Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 19:17   #361
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Odjava mirovinskog i zdravstvenog ne definira u konacnici status porezne rezidentnosti. Za to je nadlezan famozni upitnik TI i interpretacije "zivotnih interesa" od strane porezne = aka stare tenisice u hr da se izrazim ironicno. Skrabicu treba napuniti jer se nema odakle uzeti vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa naravno da je nadlezan upitnik. Ako si ga ispunjavao znas da to je jedna od stavki koja se pita u upitniku i koja pretpostavljam ima znacajnu tezinu.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:18   #362
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Lupetaš totalne gluposti. Pojma nemaš kako je u "bilo kojoj europskoj državi". Njemačkoj prvo.
Pitam se jesi li ti, pametan kakav jesi, uopće vidio taj TI obrazac?

Kažeš također da "nema potrebe za panikom" a Porezna je dokazano poslala tisuće opomena, maltretira ljude kao ovog Kozara i napravila paniku hrpi ljudi. Osim toga, pojma nemaju u ničemu i svaka ispostava lupeta svoje.

Ali nema panike, jer nam o sudbini u inozemstvu odlučuju nesposobni kreteni koji imaju na raspolaganju elemente državne prisile, jel?
Fala bogu, pa su valjda "moji" Nijemci vidjeli s kakvim kretenima imaju posla i lansirali odjeb, pa našoj Poreznoj to ne prolazi u Njemačkoj.

I biseru...odjava s mirovinskog/zdravstvenog nema veze s poreznom rezidentnošću. Da ne kažem da sam bio osobno u Jagićevoj odjaviti se sa HZZO pa su me odbili, jer da nije potrebno. I to nakon što sam insistirao još jednom da provjere.

Kako mi dignu tlak "sveznajući" likovi u Kroatistanu, posebno s debilnim komentarima kako je ovo ili ono "normalno"...dok mi vani izgleda ništa ne razumijemo i ne znamo.
ispunio upitnik i odjavio se prije nekoliko mjeseci bez ikakvih problema a imam nekretninu u hrvatskoj. govorim iskljucivo iz svog iskustva.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:28   #363
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
ispunio upitnik i odjavio se prije nekoliko mjeseci bez ikakvih problema a imam nekretninu u hrvatskoj. govorim iskljucivo iz svog iskustva.
Onda si mogao i reći samo to, umjesto da pričaš gluposti drugima.
O kojoj se uopće tu zemlji radi? Jer kao što vidimo, te cirkusarije RH Porezne ne prolaze u npr. Njemačkoj, zbog potpisanih ugovora, pa pretpostavljam da za Njemačku ne bi trebalo biti problema s odjavom.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 10:53   #364
Pročitala sam svih 19 stranica i evo jedno pitanje jer vidim da nitko ne spominje Skandinaviju: nedavno sam odselila u Norvešku i počela raditi, kolike su šanse da mi RH udari porez na dohodak? Jedino što imam u HR je zdravstveno jer nisam znala da se to mora 'odjaviti'.
Mimica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:02   #365
Ako si radila u Hrvatskoj i sporazumno otišla iz firme, tada te firma automatski odjavila sa zdravstvenog.
Status možeš provjeriti na web stranicama: http://www.hzzo-net.hr/statos_OIB.htm
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:58   #366
Quote:
Mimica123 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam svih 19 stranica i evo jedno pitanje jer vidim da nitko ne spominje Skandinaviju: nedavno sam odselila u Norvešku i počela raditi, kolike su šanse da mi RH udari porez na dohodak? Jedino što imam u HR je zdravstveno jer nisam znala da se to mora 'odjaviti'.
meni se zdravstveno automatski odjavilo...
jer kad sam htio odjavit kazu mi ''pa vi ni niste osigurani''..iako ga nisam nikad odjavljivao...imao ga kao nezaposlena osoba
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 06:48   #367
Quote:
Mimica123 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam svih 19 stranica i evo jedno pitanje jer vidim da nitko ne spominje Skandinaviju: nedavno sam odselila u Norvešku i počela raditi, kolike su šanse da mi RH udari porez na dohodak? Jedino što imam u HR je zdravstveno jer nisam znala da se to mora 'odjaviti'.
Ja sam na Islandu i porez mi je veci tu nego u HR pa nema razlike koju bi trebal placat. Pretpostavljam da i ti u Norveskoj placas porez veci od 36%?
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:07   #368
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja sam na Islandu i porez mi je veci tu nego u HR pa nema razlike koju bi trebal placat. Pretpostavljam da i ti u Norveskoj placas porez veci od 36%?
Kod progresivnihg poreza je teško reći bez da se znaju točni prihodi. Za očekivati je, da se u Norveškoj ili Islandu na istu plaću, plaća zapravo manji porez nego u RH. Jer u RH je 1000 EURa "premija", a u Norveškoj ništa...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:05   #369
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Kod progresivnihg poreza je teško reći bez da se znaju točni prihodi. Za očekivati je, da se u Norveškoj ili Islandu na istu plaću, plaća zapravo manji porez nego u RH. Jer u RH je 1000 EURa "premija", a u Norveškoj ništa...
Pa racunas najvisi hrv porez. Ako se ne varam prije je iznosil 40% a sad je smanjen na 36%. Al ne drzi me za rijec. Na islandu je porez na moju placu 37,6% ponekad 40% ovisi o primanju. Tak da je svakak veci od najveceg hrv poreza.

