Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2017., 10:50   #21
Djevojčica iz budućnosti.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 10:57   #22
ja bi nešto da se mogu zamrznuti i da me odlede za 100 godina. i onda opet živim dok mi ne dopizdi pa na led. i tak dok ne odlučim da mi je dosta.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:00   #23
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ja bi nešto da se mogu zamrznuti i da me odlede za 100 godina.


To ti već postoji.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:02   #24
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
To ti već postoji.
jesu koga odledili?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:06   #25
Jel se netko sjeca "Djevojcice iz buducnosti"?

Edit: party ocito
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:11   #26
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
jesu koga odledili?

Tek su počeli zaleđivati unazad desetak godina. Ne vjerujem da itko želi da ga odlede nakon samo 10 godina, što će se promijeniti.



Quote:
luca kaže: Pogledaj post
Jel se netko sjeca "Djevojcice iz buducnosti"?

Edit: party ocito

Jedna od dražih serija iz djetinjstva, uz Narnijske kronike.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:38   #27
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
Jel se netko sjeca "Djevojcice iz buducnosti"?

Edit: party ocito
kakvo pitanje. PJ, transduktori, tuš bez vode...e ja bi da me tad odlede.

Parti, kad odlede prvog voljela bih se uvjeriti da je funkcionalan, pa da probam. Ovako, ne znam baš...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:03   #28
Zdrave cigarete

Detektor (i mjerač) zloće kod ljudi

Tabletice za selektivnu amneziju
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:20   #29
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
Jel se netko sjeca "Djevojcice iz buducnosti"?

Edit: party ocito
Kako ne sjećam, kao djeca smo obručima za kosu glumili ovo čudo na njemom čelu i crtali ova nejna tri madeža

https://thesearemythoughtsoneverythi...2btomorrow.jpg
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:22   #30
Quote:
trnoruža kaže: Pogledaj post

Tabletice za selektivnu amneziju
+1 za ovo

Mogućnost vraćanja u prošlost da ispravimo nešto što smo zaribali.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:04   #31
vremeplov bi teoretski bio na mojoj prvoj listi, ali u praksi ga nikako ne zelim zbog previse prevelikih problema koji bi nastali zbog upotrebe. to mi se zapravo cini kao jedini problematicni primjer. ali bilo bi supercool

bojim se da odledjivanje cijelih sisavaca ne funkcionira bas dobro, i nece tako skoro. bilo bi puno realisticnije da smrznemo stanice, pa da nas kloniraju kasnije. problem je kako download i spremiti sjecanja i osobnost, i kako onda ponovo upload.

regenerativne tekucine itd su i meni jako draga misao, iako nisu tu iza ugla...

tus bez vode me ne bi nimalo veselio, meni je najbolji dio tusiranja- voda
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:13   #32
Quote:
djoga94 kaže: Pogledaj post
npr auto koje netrosi gorivo il grijalica koja netrosi nikakvu energiju vjerovatno nikad nitko nece napraviti.
sasvim SIGURNO nitko nece napraviti nesto sto po zakonima fizike ne moze.

ali ako zelis auto koji ne trosi tekuce gorivo, postoje elektricni auti. ako npr kupis Teslu, mozes besplatno puniti baterije i nikad vise ne potrositi ni kune za "gorivo" (struju). doduse, od 1.1.2017, nakon 1600 km /godisnje(?) moras sam nadoplatiti struju, ali da si auto kupio prije isteka 2016, imao bi trajno besplatnu struju za auto.
grijalice ili lampe ili manji aparati na struju, a pune se solarno takodjer se besplatno pune.

Quote:
djoga94 kaže: Pogledaj post
aparat za odstranjivanje dlacica jeftin bezbolan i bez ogranicenog trajanja ili auto samo za zene sa puno ladica i ogledala predvidjeno za sminku i slicno.
depilacijska krema ili britvica su jako ili dosta jeftini, bezbolni, i ne traju vjecno ali dugo, a kako ju jeftini, ne bih ulaga vrijeme i novac u razvijanje, npr vjecne britvice...
ne bih bila kupac ni za opisani auto, jer od auta trazim nesto skroz drugo, a ne da ima puno ladica ili ogledala. to ocekujem od kozmetickog ormarica


btw, +1 za letece aute i generalno vertikalnu integraciju gradova i prometa.
i za hyperloop.
i koristenje nafte/plina/ugljena iskljucivo za sintezu svega i svacega, a ne za sagorijevanje. i korstenje elektrike za sve zivo sto moze, a obnovljivih tekucih goriva za sve vece i teze stvari. i nacin za izvrsno skladistenje nuklearnog otpada.
i smislena agrikultura (i hrana i voda) za sve ljude (nije da tehnologija ne postoji ali su limitacije drustvene, a ne znanstvene ili inzinjerske).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:19   #33
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
vremeplov bi teoretski bio na mojoj prvoj listi, ali u praksi ga nikako ne zelim zbog previse prevelikih problema koji bi nastali zbog upotrebe. to mi se zapravo cini kao jedini problematicni primjer. ali bilo bi supercool


