Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2016., 13:16   #1
Opel Astra K (2015)

Opis teme: Opća tema o automobilu Opel Astra K

Opel je predstavio skroz novu Astru (da budemo precizniji Astru K) na Auto sajmu u Frankfurtu. Zasnovana je na GM platformi D2XX. U rujnu/septembru 2015. godine se desilo to čudnovato predstavljanje. Astra je manja pet centimetara, lakša do čak 200 kila u poređenju s Astrom J. I manja je s vana, ali veća iznutra. Opet u poređenju s prethodnicom Astrom J. Ovisno o modelu i razini opreme može biti lakša i do 200 kila (minimalno je lakša 120 kila). Skroz nova struktira i arhitektura igra glavnu ulogu u smanjenju mase. Koristi se kompaktniji dizajn i lakši materijali. Školjka je reducirana za 20 posto sa 357 na 280 kila. Šasija također. Dalje da i ne govorimo.



Onda multifunkcionalni display dolazi kao standard sa softwareom od Applea ili Googlea (po želji). Također i prednji farovi kao standard imaju LED osvjetljenje za dnevno (DLR), a može se i naručiti full matrix LED za noćno što imaju modeli premium brandova.



Motori u ponudi Astre K:



Astra je GM proizvod koji se prodaje pod brandovima: Opel, Vauxhall i Holden. U premium izdanju prodaje se pod brandom: Buick (pod nazivom Verano Hatch)



Proizvodi se u Poljskoj (Gliwice) i Ujedinjenom Kraljevstvu (Ellesmere).

Još malo podataka:

Wheelbase: 2,662 mm (104.8 in)

Dužina :
Hatch: 4,370 mm (172.0 in)
Wagon: 4,702 mm (185.1 in)

Širina: 1,871 mm (73.7 in)

Visina:
Hatch: 1,485 mm (58.5 in)
Wagon: 1,499 mm (59.0 in)



Malo testova:

http://www.vidiauto.com/Automobili/P...trix-svjetlima

http://www.vijesti.rtl.hr/sport/auto...vu-opel-astru/

http://www.klix.ba/auto/testovi/vozi...zeru/151031111

Evo i s CarBuyera:



Šta vi velite na Astru K? Jeste li je namjeravali kupiti ili je posjedujete već? Kako vam se čini u poređenju s ostalim kompaktima? Koliko je konkurenta cijenom i kvalitetom Golfu, Meganeu, Focusu, Ceedu, 308-ici i tako dalje?
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:44   #2
Svidja mi se i fkt je dobra al sam osto neugodno iznenadjen sa dvije stvari dok sam ju gledao uzivo:

- rucna kocnica je toliko flimsy da imas osjecaj da je mozes otkinut, mice se u svim smjerovima, ne znam koji vrag je sa time - mozda je samo taj jedan primjerak takav u kojem sam sjedio
- gepek je jos manji nego na papiru, uzasno je plitak ako imas spare tyre, stanu 2-3 torbe i nista na njih doslovni, jako je plitak.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:25   #3
Probao voziti Innovation, 150 ks benzin, jako dobar auto, najveća mana mu je (subjektivno možda i jedina) što previše liči na - Astru...
Zato sam ipak izabrao drugi auto.
orion692 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:41   #4
Quote:
orion692 kaže: Pogledaj post
Probao voziti Innovation, 150 ks benzin, jako dobar auto, najveća mana mu je (subjektivno možda i jedina) što previše liči na - Astru...
Zato sam ipak izabrao drugi auto.
Što si na kraju odabrao?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 14:57   #5
Mazdu 3
orion692 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 17:00   #6
U BiH je Astra K među najpovoljnijim kompaktima. Spominjao sam na temi od Meganea IV. Znači Astra K, nivo opreme Enjoy (sa svim što Enjoy nudi), turbobenzinac od 150 KS, aluminijski naplatci i metalic boja - cijena do registracije na akciji oko 29.300 KM (nekih 14.650 eura).

Zaista ne bih imao dileme kada bih sutra kupovao.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 19:54   #7
Ja sam naručio Astru prije 2 mjeseca, ovih dana bi trebala doći. Innovation, 150KS. Prvi pick je bila Mazda 3, još su u izbori bili Vitara S, Focus i Megan.
Kad dođe odgovorim na pitanja ak ćete imati.
__________________
Mobiteli
Tasteless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:33   #8
Naravno, svakako nas obavijesti kad stigne, napisi dojmove. Koju sliku auta itd

G3 via Tapatalk
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:19   #9
Budem.