Zapravo islandski porez na minimalno primanje je veci nego hrv na maksimalno ako sam dobro skuzil. Gledal sam to jos prosle god pa nisam 100% siguran
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 18:26   #370
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Pa racunas najvisi hrv porez. Ako se ne varam prije je iznosil 40% a sad je smanjen na 36%. Al ne drzi me za rijec. Na islandu je porez na moju placu 37,6% ponekad 40% ovisi o primanju. Tak da je svakak veci od najveceg hrv poreza.

Zapravo islandski porez na minimalno primanje je veci nego hrv na maksimalno ako sam dobro skuzil. Gledal sam to jos prosle god pa nisam 100% siguran
ne zaboravi ukljucit u formulu i koliki dio ti je neoporeziv na islandu a koliki u HR.

nadalje, ne ide ti cila plaća na 40%, nego do jednog dijela na xy% a nakon toga se obracunava najvisi razred ( pretpostavljan da u HR ide 0%, pa dio place na 24% pa zadnji dio na 36%)

čisto sumnjan da vise dajes islandskoj drzavi s tom placom nego sta bi dava u HR (u % da al u apsolutnoj vrijednosti nema logike)
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:02   #371
Upravo bio u PBZ da podignem novu karticu i tražili su me porezni broj iz Austrije. Bez toga ne daju novu karticu. Samo sam se zahvalio i rekao da mi ne treba nova kartica.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:18   #372
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Upravo bio u PBZ da podignem novu karticu i tražili su me porezni broj iz Austrije. Bez toga ne daju novu karticu. Samo sam se zahvalio i rekao da mi ne treba nova kartica.


Wow. Znaci znaju da zivis u Austriji ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 03:26   #373
Quote:
papundek1981 kaže: Pogledaj post
ne zaboravi ukljucit u formulu i koliki dio ti je neoporeziv na islandu a koliki u HR.

nadalje, ne ide ti cila plaća na 40%, nego do jednog dijela na xy% a nakon toga se obracunava najvisi razred ( pretpostavljan da u HR ide 0%, pa dio place na 24% pa zadnji dio na 36%)