Pa recimo neka vrsta vremeplova gdje ti možeš vidjeti sve što se događa ali ne možeš izravno utjecati na događaje i nevidljiv si za ljude oko sebe.

Fino sjedneš u hladovinu, piće u ruci, zapališ duvan i gledaš kako se grade piramide, ili recimo T-rexa u lovu.
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:26   #34
ukusna hrana bez kalorija
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:39   #35
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Tek sam sad shvatio autora, jer procitao sam samo naslov. Koji mudronja. Koji lukavac. On želi besplatnu ideju za stvaranje komercijalne inovacije koja će se fokusirati isključivo prema ženskoj populaciji jer je svjestan činjenice da žene kupuju pizdarije više od muškaraca. Mislim da bi mi ovaj lik mogao ukrast ideju za apsorpciju prdeža. To se može integrirat u gaće. Kakav lukavac. Svaka čast. Tako je krenuo i vlasnik Ofertisime. Pretpostavljam.

Hahahah lik je očekivao deterdžent roze boje koji djeca mogu popit i neće im ništa bit i salvete s malim mačkama na njima, a dobio teleportaciju, putovanje kroz vrijeme i automatizaciju baba na tramvajskim stanicama. Ahahahahahaha
Tabansaban uvijek udara u sridu!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:41   #36
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ukusna hrana bez kalorija

daaaaaaaaa

Npr. možeš jesti pizzu za doručak, ručak i večeru i ne dobit ni grama.

I onda za međuobrok pojesti recimo dvije mrkve koje su kalorijski dovoljne za odraslog čovjeka
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:41   #37
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Pa recimo neka vrsta vremeplova gdje ti možeš vidjeti sve što se događa ali ne možeš izravno utjecati na događaje i nevidljiv si za ljude oko sebe.

Fino sjedneš u hladovinu, piće u ruci, zapališ duvan i gledaš kako se grade piramide, ili recimo T-rexa u lovu.
da, to bi bilo divno, ali i to bi napravilo puno previse nereda
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:49   #38
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ukusna hrana bez kalorija
mislis hrana koja ljudima ne daje energiju? to je jos i izvedivo.
(da sama po sebi nema kalorija (tj da nema oslobadjanja nikakve energije nakon sto se spali u kalorimetru), to bi vec bio problem ).

trebalo bi samo napravitit neprobavljive, netoksicne materijale, koje ljudi mogu jesti ali ne mogu dobiti energiju od toga. to zapravo nije tako tesko, evo npr vec se i koristi metilirana celuloza. lako je u to dodati okuse itd, ali je veliki problem napraviti teksture i oblike koje ljudi zele jesti.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:54   #39
Cudotvornu pecnicu koja napravi ono sto pozelis u mislima.

Aparat za spavanje koji te drzi u cvrstom snu punih osam sati.

Robot koji detaljno cisti stan, pegla, baca smece i odlazi u nabavku.

Ne treba mi vise, skromna sam.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:06   #40
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Robot koji detaljno cisti stan, pegla, baca smece i odlazi u nabavku.
+ radi popravke po kuci, pere robu, kuha po zelji i po potrebi je security guard.

mislim da je to prilicno izvedivo sistemi za inteligentne kuce vec postoje i senzori za sve i svasta, mozda bi nam trebalo par aparata za sve ovo, ali s vremenom ne bi bilo pretesko sve skupa integrirati u jednom robotu.

ja bih rado i onaj aparat za sminkanje iz Petog elementa. tehnologija postoji, npr za automatizirano pravljenje finih slikarskih kopija. sasvim lijepo bi se dalo napraviti za slikanje lica

neki dan sam "izmislila" senzore i app za pomoc kretanju slijepih/slabovidnih, ali sam onda shvatila da neki vec postoje. ali nisam sigurna da imaju sve ovo sto moja "izmisljotina" ima. svakako, to bi trebalo postojati, biti jeftino (ili besplatno) i integrirati GPS, senzore u cipelama (kao na tenisicama za vjezbanje) i kamere (kao male parking kamere na autima), sve preko smart phone.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.