimalac ili za prosječnu plaću. Ako netko želi otići u UK zato što mu je London ljepši od Dublina, Corka i sl., jebiga, mora platit taj luksuz.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 06:15   #1349
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Vratio si se
Dobro jutro
Je, vratio sam se zdrav i prav, totalno odmoran i nespreman za rad
a onda nakon 2 dana arbajta totalno me zacepilo, jedva disem... sinusi, nos, grlo. Ne mogu se posteno ni naspavat
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:20   #1350
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Isto kao i Hrvat u Njemačkoj ili Irskoj. Nitko nije osuđen na odlazak u UK, ako ga ljuti procedura s dobivanjem radne dozvole fino ode u Irsku. Čak će mu s financijske strane vjerojatno biti bolje, bilo da radi za minimalac ili za prosječnu plaću. Ako netko želi otići u UK zato što mu je London ljepši od Dublina, Corka i sl., jebiga, mora platit taj luksuz.
Ne znam zašto meni to objašnjavaš, jer je upravo to bila poanta mojeg inicijalnog posta.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 09:37   #1351
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Dobro jutro
Je, vratio sam se zdrav i prav, totalno odmoran i nespreman za rad
a onda nakon 2 dana arbajta totalno me zacepilo, jedva disem... sinusi, nos, grlo. Ne mogu se posteno ni naspavat
To se meni skoro svaki put dogodi kad se vratim
Nego, kakav je odmor bio? Malo aktivniji ili si kao ja, sve 4 u zrak?
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:48   #1352
44

Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam shvaćao ljude koji prolaze kolonoskopiju da dobiju papire za UK kad se uz 100x manju muku može otići na 100 drugih mjesta.
u pravu si ni ja ne shvacam te ljude..
UK bas I nije neko mjesto za zivot ..
zato I kazem da gledam otici van UK
( ako si mislio na mene kada si spominjao papire , ja nisam u tom filmu
drzavljanin sam vec vise od 10 godina ..nesto me drugo ovdje vezalo ali sada sam free ko ptica na grani..I ja I muz gledamo izaci..;-)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:42   #1353
Svatko zna za sebe zasto forsira Uk usprkos sranjima s papirima,ja i zena gledamo to iskljucivo kao daljnji korak u karijeri,nemogu se povuc za novce jer obadvoje imamo iznad prosjecna primanja i ovdje ali dosegli smo svoj maksimum. Za mene Uk ima jak manufacturing sektor i zelja mi je napredovat dalje u auto ili avio industriju dok su njoj daleko vece mogucnosti u NHS-u odnosu na HR,mada da znamo njemacki na istoj razini ko i eng vjerojatno nebi isli na otok trenutno.

Irska recimo nema ni priblizno tako razvijenu industriju niti tolko posla u istoj pa automatski otpada...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 04:28   #1354
Vama sto ste duze tamo, sto vam se najvise ne svidja u UK?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:10   #1355
Quote:
supergirl37 kaže: Pogledaj post
Svatko zna za sebe zasto forsira Uk usprkos sranjima s papirima,ja i zena gledamo to iskljucivo kao daljnji korak u karijeri,nemogu se povuc za novce jer obadvoje imamo iznad prosjecna primanja i ovdje ali dosegli smo svoj maksimum. Za mene Uk ima jak manufacturing sektor i zelja mi je napredovat dalje u auto ili avio industriju dok su njoj daleko vece mogucnosti u NHS-u odnosu na HR,mada da znamo njemacki na istoj razini ko i eng vjerojatno nebi isli na otok trenutno.

Irska recimo nema ni priblizno tako razvijenu industriju niti tolko posla u istoj pa automatski otpada...


ajme, ajme, ajme...

kako je lipo ponekad otic doma na odmor gdje se naslusas svega i svacega pa ti ovakvi upisi budu smijesni a ne do qurca iritantni
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:11   #1356
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
To se meni skoro svaki put dogodi kad se vratim
Nego, kakav je odmor bio? Malo aktivniji ili si kao ja, sve 4 u zrak?
Bio malo duze pa bilo svega pomalo
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:13   #1357
Evo danas moga agencija je napokon dobila pismo "Your application has been received and is being considered" od HO za moj Purple Certificate.

Vi koji ste prošli kroz ovaj proces, koliko dugo nakon ovog pisma su donijeli odluku i izdali vam purple certificate?
gab3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:33   #1358
Zna netko koliko je komplicirana procedura kod dovoženja svog auta (s volanom na lijevoj strani) u UK?
Negdje sam naletio na informaciju da bih ga trebao "odmah" prebaciti na njihove tablice. Odmah znači čim se skinem s eurotunnel vlakića, ili to znači unutar 6 mjeseci (kao u većini EU zemalja)?
juanito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 11:11   #1359
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Zna netko koliko je komplicirana procedura kod dovoženja svog auta (s volanom na lijevoj strani) u UK?
Negdje sam naletio na informaciju da bih ga trebao "odmah" prebaciti na njihove tablice. Odmah znači čim se skinem s eurotunnel vlakića, ili to znači unutar 6 mjeseci (kao u većini EU zemalja)?
narucis od dlva online paket za registraciju

sredis svijetla (nagib)
sredis brzinomjer (mph)
ako mladi od 10 godina, nabavis EU COC

to odradis dobis papire da su svijetla i mph sat sredeni od servisera

odradis MoT

posaljes postom u dlva, i dobis registracijski broj (onak na papiru) prometnu (v5)

kupis osiguranje online

platis porez online

kupis tablice online

vozis

vrlo brzo i efikasno i bez problema

i NE nema procedure nikakve za uvoz, to samo u hrvatistanu su izmislili da kradu pare
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:47   #1360
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
narucis od dlva online paket za registraciju
...
i NE nema procedure nikakve za uvoz, to samo u hrvatistanu su izmislili da kradu pare
To je super, jedino je pitanje zašto uopće dovoziti auto sa volanom na krivoj strani? Bolje svoj auto prodati u Hr, i u UK kupiti odgovarajući sa volanom na pravoj strani.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.