Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2007., 16:32   #1
Internet+telefon+TV

Unaprijed se ispričavam na OT, ali nisam bio siguran gdje pitat. Naime, za negdje tri tjedna se selim u podstanarski stan gdje bi mi trebao internet + telefon + TV. Telefon u manjoj mjeri (volio bih izbjeći plaćanje pretplate), a internet u većoj.
E sad, zanimala bi me najbolja kombinacija po vašem mišljenju: da li tcom, Amis 2u1, VIP homebox ili nešto deseto + satelitska...ili npr uzet kabelsku i internet od DCM, a tel da mi ostane kod tcoma? Ili sve od tcoma, uključujući i MaxTV...

Cijenim sve prijedloge, hvala.
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:23   #2
Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Unaprijed se ispričavam na OT, ali nisam bio siguran gdje pitat. Naime, za negdje tri tjedna se selim u podstanarski stan gdje bi mi trebao internet + telefon + TV. Telefon u manjoj mjeri (volio bih izbjeći plaćanje pretplate), a internet u većoj.
E sad, zanimala bi me najbolja kombinacija po vašem mišljenju: da li tcom, Amis 2u1, VIP homebox ili nešto deseto + satelitska...ili npr uzet kabelsku i internet od DCM, a tel da mi ostane kod tcoma? Ili sve od tcoma, uključujući i MaxTV...

Cijenim sve prijedloge, hvala.
Amis 2u1, Iskon.duo i OptiDSL su najjeftinije opcije. Ako ti treba i TV
onda VodaTel TriplePlay.

Amis 2u1, Iskon.duo i OptiDSL su ADSL2+, sto znaci bolji internet, losiji telefon. VodaTel je optika, sto znaci jos bolji internet, ne znam o telefonu plus MaxTV.
xvx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:45   #3
Quote:
xvx1 kaže: Pogledaj post

Amis 2u1, Iskon.duo i OptiDSL su ADSL2+, sto znaci bolji internet, losiji telefon. VodaTel je optika, sto znaci jos bolji internet, ne znam o telefonu plus MaxTV.
Losiji telefon? Objasni...
ttc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:41   #4
Quote:
xvx1 kaže: Pogledaj post
ne znam o telefonu plus MaxTV.
HT će ponudit triple ( tv+internet+net ) oko Uskrsa (bar prema zadnjim najavama
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:52   #5
Opet pocinje nagadjanje...


a neka i ponude,svedno ce biti skuplji od vodatela.
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:51   #6
Vodatel je i meni bio prva opcija, ali brijem da nisam dostupan, a i ak jesam instalacija košta fine pare ...osim ak nemam krive informacije
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:00   #7
Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Vodatel je i meni bio prva opcija, ali brijem da nisam dostupan, a i ak jesam instalacija košta fine pare ...osim ak nemam krive informacije
Vodatel je i meni bija prva opcija još davne 2005 ako se ne varam ?
Naime od tada pa do danas im za Split na onoj njihovoj karti piše ''Uskoro dostupno''
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 02:18   #8
Quote:
ttc kaže: Pogledaj post
Losiji telefon? Objasni...
Radi se o VoIP-u dakle:

1. Kad pukne DSL konekcija ne radi telefon. Dogadja se vrlo rijetko (kod mene jednom tjedno - to vidim iz routera), ali se dogadja. Ako ti ne smeta sto telefon ne radi par minuta mjesecno onda zaboravi na ovo.

2. Kod Amisa ima jeke, kod Iskon.duo nema. Recentni postovi govore da ni kod Amisa vise nema jeke ili da je jedva primjetna.

3. Nakon biranja broja, ceka se par sekundi dok ne pocne zvoniti linija. Nista strasno, osim sto (po postovima sa hr.comp.adsl) kod Amisa kad se zove inozemstvo tih par sekundi se pretvori u pola minute. Ja imam Iskon.duo i treba mu nekih 5 sec. Ovo nebi ni primjetio da nisam vidio taj post.
xvx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 02:41   #9
Quote:
hrks kaže: Pogledaj post
Vodatel je i meni bio prva opcija, ali brijem da nisam dostupan, a i ak jesam instalacija košta fine pare
Kosta, ali zato 2mbit up/down, s tim da je teoretski limit pitaj boga koliki (mislim da je trenutno nekih 10GBit/s po vlaknu) i da cemo kad tad svi odbaciti bakar i preci na optiku.
xvx1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.