Koga zanima auto ima na http://www.astrakforums.co.uk/ dosta topica i slika.
__________________
Mobiteli
Tasteless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:47   #10
bezveze auto, kad sam sjeo u nju poslije mazde 3 i golfa 7 , astra je teška sirotinja jeftinjoza
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:00   #11
Možda je imala doboše pa ti nije sjela?
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:04   #12
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
bezveze auto, kad sam sjeo u nju poslije mazde 3 i golfa 7 , astra je teška sirotinja jeftinjoza
Vratio se luji viton jbt sta jos nisi kupio golfa...

Mislim,dakle nisam
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 23:43   #13
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
bezveze auto, kad sam sjeo u nju poslije mazde 3 i golfa 7 , astra je teška sirotinja jeftinjoza
O čem ti? Izgleda skupocjenije od Mazde 3 iznutra.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 01:10   #14
ne obaziri se na trola on je rekao da golf 7 ima doboše iza

ja sam vozio 1.6 cdti-a innovation i jako fino ide,na 18 cola upija rupe vrlo dobro štoviše oduševljen sam ovjesom a i mjenjačem,napokon su napravili mjenjač koji se šalta kao u vag grupaciji,lagano i precizno barem sam ja takav dojam stekao makar sam čitao da je neprecizan al meni je na probi šljakao odlično..frend je za tog 1.4t rekao da uopće ne pokazuje da ima 150ks,tek u visokim okretajima i nižim brzinama pokazuje živost,al za nekog ko nije neki divljak nit prezahtjevan i to je super za vozit se svaki dan ako ne voli dizele
__________________
laganini...
Hrcoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 08:10   #15
Kako se pokazao taj opelov 1.4T? Ima li kakvih mana? Ovoj novi je, pretpostavljam malo pojačan onaj iz prethodne generacije..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:53   #16
Meni je ovo prvi opel novijih generacija da mi se dopada. Sviđa mi se umjeren dizajn, interijer, ima dovoljno prostora, fino se sjedi, sviđa mi se pristup smanjenju mase, performanse na papiru, izbor motora. Jedino ga još nisam vozio
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:38   #17
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Kako se pokazao taj opelov 1.4T? Ima li kakvih mana? Ovoj novi je, pretpostavljam malo pojačan onaj iz prethodne generacije..
Novi 1.4T je potpuno novi kao i 1.0T. Znači nije samo pojačana verzija prethodnog
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:41   #18
Quote:
Basko kaže: Pogledaj post
Novi 1.4T je potpuno novi kao i 1.0T. Znači nije samo pojačana verzija prethodnog
Hoće se na njega moći jednostavno ugraditi plin (možda će nuditi tvornički kao i kod prethodnog?) ili je ovo sada neki modernizirani motor u smislu direktnog ubrizgavanja ili slično pa da plin ne ide?

Tražim nešto za ženu, da netko ne pomisli da me nešto prebrikalo u zadnje vrijeme..

Muči me dvojba. Taj 1.4 turbo ili 1.6 dizelaš sa 136 KS? Malo vožnje, dosta grada, strah od DPF-a...

Imaju li negdje detaljni podaci i grafovi od tog 1.4 turbo? Obična ili varijabilna turbina? Ubrizgavanje? Potrošnja? Dvomaseni?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:43   #19
Novi je i blok.

https://en.wikipedia.org/wiki/GM_small_gasoline_engine
Joe Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:45   #20
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Hoće se na njega moći jednostavno ugraditi plin (možda će nuditi tvornički kao i kod prethodnog?) ili je ovo sada neki modernizirani motor u smislu direktnog ubrizgavanja ili slično pa da plin ne ide?
Da, ima direktno ubrizgavanje za razliku od prethodnika...
45Nm više, što je velik pomak.
Vozio sam 1.4T 150ks, po meni jače od toga nije potrebno ni u kakvoj situaciji mada nije razočarao ni onaj 1.0T, čak štoviše ugodno iznenadio.
Mislio sam da će se čuti zvuk trocilindraša, ali u vožnji je jako jako tih. Izvana se skoro ne čuje da je motor upaljen, a kamoli nekakve vibracije, podrhtavanja i sl.
Basko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.