čisto sumnjan da vise dajes islandskoj drzavi s tom placom nego sta bi dava u HR (u % da al u apsolutnoj vrijednosti nema logike)
Ne kuzim tocno na kaj mislis al isel sam provjeriti i dva porezna razreda su na islandu. Prvi 36,94% za primanja izmedu 0-834 707isk(7134€) i drugi 46,24% za primanja veca od 7134€ po mjesecu. Na to jos ide 4% za zdrastveno i 1% za penziju( ili obrnuto). U hrv vidim da je do 17 500kn 24% a iznad 36% . Ako je moje islandsko primanje bruto 2850€ a nekad i vise dolazim do racunice da ja spadam pod ovaj 36% hrv porez koji je i dalje manji od islandskog 36,94% . E sad ja nemam pojma dal je moja racunica tocna
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 12:09   #374
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Wow. Znaci znaju da zivis u Austriji ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ne znam posto sam bio kod poznanika koji zna da sam u Austriji.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:11   #375
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
...kao što vidimo, te cirkusarije RH Porezne ne prolaze u npr. Njemačkoj, zbog potpisanih ugovora, pa pretpostavljam da za Njemačku ne bi trebalo biti problema s odjavom.
Kakve su to gluposti s odjavom iz Hrvatske? Ja zivim u Njemackoj vec 19 godina, odjavio sam jos davno trajno boravak iz Hrvatske i sad se pitam da li ce me idioti uhljepski zezati s nekim poreznim odjavama, koje nisu ni postojale kad sam ja odjavio boravak.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:42   #376
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Upravo bio u PBZ da podignem novu karticu i tražili su me porezni broj iz Austrije. Bez toga ne daju novu karticu. Samo sam se zahvalio i rekao da mi ne treba nova kartica.
Svašta. Meni su iz PBZ-a bez problema poslali novu karticu na Norvešku adresu kad sam rekla da je ne mogu osobno podignuti u poslovnici.
Mimica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:43   #377
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja sam na Islandu i porez mi je veci tu nego u HR pa nema razlike koju bi trebal placat. Pretpostavljam da i ti u Norveskoj placas porez veci od 36%?
Na obračunu plaće piše 44%.
Mimica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:58   #378
Ja sam preko 7 godina u Njemackoj. Od 2011. tu radim i placam porez, mirovinski, zdravstveno. Izmedju Njemacke i RH je potpisan sporzaum i tu nema dvostrukog oporezivanja. Nikada me nitko iz Hrvatske nije nakon 2011. pitao za porez.
Od 12 mjeseci - 11 sam u Njeamackoj. Imam stan na svoje ime u Hr i pred 3 -4 godine sam dao podatak MUP-u da sam van zemlje. To ne mijenja na stvari.

No za kolege koji su u Svicarsku isli na projekte recimo, po 3, 6 mjeseci pa i godinu dana - znam da su morali platiti porez na prihod i u Hrvatskoj.
Za one koji recimo sada u 8. mjesecu odu u Irsku ili nekamo, ako su dotad radili u Hrvatskoj, porezno mogu biti tereceni za tih 7-8 mjeseci hrvatskog rada.
Mogu biti i dalje ako su dakle u Irskoj, Svicarskoj, Austriji, Svedskoj itd... tj. tu se treba raspitati jel Hrvatska nema sa svim zemlja potpisan sporazum kao sa Njemackom. A vjerojatno nesto na stvari mijenja i clanstvo u EU.
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 11:38   #379
Jel ima ko direktna iskustva s ovim pitanjem u UK?

Jeste se odjavljivali na hrvatskoj Poreznoj, ako jeste koje dokumente ste imali, jeste plaćali kakav porez Hrvatskoj, jeste rješavali sami ili s poreznim savjetnikom...?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:24   #380
Ako imas cistu situaciju (ne raspolazes nekretninom u RH i nemas obitelj tamo i odjavljena si sa svih zdravstvenih, mirovinskih inih pizdarija) nemoj im se javljat dok se oni tebe ne jave (sto se nece dogodit).

Mi smo probali ovo ljeto - to je suluda birokratska idiotarija nakon koje ti odmah bude jasno zasto vise ne zivis u Hrvatskoj. DOSLOVNO ovisi o tome na kojeg referenta naletis - nama je nasa tvrdila da je rezidentnost godisnja kategorija (ili jesi ili nisi za poreznu godinu), moja frendica je u drugoj ispostavi dobila papir na kojem pisa da je RH smatra nerezidentom od 1.12. A to je samo kap u moru debilnosti s kojom se moras lovit u kostac. Mi smo rekli hvala, dovidjenja. Ako ikada posalju pismo bumo se ocitovali ali ja stvarno ne vidim u kojem SF filmu bi se to moglo dogodit
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.